X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • ad_ku Przyjaciółka
    Postów: 107 104

    Wysłany: 2 września, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Ja robilam tylko kilka razy CD138. Lekarz dzwoniac przedostatnim razem z wynikami powiedzial, ze potrzebny bedzie antybiotyk. Tak sie zlozylo, ze mialam u niego wizyte jakos kilka dni pozniej i podczas niej stwierdzil, ze jednak stanu zapalnego nie ma... Ucieszylam sie i zwatpilam jednoczesnie... Konsultowalam wynik rowniez z dr. Pasnikiem, ktory nie widzial potrzeby leczenia i to mnie uspokoilo.

    Czytalam, ze dziewczyny przy wyniku 2 czasem dostaja antybiotyk, wiec to pewnie zalezy od lekarza i moze konkretnego przypadku/historii pacjentek... Najbezpieczniej bedzie skonsultowac wynik z lekarzem, ktory zlecil ci te badania.

    Trzymam kciuki!

    Dziękuję za podzielenie się twoim przypadkiem! Oczywiście będzie konsultacja, więc zobaczymy.

    🙋‍♀️ 🙋🏻‍♂️ 29 l.
    starania od początku 2023

    endometrioza IV st. ❌ niski progesteron ❌ heterozygoty V R2, MTHFR (C677 i A1298) ❌ AMH 0,7 ❌ cienkie endometrium ❌ brak 2DS3 i 2DS4 norm ❌ teratozoospermia (1%) ❌
    drożność jajowodów ✅ hormony, tarczyca, kwas foliowy, B12, D3 ✅ KIR Bx ✅własna owulacja ✅ biopsja endometrium ✅

    06.24 I FET ❄️ 5.2.1 🙏 💔❌
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 78 26

    Wysłany: 2 września, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    Dziękuję za podzielenie się twoim przypadkiem! Oczywiście będzie konsultacja, więc zobaczymy.

    Zapomnialam dodac, ze wtedy tez wyszlo mi 2.. :D

    Daj znac co powie lekarz!

    ad_ku lubi tę wiadomość

  • ad_ku Przyjaciółka
    Postów: 107 104

    Wysłany: 3 września, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Zapomnialam dodac, ze wtedy tez wyszlo mi 2.. :D

    Daj znac co powie lekarz!

    Hej Gusia,

    powiedział, że nie ma stanu zapalnego, wszystko w normie, i profilaktycznie też nie zalecił niczego przyjmować... No nic. Będę miała za 2 tyg konsultację z immunologiem to jeszcze zobaczymy co on na to. :)

    🙋‍♀️ 🙋🏻‍♂️ 29 l.
    starania od początku 2023

    endometrioza IV st. ❌ niski progesteron ❌ heterozygoty V R2, MTHFR (C677 i A1298) ❌ AMH 0,7 ❌ cienkie endometrium ❌ brak 2DS3 i 2DS4 norm ❌ teratozoospermia (1%) ❌
    drożność jajowodów ✅ hormony, tarczyca, kwas foliowy, B12, D3 ✅ KIR Bx ✅własna owulacja ✅ biopsja endometrium ✅

    06.24 I FET ❄️ 5.2.1 🙏 💔❌
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 78 26

    Wysłany: 3 września, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad_ku wrote:
    Hej Gusia,

    powiedział, że nie ma stanu zapalnego, wszystko w normie, i profilaktycznie też nie zalecił niczego przyjmować... No nic. Będę miała za 2 tyg konsultację z immunologiem to jeszcze zobaczymy co on na to. :)

    To super, dobrze jest zaczac dzien od dobrych wiesci :)

  • Granella Koleżanka
    Postów: 34 0

    Wysłany: 3 września, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przychodze z pytaniem w którym cyklu podchodziliście do transferu po leczeniu antybiotykami stanu zapalnego endometrium? Czy był to ten sam cykl w którym był leczony stan zapalny czy dopiero w następnych?
    Poza leczeniem trarividem i metronidazololem przez 10 dni mam też jakąś bakterie bo Biocenoza wyszła źle, na to mam zapisane macmiror complex.
    Zastanawiam się czy to nie za duże combo dla organizmu w cyklu w którym mam mieć transfer??

    Niepłodność wtórna.
    👩 35l. Endometrioza, subkliczna Niedoczynność tarczycy
    👦 36l. obniżone parametr
    👦💗 4l. ciąża naturalna
    IVF 01.2024 ❄️❄️❄️
    1 transfer 03.02.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston) ❌
    Immunolog (wszystkie wyniki ✅ + histero + CD56✅ i CD138 (1-2 na DPW) ❌ ( lekarz dopuścił do 2 transferu).
    2 transfer 25.05.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston,acard, accofil 1/2 amp co 3 dni)

    ostatnia ❄️ ( BL2.1.2)
    Przygotowania do 3 transferu 09.2024
    Biocenoza❌ bakteria -leczenie po @ macmiror complex 500
    + start leczenie stanu zapalnego endometrium tarivid 200+metronidazol 500 na 10 dni
    transfer ? 2024 ❓ ( do transferu 1 dawka immunoglobuliny Flegamma 400ml + 2/3 amp Accofil co 3 dni)
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 3 września, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    Przychodze z pytaniem w którym cyklu podchodziliście do transferu po leczeniu antybiotykami stanu zapalnego endometrium? Czy był to ten sam cykl w którym był leczony stan zapalny czy dopiero w następnych?
    Poza leczeniem trarividem i metronidazololem przez 10 dni mam też jakąś bakterie bo Biocenoza wyszła źle, na to mam zapisane macmiror complex.
    Zastanawiam się czy to nie za duże combo dla organizmu w cyklu w którym mam mieć transfer??


    Hej, nie słyszałam o przypadkach, żeby był transfer w tym cyklu co się leczysz tylko przynajmniej w następnym, tak aby endometrium po antybiotyku się złuszczyło i opuściło lokal 🤷‍♀️ i już na nowej wyściółce próbować, przy tej chemii którą bierzemy to tylko zagrożenie dla zarodka. Ja wręcz miałam zakaz od lekarki starań w trakcie terapii, właśnie ze względu na ewentualne możliwe powikłania jakby się udało.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 658 264

    Wysłany: 3 września, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    Przychodze z pytaniem w którym cyklu podchodziliście do transferu po leczeniu antybiotykami stanu zapalnego endometrium? Czy był to ten sam cykl w którym był leczony stan zapalny czy dopiero w następnych?
    Poza leczeniem trarividem i metronidazololem przez 10 dni mam też jakąś bakterie bo Biocenoza wyszła źle, na to mam zapisane macmiror complex.
    Zastanawiam się czy to nie za duże combo dla organizmu w cyklu w którym mam mieć transfer??

    Zazwyczaj jest to następny cykl. Chyba że lekarz uzna, że trzeba powtarzać biopsję endometrium to znowu wszystko się wydłuża w czasie. U mnie było najpierw badanie tzn boi endometrium z cd138 i CD56, oczekiwanie na wynik, potem antybiotyki i znowu ponowna biopsja endometrium. Miałam doksycylina 2x15dni, Metronizadol 2x14 dni i globulki macmiror 8 sztuk.
    Obecnie dalej czekam na wynik kontrolnej biopsji endometrium. Ale zaczęłam się przygotowywać do transferu.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 3 września, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ano i często zlecaną jest biopsja kontrolna, więc to już wtedy minimum dwa cykle muszą przejść.

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 658 264

    Wysłany: 3 września, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Ano i często zlecaną jest biopsja kontrolna, więc to już wtedy minimum dwa cykle muszą przejść.

    Zgadza się albo jeszcze dłużej. U mnie wszystko ciągnie się od 23 maja i końca jeszcze nie widać.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Granella Koleżanka
    Postów: 34 0

    Wysłany: 3 września, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze słowa utwierdzaja mnie w swoich przeczuciach, mój już drugi lekarz prowadzący proponował transfer w cyklu z leczeniem antybiotykami stanu zapalnego, na pytanie czy trzeba robić biopsje kontrolną odpowiedź była przecząca.

    Na wizycie 14.09 (która miałabyć przygotowujaca pod transfer) chce powiedzieć lekarzowi ze endometrium powinno sie złuszczyć i chce transfer odroczyć do następnego cyklu. Tym bardziej, że mamy ostatni zarodek i chcemy podejść z immunoglobulinami.

    Czy z tego powodu mogę być zdyskwalifikowana z transferu refundowanego programem rządowym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września, 22:06

    Niepłodność wtórna.
    👩 35l. Endometrioza, subkliczna Niedoczynność tarczycy
    👦 36l. obniżone parametr
    👦💗 4l. ciąża naturalna
    IVF 01.2024 ❄️❄️❄️
    1 transfer 03.02.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston) ❌
    Immunolog (wszystkie wyniki ✅ + histero + CD56✅ i CD138 (1-2 na DPW) ❌ ( lekarz dopuścił do 2 transferu).
    2 transfer 25.05.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston,acard, accofil 1/2 amp co 3 dni)

    ostatnia ❄️ ( BL2.1.2)
    Przygotowania do 3 transferu 09.2024
    Biocenoza❌ bakteria -leczenie po @ macmiror complex 500
    + start leczenie stanu zapalnego endometrium tarivid 200+metronidazol 500 na 10 dni
    transfer ? 2024 ❓ ( do transferu 1 dawka immunoglobuliny Flegamma 400ml + 2/3 amp Accofil co 3 dni)
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 658 264

    Wysłany: 3 września, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    Wasze słowa utwierdzaja mnie w swoich przeczuciach, mój już drugi lekarz prowadzący proponował transfer w cyklu z leczeniem antybiotykami stanu zapalnego, na pytanie czy trzeba robić biopsje kontrolną odpowiedź była przecząca.

    Na wizycie 14.09 (która miałabyć przygotowujaca pod transfer) chce powiedzieć lekarzowi ze endometrium powinno sie złuszczyć i chce transfer odroczyć do następnego cyklu. Tym bardziej, że mamy ostatni zarodek i chcemy podejść z immunoglobulinami.

    Czy z tego powodu mogę być zdyskwalifikowana z transferu refundowanego programem rządowym?

    Niektóre kliniki nie robią biopsji kontrolnej ale fakt że jak bierzesz antybiotyki to potem endometrium musi się złuszczyć czyli być miesiączka i można mieć transfer.

    Immunoglobuliny nie są w ramach transferu z programu rządowego. Wiem że dziewczyny podchodzą do transferu w ramach refundacji z programu a immunoglobuliny muszą mieć podawane w innej klinice. Tak czytałam na forum.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Granella Koleżanka
    Postów: 34 0

    Wysłany: 4 września, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Bocianie potwierdzili ze mogą podać immunoglobuliny (odplatnie).
    Ja się tylko zastanawiam jak argumentować przesunięcie transferu na październik bo jak piszecie endometrium po leczeniu powinno się złuszczyć to zastanawiające, że lekarz tego nie wie?

    Niepłodność wtórna.
    👩 35l. Endometrioza, subkliczna Niedoczynność tarczycy
    👦 36l. obniżone parametr
    👦💗 4l. ciąża naturalna
    IVF 01.2024 ❄️❄️❄️
    1 transfer 03.02.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston) ❌
    Immunolog (wszystkie wyniki ✅ + histero + CD56✅ i CD138 (1-2 na DPW) ❌ ( lekarz dopuścił do 2 transferu).
    2 transfer 25.05.24 💔 CB
    (estrofem,utrogestan,clexane,duphaston,acard, accofil 1/2 amp co 3 dni)

    ostatnia ❄️ ( BL2.1.2)
    Przygotowania do 3 transferu 09.2024
    Biocenoza❌ bakteria -leczenie po @ macmiror complex 500
    + start leczenie stanu zapalnego endometrium tarivid 200+metronidazol 500 na 10 dni
    transfer ? 2024 ❓ ( do transferu 1 dawka immunoglobuliny Flegamma 400ml + 2/3 amp Accofil co 3 dni)
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 658 264

    Wysłany: 4 września, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    W Bocianie potwierdzili ze mogą podać immunoglobuliny (odplatnie).
    Ja się tylko zastanawiam jak argumentować przesunięcie transferu na październik bo jak piszecie endometrium po leczeniu powinno się złuszczyć to zastanawiające, że lekarz tego nie wie?

    A jaki koszt podania immunoglobulin w Bocianie?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)
    07.2024 - Test BeReady - przesunięcie okna implantacyjnego - endometrium PreReceptywne

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • pinkola Autorytet
    Postów: 487 580

    Wysłany: 4 września, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    W Bocianie potwierdzili ze mogą podać immunoglobuliny (odplatnie).
    Ja się tylko zastanawiam jak argumentować przesunięcie transferu na październik bo jak piszecie endometrium po leczeniu powinno się złuszczyć to zastanawiające, że lekarz tego nie wie?
    Poza tym metabolity tych antybiotyków się utrzymują trochę w organizmie a są one szkodliwe w ciąży. Wiele osób które bierze takie ciężkie antybiotyki nie ma w danym cyklu owulacji lub okres się przesuwa, bo to ciężkie działa są. Zwykle jest zakaz starań w cyklu z antybiotykami

    starania od początku 2022 r.

    ona: '86, endometrioza IV st.❌, AMH: 6,34 ng/ml (15.09.22) ----> 4,84 (14.04.24)✔️, pai 4g/4g ❌

    on: '85, wszystkie parametry ✔️

    04.2022 - 09.2022: Visanne
    06.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    07.2023: ureaplasma ❌
    09.2023: IUI (Hiszpania) ❌😞
    11.2023: ureaplasma ✔️

    12.2023: Medart Poznań ICSI 16🥚> 5 zapłodnionych > ❄️ po PGT-A, bez transferu
    04.2024: Invimed Poznań ICSI 9🥚> 7 dojrzałych > ❄️❄️❄️❄️ > PGT-A 2 prawidłowe
    26.06.2024 transfer na cyklu naturalnym (encorton, estrofem, clexane) 5dpt ⏸️; 6dpt 51,27; 8dpt 151,15; 10dpt 429,60; 13dpt 1512; 19dpt 11617; 22dpt CRL 1,7 mm i 💓
    6+5 CRL 0,89 cm
    7+5 1,47 cm 💓165 bpm
    8+5 2,20 cm
    11+4 5,70 cm 💓 166 bpm będzie 💙
    13+4 8,70 cm
    preg.png

    Na zimowisku: ❄️❄️
  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 5 września, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, olej z oregano 1x dziennie, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg. Do tego ograniczyłam jasne pieczywo i pieczywo w ogóle - teraz jem je tylko na pierwsze śniadanie, a nie 3 x dziennie. Do tego zmieniłam ryż na brązowy, makaron na razowy. Prawie do zera ograniczyłam nabiał typu jogurty, mleko, białe sery. Nie zrezygnowałam z serów żółtych i jajek, czasami jakiś biały serek na kanapkę też wleciał.

    Hej jaki olej z oregano brałaś?

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 5 września, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    W Bocianie potwierdzili ze mogą podać immunoglobuliny (odplatnie).
    Ja się tylko zastanawiam jak argumentować przesunięcie transferu na październik bo jak piszecie endometrium po leczeniu powinno się złuszczyć to zastanawiające, że lekarz tego nie wie?

    Hmm, jest to conajmniej zastanawiające skąd taki pośpiech u lekarza, tym bardziej, że to Wasz ostatni zarodek to powinnaś być przygotowana możliwie najlepiej. Ja po leczeniu miałam okres dobre kilka dni wcześniej, a zwykle cykle mam bardzo regularne, to pokazuje jaki wpływ ta chemia ma na nasze organizmy. Ja bym nie ryzykowała. Tak jak pisały przedmówczynie - endometrium zainfekowane bakterią musi się złuszczyć i się na nowo odbudować. Musisz mieć najlepsze możliwe warunki dla zarodka.


    Granella lubi tę wiadomość

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 78 26

    Wysłany: 5 września, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, tez czekalam na zluszczenie endometrium. Potem okazalo sie, ze leczenie tez mnie calkowicie rozlegulowalo... Najpierw miesiaczka pojawila sie tydzien po czasie, a kolejna po tygodniu od zakonczenia tej wczesniejszej... Fakt, byla duzo mniej obfita, ale sam fakt moze sporo zamieszac, szczegolnie jesli szykujesz sie do transferu. Lepiej na spokojnie podejsc do tematu

    Granella lubi tę wiadomość

  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 5 września, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    W Bocianie potwierdzili ze mogą podać immunoglobuliny (odplatnie).
    Ja się tylko zastanawiam jak argumentować przesunięcie transferu na październik bo jak piszecie endometrium po leczeniu powinno się złuszczyć to zastanawiające, że lekarz tego nie wie?
    Ściemnij, ze wyjeżdżasz i tyle. Nie ma co się z nimi sprzeczać. Albo projekt w pracy.
    Czasem mnie lekarze jeżą co i kiedy jechac i robic.. a i tak my musimy jednocześnie same się diagnozować i wymyslac co dalej i caky czas pracowac żeby na to wszystko mieć pieniążki.

    Granella lubi tę wiadomość

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • martiii Debiutantka
    Postów: 13 2

    Wysłany: 5 września, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Granella wrote:
    Przychodze z pytaniem w którym cyklu podchodziliście do transferu po leczeniu antybiotykami stanu zapalnego endometrium? Czy był to ten sam cykl w którym był leczony stan zapalny czy dopiero w następnych?
    Poza leczeniem trarividem i metronidazololem przez 10 dni mam też jakąś bakterie bo Biocenoza wyszła źle, na to mam zapisane macmiror complex.
    Zastanawiam się czy to nie za duże combo dla organizmu w cyklu w którym mam mieć transfer??

    Moja klekzanka miała w tym samym cyklu i cykl udany. I są tu takie historie na forum.
    Ale to też zależy czy zapalenie było duże czy nie.
    Jak duże to nie.

    Granella lubi tę wiadomość

  • Paro1995 Debiutantka
    Postów: 14 3

    Wysłany: 5 września, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    właśnie odebrałam wyniki biopsji endometrium, którą zrobiłam ponieważ bezskutecznie staram się o dziecko (czekam na wizytę u lekarza) ale może teraz coś mi powiecie
    Wynik:
    Polipowate fragmenty błony śluzowej endometrium z cechami proliferacji część może pochodzić z utkania polipa włóknisto-gruczołowego w wykonanym barwieniu IHC: CD138: obecne dodatnie komórki w podścielisku endometrium (do 20 komórek na 1mm kw)

    Czy to coś groźnego ?

‹‹ 256 257 258 259 260
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ