X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 8 marca 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    Anna my też u Kuźniara. Operacja na NFZ. Mezowi spodobala sie narkoza :D
    U nas efekt taki ze ruch wzrosl o 20%. Po operacji nie bylo seminogramu. Tak wiec nowej morfologii nie znamy. Wg protokolu z IUI to ilość znacznie zmalala ale wydaje mi sie ze to nie z powodu operacji. Przy kolejnej IUI juz po suplementach porownamy ilosc. Moj maz jest wiecznie chory i jezdzi w delegacje po europie stad ilosc zwalam na stan zdrowia.
    Dr Kuźniar radził nie robić seminogramu w lecie i zaraz po lecie bo z racji temperatury zewnetrznej wyniki sa duzo gorsze niz w zimie.
    Co do IUI to w 1ml ma byc min 1mln ale to jest wartosc po preparatyce. Jak jest taka dobra morfologia to po odsianiu tych uszkodzonych plemnikow nie powinno byc duzych strat. Po dodaniu pozywki bedzie zupelnie inna ilosc, koncentracja i ruch. I nie mowie ze bedzie źle. W razie zlych wynikow po prostu IUI nie bedzie.

    Sylwias, trzymam kciuki! Jak sie czujesz po?


    To nieco mi się rozjaśniło co do IUI. Dzięki za odp. W najbliższym czasie ponownie wybieramy się do Dr Kuźniara. Zobaczymy co powie.


    Sylwia, również trzymam kciuki i życzę powodzenia.

    sylwias lubi tę wiadomość

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 8 marca 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwias wrote:
    Ja jestem po drugiej IUI. Teraz nieznośne 2 tygodnie czekania...
    Trzymam kciuki ja w następnym tygodniu podchodzę do iui

    sylwias lubi tę wiadomość

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis rano popedzilam do apteki po test, moj okre sie spoznia dwa dni ! Tak niby tylko dwa dni ale nigdy sie nie spoznial... nie odczuwam aby @ miala przyjsc, ale ... test negatywny wyszedl wiec czekam na @...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    dzis rano popedzilam do apteki po test, moj okre sie spoznia dwa dni ! Tak niby tylko dwa dni ale nigdy sie nie spoznial... nie odczuwam aby @ miala przyjsc, ale ... test negatywny wyszedl wiec czekam na @...

    No i jak? Dostałaś w końcu ten okres? Czy może będzie coś z tego jednak? ;)

    U mnie @ ale co tam, nowy cykl walczymy dalej. Posiewy wyszły czyste, w poniedziałek mam HSG na Rycerskiej. Lekarka kazała mi przyjść tylko na czczo ale tak się zastanawiam bo wiele z Was brało leki przeciwbólowe przed HSG, jak mam je wziąć na pusty żołądek? I jak myślicie, dobrze jest zrobić sobie lewatywe dzień wcześniej? Żeby było dobrze widać wszystko? ;)

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 11 marca 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    No i jak? Dostałaś w końcu ten okres? Czy może będzie coś z tego jednak? ;)

    U mnie @ ale co tam, nowy cykl walczymy dalej. Posiewy wyszły czyste, w poniedziałek mam HSG na Rycerskiej. Lekarka kazała mi przyjść tylko na czczo ale tak się zastanawiam bo wiele z Was brało leki przeciwbólowe przed HSG, jak mam je wziąć na pusty żołądek? I jak myślicie, dobrze jest zrobić sobie lewatywe dzień wcześniej? Żeby było dobrze widać wszystko? ;)


    uciekaj z rycerskiej a nie daj Boże zebyś trafiła na pana Zająca bo doktorem nazwać go niemożna

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    HSG na Rycerskiej? Jak to się stało że trafiłaś na Rycerską? Dostaniesz znieczulenie ogólne?
    Większość z nas miała sonoHSG i przy tym leki przeciwbólowe wystarczą, natomiast zwykłego HSG to ja bym sobie nie pozwoliła zrobić bez narkozy.

    Tak, ma być sono HSG, ale jak nic nie będzie widać to ma być też z kontrastem. Może dlatego mam być na czczo?

    Co do Rycerskiej to trafiłam tam bo moja ginekolog tam pracuje. Trochę się obawiam bo rzeczywiście dużo złego słyszałam o tym szpitalu :( pocieszam się że to tylko HSG i jak będę miała iść na laparoskopię to pójdę gdzie indziej.

    Do doktora Zająca kiedyś chodziłam ale mam fatalne zdanie o nim, mam nadzieję że będzie tylko moja ginekolog i nie trafię na niego.

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    HSG na Rycerskiej? Jak to się stało że trafiłaś na Rycerską? Dostaniesz znieczulenie ogólne?
    Większość z nas miała sonoHSG i przy tym leki przeciwbólowe wystarczą, natomiast zwykłego HSG to ja bym sobie nie pozwoliła zrobić bez narkozy.

    Ja miałam zwykle hsg bez jakiego kolwiek znieczulenia, badanie bez bolesne jeśli nie ma się zrostow w jajowodach. Jeśli boli to przynajmniej się wie, że coś jest nie tak z naszymi jajowodami. Ogólnie ja byłam zaskoczona, że tak szybko zostało ono wykonane bo też poszłam z nastawieniem matko jak beduże strasznie a ze znieczuleniem ogólnym to już chyba szczyt głupoty by był...

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, już i tak się bardzo boję. Ale nie zrezygnuję teraz z badania, bardzo chcę wiedzieć dlaczego nie mogę być w ciąży.

    Trzymajcie kciuki jutro!

    lipa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    OK, już i tak się bardzo boję. Ale nie zrezygnuję teraz z badania, bardzo chcę wiedzieć dlaczego nie mogę być w ciąży.

    Trzymajcie kciuki jutro!

    Tak dostałam dostałam....
    Będę trzymać kciuki również!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po HSG.

    Nie będę opisywać całej historii,co poszło źle, co było do bani i co sie właściwie działo ale w rezultacie miałam zwykle HSG.

    Jutro odbieram wyniki z opisem, dzisiaj lekarz mi tylko powiedział że "jest szansa że jeden jest drożny". Ale jego mina mówiła wszystko, podczas tłoczenia kontrastu w pewnym momencie ciśnienie wyrwało strzykawkę z cewnika. Wolę sobie nie robić nadziei i nie myśleć o tym do jutra.

    Teraz leżę i tak nawet dosyć mocno krwawię. Myślicie że to normalne? Może tak być po zabiegu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej tak jeszcze zapytam dla pewności. Nie można współżyć w tym cyklu w którym miałam HSG prawda? Tak mi mówił lekarz.... ale tu na forum widzę że dziewczyny szaleją...

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 13 marca 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Ej tak jeszcze zapytam dla pewności. Nie można współżyć w tym cyklu w którym miałam HSG prawda? Tak mi mówił lekarz.... ale tu na forum widzę że dziewczyny szaleją...
    Hej. Mi lekarz mówił ze nie ma przeciwskazań ale jest mała szansa na ciaze w tym cyklu... może kontrast wpływa jakoś destrukcyjnie na pęcherzyki?

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 13 marca 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Dziewczyny jestem po HSG.

    Nie będę opisywać całej historii,co poszło źle, co było do bani i co sie właściwie działo ale w rezultacie miałam zwykle HSG.

    Jutro odbieram wyniki z opisem, dzisiaj lekarz mi tylko powiedział że "jest szansa że jeden jest drożny". Ale jego mina mówiła wszystko, podczas tłoczenia kontrastu w pewnym momencie ciśnienie wyrwało strzykawkę z cewnika. Wolę sobie nie robić nadziei i nie myśleć o tym do jutra.

    Teraz leżę i tak nawet dosyć mocno krwawię. Myślicie że to normalne? Może tak być po zabiegu?

    wilcza jagoda tulam macno wiem co czujesz trzeba poprostu to przetrawić i dzialać dalej....

    WilczaJagoda lubi tę wiadomość

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam tylko ketonal w zastrzyku ale bolało bardzo. Mojej lekarki nie było więc robił mi jakiś obcy doktor. Zaszła pomyłka i na oddziale nie było nikogo kto robił sono więc mogłam mieć badanie z kontrastem albo iść sobie do domu po 5h czekania na czczo na zimnie i próbować w kolejnym cyklu.

    Dopiero jutro będę wiedzieć na pewno jaki jest wynik ale chyba ten jajowód przy którym wyskoczyła strzykawka to nie udało się udroznic. A to ten z którego mam owulacje.

    Teraz już się czuję dobrze trochę mi się przelewa w brzuchu i boli po tej "chyba niedrożnej" stronie, ale przestałam się martwić krwawieniem, więc jakoś przeżyję

  • BezchmurneNiebo Autorytet
    Postów: 1202 260

    Wysłany: 14 marca 2017, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilcza i jak wyniki?

    145068ba89.png
    * ANA - ujemne
    * Przeciwciała kardiolipinowe - negatywne
    * Nieprawidłowa mutacja MTHFR
    * Nieprawidłowy czynnik V Leiden
    * TSH -3.05
    *Homocysteina -6.2
    * AntyTG i antyTPO w normie
    * 4.05.20 poronienie 4t4d ;(
    * 20.06.18-laparo
    * 24.03.18 poronienie 6t ;(
    * nasienie po zabiegu ok
    * 08.2017-I IVF :(
    * kariotypy ok
  • Ferdek Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktos podchodzi w najblizszym czasiwe do in vitro w rzeszowie i i kogo? Jak oceniacie embriologa w parens? Jestem po punkcji i musialam zamrozic zarodki:(

    Ferdek
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro podchodzę do 2 IUI

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Ferdek Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 14 marca 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli podchodzisz z mrozakami? Ja boje sie ze moje zarodki nie przedtrwaja rozmnazania o wszystko bede musiala zaczynac od nowa. A lecze sie u dr Homy.

    Ferdek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BezchmurneNiebo wrote:
    Wilcza i jak wyniki?

    Hej u mnie jednak obydwa niedrożne. Jeden ma bańkę na końcu a drugi w ogóle widoczny tylko do połowy a potem niknie i niewiadomo co.

    Wbiłam się jutro na chama na listę do mojej lekarki, zobaczymy co mi powie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    Ja jutro podchodzę do 2 IUI

    Trzymamy kciuki za dwie kreski, betę wysoką pod niebiosa i w końcu przerwanie złej passy w tym wątku!

‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ