X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    U robił mi posiewy wszystkie, plus te badania miałam z krwi, ja się ogoliłam cała bo dla mnie to taka normalna rzecz, pielęgniarka przed sprawdza czy jesteś ogolona, leżysz nago na stole operacyjnym także...
    Cewnik dają jak jesteś w narkozie

    Nawet żadnej przykrótkiej szpitalnej koszuli mi nie dadzą? 😂

    women lubi tę wiadomość

  • elamela Przyjaciółka
    Postów: 141 39

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja idę w poniedziałek do PF a we wtorek mam laparo ale będzie mi robił dr Łoziński... miałam zrobić podstawowe badania z krwi, elektrolity, mocznik i wiadomo grupa krwi i przyjść na czczo

    Starania od 2017. Z pomocą lekarzy od 2018.

    11.2018 - HSG z kontrastem, histeroskopia - niedrożność lewego jajowodu.
    04.2019 - AMH 4,52
    05.2019 - 1 IUI X :(
    07.2019 - 2 IUI X :(
    09.2019 - zmiana lekarza
    09.2019 - Mutacja genu MTHFR C677T - w układzie heterozygotycznym.
    01.2020 - laparoskopia - ogniska endometriozy w więzadłach krzyżowych i lewym jajniku - 1 st. endometriozy, oba jajowody drożne :O
    03.2020 - pierwszy cykl po laparoskopii z pozytywną betą - niestety ciąża biochemiczna
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elamela wrote:
    Ja idę w poniedziałek do PF a we wtorek mam laparo ale będzie mi robił dr Łoziński... miałam zrobić podstawowe badania z krwi, elektrolity, mocznik i wiadomo grupa krwi i przyjść na czczo

    Yhm, czyli żadnych posiewow? A masz mieć też drożność?

  • elamela Przyjaciółka
    Postów: 141 39

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Yhm, czyli żadnych posiewow? A masz mieć też drożność?

    Nie, nic takiego nie kazał mi robić. Ja miałam w listopadzie 2018 w Asklepiosie u innego lekarza robione HSG z kontrastem i wyszło, że mam jeden jajowód niedrożny. Teraz będę sprawdzać czy mam mięśniaka na tym niedrożnym a jak się uda to spróbują udrożnić

    Starania od 2017. Z pomocą lekarzy od 2018.

    11.2018 - HSG z kontrastem, histeroskopia - niedrożność lewego jajowodu.
    04.2019 - AMH 4,52
    05.2019 - 1 IUI X :(
    07.2019 - 2 IUI X :(
    09.2019 - zmiana lekarza
    09.2019 - Mutacja genu MTHFR C677T - w układzie heterozygotycznym.
    01.2020 - laparoskopia - ogniska endometriozy w więzadłach krzyżowych i lewym jajniku - 1 st. endometriozy, oba jajowody drożne :O
    03.2020 - pierwszy cykl po laparoskopii z pozytywną betą - niestety ciąża biochemiczna
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elamela wrote:
    Nie, nic takiego nie kazał mi robić. Ja miałam w listopadzie 2018 w Asklepiosie u innego lekarza robione HSG z kontrastem i wyszło, że mam jeden jajowód niedrożny. Teraz będę sprawdzać czy mam mięśniaka na tym niedrożnym a jak się uda to spróbują udrożnić
    A jak długo czekałaś na termin?

  • elamela Przyjaciółka
    Postów: 141 39

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    A jak długo czekałaś na termin?

    w listopadzie dostałam skierowanie na laparo od dr Przybycienia, początkiem stycznia miałam wizytę u dr Ł. i na wizycie powiedział, że pewnie zabieg w marcu bo takie są terminy, a za kilka dni napisał maila, że się zwolnił termin na koniec stycznia i mnie tam wpisał.

    Chciałabym już być po bo się trochę tego boję... ja z reguły szpitale omijam szerokim łukiem :P

    Starania od 2017. Z pomocą lekarzy od 2018.

    11.2018 - HSG z kontrastem, histeroskopia - niedrożność lewego jajowodu.
    04.2019 - AMH 4,52
    05.2019 - 1 IUI X :(
    07.2019 - 2 IUI X :(
    09.2019 - zmiana lekarza
    09.2019 - Mutacja genu MTHFR C677T - w układzie heterozygotycznym.
    01.2020 - laparoskopia - ogniska endometriozy w więzadłach krzyżowych i lewym jajniku - 1 st. endometriozy, oba jajowody drożne :O
    03.2020 - pierwszy cykl po laparoskopii z pozytywną betą - niestety ciąża biochemiczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Nawet żadnej przykrótkiej szpitalnej koszuli mi nie dadzą? 😂
    Dadzą, koszule i szlafrok ale na stole będziesz odkryta tam, muszą mieć dobry dostęp, ja miałam mega nisko siniaki i śmiałam się że im spadłam ale ponoć aparaturę tam opierają

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Dadzą, koszule i szlafrok ale na stole będziesz odkryta tam, muszą mieć dobry dostęp, ja miałam mega nisko siniaki i śmiałam się że im spadłam ale ponoć aparaturę tam opierają

    Dzięki za odpowiedź, będzie ciekawie, 😀 Ja pewnie na przyszłej wizycie będę ustalać termin. Najgorsze będzie to czekanie.

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Dadzą, koszule i szlafrok ale na stole będziesz odkryta tam, muszą mieć dobry dostęp, ja miałam mega nisko siniaki i śmiałam się że im spadłam ale ponoć aparaturę tam opierają
    A co warto zabrać ze sobą do szpitala? Bardziej koszulę czy piżamę? Jakieś konkretne rzeczy? W połowie lutego też mam mieć laparoskopię w Pf.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 05:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    A co warto zabrać ze sobą do szpitala? Bardziej koszulę czy piżamę? Jakieś konkretne rzeczy? W połowie lutego też mam mieć laparoskopię w Pf.
    Po operacji koszule, łatwiej podwinąć jak przychodzą Cię oglądać, przed miałam normalnie piżamę, to zależy jak Ci wygodnie ale mi było właśnie w koszuli, w szpiralu jest gorąco, ja się tutaj duszę 😷 wodę z Dziubkiem, jak lubisz czytać to weź ale ja się skupić nie mogę wirc nie czytam nic, kosmetyki, pantofle, klapki pod prysznic, krem co potrzebujesz i czego używasz na codzień 🙂

    women lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 05:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Dzięki za odpowiedź, będzie ciekawie, 😀 Ja pewnie na przyszłej wizycie będę ustalać termin. Najgorsze będzie to czekanie.
    No czekanie było najgorsze i ciągle miałam nadzieję że może się uda zajsc i mnie ominie laparo, przeszłam ją najgorzej że wszystkich moich 3 laparoskopii ale ja jestem innym przypadkiem.

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    No czekanie było najgorsze i ciągle miałam nadzieję że może się uda zajsc i mnie ominie laparo, przeszłam ją najgorzej że wszystkich moich 3 laparoskopii ale ja jestem innym przypadkiem.

    Mój mąż jeszcze nie chce słyszeć a laparo, twierdzi że może się uda. Ja tez po cichu na to liczę, ale tyle cykli już miałam nadzieję, że teraz boję się nawet nastawić że się uda bo potem tylko większe rozczarowanie. Wczoraj dzwoniłam do dr wieczorem, umówiłam się na 21 lutego na wizytę. Jeszcze przy okazji skonsiltowalam wynik progesteron który wczoraj odebrałam i teoretycznie na 90% owulacją była. Ale usg nie do końca to wskazywało. Sama już nie wiem co tam się w tych jajnikach dzieje. Raz wychodzi ze jest ok, zaraz że niekoniecznie. Jeszcze seria badań w 3dc przede mną, może one coś więcej powiedzą.

    Zadowolona jesteś z opieki w PF? Na wizyty ciążowe do dr U chodzilas do PF prywatnie?

  • Palomka Przyjaciółka
    Postów: 252 49

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie wskazania do laparo oprócz niedrożności?

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie i u męża w badaniach nie wychodzą żadne większe problemy póki co, jedynie prolaktyna która jest już unormowana już od kilku mc. A ja od kilku lat mam bardzo bolesne miesiączki, chociaż kiedyś miałam wcale nie bolesne, więc jest podejrzenie endometriozy.

    Palomka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Mój mąż jeszcze nie chce słyszeć a laparo, twierdzi że może się uda. Ja tez po cichu na to liczę, ale tyle cykli już miałam nadzieję, że teraz boję się nawet nastawić że się uda bo potem tylko większe rozczarowanie. Wczoraj dzwoniłam do dr wieczorem, umówiłam się na 21 lutego na wizytę. Jeszcze przy okazji skonsiltowalam wynik progesteron który wczoraj odebrałam i teoretycznie na 90% owulacją była. Ale usg nie do końca to wskazywało. Sama już nie wiem co tam się w tych jajnikach dzieje. Raz wychodzi ze jest ok, zaraz że niekoniecznie. Jeszcze seria badań w 3dc przede mną, może one coś więcej powiedzą.

    Zadowolona jesteś z opieki w PF? Na wizyty ciążowe do dr U chodzilas do PF prywatnie?
    Mój progesteron też wskazywał że niby owulacja była a jak była to mega slaba. Zadowolona jestem. Na wizyty do niego chodzę na Litewska. Tutaj chyba będę miała jedna albo dwie wizyty na koniec

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Mój progesteron też wskazywał że niby owulacja była a jak była to mega slaba. Zadowolona jestem. Na wizyty do niego chodzę na Litewska. Tutaj chyba będę miała jedna albo dwie wizyty na koniec

    Myślałam że dr przyjmuje kobiety w ciąży tylko w PF. A pamiętasz jaki poziom progesteron miałaś? A i jeszcze jedno, na ilu osobowej sali leżała jak miałaś laparo? Jak to w PF wogole wygląda? Łazienki są przy pokojach osobne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 13:53

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    Tymi pomiarami dzieciaka to się nie ma co przejmować do końca ja w pon miałam wagę 2500, w czw 2200, a w pt 2600. Także rozrzut spory prawie 500 g różnicy 😉

    W pon miałam wizyte u swojej dr, w czwartek usg na IP, a w pt usg co robił gość od badań prenatalnych.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma.rysia wrote:
    Myślałam że dr przyjmuje kobiety w ciąży tylko w PF. A pamiętasz jaki poziom progesteron miałaś? A i jeszcze jedno, na ilu osobowej sali leżała jak miałaś laparo? Jak to w PF wogole wygląda? Łazienki są przy pokojach osobne?
    W każdej sali jest łazienka, pokoje są 2 lub 3 osobowe max, ja leżałam w 2 osobowej. Nieee dr przyjmuje swoje pacjentki normalne na Litewskiej znajoma miała 2 ostatnie wizyty w PF że Względu na ktg przed wizytą. Ja zawsze proga miałam okolice 10-13, po laparo nie wiem jaki miałam w szczęśliwym cyklu bo olalam ten cykl i nie robiłam żadnych badań

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2020, 14:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sucharek85 wrote:
    W pon miałam wizyte u swojej dr, w czwartek usg na IP, a w pt usg co robił gość od badań prenatalnych.
    To ja miałam na ip ale nie wiem co wyszło bp lekarka praktycznie spała (przyjechałam na ip 9 24 30)😄 wczoraj mi Cybulak? Robił.

  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    W każdej sali jest łazienka, pokoje są 2 lub 3 osobowe max, ja leżałam w 2 osobowej. Nieee dr przyjmuje swoje pacjentki normalne na Litewskiej znajoma miała 2 ostatnie wizyty w PF że Względu na ktg przed wizytą. Ja zawsze proga miałam okolice 10-13, po laparo nie wiem jaki miałam w szczęśliwym cyklu bo olalam ten cykl i nie robiłam żadnych badań

    To warunki super. Nie to co nieraz w starych szpitalach. Ja ostatnio miałam progesteron koło 9 teraz 17. Niby dr stwierdził że w takim razie pomimo niejasnego usg owulacja na 90% była. No nic, teraz jeszcze tydzień czekania i zobaczymy czy będzie @ czy nie. A Ciebie jeszcze nie wypuszczają? A ile płacisz za taką wizytę ciążową na litewskiej?

‹‹ 478 479 480 481 482 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ