X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Gaabyy Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 6 sierpnia, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem po wizycie u dr Janowca i wróciła mi naturalnie owulacja...! :) Endo 7mm (co miałam po 2mm max), teraz zaczynamy starać się naturalnie i zobaczymy. Mąż pracuje aktualnie za granicą, jest trochę z tym problem, bo teraz specjalnie przyjeżdżał :p

    Doktor mówił mi o możliwości zamrożenia plemników w klinice w Krakowie, jeśli nie uda nam się do listopada, to będziemy rozważać taką metodę (bo jednak trudno się nam będzie zgrać i też jest przy tym stres). Któraś z Was tego próbowała? Bo sprawdziłam, że trochę jest to kosztowne...




    23.02.2024 💔
    ANA3 +++
    PAI-1 homo
    MTHFR hetero
    KIR Bx
    ⬆️ TSH euthyrox
    24.04.24 histero / Janowiec
    Adenomioza
    stan zapalny / antybiotyki / Diphereline
    6 czerwiec - kolejne Diphereline
    17 lipiec - usg/wyciszene stanów zapalnych
    31 lipiec - monitoring/stany zapalne wyleczone/ zaczynamy starania naturalne

    Nadzieja bierze mnie w ramiona i trzyma w swoich objęciach, ociera mi łzy i mówi, że dziś, jutro, za dwa dni wszystko będzie dobrze, a ja jestem na tyle szalona, że ośmielam się w to wierzyć.
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 6 sierpnia, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia898989 wrote:
    Cześć dziewczyny. Zaczynałam z wynikiem15/10. Po leczeniu metronidazolwem i travi.. pinowna biopsja z wynikiem 101/10. Czy któraś z Was miała aż.taki skok w .zwyż.i skończyło się to dobrze?


    Hej

    Badanie robiła ta sama placówka ?

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • goska000 Autorytet
    Postów: 6711 11446

    Wysłany: 6 sierpnia, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Dziewczyny, w piątek robię biopsję endo w Femimea Wrocław ( pobiorą CD138 i CD56 ) oba w drugiej fazie cyklu. Czy Waszym zdaniem wynik będzie miarodajny? Jaki jest czas oczekiwania? Czy któraś z Was robiła badanie w tej Klinice? W ogóle nie spodziewałam się, że będą je robić w znieczuleniu, ale za taką kasę to chyba mają w standardzie 😅 Będę wdzięczna za odpowiedzi 🤗🌼

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    28.02. 2024 r. 💔
    11.04. 2024 r. 💔
  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 6 sierpnia, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem zapisana w 20dc na biopsje endometrium. Czy w cyklu, w którym robi się biopsje zalecane jest wstrzymanie się od starań o dzidziusia?

  • goska000 Autorytet
    Postów: 6711 11446

    Wysłany: 6 sierpnia, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem zapisana w 20dc na biopsje endometrium. Czy w cyklu, w którym robi się biopsje zalecane jest wstrzymanie się od starań o dzidziusia?

    Niestety tak.

    Aksandra lubi tę wiadomość

    09.2009r. 💔
    01.2015r. 💔
    06.2015r. 💜⏸️
    02.2016r. Leon Kameleon 🦎💜
    03.2023r. Walczymy o rodzeństwo.

    28.02. 2024 r. 💔
    11.04. 2024 r. 💔
  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 6 sierpnia, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu, dziękuję Ci za odpowiedź. Dopytam jeszcze,może się orientujecie czy aby nie tracić cyklu u starających się kobiet wyjątkowo wykonuje się biopsje jakoś na poczatku cyklu ale już po menstruacji? Czy to ma sens?

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 6 sierpnia, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Gosiu, dziękuję Ci za odpowiedź. Dopytam jeszcze,może się orientujecie czy aby nie tracić cyklu u starających się kobiet wyjątkowo wykonuje się biopsje jakoś na poczatku cyklu ale już po menstruacji? Czy to ma sens?


    Wydaje mi się, że jak juz ktoś podchodzi do tego badania to przypuszcza, że stan endometrium przyczynia się do poronien, albo problemów z zajściem w ciaze. W pierwszym wariancie pewnie mało kto przed wynikiem się starą, żeby narażać się znowu na stratę. W drugim niewiem, może dziewczyny próbują 😊

    Biopsje robi się i w 1 jak i w 2 fazie cyklu.
    Ja swoją dwukrotnie robiłam zawsze w 1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia, 14:55

    Aksandra lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Monia898989 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 6 sierpnia, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Astereae wrote:
    Hej

    Badanie robiła ta sama placówka ?


    Tak. Ta sama placowka

  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 6 sierpnia, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia898989 wrote:
    Cześć dziewczyny. Zaczynałam z wynikiem15/10. Po leczeniu metronidazolwem i travi.. pinowna biopsja z wynikiem 101/10. Czy któraś z Was miała aż.taki skok w .zwyż.i skończyło się to dobrze?
    Ja miałam przeskok, ale z 25/10 na 57/10, teraz właśnie czekam na wyniki biopsji kontrolnej po leczeniu metronidazol + unidox solutab.

  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 38 16

    Wysłany: 6 sierpnia, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Gosiu, dziękuję Ci za odpowiedź. Dopytam jeszcze,może się orientujecie czy aby nie tracić cyklu u starających się kobiet wyjątkowo wykonuje się biopsje jakoś na poczatku cyklu ale już po menstruacji? Czy to ma sens?
    U mnie w ogóle nie robi się na początku cyklu. Zawsze po owulacji pod koniec. Bo musi się zluszczyc endometrium po tym.

  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 6 sierpnia, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakiś czas temu pisałam tu na wątku, że przed możliwym ivf (kwalifikacja pod koniec miesiąca) chciałabym sprawdzić jeszcze swoje endo pod kątem stanu zapalnego, nigdy nie byłam w ciąży a staramy się od ponad roku. Czuje, że mozliwa przyczyną jest to, że zarodek nie może się zagnieździć. Moja doktor powiedziała, że pogłębioną diagnostyka będziemy zajmować się po nieudanym transferze, w tym uwzględniła m.in. biopsje endo. Chciałabym jednak oszczędzić sobie tego stresu na tyle, na ile jest to możliwe i sprawdzić przed procedura to, co mogę. Kochane, powiedzcie proszę, choć czuje, że skompromituje się tym pytaniem czy na USG endometriozy plus sonovaginografii można wychwycic taki stan zapalny i zastąpić niejako tymi metodami biopsje ?

  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 6 sierpnia, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Dziewczyny, jakiś czas temu pisałam tu na wątku, że przed możliwym ivf (kwalifikacja pod koniec miesiąca) chciałabym sprawdzić jeszcze swoje endo pod kątem stanu zapalnego, nigdy nie byłam w ciąży a staramy się od ponad roku. Czuje, że mozliwa przyczyną jest to, że zarodek nie może się zagnieździć. Moja doktor powiedziała, że pogłębioną diagnostyka będziemy zajmować się po nieudanym transferze, w tym uwzględniła m.in. biopsje endo. Chciałabym jednak oszczędzić sobie tego stresu na tyle, na ile jest to możliwe i sprawdzić przed procedura to, co mogę. Kochane, powiedzcie proszę, choć czuje, że skompromituje się tym pytaniem czy na USG endometriozy plus sonovaginografii można wychwycic taki stan zapalny i zastąpić niejako tymi metodami biopsje ?
    Nie do końca odpowiem na pytanie, ponieważ nie miałam robionych badań, o których piszesz, ale: przewlekły stan zapalny endometrium często nie daje żadnych objawów, np. u mnie tak było. Podczas histeroskopii również nikt nic nie zauważył, a robiło ją 2 lekarzy, właśnie po to by porównać swoje spostrzeżenia. Dopiero pobranie wycinka i wysłanie do laboratorium ujawniło zapalenie.

  • Aksandra Ekspertka
    Postów: 242 185

    Wysłany: 6 sierpnia, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci za odpowiedź, jakie to wszystko jest skomplikowane w naszych ciałach.. zdrówka dla Was, dziewczyny i upragnionych dzieciaczków 🤞🤞🤞

    glodia lubi tę wiadomość

  • glodia Autorytet
    Postów: 591 296

    Wysłany: 7 sierpnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Dziękuję Ci za odpowiedź, jakie to wszystko jest skomplikowane w naszych ciałach.. zdrówka dla Was, dziewczyny i upragnionych dzieciaczków 🤞🤞🤞
    u mnie w klinice można zrobić assisted hatching przed transferem wraz z pobraniem wycinka lub bez. Tylko przed 1szym transferem raczej nikt nie robi takich rzeczy. W ogóle nie wiem czy wiesz, ale lekki stan zapalny endometrium nie wyklucza zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka.

    Aksandra lubi tę wiadomość

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 7 sierpnia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    u mnie w klinice można zrobić assisted hatching przed transferem wraz z pobraniem wycinka lub bez. Tylko przed 1szym transferem raczej nikt nie robi takich rzeczy. W ogóle nie wiem czy wiesz, ale lekki stan zapalny endometrium nie wyklucza zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka.


    To też ostatnio tutaj pisałam, że wcale nie trzeba zbijać każdego wyniku antybiotykami - to zostałam zrugana. Dziękuję Ci za Twój komentarz 😊

    glodia lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Astereae Autorytet
    Postów: 1641 923

    Wysłany: 7 sierpnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia898989 wrote:
    Tak. Ta sama placowka

    Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 81 27

    Wysłany: 8 sierpnia, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim,

    CD 138 stan zapalny 39/10. Dostalam antybiotyk 1xdzien przez 10 dni - Doxycyklina.
    Widzialam w wielu postach, ze sporo dziewczyn dostaje podwojna dawke... Czy ktoras
    z was byla w podobnej sytuacji? Udalo sie wam wyleczyc stan zapalny na podobnym
    poziomie po jednej serii antybiotykow?

  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 742 697

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie pomogę gusia :-( ale z tego co wiem doksycyklina jest bardzo dobra na te nasze dolegliwości. Mnie pomogła, co prawda na spółkę z metronidazolem i zapaleniem przewlekłym w skali 10/10. Po leczeniu bardzo wskazana byłaby biopsja kontrolna 🙂


    Pytałam was o "polipowate" endo wcześniej po biopsji kontrolnej. Dziś doktor powiedziała mi, że jest to rzecz do której można się przyczepić 😕, aledo podejścia do kriotransferu nie przeszkadza. 3tygodnie temu miałam zastrzyk z zoladexu i endometrium mam złuszczone i cienkie jak listek. Teraz mamy etap budowania go od zera. Wjedzie od jutra estrofem i potem jeszcze gonapeptyl. I zobaczymy co dalej

    KateM lubi tę wiadomość

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • KateM Autorytet
    Postów: 4861 7484

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa88 wrote:
    Niestety nie pomogę gusia :-( ale z tego co wiem doksycyklina jest bardzo dobra na te nasze dolegliwości. Mnie pomogła, co prawda na spółkę z metronidazolem i zapaleniem przewlekłym w skali 10/10. Po leczeniu bardzo wskazana byłaby biopsja kontrolna 🙂


    Pytałam was o "polipowate" endo wcześniej po biopsji kontrolnej. Dziś doktor powiedziała mi, że jest to rzecz do której można się przyczepić 😕, aledo podejścia do kriotransferu nie przeszkadza. 3tygodnie temu miałam zastrzyk z zoladexu i endometrium mam złuszczone i cienkie jak listek. Teraz mamy etap budowania go od zera. Wjedzie od jutra estrofem i potem jeszcze gonapeptyl. I zobaczymy co dalej

    Monia lubię za progres, oby to było to co pomoże ♥️

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • martiii Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniaa88 wrote:
    Niestety nie pomogę gusia :-( ale z tego co wiem doksycyklina jest bardzo dobra na te nasze dolegliwości. Mnie pomogła, co prawda na spółkę z metronidazolem i zapaleniem przewlekłym w skali 10/10. Po leczeniu bardzo wskazana byłaby biopsja kontrolna 🙂


    Pytałam was o "polipowate" endo wcześniej po biopsji kontrolnej. Dziś doktor powiedziała mi, że jest to rzecz do której można się przyczepić 😕, aledo podejścia do kriotransferu nie przeszkadza. 3tygodnie temu miałam zastrzyk z zoladexu i endometrium mam złuszczone i cienkie jak listek. Teraz mamy etap budowania go od zera. Wjedzie od jutra estrofem i potem jeszcze gonapeptyl. I zobaczymy co dalej

    Polipowate endo właśnie często jest objawem stanu zapalnego endometrium.
    Poczytaj cały wątek też na tej grupie. Raczej nie powinno go być przed transferem.

‹‹ 253 254 255 256 257 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ