X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Leczyłam się u dr. Ulmana. Zleca badania w Alab, ale ja zawsze robiłam je na warzywnej. Dzięki temu zaoszczędziłam kilkaset złotych. Podejrzewam, że dr ma z tego profity że pacjentki robią badania w Alabie i dlatego tak naciska.
    A na warzywnej jak się nazywa laboratorium ?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    A na warzywnej jak się nazywa laboratorium ?
    Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie ul Warzywna. To jest duza przychodnia na NFZ, ale badania można wykonywać również prywatnie i dzieje się to całkiem sprawnie. Mają cennik do pobrania na stronie to możesz sobie zobaczyć. Dla mnie plusem jest to, że obok jest od razu laboratorium, więc wyniki są jak najbardziej wiarygodne.
    W porównaniu z diagnostyką jest trochę taniej, ale od Alabu ceny niektórych badań są o połowę tańsze. Przykładowo badanie Amh na warzywnej z pobraniem kosztuje 100 zł, a w Alabie po promocji u dr ze dwa lata temu płaciłam 180 zł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2022, 21:29

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Ja chodzę do dr Szczerby . Miałam ciąże biochemiczna po dwóch miesiącach starań . Byłam na wIzycie kontrolnej ale żadnych badań mi nie zlecił 😢 zrobiłam
    W
    Diagnostyce na swoją rękę . Pamięta pani ile
    Orientacyjnie wychodzi badanie np tsh ? W diagnostyce zniżka jeśli przez internet się kupi 19 zł . A w alab to
    Ceny kosmos

    Ulman zleca za to dużo badań. Akurat TSH w Alabie nie robiłam więc nie wiem :/

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Leczyłam się u dr. Ulmana. Zleca badania w Alab, ale ja zawsze robiłam je na warzywnej. Dzięki temu zaoszczędziłam kilkaset złotych. Podejrzewam, że dr ma z tego profity że pacjentki robią badania w Alabie i dlatego tak naciska.

    Na pewno ma profity. Tylko jak ja się pytałam go czy mogę gdzieś indziej badania robić to stwierdził, że nie. I to jest troche nie fair bo nie każdemu widzi się przepłacać tyle kasy. Ja przed nim chodziłam jeszcze do ginekologa-endokrynologa na NFZ, który na szczęście kierował mnie na parę badań, więc miałam robione właśnie na Warzywnej na NFZ i z tymi wynikami poszłam do Ulmana, więc chociaż tych badań podstawowych nie musiałam robić jak TSH, FSH, LH itd. w Alabie.

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie ul Warzywna. To jest duza przychodnia na NFZ, ale badania można wykonywać również prywatnie i dzieje się to całkiem sprawnie. Mają cennik do pobrania na stronie to możesz sobie zobaczyć. Dla mnie plusem jest to, że obok jest od razu laboratorium, więc wyniki są jak najbardziej wiarygodne.
    W porównaniu z diagnostyką jest trochę taniej, ale od Alabu ceny niektórych badań są o połowę tańsze. Przykładowo badanie Amh na warzywnej z pobraniem kosztuje 100 zł, a w Alabie po promocji u dr ze dwa lata temu płaciłam 180 zł.

    Tak, zgadzam się. Na Warzywnej jest chyba najtaniej w Rzeszowie, nieraz tam robiłam różne badania i ceny są jak najbardziej ok. AMH właśnie też musiałam robić w Alabie i również zapłaciłam 180 zł ,,ze zniżką" Doktora Ulmana.

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia123P. wrote:
    Tak, zgadzam się. Na Warzywnej jest chyba najtaniej w Rzeszowie, nieraz tam robiłam różne badania i ceny są jak najbardziej ok. AMH właśnie też musiałam robić w Alabie i również zapłaciłam 180 zł ,,ze zniżką" Doktora Ulmana.
    Te zniżki to więcej niż 15 % z KDR ?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia123P. wrote:
    Na pewno ma profity. Tylko jak ja się pytałam go czy mogę gdzieś indziej badania robić to stwierdził, że nie. I to jest troche nie fair bo nie każdemu widzi się przepłacać tyle kasy. Ja przed nim chodziłam jeszcze do ginekologa-endokrynologa na NFZ, który na szczęście kierował mnie na parę badań, więc miałam robione właśnie na Warzywnej na NFZ i z tymi wynikami poszłam do Ulmana, więc chociaż tych badań podstawowych nie musiałam robić jak TSH, FSH, LH itd. w Alabie.
    No to mocno nie fair postępuje teraz dr. Ja już chwilę do niego nie chodzę, ale jakiś czas temu postawiłam się i powiedziałam mu, że badania będę robić tam gdzie mnie pasuje bo to ja za nie płacę. I jakoś to musiał przełknąć.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Te zniżki to więcej niż 15 % z KDR ?
    Trzeba by było przeliczać. Nie mam pojęcia.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cZy u doktora Ulmana robi monitoring owulacji ?

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    A cZy u doktora Ulmana robi monitoring owulacji ?

    Tak

  • Świeżak Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, jestem tutaj nowa. Polećcie mi proszę jakaś dobra Panią doktor do prowadzenia ciąży na NFZ w Rzeszowie. Oraz gdzie rodzic w Rzeszowie. Jestem w tym temacie totalnie ciemna, dodam, że wizyta na NFZ do Pani doktor w Parofamili najblizsza jest za rok... Czy kobiety w ciąży mogą dostac się na NFZ bez kolejki? Jak to było u Was

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusia123P. wrote:
    Tak
    Jak cenowo ?

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Wojewódzki Zespół Specjalistyczny w Rzeszowie ul Warzywna. To jest duza przychodnia na NFZ, ale badania można wykonywać również prywatnie i dzieje się to całkiem sprawnie. Mają cennik do pobrania na stronie to możesz sobie zobaczyć. Dla mnie plusem jest to, że obok jest od razu laboratorium, więc wyniki są jak najbardziej wiarygodne.
    W porównaniu z diagnostyką jest trochę taniej, ale od Alabu ceny niektórych badań są o połowę tańsze. Przykładowo badanie Amh na warzywnej z pobraniem kosztuje 100 zł, a w Alabie po promocji u dr ze dwa lata temu płaciłam 180 zł.

    Wyniki online są ?

  • Gosia84 Przyjaciółka
    Postów: 87 36

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kogo polecacie Ulmana czy Homa ?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Wyniki online są ?
    Tak. Przy pierwszych badaniach trzeba poprosić o dostęp do wyników on-line. Wyjątek stanowią badania, które są odsyłane do innych laboratoriów. Ale o tym panie informują.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świeżak wrote:
    Hej Dziewczyny, jestem tutaj nowa. Polećcie mi proszę jakaś dobra Panią doktor do prowadzenia ciąży na NFZ w Rzeszowie. Oraz gdzie rodzic w Rzeszowie. Jestem w tym temacie totalnie ciemna, dodam, że wizyta na NFZ do Pani doktor w Parofamili najblizsza jest za rok... Czy kobiety w ciąży mogą dostac się na NFZ bez kolejki? Jak to było u Was

    6 lat temu w ciąży chodziłam na Warzywną do doktora i jak kobieta była ciąży to zapisywana była poza kolejką na NFZ i maksymalnie się czekało chyba z dwa tygodnie na wizytę z tego co pamiętam - na pewno było pierwszeństwo dla takich kobiet.

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Jak cenowo ?

    Akurat u Ulmana nie byłam na monitoringu więc nie wiem :/ Będę u niego gdzieś w przyszłym miesiącu pewnie to wtedy mogę powiedzieć.

  • Inkez Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Kogo polecacie Ulmana czy Homa ?

    Ja chodzę do dr Ulmana i jego polecam. Zleca dużo badań, czyli szuka przyczyny. Nigdy nie odczułam żeby próbował mnie naciągnąć na jakieś badania, zawsze pyta czy możemy je zrobić, tzn. czy wyrobie pieniężnie. Co do badań, mi doktor dał możliwość zrobienia ich w innym laboratorium niż alab, wiec nie wiem dlaczego pojawiają się takie głosy, że innym dziewczynom nie pozwolił.

    Monitoring kosztuje teraz 90-100 zł

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Wyniki online są ?

    Prywatnie jak się robi to można prosić o dostęp online.

  • Anusia123P. Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia84 wrote:
    Kogo polecacie Ulmana czy Homa ?

    Ja chodzę do Ulmana, jest dosyć spoko tylko tego badania zlecane w Alabie mnie drażnią. U Homy nie byłam, ale niektóre osoby widziałam, że ją chwalą.

‹‹ 571 572 573 574 575 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ