Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1054 1696

    Wysłany: 22 sierpnia 2024, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    a gdzie robilas biopsje? ja juz czekam 15 dni roboczych i zaczynam wychodzic z siebie, a dzisiaj mam zaczac brak zastrzyki przed transferem i zastanawiam sie czy warto sie kluc :D
    Gyncentrum Katowice. Pisałam już dwa razy i nie ma dalej wyniku, odpisali, że będzie do 16 dni roboczych i czekam.

    gusia lubi tę wiadomość

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 26 sierpnia 2024, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)

    Moniaa88 lubi tę wiadomość

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1732

    Wysłany: 26 sierpnia 2024, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)

    Super czyli możesz ruszać dalej. A w której klinice jesteś?

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • Katikat Autorytet
    Postów: 1133 601

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agas wrote:
    Wycinki były 2. Wiesz co czy to możliwe żeby pobrali wycinki zdrowe? Hmm nie wiem. Skoro robiąc histero lekarz widziała to jej zdaniem zapalenie to raczej choć 1 z wycinków na logikę wzięła z tego miejsca. Ale tak szczerze No to nie wiem. Ja akurat wtedy spałam. Muszę ufać ze aż tak tego nie spartoliła. Ciekawe czy mają nagrania z tego histero bo aż mnie korci żeby inny lekarz to zobaczył.

    Ja mam tak drugi raz już, wycinki brak stanu zapalnego a z obrazu jest stan zapalny zaczerwienienia jak truskawka jakos tak se to nazwali.
    Za 1 razem po antybiotykach udał sie tranfer. Pierwsze zagnieżdżenie zarodka w moim przypadku. Niestety ciaza nie rozwinęła się poprawnie.

    Wiec jeśli stwierdzili ze widac stan zapalny to wymagaj leczenia od nich.

    Ja z polipem wylądowałam na histeroskopii po ciągłym krwawieniu i się okazalo że znowu są plamki a wycinek czysty.
    Dostane mocniejsze antybiotyki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2024, 11:19

    Zapalenia endometrium, polip, 2 transfery nieudane, 1 strata
    Naturals między ivf

    age.png
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 968 936

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli któraś z Was ma zapas , odkupie:
    metronidazol dopochowo
    Traivid

    Ona : 36 🧡Hashimoto,adeno,mieśniak, mthfr oraz pai, KIR AA NK 44% Cross match - ujmeny, AMH 23'-2,8 24' -2,1 25'-3,6? On: 40 🧡obniżone parametry nasienia Kariotypy ok
    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I IVF 12/2023 , brak zarodków 😭
    II IVF 05/2024 ❄️❄️4AB ,4BC
    08/24 FET 4 AB 😿💔
    02/25FET 4 BC 😿
    III IVF 03/2025 ❄️❄️❄️! 05/2025 histeroskopia (usunięcie zrostów, cd138 ok, brak stanu zapalnego)
    06/25 FET 5 AA🍀 14 tc 💔👼
    02/26 FET ❤️ 🥹 🙏🌈
    12+1 Prenatalne , ryzyka niskie
    Felia - Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Super czyli możesz ruszać dalej. A w której klinice jesteś?

    Invimed we Wroclawiu. Terminy dla pacjentek praktycznie od reki. Ja pojechalam na wizyte kontrolna z mysla, ze biopsja za kilka dni, a doktor zaproponowal mi zabieg za 3h :D
    niestety na wyniki trzeba bylo dluzej czekac, ale miejmy nadzieje, ze w laboratorium juz wszyscy po urlopach i wypoczeci i inne dziewczyny nie beda musialy czekac w nieskonczonosc ;)

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1732

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Invimed we Wroclawiu. Terminy dla pacjentek praktycznie od reki. Ja pojechalam na wizyte kontrolna z mysla, ze biopsja za kilka dni, a doktor zaproponowal mi zabieg za 3h :D
    niestety na wyniki trzeba bylo dluzej czekac, ale miejmy nadzieje, ze w laboratorium juz wszyscy po urlopach i wypoczeci i inne dziewczyny nie beda musialy czekac w nieskonczonosc ;)


    Jestem w Angeliusie w Katowicach robiłam biopsję endometrium z cd138 - 5 sierpnia ciekawa jestem kiedy będzie mój wynik.

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • PalkaBimbalka Koleżanka
    Postów: 37 12

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)

    Wow, super, gratki! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Ja czekam po „dozleceniu” na wyniki, będę jakoś w poniedziałek dopytywać czy może się już nie pojawiły 🤨

    gusia lubi tę wiadomość

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Wow, super, gratki! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Ja czekam po „dozleceniu” na wyniki, będę jakoś w poniedziałek dopytywać czy może się już nie pojawiły 🤨

    Trzymam mocno kciuki!Oby jak najszybciej 🍀

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 27 sierpnia 2024, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Jestem w Angeliusie w Katowicach robiłam biopsję endometrium z cd138 - 5 sierpnia ciekawa jestem kiedy będzie mój wynik.

    Jak 5.08. to tylko kilka dni pozniej niz ja. Oby wynik pojawil sie w tym tygodniu! Moj byl ponoc juz w pt, ale lekarza juz nie bylo w klinice, a koordynator tez poza biurem i nie miala wgladu do wyniku wiec przez weekend siedzialam jak na szpilkach 😵‍💫

  • neila6 Autorytet
    Postów: 254 476

    Wysłany: 28 sierpnia 2024, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Ja mam tak drugi raz już, wycinki brak stanu zapalnego a z obrazu jest stan zapalny zaczerwienienia jak truskawka jakos tak se to nazwali.
    Za 1 razem po antybiotykach udał sie tranfer. Pierwsze zagnieżdżenie zarodka w moim przypadku. Niestety ciaza nie rozwinęła się poprawnie.

    Wiec jeśli stwierdzili ze widac stan zapalny to wymagaj leczenia od nich.

    Ja z polipem wylądowałam na histeroskopii po ciągłym krwawieniu i się okazalo że znowu są plamki a wycinek czysty.
    Dostane mocniejsze antybiotyki.

    O to jest bardzo ciekawe. Ja dokładnie też miałam opis, że wygląd truskawki i teraz po antybiotykach miałam robić biopsję ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak znowu histeroskopie zamiast biopsji. Skoro mówisz, że u Ciebie na wycinkach było czysto.

    🙎‍♀️37 lat
    Amh 4,8
    Niedoczynność tarczycy
    🧔‍41 lat
    Obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ✅

    03.2024 - 1 IUI ❌
    04.2024 - 2 IUI ❌
    05.2024 - 3 IUI ❌

    Histeroskopia i cd138 - stan zapalny —> wyleczony ✅

    Styczeń 2025 kwalifikacja do programu in vitro

    Start stymulacji 17.02 💉 Menopur 150 + luteina
    28.02 punkcja ➡️ 24 kumulusy 🥚➡️12 komórek
    Mamy 7 zarodków
    ❄️❄️❄️❄️ BL.5.1.1
    ❄️❄️ BL.5.2.2
    ❄️ BL.5.1.2
    Przygotowania do transferu —-> estrofem, vizarsin, acard —-> estrofem, luteina, cyclogest, ovitrelle, clexane
    03.06 transfer ❄️ BL. 5.1.1.
    6 dpt - beta 58.7 🤞🙏
    8 dpt - beta 160.26 🥹☘️
    9 dpt - beta 174.8
    10 dpt - beta 238.86
    13 dpt - beta 681.22 🥹
    17 dpt - beta 3857 ☘️🥹
    24 dpt - beta 22 242 ☘️🥰
    20.06 USG pęcherzyk w macicy 💕
    27.06 USG jest ❤️
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1054 1696

    Wysłany: 30 sierpnia 2024, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, olej z oregano 1x dziennie, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg. Do tego ograniczyłam jasne pieczywo i pieczywo w ogóle - teraz jem je tylko na pierwsze śniadanie, a nie 3 x dziennie. Do tego zmieniłam ryż na brązowy, makaron na razowy. Prawie do zera ograniczyłam nabiał typu jogurty, mleko, białe sery. Nie zrezygnowałam z serów żółtych i jajek, czasami jakiś biały serek na kanapkę też wleciał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2024, 21:18

    Kingus 1, Lilithgirl, neila6 lubią tę wiadomość

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 2848 1732

    Wysłany: 30 sierpnia 2024, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg.

    Super ze wynik jest okej. Miałaś biopsję 2 sierpnia? To ja 5 to jeszcze muszę czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2024, 15:19

    Starania od 01/23

    AP-K- 03/2024
    09/23 -IUI -❌
    01/24 - FET (AZ)-❌
    09/24 - FET (AZ)- ❌
    10/24 - FET (AZ) - ❌
    03/25 - FET (AZ) - ❌

    01/26 - ET - (KD) ❤️🍀

    6 komórek - 3.1.1❄️ 2.1.2❄️ mrozaczek 🤗

    Ona: IO, endo, KIR Bx, amh - 0,52
    cross match - 22,4%
    allo mlr - 26,7%
    Mikrobiom macicy - ✅
    On: nasienie ✅ kariotyp ✅

    Prenatalne 21.03.26 - ryzyka niskie prawdopodobnie 💙
    Połówkowe 💙 - 480 gram

    preg.png
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1054 1696

    Wysłany: 30 sierpnia 2024, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Super ze wynik jest okej. Miałaś biopsję 2 sierpnia? To ja 5 to jeszcze muszę czekać.
    Dokładnie, 2 sierpnia. To moja chyba 5 biopsja, nigdy tak długo nie czekałam na wyniki, zwykle do dwóch tygodni były. Chyba to przez okres wakacyjny.

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • Katikat Autorytet
    Postów: 1133 601

    Wysłany: 31 sierpnia 2024, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila6 wrote:
    O to jest bardzo ciekawe. Ja dokładnie też miałam opis, że wygląd truskawki i teraz po antybiotykach miałam robić biopsję ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak znowu histeroskopie zamiast biopsji. Skoro mówisz, że u Ciebie na wycinkach było czysto.

    To najgorszy przypadek bo każde sprawdzenie to powinna być histeroskopia a to trochę słabo.
    Niby powiedziała mi teraz lekarka ze i tak leczą mnie antybiotykami raczej tak zapobiegawczo skoro biopsje są czyste.

    Ma ktoś dobrego dietetyka co się zna na stanach zapalnych?

    Zapalenia endometrium, polip, 2 transfery nieudane, 1 strata
    Naturals między ivf

    age.png
  • Moniq_v Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 31 sierpnia 2024, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    3 poronienia w ciągu 15 miesięcy. Dokopywanie się do różnych lekarzy i histeroskopia 15.07.24. Z info od lekarza „proszę się normalnie starać, zobaczymy co wyjdzie. Oznaczył mi CD138.
    Przedwczoraj test ciążowy - dwie kreski.
    Wczoraj dostałam info o wyniku CD138 - wynik: (+) 25 na 10dpw, odczyn silnie pozytywny.

    Czy jest jakakolwiek szansa że ta ciąża przetrwa? Któras może miała taki przypadek? 😞

    Aktualnie jestem na acard 150 i Progesterone Besins 100mg. Czekam na info od lekarzy co teraz, domyślam się, że nie wyleczą mnie w ciąży.

    14.09.2019 - Ziutka - 7 tc 💔
    17.08.2020 - Klara 🌈❤️
    04.07.2023 - Groszek - 5 tc 💔
    Orzeszek 7/10 tc 💔
    BHCG:
    10.11.23 - 30,6 (duphaston 2xd)
    14.11.23 - 151
    24.11.23 - 1970
    27.11.23 - 2847
    29.11.23 - 4210 + plamienie i krwawienie - IP
    06.12.23 - USG - pęcherzyk ciążowy 10 mm + pęcherzyk żółtkowy 2 mm
    08.12.23 - bHCG - 10026
    11.12.23 - USG - widoczny zarodek 3 mm - FHR - 82/min. (6+1 USG, 7+5 OM)
    28.12.2023 💔 indukcja poronienia w szpitalu.

    07.05.24 - 2 kreski
    15.05 - 💔 poronienie samoistne

    15.07.24 - histeroskopia z oznaczeniem CD138

    ⏸️ 29.08.24 - 2 kreski (26dc)
    Progesterone Besins 100mg + acard 150
    30.08.24 - wynik CD138 (+) 25 na 10dpw - odczyn silnie pozytywny.
    … CDN.
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 31 sierpnia 2024, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, olej z oregano 1x dziennie, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg. Do tego ograniczyłam jasne pieczywo i pieczywo w ogóle - teraz jem je tylko na pierwsze śniadanie, a nie 3 x dziennie. Do tego zmieniłam ryż na brązowy, makaron na razowy. Prawie do zera ograniczyłam nabiał typu jogurty, mleko, białe sery. Nie zrezygnowałam z serów żółtych i jajek, czasami jakiś biały serek na kanapkę też wleciał.


    Gratulacje!!! Strasznie sie ciesze :)

    A mozesz napisac jak moglo tu pomoc odstawienie nabialu i jasnego pieczywa? Ja i tak ich praktycznie nie jem, ale kefir pilam obowiazkowo, no i kiszonki tez byly stalym punktem menu.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 703 382

    Wysłany: 1 września 2024, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy którejś zalegają może antybiotyki i ich już nie potrzebuje ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    8 IVF beta 0
  • włosy barwy zboża Autorytet
    Postów: 1054 1696

    Wysłany: 1 września 2024, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Gratulacje!!! Strasznie sie ciesze :)

    A mozesz napisac jak moglo tu pomoc odstawienie nabialu i jasnego pieczywa? Ja i tak ich praktycznie nie jem, ale kefir pilam obowiazkowo, no i kiszonki tez byly stalym punktem menu.
    Podobno nabiał i gluten powoduje zapalenia. Nie wiem na ile to prawda, ale już któraś dziewczyna o tym pisała tutaj w wątku. Ciężko w sumie powiedzieć co mogło pomóc na pewno. Dodam, że też zaczęliśmy współżycia z zabezpieczeniem, bo też istniała szansa, że to powoduje stan zapalny.

    🧑 37 lat 🧔 37 lat
    Starania od: ~sierpień 2021
    2023: 3 x IUI ❌
    2023 lipiec: I stymulacja IVF ✔️ 3 ❄️
    2023 wrzesień: biopsja - przewlekły stan zapalny endometrium - Sumarycznie biopsja 5x
    2024 marzec: transfer ❌
    2024 wrzesień: transfer ✔️
    2024 listopad: 8tc 💔
    2024 grudzień: transfer ❌
    2025 luty: II stymulacja IVF - brak zarodków
    2025 sierpień III stymulacja do IVF - 1 x AB po PGTA
    11.10 transfer ♥️
    19.10 II 😍
    21.10 beta 201,9U/l
    23.10 beta 625,8U/l
    31.10 USG ok
    07.11 USG ♥️
    19.11 8+2 CRL 1,78 FHR 171 😍
    03.12 10+4 CRL 3,63 FHR 168
    16.12 prenatalne CRL 6,2 FHR 168 ryzyka niskie ♥️
    Zdrowa dziewczynka 🩷

    preg.png
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 82 27

    Wysłany: 1 września 2024, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Podobno nabiał i gluten powoduje zapalenia. Nie wiem na ile to prawda, ale już któraś dziewczyna o tym pisała tutaj w wątku. Ciężko w sumie powiedzieć co mogło pomóc na pewno. Dodam, że też zaczęliśmy współżycia z zabezpieczeniem, bo też istniała szansa, że to powoduje stan zapalny.


    No tak, masz racje, tez o tym kiedys czytalam, ale pod katem endometriozy. Zamiast nabialu pochodzenia krowiego ponoc kozi i ewentualnie owczy jest ok, choc tez nie wolno przesadzac. Ale zawsze to jakies pocieszenie. Kiedys przerzucilam sie na produkty weganskie, ktore niestety czesto sa tak przetworzone , ze mam wrazenie, ze hamburger i paczka chipsow mniej by mi zaszkodzily...

‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ