X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 6 maja 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie - dziś wzięłam piątą, ostatnią tabletkę clo. Od wczoraj tak trochę mnie podolewa w plecach na dole i brzuch. Czy to zapowiedz owulacji czy jakieś problemy po clo? Owulację nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek miałam, więc ciężko mi stwierdzić.

    I druga sprawa -dziś od rana mnie rozbiera. Rano zaczęło się od gardła, teraz gardło mnie raczej nie boli tylko czuje, że jest takie jakby napuchnięte razem z kanalikami prowadzącymi do uszu, doszła gorączka 38, ból głowy i zimno mi.
    Wzięłam polopirynę, choć wahałam się.
    Powiedzcie, czy ta choroba i polopiryna nie przesunie mi owulki albo całkowicie przez to mogę nie mieć?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 6 maja 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mam monitoring w poniedziałek a chciałam na weekendzie starać się, jakby owulka przyszła a tu ledwo żyje :(

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 7 maja 2017, 02:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą wróciłam od lekarza, taki młodziutki był, sam nie wiedział co mi może być, ale zbadał wnikliwie po parę razy nawet ;)

    Powiedział, że albo coś mi się rozwinie jutro na przykład, bo gardło, uszy mam czyste.

    Albo to skutek uboczny clo. Wyczytał sobie w telefonie co to za lek i mówił, że o gorączce nic nie pisze, ale to stymuluje przysadkę mózgową i może być taki skutek uboczny. Jak nie dojdzie gardło czy coś więcej to powiedzieć w poniedziałek o tym lekarce jak będę na monitoringu.

    Ehhhhh opróćz tej gorączki i bólów głowy, no i tego rozpierania na trasie gardło-uszy-nos bolą mnie strasznie plecy, ale to podejrzewam, że to przez to clo.

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 7 maja 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Ehhhhh opróćz tej gorączki i bólów głowy, no i tego rozpierania na trasie gardło-uszy-nos bolą mnie strasznie plecy, ale to podejrzewam, że to przez to clo.
    Paulas jakoś trudno połączyć Twoje objawy z działaniem CLO. Owszem bóle, kłucie w podbrzuszu promieniuje na plecy może przy lekach do stymulacji towarzyszyć Ci nawet cały cykl ale gardła i ucha bym z tym nie wiązała, tym bardziej gorączki. Może dopiero rozwija się u Ciebie infekcja (świadczy o tym goraczka) i dlatego lekarz nic nie widział. .. Polecam Grypowite w saszetkach. Mnie zawsze pomaga a zawiera tylko naturalne składniki : czarny bez, porzeczka, hibiskus.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 8 maja 2017, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gardła i uszów też bym nie łączyło z clo, gorączki - średnio, choć lekarz stwierdził, że to możliwe.

    Dziś już czułam się lepiej, nie brałam nic, tyle co w nocy jeszcze dwie polopiryny.

  • Ferdek Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 8 maja 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess, w sobote mialam nagla wizyte, bo mialam plamienie, ale wszystko bylo ok. To było pierwsze usg i doktor potwierdzila ciążę. W czwartek mam wizyte, ale z tych nerwow sama nie wiem po co mam znowu przychodzic w czwartek skoro mialam usg w sobote.

    Ferdek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Dziewczynki !
    Mam taka zagwozdkę ... zamiast okresu w tym cyklu mialam 3 dniowe "skromne" plamienie.... i bylo to tydzien temu dzis nie mam nic... nie czuje jakby mialbyc okres :/ Czy ktoras z Was tak miala ??
    Pierwszy raz cos takiego mam ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie ciąża bo męża nie ma od 2 miesięcy także to nie ciąża... jeżeli następnego okresu nie dostanę to lecę do lekarza

  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 8 maja 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odebrałam wyniki i jutro jadę na wizytę z wynikami krwi i papierami do IUI. Wszystko wyszło ok, u M jedynie cytomegalia wynik wątpliwy, nie wiem czy to coś złego. Zastanawiam się jak jutro będzie wyglądała wizyta, dam papiery wyniki i już umówią nas na monitoring i IUI czy coś jeszcze będzie do roboty w związku z tym wątpliwym wynikiem. I jeszcze jeden wynik różyczki ma mi w środę dojść bo i u nas nie robią i wysyłali dalej, spytam czy mogę im dosłać mailowo czy jakoś wynik.

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 9 maja 2017, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Odebrałam wyniki AMH - 4.28. Czy to może świadczyć o PCOS? Dr wcześniej je wykluczyładnie.

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 9 maja 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess przy laparoskopii stwierdzono u mnie nieznacznie powiększone jajniki. Innych objawów brak. Jesli by wykluczyć PSOS to zgodnie z normami mam lepsze AMH niż 20-latka

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 maja 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess by z mężem dostaliśmy skierowanie do poradni genetycznej i lekarz rodzinny jak i dr homa uważają że powinniśmy dostać skierowanie na badanie kariotypow. Jedynie co umówić się na wizyte szybciej niż 6msc się nie da. Póki co mamy czas bo jak coś ivf będziemy robić gdzieś za rok dwa.

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie on robi ivf?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Artvimedzie w Krakowie. Ja na początku czerwca mam wizytę. Nie mam już siły szukać czegoś czego nikt nie potrafi znaleźć... Będę podchodzić u niego do IVF.

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Pewnie badanie kariotypów mnie nie minie, chociaż na razie bronię się jak mogę. W Diagnostyce 400zł/os a w ALABie już 600zł/os.
    Wiecie może skąd taka różnica? Czy któraś z Was to analizowała?
    Janess ja robiłam kariotypy w Diagnostyce 2 tygodnie temu - zaplacilam 422 zl/os.

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 maja 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwias wrote:
    W Artvimedzie w Krakowie. Ja na początku czerwca mam wizytę. Nie mam już siły szukać czegoś czego nikt nie potrafi znaleźć... Będę podchodzić u niego do IVF.

    Mzm wielka prośbę mogłabyś tutaj bądź na priv napisać jak przebiegła wizyta? Jaka procedura jest ile jest monitoringów i jaka całościową kwota. No i jakie badania są wymagane

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Mzm wielka prośbę mogłabyś tutaj bądź na priv napisać jak przebiegła wizyta? Jaka procedura jest ile jest monitoringów i jaka całościową kwota. No i jakie badania są wymagane
    Jasne że napiszę ale to dopiero za miesiąc.

  • sunshine26 Autorytet
    Postów: 563 153

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie. Złożyliśmy papiery do IUI i dostałam receptę na clostilbegyt i ovitrelle. Cło od 2-6 dnia cyklu mam brać. W 11-12 dniu cyklu przyjechać. Zrobiła tez usg, była piękna owulacja w tym cyklu ale raczej nic z tego bo za mało <3. Skoro jestem w 23 dniu cyklu a na usg widać ze owulacja była to znaczy ze była gdzieś niedawno? Czy np po 10 dniach tez byłoby widać?

    w57v3e3kxnsycn9c.png
    8 lat staran:
    2017- 3 x IUI :(
    01.2019- laparo- endometrioza II st, jajowody drożne
    09.06.2020 - II 🥰
    10.06.2020 - hcg- 1241 ✊🏼 Prog.- 43,40
  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jak umówili się na zabieg ?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess ja mam taki sam problem z Obrzutem. Najpierw się nie mogłam dodzwonić przez 2 tygodnie a teraz nie ma miejsc na maj ani na czerwiec a na lipiec nie robią zapisów na terminy bo być może doktor będzie na urlopie, tylko na listę rezerwową i jestem na tej liście 47 (!).

    Tak że tak.

‹‹ 107 108 109 110 111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ