X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 4 listopada 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Oj Ty moja optymistko :) ;)
    Zobacze co wyjdzie z tej stymulacji teraz bo jakos stracilam wiare… jak wyjdzie slabo to nie wiem czy podejde w invicta do tej 4.
    Jedyne co mi poprawilo humor ze w papieram mam 36 lat 😂😂 a rocznikowo 37 wiec w moje glowie jest 37 😉

    U Ciebie transfer na gwiazdke :) ❤️

    Masz juz zapisana wizyte ?


    Edit oczywiscie nie odpusze tej 4 stymulacji ale chcialabym sie przeniesc do czech tylko moj moze nie chec , i wtedy zostanie mi invicta 😉

    Asiu może to fajnie że jakoś dla odmiany specjalnie nie nastawiasz się. Los lubi płatać figle, więc może i tu Cie zaskoczy 🥰
    Ja mam wizytę za dwa tygodnie, miałam mieć w przyszłym ale moja lekarka zachorowała.
    Będę meldowała co i jak 😊 ale póki co czekamy na sobotę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2021, 15:09

    Mika
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 6 listopada 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu jak tam u Ciebie ?? 😊

    Mnie jakieś dziadostwo rozłożyło od środy 🤯
    Wiedziałam że po tej antybiotykoterapii muszę uważać, bo chłonę jak gąbka, i mimo tego że broniłam się rękami i nogami dopadło mnie podejrzewam zapalenie oskrzeli 🥵

    Mika
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 6 listopada 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Asiu jak tam u Ciebie ?? 😊

    Mnie jakieś dziadostwo rozłożyło od środy 🤯
    Wiedziałam że po tej antybiotykoterapii muszę uważać, bo chłonę jak gąbka, i mimo tego że broniłam się rękami i nogami dopadło mnie podejrzewam zapalenie oskrzeli 🥵


    Wlasnie mialam pisac ☺️

    Jestem zaskoczona bo pobrali tylko 5 pecherzykow…

    Nie rozumiem tego niby lekarz powiedzial ze widzi 15 antralnych ; uroslo 7 pecherzy a pobrali 5 🤷‍♀️🤷‍♀️
    Troche slabo…

    Nie chce juz wracac do invicty, duzo czytalam o invitro w Czechach a tam placi sie rachunek od ilosci zaplodnionych kom, od ilosci zamrozonych zarodkow itp.
    Wydaje mi sie ze na mniejszych dawkach jakie stosuja w czechach tez moglabym uzyskqc taki wynik i zaplacic o polowe mniejsza cene.

    Musze tylko namowic mojego 😳😳🙏🙏 a nie wiem czy sie da 🤷‍♀️
    Nie chce wracac juz do invicty .


    Ps nie wiem czy Limosa tutaj jeszcze jest ale moze dla niej czechy tez by bylo dobra opcja , troche taniej.


    Iza idziesz do lekarza z tym ?? Kurde zawsze cos… to jakas massakra

    MyŚliwa, Lisiunia lubią tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 6 listopada 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, aassiiaa, jak nie chcesz wracać do Invicty, to lepiej tego nie rób. Rozumiem, że mąż może mieć z tym problemy, ale w końcu większość zabiegów dotyczy Ciebie: w końcu to Ty masz się czuć bezpiecznie i w dobrych rękach.
    O Czechach słyszałam różne opinie. Niektórzy piszą, że panuje tam raczej luźne podejście do wykonywania procedur (np. nie czekają dokładnie iluś godzin po podaniu Ovitrelle, tylko mniej więcej robią jak im pasuje), mniejsze obstawienie leków (ciężko powiedzieć, czy to dobrze, czy źle) czy brak weryfikacji niektórych hormonów (progesteron, weryfikacja bety). Inni bardzo chwalą. Z tym, że pamiętajmy - Czechy to jednak kraj, więc pewnie niejedna klinika i niejeden lekarz tam jest.

    Jak tak patrzę na wątki, w których się wypowiadałaś, to chyba zaliczyłaś już i tak spoko klinik? Przykro mi.

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 6 listopada 2021, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Jejku, aassiiaa, jak nie chcesz wracać do Invicty, to lepiej tego nie rób. Rozumiem, że mąż może mieć z tym problemy, ale w końcu większość zabiegów dotyczy Ciebie: w końcu to Ty masz się czuć bezpiecznie i w dobrych rękach.
    O Czechach słyszałam różne opinie. Niektórzy piszą, że panuje tam raczej luźne podejście do wykonywania procedur (np. nie czekają dokładnie iluś godzin po podaniu Ovitrelle, tylko mniej więcej robią jak im pasuje), mniejsze obstawienie leków (ciężko powiedzieć, czy to dobrze, czy źle) czy brak weryfikacji niektórych hormonów (progesteron, weryfikacja bety). Inni bardzo chwalą. Z tym, że pamiętajmy - Czechy to jednak kraj, więc pewnie niejedna klinika i niejeden lekarz tam jest.

    Jak tak patrzę na wątki, w których się wypowiadałaś, to chyba zaliczyłaś już i tak spoko klinik? Przykro mi.


    Dzieki 😘

    Ja w roznych klinikach bylam bo robilam histero.
    Ale wszystkie procdury byly w invicta . Dawki zawsze podobnne 3 dni menopur 300 a reszta 225 i 12 dc punkcja.

    Marzec 2020
    - Protkol w drugiej fazie cyklu
    11 antralnych
    8 pecherzykow (w 8ds)
    8 pecherzykow (punkcja)
    6 dojrzalych komorek
    3 sie zaplodnily
    2 zarodki

    Wrzesnien 2021
    - protokol krotki z primingiem estregonowych
    14 antralnych
    8 pecherzykow (8ds)
    7 pecherzykow (punkcja)
    6 komorek
    4 sie zaplodnily
    2 zarodki

    Listopad 2021
    - Protokol dlugi
    15 antralnych
    7 pecherzykow 8ds
    5 pechrzykow przy punkcji 😳
    Nawet nie wiem ile bedzie kom itp

    Najlepsze ze kiedys sie balam co robic z zarodkami jak bedzie ich duzo itp… a najbardziej nie moge darowac mojej pierwszej dr i innym ze mowili ze ten wynik cd138 jest ok.

    Tak wiem ze czechy maja luznie podejscie, nie robia homonow , do tego np w euroferitl punkcje sa tylko 3 dni w tyg ( pon,sr,pt). O tym Ovitrelle to nie slyszalam
    (Popatrze na to )

    przekonuje mnie ze usg moglabym zrobic w uk i przylecialabum tylko na punkcje, ze licza Ci rachunek od ilosc komorek.

    Umowilam sie w grudniu do dr Richard Lachčina z eurofertil,zobacze co mi powie…

    A teraz niech moj organizm troche odpocznie

    Dziekuje za Twoja odpowiedz 😘

    Lisiunia, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Dzieki 😘

    Ja w roznych klinikach bylam bo robilam histero.
    Ale wszystkie procdury byly w invicta . Dawki zawsze podobnne 3 dni menopur 300 a reszta 225 i 12 dc punkcja.

    Marzec 2020
    - Protkol w drugiej fazie cyklu
    11 antralnych
    8 pecherzykow (w 8ds)
    8 pecherzykow (punkcja)
    6 dojrzalych komorek
    3 sie zaplodnily
    2 zarodki

    Wrzesnien 2021
    - protokol krotki z primingiem estregonowych
    14 antralnych
    8 pecherzykow (8ds)
    7 pecherzykow (punkcja)
    6 komorek
    4 sie zaplodnily
    2 zarodki

    Listopad 2021
    - Protokol dlugi
    15 antralnych
    7 pecherzykow 8ds
    5 pechrzykow przy punkcji 😳
    Nawet nie wiem ile bedzie kom itp

    Najlepsze ze kiedys sie balam co robic z zarodkami jak bedzie ich duzo itp… a najbardziej nie moge darowac mojej pierwszej dr i innym ze mowili ze ten wynik cd138 jest ok.

    Tak wiem ze czechy maja luznie podejscie, nie robia homonow , do tego np w euroferitl punkcje sa tylko 3 dni w tyg ( pon,sr,pt). O tym Ovitrelle to nie slyszalam
    (Popatrze na to )

    przekonuje mnie ze usg moglabym zrobic w uk i przylecialabum tylko na punkcje, ze licza Ci rachunek od ilosc komorek.

    Umowilam sie w grudniu do dr Richard Lachčina z eurofertil,zobacze co mi powie…

    A teraz niech moj organizm troche odpocznie

    Dziekuje za Twoja odpowiedz 😘


    Asiu pewnie masz rację, może warto będzie spróbować w Czechach. Też mnie to dziwi że z 15 zrobiło się tyko 5 🤯
    Ale może się dobrze zapłodnią! Trzymam ✊

    Ja żyje teraz w stresie czy nie mam covid 🥵 Mój tata od którego mogłam się zarazić stracił węch i czekamy na jego wynik testu.
    Jeśli tak to chyba na 3 miesiące będę musiała odpuścić …..

    Mika
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 7 listopada 2021, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiu znam Twój ból, bo u mnie po tej stymulacji z której mamy mrozaczka, rokowania były super - 8 komórek, a okazało się, że tylko 2 są dojrzałe :( I dr też nie potrafiła wytłumaczyć jak to możliwe. Myślę, że coś nie do końca jak trzeba było w temacie leków do stymulacji skoro tak nierówno wszystkie dojrzewały.
    Kiedy będziesz mieć jakieś info nt. tego ile komórek się zapłodniło? Trzymam mocno kciuki, 5 to i tak super wynik <3
    Ja dalej nic nie wiem, dr się nie odezwała. Miesiączki nie mam dalej i to akurat dobrze, boję się, żeby zapalenia nie wróciło wraz z krwawieniem. Może wytrzyma do tego czasu aż wyniki tarczycy będą ok. Badania planuję zrobić ok 20.11. O ile wytrzymam do tego czasu ;) Ból odczuwam mniejszy, więc może akurat to dziadostwo ustępuje... Pozdrawiam Was wszystkie <3

    aassiiaa, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 7 listopada 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja złapałam jednak covid 🥵
    To teraz chyba na 3 miesiące mogę zapomnieć o czymkolwiek

    Mika
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 7 listopada 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boziu ale dlaczego aż na 3 miesiące?

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 7 listopada 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Dziewczyny a ja złapałam jednak covid 🥵
    To teraz chyba na 3 miesiące mogę zapomnieć o czymkolwiek
    O nieee ☹️ Życzę łagodnego przebiegu! Nie szczepiliście się z tatą?

    Aassiiaa, czasem zaglądam tutaj, ale tak ogólnie to na razie temat ivf upadł, bo jak się okazało jestem w ciąży 🤭 Jestem zaskoczona, że się udało gdy już byłam zdecydowana na 2+1 w Gyncentrum, ale jestem też pełna obaw. Oprócz progesteronu nie jestem niczym obstawiona mimo dwóch mutacji, wprawdzie hetero, ale jednak. Boje się cieszyć...
    Życzę Wam, aby Was również los pozytywnie zaskoczył! ✊

    aassiiaa, Izabell2016 lubią tę wiadomość

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 7 listopada 2021, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    O nieee ☹️ Życzę łagodnego przebiegu! Nie szczepiliście się z tatą?

    Aassiiaa, czasem zaglądam tutaj, ale tak ogólnie to na razie temat ivf upadł, bo jak się okazało jestem w ciąży 🤭 Jestem zaskoczona, że się udało gdy już byłam zdecydowana na 2+1 w Gyncentrum, ale jestem też pełna obaw. Oprócz progesteronu nie jestem niczym obstawiona mimo dwóch mutacji, wprawdzie hetero, ale jednak. Boje się cieszyć...
    Życzę Wam, aby Was również los pozytywnie zaskoczył! ✊

    Miód na serce czytać takie wpisy 🥰
    Rozumiem że boisz się cieszyć po tylu przejściach.
    Ale udało się!! ♥️ A który tydzień ? Bierzesz metylowane witaminy?? Masz dobrego lekarza ??

    Nie szczepiliśmy się z tatą.

    aassiiaa, Limosa, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Mika
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 7 listopada 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiunia wrote:
    Boziu ale dlaczego aż na 3 miesiące?

    Bo to chyba czas aby wymieniły się komórki jajowe, bo nie wiadomo jak covid wpłynie na nie. Ale nie wiem 😔

    Mika
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 8 listopada 2021, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Miód na serce czytać takie wpisy 🥰
    Rozumiem że boisz się cieszyć po tylu przejściach.
    Ale udało się!! ♥️ A który tydzień ? Bierzesz metylowane witaminy?? Masz dobrego lekarza ??
    Dopiero rozpoczęłam 8 tc (7+2). Biorę gotowe zestawy ciążowe, moja lekarka stwierdziła, że tam jest m.in. metylowany kwas foliowy więc nic więcej nie jest konieczne. Robiłam kwas foliowy z rok temu i teraz i mam trochę ponad normę, więc ten niemetylowany chyba się odłożył. Poza tym mam jakieś odwarstwienie kosmówki i krwiaka, mam na to brać proga, "leżeć nie ma potrzeby".
    Czy mam dobrego lekarza? Na razie jestem jeszcze w klinice i mam bardzo mieszane uczucia, ale czekam na termin u docelowej lekarki prowadzącej, więc za wiele nie zrobię.
    Mam też obawy, bo zapłodnienie nastąpiło podczas kuracji antybiotykowej (miałam e.coli). Pytałam lekarkę (zwykła gin na pakiet medyczny z pracy) o starania, lekarka nie kazala przerywać ich, bo bakteria się nie przenosi na faceta (taaaak...), ja jej uwierzyłam i dopiero potem wyczytałam na jakichś zagranicznych stronach, że Levoxa wcale bezpieczna nie jest, i to właśnie gorzej jak antybiotyk jest stosowany bezpośrednio przed ciążą niż w trakcie.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Izabell2016 Autorytet
    Postów: 562 353

    Wysłany: 8 listopada 2021, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Dopiero rozpoczęłam 8 tc (7+2). Biorę gotowe zestawy ciążowe, moja lekarka stwierdziła, że tam jest m.in. metylowany kwas foliowy więc nic więcej nie jest konieczne. Robiłam kwas foliowy z rok temu i teraz i mam trochę ponad normę, więc ten niemetylowany chyba się odłożył. Poza tym mam jakieś odwarstwienie kosmówki i krwiaka, mam na to brać proga, "leżeć nie ma potrzeby".
    Czy mam dobrego lekarza? Na razie jestem jeszcze w klinice i mam bardzo mieszane uczucia, ale czekam na termin u docelowej lekarki prowadzącej, więc za wiele nie zrobię.
    Mam też obawy, bo zapłodnienie nastąpiło podczas kuracji antybiotykowej (miałam e.coli). Pytałam lekarkę (zwykła gin na pakiet medyczny z pracy) o starania, lekarka nie kazala przerywać ich, bo bakteria się nie przenosi na faceta (taaaak...), ja jej uwierzyłam i dopiero potem wyczytałam na jakichś zagranicznych stronach, że Levoxa wcale bezpieczna nie jest, i to właśnie gorzej jak antybiotyk jest stosowany bezpośrednio przed ciążą niż w trakcie.


    Kurcze a jakie dokładnie bierzesz te gotowe zestawy. W takich zestawach często jest pomieszany częściowo folian, zwykły kawas foliowy i zwykle witaminy z gr B, które podnoszą homocysteinę. Wszystkie witaminy z gr B muszą być metylowane jeśli masz mutacje. Kwas foliowy szybko się wypłukuje, więc przeczytaj dokładnie skład.
    Lekarze często przepisują i nie patrzą że ktoś ma mutacje, nie wszyscy przywiązują do tego uwagę.

    Znam historie gdzie nie jedna osoba pozachodziła już w ciąże, przeważnie w czasie ostrej grypy, brania antybiotyków, czy jak partner byk chory i urodziły się zdrowe dzieciaczki 🙈 Więc głowa do góry i będzie dobrze 🥰

    Krwiaczki często wytępują na początku ciąży. Moja koleżanka musiała dużo leżeć i jej się wchłonął.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2021, 07:26

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    Mika
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 8 listopada 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bardzo się na tym wszystkim znam, więc działam trochę po omacku.
    Z tydzien-dwa tygodnie temu zrobiłam sobie badania:

    Wyniki Wartości referencyjne
    Kwas foliowy M41 ↑ 18,43 ng/ml norma 3 — 17
    Witamina B12 O83 309,0 pg/ml norma 220,0 — 925,0 *
    Homocysteina 7,9 umol/l Wartości oczekiwane : Ciąża <10 dzieci poniżej 15 lat <10 dorośli 15-65 lat < 15 dorosli powyżej 65 lat < 20

    Wydaje mi się, że oprócz tego kwasu foliowego nie jest źle.

    Jak poruszyłam temat z lekarką w klinice, powiedziała, że z tymi mutacjami (MTHFR-hetero i PAI-hetero) nic się nie robi (inni dostają Acard bądź heparynę na to Pai) i że "tylko kwas foliowy powinno się przyjmować metylowany, a w Pregnie Uno taki pani przyjmuje" 🤷‍♀️
    Ja biorę z Pregną Start naprzemiennie, bo mi została jeszcze, a skład ma podobny, nie wiem czy nie lepszy.
    bb5a2929ff0f.jpg
    686ff3864d9a.jpg
    Frustrujące jest to, że wszystko robi się po omacku, na własną rękę. Przecież większość rzeczy wiem z forum, nie od lekarzy. Dla nich jest się tylko przypadkiem statystycznym, nie ważne, że komuś zawali się świat. Do tego moja lekarka z kliniki jest wyjątkowo nieempatyczna.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiunia wrote:
    Asiu znam Twój ból, bo u mnie po tej stymulacji z której mamy mrozaczka, rokowania były super - 8 komórek, a okazało się, że tylko 2 są dojrzałe :( I dr też nie potrafiła wytłumaczyć jak to możliwe. Myślę, że coś nie do końca jak trzeba było w temacie leków do stymulacji skoro tak nierówno wszystkie dojrzewały.
    Kiedy będziesz mieć jakieś info nt. tego ile komórek się zapłodniło? Trzymam mocno kciuki, 5 to i tak super wynik <3
    Ja dalej nic nie wiem, dr się nie odezwała. Miesiączki nie mam dalej i to akurat dobrze, boję się, żeby zapalenia nie wróciło wraz z krwawieniem. Może wytrzyma do tego czasu aż wyniki tarczycy będą ok. Badania planuję zrobić ok 20.11. O ile wytrzymam do tego czasu ;) Ból odczuwam mniejszy, więc może akurat to dziadostwo ustępuje... Pozdrawiam Was wszystkie <3


    Ja nawet nie wiem ile bedzie komorek 🤷‍♀️ Bylo tylko 5 pecherzykow…

    Trzymam kciuki za wyniki :) daj znac co i jak☺️

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabell2016 wrote:
    Asiu pewnie masz rację, może warto będzie spróbować w Czechach. Też mnie to dziwi że z 15 zrobiło się tyko 5 🤯
    Ale może się dobrze zapłodnią! Trzymam ✊

    Ja żyje teraz w stresie czy nie mam covid 🥵 Mój tata od którego mogłam się zarazić stracił węch i czekamy na jego wynik testu.
    Jeśli tak to chyba na 3 miesiące będę musiała odpuścić …..

    No rozmawialam z moim i on nie godzi sie na czechY 😭😭
    Uwaza ze jak tu nie wychodzi to gdzies indziej bedzie tak samo…
    Widze ze nie da sie przekonac 😕

    Ja nawet nie wiem ile jest kom, pecherzykow bylo 5 a ile dobrych ile pustych… 🤷‍♀️
    Izabell2016 wrote:
    Dziewczyny a ja złapałam jednak covid 🥵
    To teraz chyba na 3 miesiące mogę zapomnieć o czymkolwiek

    To jakis horror. Robilas pcr ?
    Jak sie czujesz ?

    Jedyne dobre to ze Twoj zamrozil nasienie 🙏

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    O nieee ☹️ Życzę łagodnego przebiegu! Nie szczepiliście się z tatą?

    Aassiiaa, czasem zaglądam tutaj, ale tak ogólnie to na razie temat ivf upadł, bo jak się okazało jestem w ciąży 🤭 Jestem zaskoczona, że się udało gdy już byłam zdecydowana na 2+1 w Gyncentrum, ale jestem też pełna obaw. Oprócz progesteronu nie jestem niczym obstawiona mimo dwóch mutacji, wprawdzie hetero, ale jednak. Boje się cieszyć...
    Życzę Wam, aby Was również los pozytywnie zaskoczył! ✊


    Wow , pieknie ❤️❤️
    Takie historie lubie 💪☺️😍

    Mieliscie jakis problem z nasieniem wczesniej czy u was diagnoza byla idiopatyczna ??
    Z tego co pamietam Ty chyba nie mialas cd138 ? Tak

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 8 listopada 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aassiiaa, miałam stan zapalny, w wyniku jest napisane "Odczyn IHC w kierunku CD 138 dodatni w 30 komórkach (plazmocytach) w całym materiale."
    Mąż miał hba 40%, które po jakichś 2-3 mcach wzrosło do 65%. Podejrzewałam, że to wynik sczepienia Astrą (1 dzień gorączki), ale lekarka nie chciała o tym słyszeć, nie brała pod uwagę, że hba rośnie z badania na badanie, a gdy pytaliśmy jak poprawić to twierdziła, że się nie da (mimo wszystko mąż brał masę supli, o których wyczytałam tu na forum w wątku o hba). Przestaliśmy chodzić do kliniki, bo lekarka mówiła tylko o ivf. Drugi lekarz w innej klinice to samo. Już się nastawiłam psychicznie na procedurę, ale nie było terminów do lekarza, którego upatrzyłam sobie w Gyncentrum.
    Nie wiem jaka była przyczyna, mam wrażenie, że lekarze niechętnie cokolwiek diagnozowali, bo przecież nasienie (ale nie przeszkadzało to w podaniu Ovitrelle na jednej z wizyt w okresie okołoowulacyjnym).

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 listopada 2021, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limosa wrote:
    Aassiiaa, miałam stan zapalny, w wyniku jest napisane "Odczyn IHC w kierunku CD 138 dodatni w 30 komórkach (plazmocytach) w całym materiale."
    Mąż miał hba 40%, które po jakichś 2-3 mcach wzrosło do 65%. Podejrzewałam, że to wynik sczepienia Astrą (1 dzień gorączki), ale lekarka nie chciała o tym słyszeć, nie brała pod uwagę, że hba rośnie z badania na badanie, a gdy pytaliśmy jak poprawić to twierdziła, że się nie da (mimo wszystko mąż brał masę supli, o których wyczytałam tu na forum w wątku o hba). Przestaliśmy chodzić do kliniki, bo lekarka mówiła tylko o ivf. Drugi lekarz w innej klinice to samo. Już się nastawiłam psychicznie na procedurę, ale nie było terminów do lekarza, którego upatrzyłam sobie w Gyncentrum.
    Nie wiem jaka była przyczyna, mam wrażenie, że lekarze niechętnie cokolwiek diagnozowali, bo przecież nasienie (ale nie przeszkadzało to w podaniu Ovitrelle na jednej z wizyt w okresie okołoowulacyjnym).

    Wow :) to swietnie ze sie udalo 😍

    Bardzo sie ciesze jak na naszym watku pojawiaja sie ciaze ❤️❤️ To cudowne

    Informuj nas co i jak sie czujesz itp.

    Limosa, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ