X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 27 lipca, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Cześć, szukam czegoś takiego jak wymaz z jamy macicy i nic mi nie wyskakuje, jest tylko wymaz z szyjki macicy. Przepraszam Cie najmocniej, że tak się dopytuję, ale na badaniu jest wymaz z jamy nie wymaz z szyjki? W przyszłym tygodniu idę do lekarza chce mu zaproponować taki wymaz i nie chce wyjsc na wariatkę jak.mi powie, że przecież takiego wymazu sie nie robi.

    Kurcze jeden mam z pochwy, ale drugi tam że środka. Czuje jak mi przechodzi tym patyczkiem przez szyjkę (czuje wtedy dyskomfort) i pobiera z sześciu, która jest za szyjka 🤔

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 363 148

    Wysłany: 28 lipca, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Kurcze jeden mam z pochwy, ale drugi tam że środka. Czuje jak mi przechodzi tym patyczkiem przez szyjkę (czuje wtedy dyskomfort) i pobiera z sześciu, która jest za szyjka 🤔

    A możesz zobaczyć co masz na opisie wyniku badań JAKI JEST TYTUL? Jak powiem lekarzowi, że wyczytałam coś z forum to mnie wystawi są drzwi :)
    Muszę mu wszystko powiedzieć precyzyjnie.
    Z góry dzięki za cierpliiwisc, ale zamiast
    Zapłacić 3 tys za kolejne badanie może uda się coś zrobić beż wydawania fortuny.

  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 30 lipca, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, to znoqu ja :-)

    Miałyście może robioną biopsję i wyniki z ALABu?

    Bo mam coś takiego: Obraz polipowatej błony śluzowej jamy macicy jak we wczesnej fazie wydzielniczej. Odczyn immunohistochemiczny:- CD 138 - 0/1 d.p.w. (duże pole widzenia - 40x, o średnicy 0,5 m.

    To, że nie mam już zapalenia: super 🙃

    Zastanawia mnie, czy ta "polipowatość" jest znów zmianą pato, czy normalna? Może miałyście podobny opis, i co mówił lekarz o tym 🙄

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 663 267

    Wysłany: 30 lipca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa88 wrote:
    Cześć, to znoqu ja :-)

    Miałyście może robioną biopsję i wyniki z ALABu?

    Bo mam coś takiego: Obraz polipowatej błony śluzowej jamy macicy jak we wczesnej fazie wydzielniczej. Odczyn immunohistochemiczny:- CD 138 - 0/1 d.p.w. (duże pole widzenia - 40x, o średnicy 0,5 m.

    To, że nie mam już zapalenia: super 🙃

    Zastanawia mnie, czy ta "polipowatość" jest znów zmianą pato, czy normalna? Może miałyście podobny opis, i co mówił lekarz o tym 🙄

    Super ze Ci się udało zwalczyć zapalenie endometrium. Ja w poniedziałek 5 sierpnia jadę na ponowną biopsję. Zobaczymy czy już się udało zwalczyć zapalenie.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 30 lipca, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    A możesz zobaczyć co masz na opisie wyniku badań JAKI JEST TYTUL? Jak powiem lekarzowi, że wyczytałam coś z forum to mnie wystawi są drzwi :)
    Muszę mu wszystko powiedzieć precyzyjnie.
    Z góry dzięki za cierpliiwisc, ale zamiast
    Zapłacić 3 tys za kolejne badanie może uda się coś zrobić beż wydawania fortuny.


    Jejku przepraszam...wyjechałam na wakacje i staram się nie dotykać telefonu. Sprawdziłam i mam napisane "wymaz z jamy macicy" 😉

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 30 lipca, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa88 wrote:
    Cześć, to znoqu ja :-)

    Miałyście może robioną biopsję i wyniki z ALABu?

    Bo mam coś takiego: Obraz polipowatej błony śluzowej jamy macicy jak we wczesnej fazie wydzielniczej. Odczyn immunohistochemiczny:- CD 138 - 0/1 d.p.w. (duże pole widzenia - 40x, o średnicy 0,5 m.

    To, że nie mam już zapalenia: super 🙃

    Zastanawia mnie, czy ta "polipowatość" jest znów zmianą pato, czy normalna? Może miałyście podobny opis, i co mówił lekarz o tym 🙄


    Miałam polipowate endometrium. Przez to mnie łyżeczkowali. Słyszałam, że niektórzy lekarze załatwiają to lekami i nie zawsze zabieg jest potrzebny.

    Moniaa88 lubi tę wiadomość

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Lili@ Autorytet
    Postów: 363 148

    Wysłany: 30 lipca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Jejku przepraszam...wyjechałam na wakacje i staram się nie dotykać telefonu. Sprawdziłam i mam napisane "wymaz z jamy macicy" 😉

    Mogłabyś wrzucić wynik? Dziś rozmawiałam z ginem i mówił że nie ma czegoś takiego. Może muszę jechać do Twojego lekarza :)

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 31 lipca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili ja kiedyś się orientowałam u mnie czy by takiego wymazu nie zbadali, to też mi powiedzieli, że nie ma go w standardzie i lekarz musiałby określić jakich patogenów mają szukać, żeby wiedzieć jakie zastosować odczynniki.

    Więc też jestem ciekawa jaki pkt takie badanie realizuje 😄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 12:07

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Woczekiwaniu Autorytet
    Postów: 410 164

    Wysłany: 31 lipca, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli miałyście brać dwa różne antybiotyki w jednym dniu to mniej więcej w jakim odstępie czasowym je brałyście? Mam brać Cipropol 2 razy dziennie jedna tabletka i Amoksiklav 1 raz dziennie dwie tabletki. Jeśli Cipropol wezmę o 6:30 to o Amoksiklav mogę wziąć np o 8:30.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 18:40

    On 34: nieprawidłowy kariotyp męski translokacja 14/21, obniżone parametry nasienia

    Ona 31: MTHFR 1286A>C, PAI-1 4G/5G hetero, AMH:2.96

    ❌Stan zapalny endometrium❌podwyższone komórki NK w macicy ❌KIR AA

    I IVF 12/2023 Reprofit Czechy
    🥚10 pobranych, 7 dojrzałych, 6 zapłodnionych, ❄️1 zdrowy

    17/06/2024 Transfer
    BetaHCG: 8dpt- 13.80, 10dpt-8,10 😞
  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 31 lipca, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Miałam polipowate endometrium. Przez to mnie łyżeczkowali. Słyszałam, że niektórzy lekarze załatwiają to lekami i nie zawsze zabieg jest potrzebny.

    No wszystko super, tylko miałam histeroskopię w połowie maja i wtedy lekarz wycinał mi zmienione polipowato endometrium 🥲

    To wychodzi na to, że po dwóch miesiącach to cholerstwo wróciło? Kurde, jak tak dalej pójdzie, to nigdy nie bedę miała transferu 🥲🥲🥲

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 31 lipca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woczekiwaniu wrote:
    Dziewczyny jeśli miałyście brać dwa różne antybiotyki w jednym dniu to mniej więcej w jakim odstępie czasowym je brałyście? Mam brać Cipropol 2 razy dziennie jedna tabletka i Amoksiklav 1 raz dziennie dwie tabletki. Jeśli Cipropol wezmę o 6:30 to o Amoksiklav mogę wziąć np o 8:30.
    Hej 🙂 nie wiem jak to jest przy Twoim zestawie leków, ale ja przy moim leczeniu musiałam mieć minimum 1godzinę przerwy między jednym a drugim antybiotykiem.

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • Kasia 1987 Autorytet
    Postów: 375 135

    Wysłany: 31 lipca, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Miałam dziś robiona histeroskopie i w opisie jest Endometrium z licznymi czerwonymi ogniskami w różnych częściach jamy macicy. W tej sytuacji pobrano fragmenty endometrium z różnych części jamy macicy". Wiecie co oznaczają te ogniska? Czy to jakieś stany zapalne? Wyniki dopiero za 2 tygodnie.

    Starania od 01.2020
    Ona: 1987, On: 1989
    03.2021 ivf 6 komórek, 2 zarodki
    15.03. Transfer 3 dniowca 9A- beta <0,2 😭
    26.06 crio 4BC (4.2.3) 8dpt -beta <0,2 😭
    brak zarodków

    2022 naturalny cud <3
    08.2023 poronienie, zabieg lyzeczkowania
    12.2023 cb
    04.2024 cb
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 1 sierpnia, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 1987 wrote:
    Hej,
    Miałam dziś robiona histeroskopie i w opisie jest Endometrium z licznymi czerwonymi ogniskami w różnych częściach jamy macicy. W tej sytuacji pobrano fragmenty endometrium z różnych części jamy macicy". Wiecie co oznaczają te ogniska? Czy to jakieś stany zapalne? Wyniki dopiero za 2 tygodnie.


    Czerwone truskawkowe zmiany mówią o zapaleniu endometrium.

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 1 sierpnia, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili@ wrote:
    Mogłabyś wrzucić wynik? Dziś rozmawiałam z ginem i mówił że nie ma czegoś takiego. Może muszę jechać do Twojego lekarza :)

    Tu nie umiem wysłać, ale mogę zrobić screeny i wysłać Ci na maila. Ogólnie badanie robiłam w Gyncentrum, a wyniki mam z Synavo

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 2 sierpnia, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Tu nie umiem wysłać, ale mogę zrobić screeny i wysłać Ci na maila. Ogólnie badanie robiłam w Gyncentrum, a wyniki mam z Synavo
    Kurde też jestem w Gyncentrum i moja lekarka mi takiego czegoś nie zleciła. U kogo się leczysz?
    Dziś miałam chyba już 5 biopsję Cd138. Już nie pamiętam ile ich było 🙁

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 118 61

    Wysłany: 2 sierpnia, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Kurde też jestem w Gyncentrum i moja lekarka mi takiego czegoś nie zleciła. U kogo się leczysz?
    Dziś miałam chyba już 5 biopsję Cd138. Już nie pamiętam ile ich było 🙁

    Chodziłam głównie do dr Gajewskiej, później do dr Mercika (i do niego nie mam zastrzeżeń, ufam mu), ale na monitoring i to badanie trafiłam do dr Kluszczyka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia, 22:34

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 3 sierpnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Chodziłam głównie do dr Gajewskiej, później do dr Mercika (i do niego nie mam zastrzeżeń, ufam mu), ale na monitoring i to badanie trafiłam do dr Kluszczyka
    Dziękuję za info, ja leczę się w BB, ale do Kato jeżdżę na wszystkie biopsje, punkcje i transfery, bo niestety u nas tego nie robią. Zasugeruje to badanie mojej doktorce, może podpyta tego Kluszczyka co i jak ;)

  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 5 sierpnia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pomożecie?
    Komórki maciczne NK cd56
    Czy któraś wie jak się interpretuje wyniki?
    mam wyniki biopsji po leczeniu: "prawidłowa liczba komórek NK CD56 stanowiących do 5% komórek podścieliska"
    nie ma żadnych norm, a ja nie mam pojęcia jak to interpretować.
    Wynik przed leczeniem:
    liczba komórek CD56 (+) do 30/HPF
    Czy obecnie 5% to dobrze czy źle?

  • Monia898989 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 sierpnia, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zaczynałam z wynikiem15/10. Po leczeniu metronidazolwem i travi.. pinowna biopsja z wynikiem 101/10. Czy któraś z Was miała aż.taki skok w .zwyż.i skończyło się to dobrze?

  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 6 sierpnia, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia898989 wrote:
    Cześć dziewczyny. Zaczynałam z wynikiem15/10. Po leczeniu metronidazolwem i travi.. pinowna biopsja z wynikiem 101/10. Czy któraś z Was miała aż.taki skok w .zwyż.i skończyło się to dobrze?
    Ja miałam taki sam zestaw leków i mi pomogły, brak stanu zapalnego.

‹‹ 252 253 254 255 256 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ