X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    A czemu służy ten wlew?
    Wlew z Accofilu podawany jest przy braku Kirow implantacyjnych ...

    palyna
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    I jak udało Ci sie załatwic ten wlew w Rzeszowie ?
    Miałaś już robiony transfer ? Bierzesz może encorton ?
    Niestety nie udało mi się załatwić wlewu , ale Dr Ulman u ktorego bylam na wizycie chyba zacznie je robic :)
    Nie mialam transferu - staramy sie naturalnie tym razem.
    Biore encorton od 10 dc, pozniej heparyna , zastrzyki z accofilu , acard itd :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2019, 22:38

    palyna
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    Witajcie kobietki, czy któraś z Was slyszała o lekarzu z Rzeszowa lub okolic, który poważnie podchodzi do stymulacji letrozolem, mam na myśli to, że robi w między czasie monitoringi i zleca badania poziomu hormonów itd. Właśnie mam za sobą pierwszy cykl z Aromkiem, pierwszy raz od ok 3 lat cos drgnęło, @ nie przychodziła, testy negatywne no i w 33 dc (18dpo) zrobiłam krew.... beta powyżej! (ale mało):(, progesteron bardzo niski...
    Więc udało się ale się nie udało......
    czekam teraz na @ a to już 34dc, temperatura spada... (normalnie mam 28)
    Dziewczyny na forum o stumulacji letrozolem pisały ze podaje się progesteron w międzyczasie, sprawdza się ilość pęcherzyków itd, ja nie miałam nic i skończyło się jak skończyło...
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Ja z czystym sumieniem polecam Dr Ulmana :)

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

    palyna
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    Hej Paulas, nic się nie bój, ja brałam 8 na raz w 3dc!!!! Tez miałam obawy, ale dziewczyny z forum mnie uspokoiły☺️ żadnych skutków ubocznych☺️ nie bój się, pozdrawiam i powodzenia.

    8 tabletek dziennie? Matko to tak w ogóle można 😃😃

    KatWomanDo lubi tę wiadomość

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Ja miałam robione 3 IUI w parensie. Wiec tak od 3dc stymulacja clo, przez 5 dni. W 10 dc monitoring i w 12dc. I jak było wszystko ok to podanie zaztrzyku ovitrelle i ok 36h poznien inseminacja. Odczucia jak przy pobraniu cytologii, nic bolesnego. Przed inseminacja trzeba jeszcze wypełnić komplet papierów i miec aktualne badania dla siebie i partnera . 2 razy miałam IUI u dr M i uważam ze była przeprowadzona po łebkach, i fakt ze nie ma juz usg przed samym zabiegiem jest lekko nie profesjonalny. I raz u dr H, stymulacja bardzo zachowawcza zawsze tylko jeden pecherzyk i do tego przespanie momentu owulacji.


    To nie za ciekawie, chyba podejdę za jakiś czas do jednej, max 2 inseminacji. Jak się nie uda to Kraków albo gdzieś indziej wyruszę.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Ja miałam inseminację w kwietniu i maju. Obie nieudane. Pierwsza u H. bo do niej chodzę i było w sumie ok. Była bez stymulacji i miałam 1 pęcherzyk. Po zrobieniu USG ja piłam wodę bo pęcherz ma być napełniony, a mąż oddawał nasienie. Około godziny czekania i zabieg, który trwa kilka sekund. Przy drugiej (gdzie były dwa pęcherzyki w lewym i jakiś mały w prawym) był M. Był tak zajęty plotkowaniem z położną, że ledwo mnie zauważył. Dosłownie powiedział dwa zdania i poszedł. Po pierwszej dostałam luteinę dopochwowo po której miałam lekkie skutki uboczne. Po drugiej dostałam progesteron doustnie. Na noc było ok ale po porannej dawce miałam po godzinie samoloty i problem z koncentracją. Brałam to do dnia badania bety.


    Po progesteronie tak zle się czułaś? Ja brałam duphaston często w drugiej fazie i ok się czułam.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Wlew z Accofilu podawany jest przy braku Kirow implantacyjnych ...

    To już przy invitro?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle z parensa jako przychodni nie jestem zadowolona. Zero prywatności, recepcja na samym środku i każdy słyszy co się mówi i co chce, pielęgniarki i recepcjonistki tez wiele do życzenia pozostawiają. Szkoda, że nie ma w naszych okolicach wyboru.

    Palomka lubi tę wiadomość

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 4 czerwca 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    To już przy invitro?
    Accofil stosowany jest zarówno przy Invitro , inseminacji czy staraniach naturalnych .

    palyna
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Accofil stosowany jest zarówno przy Invitro , inseminacji czy staraniach naturalnych .

    A co to są te Kiry implantacyjne? Możesz mi wyjaśnić, bo pierwszy raz słyszę.

  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Ja z czystym sumieniem polecam Dr Ulmana :)
    Dr Ulman jest w Parensie? Dziękuję🙂

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KatWomanDo wrote:
    Dr Ulman jest w Parensie? Dziękuję🙂
    Nie. Dr Ulman przyjmuje w Pro Familii i w swoim gabinecie na Litewskiej

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • wszamanka Autorytet
    Postów: 1750 686

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    W ogóle z parensa jako przychodni nie jestem zadowolona. Zero prywatności, recepcja na samym środku i każdy słyszy co się mówi i co chce, pielęgniarki i recepcjonistki tez wiele do życzenia pozostawiają. Szkoda, że nie ma w naszych okolicach wyboru.
    Przez krótki czas chodziłam do parens, teraz leczę się w novum w Warszawie. Bez porównania. Parens teraz traktuje tylko jako miejsce do badań nasienia. Wprawdzie moja koleżanka jest w ciąży po pierwszej iui u nich, ale obydwoje mają dobre wyniki badań, więc przypuszczam że naturalnie też by się im udało...

    d201db57d4.png
    Starania od 10.2015.
    Dzieciątko 20/21.06.2016, 10tc. [*]

    jesień 2017 2x IUI- odwołane, słabe nasienie
    kwiecień 2019- start ivf, krotki protokół
    7.05 transfer blastki 4AA😢
    7.08 crio blastki😢
    30.08 histeroskopia-zrosty (usunięte), mięśniak, dwurożność/przegroda, stan zapalny
    12.2019-histero/laparo (usunięcie przegrody)
    15.09.2020 transfer, beta rosła, pusty pęcherzyk ciążowy😢
    2 ❄❄
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Nie. Dr Ulman przyjmuje w Pro Familii i w swoim gabinecie na Litewskiej
    Dziękuję.

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    A co to są te Kiry implantacyjne? Możesz mi wyjaśnić, bo pierwszy raz słyszę.
    Sa to bialka odpowiedzialne za prawidlowe zagniezdzenie sie zarodka i jego rozwoj, mozna zbadac je poprzez badanie allo-mlr ktore wykonuje jedynie szpital w prokocimiu- Krakow

    palyna
  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas ja miałam przepisane Progesterone Besins. Czytałam opinię w internecie, że dziewczyny miały podobnie. Stwierdziłam, że wytrzymam bo przeczytałam, że Przybycień zaczął przepisywać to w tamtym roku

  • alex_c Koleżanka
    Postów: 50 58

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Dołączam do was :)
    Krótko o mnie - starania od ponad 2 lat, laparoskopia w marcu br. (udrożniony jeden jajowód).
    Niestety od zawsze zmagam się z bezowulacyjnymi cyklami i nie pękającymi pęcherzykami. Działa na mnie tylko pod tym względem Pregnyl 10 000j.
    Ten cykl jest inny niż wszystkie tzn. stymulacja Clostyllbegyt i powolny wzrost pęcherzyków, finalnie zastrzyk w 18dc., bo duży pęcherzyk na prawym jajniku. Po kilku dniach okazało się, że pęcherzyk na lewym jajniku również dojrzał, a obok zrobiła się mały torbiel.Więc dostałam drugi raz w tym cyklu zastrzyk Pregnyl (!) - również 10 000j dokładnie w 28dc. Przy okazji - tylko lewy jajowód drożny.
    Dziś jest 34dc.
    I teraz pytanie - czy ktoś miał 2 zastrzyki w jednym cyklu? :) Tak wiem, że to nietypowy przypadek.
    Kiedy mogę spodziewać się okresu? Wizyta w czwartek, ale dziś uświadomiłam sobie, że to 34dc. i powoli zaczynam świrować.

    Serdecznie wszystkich pozdrawiam i cieszę się, że trafiłam na grupę z Rzeszowa - w końcu was znalazłam :)
    Musimy się wspierać :)

    katson, syllwia91 lubią tę wiadomość

    Starania od stycznia 2017
    Długie cykle, brak owulacji
    Laparoskopia - niedrożność obustronna, udrożniony jeden jajowód
    Pierwsza IUI 6 miesięcy po laparo 25.09.2019- udana ❤️ Córeczka ❤️
    gx4jcbg.png
  • KatWomanDo Autorytet
    Postów: 400 328

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex_c wrote:
    Witajcie! Dołączam do was :)
    Krótko o mnie - starania od ponad 2 lat, laparoskopia w marcu br. (udrożniony jeden jajowód).
    Niestety od zawsze zmagam się z bezowulacyjnymi cyklami i nie pękającymi pęcherzykami. Działa na mnie tylko pod tym względem Pregnyl 10 000j.
    Ten cykl jest inny niż wszystkie tzn. stymulacja Clostyllbegyt i powolny wzrost pęcherzyków, finalnie zastrzyk w 18dc., bo duży pęcherzyk na prawym jajniku. Po kilku dniach okazało się, że pęcherzyk na lewym jajniku również dojrzał, a obok zrobiła się mały torbiel.Więc dostałam drugi raz w tym cyklu zastrzyk Pregnyl (!) - również 10 000j dokładnie w 28dc. Przy okazji - tylko lewy jajowód drożny.
    Dziś jest 34dc.
    I teraz pytanie - czy ktoś miał 2 zastrzyki w jednym cyklu? :) Tak wiem, że to nietypowy przypadek.
    Kiedy mogę spodziewać się okresu? Wizyta w czwartek, ale dziś uświadomiłam sobie, że to 34dc. i powoli zaczynam świrować.

    Serdecznie wszystkich pozdrawiam i cieszę się, że trafiłam na grupę z Rzeszowa - w końcu was znalazłam :)
    Musimy się wspierać :)
    Alex, trzymam mocno kciuki, żeby ten "inny cykl" finalnie dał upragnionego dzidziusia☺️
    Jeśli mogę zapytać kto Cię prowadzi i czy poleciła byś taką opiekę medyczną? Chyba poważnie się Tobą zajmują☺️ dziękuję i pozdrawiam.

    eiktcsqv1n4ngzb4.png
    Starania o pierwsze dziecko od 10.2016 r., W lipcu 2019 r. skończyłam 36 lat.
    17.10.2019 test pozytywny🙂
    7.11.2019 jest❤️ (35 cykli starań)
    Leki: Euthyrox, Neoparin, Acard, Luteina, Prenatal duo.
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Sa to bialka odpowiedzialne za prawidlowe zagniezdzenie sie zarodka i jego rozwoj, mozna zbadac je poprzez badanie allo-mlr ktore wykonuje jedynie szpital w prokocimiu- Krakow

    A drogie to są badania? I z krwi się je wykonuje?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palomka wrote:
    Paulas ja miałam przepisane Progesterone Besins. Czytałam opinię w internecie, że dziewczyny miały podobnie. Stwierdziłam, że wytrzymam bo przeczytałam, że Przybycień zaczął przepisywać to w tamtym roku



    Patrzę w internecie i to dawka 100 mg a duphaston ma 10 mg wiec pewnie dlatego miałaś takie odczucia, bo to mega duża dawka.

‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ