Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 644 252

    Wysłany: 26 sierpnia, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)

    Super czyli możesz ruszać dalej. A w której klinice jesteś?

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 27 sierpnia, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agas wrote:
    Wycinki były 2. Wiesz co czy to możliwe żeby pobrali wycinki zdrowe? Hmm nie wiem. Skoro robiąc histero lekarz widziała to jej zdaniem zapalenie to raczej choć 1 z wycinków na logikę wzięła z tego miejsca. Ale tak szczerze No to nie wiem. Ja akurat wtedy spałam. Muszę ufać ze aż tak tego nie spartoliła. Ciekawe czy mają nagrania z tego histero bo aż mnie korci żeby inny lekarz to zobaczył.

    Ja mam tak drugi raz już, wycinki brak stanu zapalnego a z obrazu jest stan zapalny zaczerwienienia jak truskawka jakos tak se to nazwali.
    Za 1 razem po antybiotykach udał sie tranfer. Pierwsze zagnieżdżenie zarodka w moim przypadku. Niestety ciaza nie rozwinęła się poprawnie.

    Wiec jeśli stwierdzili ze widac stan zapalny to wymagaj leczenia od nich.

    Ja z polipem wylądowałam na histeroskopii po ciągłym krwawieniu i się okazalo że znowu są plamki a wycinek czysty.
    Dostane mocniejsze antybiotyki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia, 11:19

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • Moniaa88 Autorytet
    Postów: 739 695

    Wysłany: 27 sierpnia, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)
    Gusia świetna informacja! 😀

    gusia lubi tę wiadomość

    👩36👦35👫16lat

    04.21 - histero,hsg✅
    AMH - 0,14 ➡️0,4 ➡️0,16 ❌
    FSH 9,6➡️9,9❌

    Własne owulacje, regularne cykle, Kariotypy, gen FMR1, HOMA, Krzywe Igła, KIR bx (brak 1ds)✅
    Niedobór białka S 46%❌
    CD-138 4/10‼➡️ leki
    NK - OK (1% poza normą)
    Czynnik męski❌

    1. InVitro 02.2022(pISCI, fertile chip, msome)
    ➡️8 pobranych, 3 dojrzałe, 2 zapłodnione, brak ❄
    ➡️10.03.22 ET blastka 4AB🍀
    ➡️6dpt❌😥

    ➡️05.22 naturals - CP 💔 laparo

    2. InVitro 07.2022(j.w.)
    ovulastan, gonapeptyl, menopur 300, miovelia nac, Q10, orgalutran, ovitrelle
    ➡️5 pobranych, 5 dojrzałych, 5 zapłonionych, mamy ❄❄❄❄🤩
    ➡️24.10.22 KET 4AB (AH, atosiban, encorton, estrofem, neoparin, cyclogest, besins) ❌😭

    Suple: Ferti Powder, Estabiom mama, C 1000, D3 2000, Pregna start, Q10, Stymen 50, Mg, Ashwaganda, E 370, melatonina 3mg

    CD138 10/10 ➡️wyleczone ✅️
    26.08 FET (S) 4AB❌️
  • frankapzn Autorytet
    Postów: 378 379

    Wysłany: 27 sierpnia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli któraś z Was ma zapas , odkupie:
    metronidazol dopochowo
    Traivid

    Ona :34 🧡Hashimoto,adenomioza, usunięty polip,biopsja endo CD 138 -(2 kom/1 d.p.w. według lekarza ok ) mthfr oraz pai, KIR AA
    Kariotyp ok On: 38 🧡obniżone parametry nasienia
    Kariotypy ok AZF/CFTR ok

    Starania od 2019 , 1 poronienie
    I.IVF 12/23 krótki protokół (bemfola 225 oraz ganirelix)💉01/24 punkcja jajnikow,pobrano 14 🥚i 6 poszło do zaplodnienia,do 3 doby wszystko pięknie,do 5 doby nie przerwał żaden 😭

    maj 2024 II procedura
    ( Puregon, Menopur, Ganirelix)
    05/24 punkcja 💉 Pobrano 14komorek ,9 🥚 mamy 2 ❄️❄️4AB ,4 BC
    08/24 FET 4 AB ✊( Estrofem 3x1 Oestrogel 2x1 Duphaston 3x1 Cyclogest 400 2x1 Prolutex )
    25.08 cień cienia beta 7,3 (6dpt) 14,4 (8dpt) 12 (10 dpt)😿💔
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 69 24

    Wysłany: 27 sierpnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Super czyli możesz ruszać dalej. A w której klinice jesteś?

    Invimed we Wroclawiu. Terminy dla pacjentek praktycznie od reki. Ja pojechalam na wizyte kontrolna z mysla, ze biopsja za kilka dni, a doktor zaproponowal mi zabieg za 3h :D
    niestety na wyniki trzeba bylo dluzej czekac, ale miejmy nadzieje, ze w laboratorium juz wszyscy po urlopach i wypoczeci i inne dziewczyny nie beda musialy czekac w nieskonczonosc ;)

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 644 252

    Wysłany: 27 sierpnia, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Invimed we Wroclawiu. Terminy dla pacjentek praktycznie od reki. Ja pojechalam na wizyte kontrolna z mysla, ze biopsja za kilka dni, a doktor zaproponowal mi zabieg za 3h :D
    niestety na wyniki trzeba bylo dluzej czekac, ale miejmy nadzieje, ze w laboratorium juz wszyscy po urlopach i wypoczeci i inne dziewczyny nie beda musialy czekac w nieskonczonosc ;)


    Jestem w Angeliusie w Katowicach robiłam biopsję endometrium z cd138 - 5 sierpnia ciekawa jestem kiedy będzie mój wynik.

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • PalkaBimbalka Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 27 sierpnia, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Po prawie miesiacu wreszcie pojawily sie wyniki kontrolnej biopsji- brak stanu zapalnego!:)))) Przed nami kolejne wyzwania, ale przynajmniej jeden temat odhaczony :)

    Wow, super, gratki! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Ja czekam po „dozleceniu” na wyniki, będę jakoś w poniedziałek dopytywać czy może się już nie pojawiły 🤨

    gusia lubi tę wiadomość

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 69 24

    Wysłany: 27 sierpnia, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PalkaBimbalka wrote:
    Wow, super, gratki! Trzymam kciuki za dalsze sukcesy! Ja czekam po „dozleceniu” na wyniki, będę jakoś w poniedziałek dopytywać czy może się już nie pojawiły 🤨

    Trzymam mocno kciuki!Oby jak najszybciej 🍀

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 69 24

    Wysłany: 27 sierpnia, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Jestem w Angeliusie w Katowicach robiłam biopsję endometrium z cd138 - 5 sierpnia ciekawa jestem kiedy będzie mój wynik.

    Jak 5.08. to tylko kilka dni pozniej niz ja. Oby wynik pojawil sie w tym tygodniu! Moj byl ponoc juz w pt, ale lekarza juz nie bylo w klinice, a koordynator tez poza biurem i nie miala wgladu do wyniku wiec przez weekend siedzialam jak na szpilkach 😵‍💫

  • neila6 Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 28 sierpnia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Ja mam tak drugi raz już, wycinki brak stanu zapalnego a z obrazu jest stan zapalny zaczerwienienia jak truskawka jakos tak se to nazwali.
    Za 1 razem po antybiotykach udał sie tranfer. Pierwsze zagnieżdżenie zarodka w moim przypadku. Niestety ciaza nie rozwinęła się poprawnie.

    Wiec jeśli stwierdzili ze widac stan zapalny to wymagaj leczenia od nich.

    Ja z polipem wylądowałam na histeroskopii po ciągłym krwawieniu i się okazalo że znowu są plamki a wycinek czysty.
    Dostane mocniejsze antybiotyki.

    O to jest bardzo ciekawe. Ja dokładnie też miałam opis, że wygląd truskawki i teraz po antybiotykach miałam robić biopsję ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak znowu histeroskopie zamiast biopsji. Skoro mówisz, że u Ciebie na wycinkach było czysto.

    🙎‍♀️36 lat
    🧔‍40 lat


    03.2024 I IUI :(
    04.2024 II IUI :(
    05.2024 III IUI :(
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, olej z oregano 1x dziennie, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg. Do tego ograniczyłam jasne pieczywo i pieczywo w ogóle - teraz jem je tylko na pierwsze śniadanie, a nie 3 x dziennie. Do tego zmieniłam ryż na brązowy, makaron na razowy. Prawie do zera ograniczyłam nabiał typu jogurty, mleko, białe sery. Nie zrezygnowałam z serów żółtych i jajek, czasami jakiś biały serek na kanapkę też wleciał.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 21:18

    Kingus 1, Lilithgirl, neila6 lubią tę wiadomość

  • Kingus 1 Autorytet
    Postów: 644 252

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg.

    Super ze wynik jest okej. Miałaś biopsję 2 sierpnia? To ja 5 to jeszcze muszę czekać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 15:19

    Ona: 36at
    On: 38lat

    09.2023 - inseminacja (Klinika Bocian) - ☹️
    01.2024 - transfer Adopcja Zarodka (Klinika Bocian) - wynik ☹️

    07.2024 biopsja endometrium z cd138 i CD56 leczenie (metronidazol, doksycylina, macmiror, encorton)

    23.07.2024- wizyta u dr Sydora.

    08.2024 - ponowna biopsja endometrium CD138

    07.09.2024 wynik biopsji CD138 - 0/10 komórek ❤️

    20 września 2024 - transfer Adopcja Zarodka (Angelius Katowice, transfer: accofil, encorton, estrofem, luteina, prolutex, spazmolina)
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 30 sierpnia, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingus 1 wrote:
    Super ze wynik jest okej. Miałaś biopsję 2 sierpnia? To ja 5 to jeszcze muszę czekać.
    Dokładnie, 2 sierpnia. To moja chyba 5 biopsja, nigdy tak długo nie czekałam na wyniki, zwykle do dwóch tygodni były. Chyba to przez okres wakacyjny.

  • Katikat Autorytet
    Postów: 276 190

    Wysłany: 31 sierpnia, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neila6 wrote:
    O to jest bardzo ciekawe. Ja dokładnie też miałam opis, że wygląd truskawki i teraz po antybiotykach miałam robić biopsję ale teraz się zastanawiam czy nie lepiej jednak znowu histeroskopie zamiast biopsji. Skoro mówisz, że u Ciebie na wycinkach było czysto.

    To najgorszy przypadek bo każde sprawdzenie to powinna być histeroskopia a to trochę słabo.
    Niby powiedziała mi teraz lekarka ze i tak leczą mnie antybiotykami raczej tak zapobiegawczo skoro biopsje są czyste.

    Ma ktoś dobrego dietetyka co się zna na stanach zapalnych?

    Hsg niedroznosc 1 jajowodu
    Mutacje acard
    Dr J. błędna diagnoza pcos I cała apteka suplementow które nic nie daly
    2 iui nieudane
    1 transfer swierzy ❌
    Histeroskopia i wykryty stan zapalny I dużo kom NK
    2 transfer ❄️ encorton neoparin
    11dpt beta 308
    25dpt pęcherzyk
    34dpt serduszko ledwo zipie
    42dpt ❌
    3 transfer ❄️ encorton neoparin cykl sztuczny 16dc ❌
  • Moniq_v Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 31 sierpnia, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    3 poronienia w ciągu 15 miesięcy. Dokopywanie się do różnych lekarzy i histeroskopia 15.07.24. Z info od lekarza „proszę się normalnie starać, zobaczymy co wyjdzie. Oznaczył mi CD138.
    Przedwczoraj test ciążowy - dwie kreski.
    Wczoraj dostałam info o wyniku CD138 - wynik: (+) 25 na 10dpw, odczyn silnie pozytywny.

    Czy jest jakakolwiek szansa że ta ciąża przetrwa? Któras może miała taki przypadek? 😞

    Aktualnie jestem na acard 150 i Progesterone Besins 100mg. Czekam na info od lekarzy co teraz, domyślam się, że nie wyleczą mnie w ciąży.

    14.09.2019 - Ziutka - 7 tc 💔
    17.08.2020 - Klara 🌈❤️
    04.07.2023 - Groszek - 5 tc 💔
    Orzeszek 7/10 tc 💔
    BHCG:
    10.11.23 - 30,6 (duphaston 2xd)
    14.11.23 - 151
    24.11.23 - 1970
    27.11.23 - 2847
    29.11.23 - 4210 + plamienie i krwawienie - IP
    06.12.23 - USG - pęcherzyk ciążowy 10 mm + pęcherzyk żółtkowy 2 mm
    08.12.23 - bHCG - 10026
    11.12.23 - USG - widoczny zarodek 3 mm - FHR - 82/min. (6+1 USG, 7+5 OM)
    28.12.2023 💔 indukcja poronienia w szpitalu.

    07.05.24 - 2 kreski
    15.05 - 💔 poronienie samoistne

    15.07.24 - histeroskopia z oznaczeniem CD138

    ⏸️ 29.08.24 - 2 kreski (26dc)
    Progesterone Besins 100mg + acard 150
    30.08.24 - wynik CD138 (+) 25 na 10dpw - odczyn silnie pozytywny.
    … CDN.
  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 69 24

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    W końcu po prawie miesiącu mam wynik. Tym razem z innego labu, wynik to 1/1 duże pole widzenia 40x o średnicy 0,5mm a startowałam od 57/10. Ujemny wynik to poniżej 2/1 d.p.w. Jestem mega zadowolona z wyniku. W trakcie terapii piłam raz dziennie nagietek, co drugi dzień dopochwowo lactovaginal, co drugi dzień vivomix w saszetkach, olej z oregano 1x dziennie, antybiotyk to był metronidazol i unidox solutab przez 2 tyg. Do tego ograniczyłam jasne pieczywo i pieczywo w ogóle - teraz jem je tylko na pierwsze śniadanie, a nie 3 x dziennie. Do tego zmieniłam ryż na brązowy, makaron na razowy. Prawie do zera ograniczyłam nabiał typu jogurty, mleko, białe sery. Nie zrezygnowałam z serów żółtych i jajek, czasami jakiś biały serek na kanapkę też wleciał.


    Gratulacje!!! Strasznie sie ciesze :)

    A mozesz napisac jak moglo tu pomoc odstawienie nabialu i jasnego pieczywa? Ja i tak ich praktycznie nie jem, ale kefir pilam obowiazkowo, no i kiszonki tez byly stalym punktem menu.

  • Eweszy Autorytet
    Postów: 689 377

    Wysłany: 1 września, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy którejś zalegają może antybiotyki i ich już nie potrzebuje ?

    AntyTPO Anty Tg⚠️💊 Euthyrox 25, Thyrozol 5 mg, hiperinsulinemia 💊metformax, mutacja MTHFR, PAI-1 4G- układ heterozygotyczny, rozjechane cytokiny, komórki NK - 19,13 %, immunosupresja
    6 IVF beta 0
    "Ciągle mamy nadzieję – i we wszystkich sprawach lepiej mieć nadzieję niż ją stracić..."
  • włosy barwy zboża Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 1 września, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusia wrote:
    Gratulacje!!! Strasznie sie ciesze :)

    A mozesz napisac jak moglo tu pomoc odstawienie nabialu i jasnego pieczywa? Ja i tak ich praktycznie nie jem, ale kefir pilam obowiazkowo, no i kiszonki tez byly stalym punktem menu.
    Podobno nabiał i gluten powoduje zapalenia. Nie wiem na ile to prawda, ale już któraś dziewczyna o tym pisała tutaj w wątku. Ciężko w sumie powiedzieć co mogło pomóc na pewno. Dodam, że też zaczęliśmy współżycia z zabezpieczeniem, bo też istniała szansa, że to powoduje stan zapalny.

  • gusia Przyjaciółka
    Postów: 69 24

    Wysłany: 1 września, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    włosy barwy zboża wrote:
    Podobno nabiał i gluten powoduje zapalenia. Nie wiem na ile to prawda, ale już któraś dziewczyna o tym pisała tutaj w wątku. Ciężko w sumie powiedzieć co mogło pomóc na pewno. Dodam, że też zaczęliśmy współżycia z zabezpieczeniem, bo też istniała szansa, że to powoduje stan zapalny.


    No tak, masz racje, tez o tym kiedys czytalam, ale pod katem endometriozy. Zamiast nabialu pochodzenia krowiego ponoc kozi i ewentualnie owczy jest ok, choc tez nie wolno przesadzac. Ale zawsze to jakies pocieszenie. Kiedys przerzucilam sie na produkty weganskie, ktore niestety czesto sa tak przetworzone , ze mam wrazenie, ze hamburger i paczka chipsow mniej by mi zaszkodzily...

  • Agas Przyjaciółka
    Postów: 90 30

    Wysłany: 2 września, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Ja mam tak drugi raz już, wycinki brak stanu zapalnego a z obrazu jest stan zapalny zaczerwienienia jak truskawka jakos tak se to nazwali.
    Za 1 razem po antybiotykach udał sie tranfer. Pierwsze zagnieżdżenie zarodka w moim przypadku. Niestety ciaza nie rozwinęła się poprawnie.

    Wiec jeśli stwierdzili ze widac stan zapalny to wymagaj leczenia od nich.

    Ja z polipem wylądowałam na histeroskopii po ciągłym krwawieniu i się okazalo że znowu są plamki a wycinek czysty.
    Dostane mocniejsze antybiotyki.
    No tak pani doktor była zdziwiona że jej opis i wynik są kompletnie różne. Bardziej sama chyba też nie mogła w to uwierzyć. Po rozmowie ze mną stwierdziła, że nie będzie mnie błędem przeleczyc i że antybiotyki też nie są super, ale nie umie zignorować tego co sama widziała. Wynik 0 dla stanu zapalnego to jednak nie to czego po samej histero by się spodziewała. W efekcie mam przeleczyć endo i podejść do transferu.

    Starania od 2022 PCOS, AMH 9,41, cykle regularne z własną owulacją
    IUI 09.2023 💔 cb
    IUI 10.2023 ❌ odwolane
    IUI 11.2023 ❌
    03.2024 start IVF, 30.03.2024 punkcja pobrano 30🥚12🥚zamrożonych , 12🥚zapłodnionych, procedura 1.1
    ❄ 5.1.1 prawidłowy PGT
    5❄ nieprawidłowe 😔
    06.2024 -1 transfer ❌
    Histeroskopia Lipiec 2024 cd138 brak stanu zapalnego w wynikach, widoczny podczas histero - antybiotykoterapia
    Procedura 1.2 sierpień 2024 5.2.1-1szt, 5.2.2 - 2szt
‹‹ 256 257 258 259 260
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ