Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprykaa wrote:
    Dziewczyny a jakimi antybiotykami leczyłyście zapalenie endo?
    U mnie też wyszło, biorę doksycyline i metronidazol.
    To chyba standardowe antybiotyki…

    Po pierwszej biopsji - metronidazol i tarivid 10 dni, doksycyklina i metronidazol dopochwowy 14 dni.
    Po drugiej biopsji powtórka tego samego.

    Paprykaa lubi tę wiadomość

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Czarna_owieczka Ekspertka
    Postów: 210 690

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprykaa wrote:
    Dziewczyny a jakimi antybiotykami leczyłyście zapalenie endo?
    U mnie też wyszło, biorę doksycyline i metronidazol.
    To chyba standardowe antybiotyki…

    Też dostałam taki zestaw na dwa tygodnie przy CD138 5/10.

    Czy przy takim wyniku robiłyście biopsję kontrolna po leczeniu?

    W konkretnym dniu cyklu robi się biopsję?

    Paprykaa lubi tę wiadomość

    🧑87 🧔85
    AMH 0,13, Hashimoto, IO, Adenomioza, PAI-1, brakujące KIRy implantacyjne, ❌Cross-match 32%, ❌ANA dodatnie
    ✅ przywrócone naturalne owulacje
    Morfologia 4%

    12.2024 1 IVF -> 4 🥚->1 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌
    02.2025 2 IVF-> 3 🥚-> 2 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌

    03.2025 cykl naturalny + ovitrelle ⏸️
    6+0 (29 dpo) 3,6 mm człowieczka z bijącym serduszkiem ❤️
    7+4 💔 👼 Joanka

    C.d. Histeroskopia - zrobiony porządek ✅ wyleczony stan zapalny ✅Mezoterapia jajników ✅ Immunosupresja ✅

    08.2025 3 IVF-> 6 🥚-> brak MII ❌

    10.2025 naturals 🌈 🌱
    💊accofil, encorton, prograf, clexane, accad
    Beta 9dpo 23, 11dpo 63, 13dpo 131, 15dpo 310, 18dpo 1179, 27dpo 21440🤞🏼
    6+6 9mm szczęścia i serdeuszko ❤️
    9+2 2,5 cm małego Bąbla
    12+1 Felia test - niskie ryzyka, dziewczynka 💕
    13+4 prenatalne - wszystko ok

    preg.png
  • Niecierpliwaja Koleżanka
    Postów: 98 14

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muczylando, a powiedz, czemu miałaś robioną drugą biopsję? Zalecił Ci kontrolną? U kogo je robiłaś?

    ona: 93
    on: 93
    córeczka z pierwszego cyklu starań 2021
    starania o drugie od 09.2023
    2 biochemy 12.24 i 05.25

    ona:
    AMH 06.2024- 3,6
    cykle regularne
    adenomioza
    KIR BX, brak: 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    MTHFR i PAI-1- Układ heterozygotyczny nieprawidłowy
    allo mlr 0%
    CD138, 56, MUM1- ok
    kariotypy oboje ok

    on:
    nasienie ok
    HLAC-C1/C2

    maj 2026: accofil, cyclogest, lametta
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwaja wrote:
    Muczylando, a powiedz, czemu miałaś robioną drugą biopsję? Zalecił Ci kontrolną? U kogo je robiłaś?
    Dlatego, że po pierwszym leczeniu z >10/10 +++ miałam nadal zapalenie 5-10/10 ++. Więc prowadzący w klinice zalecił powtórzenie po kolejnym leczeniu.
    Robiłam w klinice u siebie w Rzgowie.
    Nie wiemy tylko z ilu spadło bo mogło być 11/10 jak i 100/10 takze trzecia biopsja na której wyniki czekam powie więcej.

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_owieczka wrote:
    Też dostałam taki zestaw na dwa tygodnie przy CD138 5/10.

    Czy przy takim wyniku robiłyście biopsję kontrolna po leczeniu?

    W konkretnym dniu cyklu robi się biopsję?

    U mnie pierwsza biopsja była z histero w 11dc. Kontrolna biopsja już bez znieczulenia, na fotelu w 25 dc, trzecia w 19dc. Tak naprawdę szłam jak mi wypadło po zakończeniu antybiotyków, odczekiwałam 2 tyg.
    Biopsję fajnie robic w 2 fazie cyklu ale nie każdy lekarz chce. Ja z moim tak się umawiam że to cykl bez starań i robimy jak wypadnie. Histero lepiej w 1 fazie niby.

    Czarna_owieczka lubi tę wiadomość

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Niecierpliwaja Koleżanka
    Postów: 98 14

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wiecie, czy mini- histeroskopia wpływa na amh?

    ona: 93
    on: 93
    córeczka z pierwszego cyklu starań 2021
    starania o drugie od 09.2023
    2 biochemy 12.24 i 05.25

    ona:
    AMH 06.2024- 3,6
    cykle regularne
    adenomioza
    KIR BX, brak: 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    MTHFR i PAI-1- Układ heterozygotyczny nieprawidłowy
    allo mlr 0%
    CD138, 56, MUM1- ok
    kariotypy oboje ok

    on:
    nasienie ok
    HLAC-C1/C2

    maj 2026: accofil, cyclogest, lametta
  • Czarna_owieczka Ekspertka
    Postów: 210 690

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muczylando wrote:
    U mnie pierwsza biopsja była z histero w 11dc. Kontrolna biopsja już bez znieczulenia, na fotelu w 25 dc, trzecia w 19dc. Tak naprawdę szłam jak mi wypadło po zakończeniu antybiotyków, odczekiwałam 2 tyg.
    Biopsję fajnie robic w 2 fazie cyklu ale nie każdy lekarz chce. Ja z moim tak się umawiam że to cykl bez starań i robimy jak wypadnie. Histero lepiej w 1 fazie niby.
    Dzięki, to idealnie mi się zepnie jakbym robiła w cyklu z punkcja bez ET to wtedy nie stracę miesiąca.

    Trzymam kciuki za wyniki Twojej trzeciej biopsji 💪🍀

    Muczylando lubi tę wiadomość

    🧑87 🧔85
    AMH 0,13, Hashimoto, IO, Adenomioza, PAI-1, brakujące KIRy implantacyjne, ❌Cross-match 32%, ❌ANA dodatnie
    ✅ przywrócone naturalne owulacje
    Morfologia 4%

    12.2024 1 IVF -> 4 🥚->1 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌
    02.2025 2 IVF-> 3 🥚-> 2 MII -> 1 blastka -> ET beta 0 ❌

    03.2025 cykl naturalny + ovitrelle ⏸️
    6+0 (29 dpo) 3,6 mm człowieczka z bijącym serduszkiem ❤️
    7+4 💔 👼 Joanka

    C.d. Histeroskopia - zrobiony porządek ✅ wyleczony stan zapalny ✅Mezoterapia jajników ✅ Immunosupresja ✅

    08.2025 3 IVF-> 6 🥚-> brak MII ❌

    10.2025 naturals 🌈 🌱
    💊accofil, encorton, prograf, clexane, accad
    Beta 9dpo 23, 11dpo 63, 13dpo 131, 15dpo 310, 18dpo 1179, 27dpo 21440🤞🏼
    6+6 9mm szczęścia i serdeuszko ❤️
    9+2 2,5 cm małego Bąbla
    12+1 Felia test - niskie ryzyka, dziewczynka 💕
    13+4 prenatalne - wszystko ok

    preg.png
  • Kluska Autorytet
    Postów: 4498 7426

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwaja wrote:
    A czy wiecie, czy mini- histeroskopia wpływa na amh?
    Nie, zresztą jakby miała wpływać jak się nie jest nawet przy jajnikach i wszystko odbywa się w macicy.

    age.png
    age.png

    Artvimed Kraków

    06.25 transfer 5BB, 6dpt 38.4, 10dpt 200, 12dpt 376, 14dpt 880, 30dpt zarodek z ❤️🍀

    02.25 histeroskopia

    11.24 transfer ❄️, biochem

    11.22 zabraliśmy ❄️ do 🏡, 07.23 Z jest na świecie ❤️♀️

    10.22 mamy 4 zdrowe ❄️
    09.22 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR
    💊Wysokie NK maciczne
    💊 Zapalenie endometrium

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna_owieczka wrote:
    Dzięki, to idealnie mi się zepnie jakbym robiła w cyklu z punkcja bez ET to wtedy nie stracę miesiąca.

    Trzymam kciuki za wyniki Twojej trzeciej biopsji 💪🍀

    Dziękuję 😊
    Ja miałam mieć biopsję podczas punkcji ale brałam dłużej antybiotyki i nie wyrobiłam się, także tak też można :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2025, 17:39

    Czarna_owieczka lubi tę wiadomość

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Niecierpliwaja Koleżanka
    Postów: 98 14

    Wysłany: 28 czerwca 2025, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy podczas histeroskopii można zdiagnozować endometriozę? Czy tylko rezonans?

    ona: 93
    on: 93
    córeczka z pierwszego cyklu starań 2021
    starania o drugie od 09.2023
    2 biochemy 12.24 i 05.25

    ona:
    AMH 06.2024- 3,6
    cykle regularne
    adenomioza
    KIR BX, brak: 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    MTHFR i PAI-1- Układ heterozygotyczny nieprawidłowy
    allo mlr 0%
    CD138, 56, MUM1- ok
    kariotypy oboje ok

    on:
    nasienie ok
    HLAC-C1/C2

    maj 2026: accofil, cyclogest, lametta
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwaja wrote:
    Dziewczyny, a czy podczas histeroskopii można zdiagnozować endometriozę? Czy tylko rezonans?
    Odpiszę co czat wypluł:
    Tak, histeroskopia może być użyteczna w diagnostyce endometriozy, ale nie jest to jedyna ani najczęściej stosowana metoda. Rezonans magnetyczny (MR) jest bardziej wszechstronnym badaniem w przypadku endometriozy, zwłaszcza w zaawansowanych stadiach choroby.
    Histeroskopia pozwala na bezpośrednią wizualizację i ocenę jamy macicy oraz może pomóc w zdiagnozowaniu polipów endometrialnych, mięśniaków podśluzówkowych czy wad macicy, które mogą współwystępować z endometriozą. Może być również pomocna w wykrywaniu endometriozy wewnątrzmacicznej (endometrioza w jamie macicy), jednak nie jest wystarczająca do oceny endometriozy w innych lokalizacjach (np. na jajnikach, otrzewnej).
    Rezonans magnetyczny (MR) jest badaniem obrazowym o wysokiej rozdzielczości, pozwalającym na dokładną ocenę rozległości endometriozy, lokalizację ognisk poza jamą macicy (np. w jajnikach, na otrzewnej, w innych narządach) oraz ocenę stopnia zaawansowania choroby. MR jest szczególnie przydatny w przypadku podejrzenia endometriozy głęboko naciekającej (endometrioza pozaotrzewnowa), gdzie inne metody diagnostyczne mogą być mniej skuteczne.
    Podsumowując:
    Histeroskopia:
    przydatna w diagnostyce zmian w jamie macicy i w przypadkach podejrzenia endometriozy wewnątrzmacicznej.
    Rezonans magnetyczny (MR):
    preferowana metoda diagnostyczna w przypadku podejrzenia endometriozy pozamacicznej, szczególnie w zaawansowanych stadiach choroby.
    Inne badania, które mogą być pomocne w diagnostyce endometriozy to USG (w tym dopochwowe), laparoskopia (w celu pobrania biopsji) oraz badania krwi (np. wskaźnik CA-125, chociaż nie jest to specyficzny marker dla endometriozy).

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Wiosna3000 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwaja wrote:
    Kurczę… może i ja powinnam pójść na tą drożność… chociaż nie zlecił mi jej. Miałam drożność w listopadzie i prawy był drożny, tak też ocenił go doktor podczas histeroskopii, lewy udrożnił. Chociaż ja z lewego jajnika prawie nigdy nie mam owu.
    Nie wiem, co robić dziewczyny… mam tak daleko do dr Janowca, u mnie w Gdańsku byłam już u kilku lekarzy, nawet w Invicta, ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł zapalenia Endo, czy w ogóle jakikolwiek problem. Wszyscy twierdzili, że skoro mam jedno dziecko, to będę miała drugie i tyle…
    Nie wiem, może dr Janowiec nic nie zalecił, bo wziął za pewnik, że przyjechałam do niego tylko na zabieg, a inny lekarz niech prowadzi dalej…
    Powiedział mi dosłownie „proszę próbować 6-8 miesięcy. Jeśli się nie uda, trzeba szukać przyczyny gdzieś indziej”, a ja się boję, że będę teraz traciła czas. Już straciłam 1,5 roku…
    @wiosna3000 a Ty miałaś wizytę kontrolną po leczeniu?

  • Wiosna3000 Znajoma
    Postów: 27 6

    Wysłany: 29 czerwca 2025, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosna3000 wrote:
    Hej! Nie miałam wizyty kontrolnej po leczeniu tylko zalecenie starań do 6 miesięcy i po 3 cyklu ten lipiodol (ja drożność miałam robioną kiedyś na piance miałam drożne)

  • Paro1995 Koleżanka
    Postów: 31 4

    Wysłany: 30 czerwca 2025, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pierwszej biopsji miałam robiona kontrolna czy się wyleczyło i na kontrolnej biopsji wyszedł jeszcze większy stan zapalny. Po leczeniu udałam się na histeroskopie i podczas zabiegu wyszło mi polipowate endometrium. Pobrali wycinki do badań i czekam właśnie na wyniki i wizytę kontrolną.
    Ale z tego co zdążyłam się dowiedzieć to właśnie te polipy dawały prawdopodobne ten stan zapalny więc żaden antybiotyk by mi nie pomógł a brałam ich dużo. Teraz wycięli te polipy i pewnie znowu dostanę antybiotyk ale już wiem że nie ma polipów więc jest szansa że wyleczę to w końcu.
    Co do polipowatego endometrium nie miałam nigdy żadnych objawów na usg też nic nie było widać.
    Ogólnie jajowody mam drożne ale podczas histeroskopii okazało się że te polipowate endometrium zakrywa ujścia jajowodów .

  • Paprykaa Autorytet
    Postów: 1107 1579

    Wysłany: 30 czerwca 2025, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dosyć duże zapalenie 12/10…
    Ale nie chce już robić na pewno kolejnej histeroskopii.
    Przemyśle ewentualnie biopsję, ale niechętnie…
    Pewnie jak każda z Was mam już dosyć tych zabiegów…

    Starania od 01.2024
    👧🏻 31 👦🏻 30
    wszystkie badania super 🙌🏼

    02.24 7 tc 💔
    08.24 cb 💔
    3 x IUI- 1 cb 💔

    05.2025 IVF 🚀
    16.06.25- histeroskopia- stan zapalny endo
    27.08 transfer 5.1.1. po PGTA, 8dpt beta 5,6, 10 dpt 2,3 💔
    21.11 histeroskopia nr 2- WRESZCIE DIAGNOZA- stan zapalny endometrium, adenomioza podśluzówkowa, mikropolipy 😳

    ⏳ leczenie- sztuczna menopauza, antybiotyki, probiotyki

    5.03 transfer 🍀 6 dpt bhcg 43,6 7dpt bhcg 71 9 dpt 189 12 dpt beta 1065 14dpt beta 3154 16 dpt 6718🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    26.03 USG zarodek 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    28.03 USG serduszko ❤️
    2.04 serduszko bije ❤️

    4.05 Felia test- zdrowa Dziewczynka 🥹👧🏻🌸
    7.05 USG prenatalne- zdrowy Bobasek 👶🏻🌸

    Wiem, że się uda 🍀❤️👶🏻

    preg.png
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 30 czerwca 2025, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paprykaa wrote:
    Ja mam dosyć duże zapalenie 12/10…
    Ale nie chce już robić na pewno kolejnej histeroskopii.
    Przemyśle ewentualnie biopsję, ale niechętnie…
    Pewnie jak każda z Was mam już dosyć tych zabiegów…

    Ja histero robiłam raz, teraz robię biopsje kontrolne. Przy takim zapaleniu zalecałabym powtórzyć biopsję żeby widzieć w którą stronę idzie.
    Tak, mam dość, to wszystko jest długie, bolesne, męczące i kosztowne. Histero z biopsja 3000 coś, biopsje 950. Na biopsję chodzę no bo wyjścia nie ma, muszę wyleczyć zapalenie a inaczej nie sprawdzę.
    Z tego wszystkiego "cieszę się" że znalazłam potencjalna przyczynę i jest mi przykro że tak późno się za to zabrałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2025, 18:26

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Domi0307 Autorytet
    Postów: 505 662

    Wysłany: 1 lipca 2025, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś z Was robiła endobiome albo badanie IPLE? Jeśli tak, to gdzie?

    ♀️ 35
    - RZS, ANA 1:160
    - hormony, AMH, wit. D, wit. B12, kwas foliowy, homocysteina, KIR, cytokiny, subpopulacja limfocytów, cross-match, kariotyp ✅️
    ♂️ 30
    - morfologia - 2% ❌️
    - fragmentacja DNA, AZF, kariotyp ✅️

    Starania od 2023, klinika od 2025
    02.01.25 - wizyta kwalifikacyjna
    20.01.25 - I procedura - protokół długi
    14.02.25 - punkcja (1❄️)
    19.02.25 - I ET (4.2.1) - 8dpt-10, 10dpt-8, 13dpt-1 ❌️
    27.03.25 - histeroskopia + biopsja
    CD56 ✅️ CD138 ❌️ (stan zapalny, antybiotykoterapia, bez konieczności biopsji kontrolnej)
    06.05.25 - II procedura - protokół krótki
    17.05.25 - punkcja (2❄️❄️)
    17.06.25 - II FET (4.1.1) ❌️
    17.07.25 - III FET (4.3.2) - 8dpt-105, 11dpt-401, 13dpt-1393, 26dpt-49561, CRL-0,45cm i ❤️, 33dpt - mamy ❤️❤️😮🥹 1k2o ♂️
    ❤️ M&M już z nami ❤️
  • laurkasiczek Autorytet
    Postów: 480 336

    Wysłany: 2 lipca 2025, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny czy biopsję endometrium i histeroskopie można zrobić w ramach rządowego programu in vitro jest pierwszy transfer się nie powiódł ?

    💁‍♀️90'
    01.2025 kwalifikacja do IVF, 09.2024 AMH 2.2

    03.2025 pierwsza punkcja --> 13 🥚--> 2 ❄️❄️blastki 5AA oraz 5BA

    09.05.2025 pierwszy transfer jednej blastki 🍍🙏
    19.05 10dpt beta<0,5 💔 progesteron 31
    07.2025 Wit B12 : 572, Homocysteina: 8,81, ANA 1:100, Crossmatch 30,4 %
    NK (CD3-CD16+CD56+) 16,1%
    Limfocyty cytotoksyczne (CD3+CD8) 31,8%
    KIR: Bx nie wykryto 2DL3, 2DS4 norm , 3DP1 variant

    09.2025 Adenomioza? 😭
    10.2025 Equoral 30 dni
    30.01.2026 FET drugiej ostatniej blastki 5BA cykl sztuczny prolutex 2x1 cyclogest 3x2 luteina 3x2 encorton 10mg , hydroxyqloroquine
    10dpt beta 267,02Homocysteina 7,29
    12dpt 595,00 15dpt 1872 18dpt 7228 21dpt 16412 prog 39,10 26 dpt mamy bijące ❤️ CRL 5,3mm
    35dpt CRL 1,67 cm 🥰
    9tc CRL 2,34 cm
    Felia test: zdrowy chłopiec 💙

    preg.png
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3468 4679

    Wysłany: 2 lipca 2025, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laurkasiczek wrote:
    Dziewczyny czy biopsję endometrium i histeroskopie można zrobić w ramach rządowego programu in vitro jest pierwszy transfer się nie powiódł ?
    Nie, można na NFZ jedynie, program tego nie refunduje.

    laurkasiczek lubi tę wiadomość

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Nadzieja9 Przyjaciółka
    Postów: 86 36

    Wysłany: 3 lipca 2025, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laurkasiczek wrote:
    Dziewczyny czy biopsję endometrium i histeroskopie można zrobić w ramach rządowego programu in vitro jest pierwszy transfer się nie powiódł ?

    Można zrobić histeroskopię na NFZ, ale nie w ramach programu. Potezebujesz skierowanie od gin i z nim do szpitala.

    Niestety histeroskopia NFZ nie obejmuje biopsji. Tzn pobranie materiału do biopsji zrobią, ale wysyłka do laboratorium i badanie wycina to już my pokrywamy.

    Jeśli nie udają się transfery, to warto też zrobić badania immunologiczne. Są to badania krwi, nie wiem czy któreś z nich mogą być refundowane.

    laurkasiczek lubi tę wiadomość

‹‹ 294 295 296 297 298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ