X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Staraczki i mamusie z Rzeszowa
Odpowiedz

Staraczki i mamusie z Rzeszowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    WilczaJagoda przykro mi. Ale wiesz właściwie o co chodzi i już nie będziesz tracić więcej czasu na zbędną diagnostykę. Czytałam, że laparoskopowo udaje się udrożnić jajowody, ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem. Daj znać co lekarka na to.

    Mimo że jajowody niedrożne obydwa to doktorka mówiła że może coś się jednak udrożniło podczas badania chociaż tego nie widać. Mam mieć teraz przez 3 miesiące monitorowane cykle, ewentualnie wspomagane gdyby pęcherzyki nie rosły i mamy się intensywnie starać. W tym cyklu też, czyli miałyście rację że jednak można.

    Jak nic to nie da to laparoskopia, ale na to się już chyba wybiorę do kogoś bardziej doświadczonego. Muszę więcej poczytać o tym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja mam pytanie... czy za krotkie okresy tez dobrze nie swiadcza ?
    Tzn mam np 3 dni a 4 juz praktycznie "czysty" ...
    lub max 5 dni...
    Jak myslicie ?

    Wilcza glowa do gory ! Wazne ze jednak mozna a Ty sie nie zalamalas :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janess wrote:
    A @ masz normalną tzw "żywą krew"? Bo jeśli tak to wg mnie to jest normalne. Gorzej jakbyś miała samo plamienie.

    Ja zawsze miałam 5 dni @ a potem jeszcze 2-3 plamienia. Odkąd biorę luteinę to właśnie ten 5dc jest prawie "czysty" jak to określiłaś ;)

    No 1,2 dzien taka "zywa krew" a potem juz takie resztki ale nie plamienie, dwa pierwsze dni dosyc obfite, chociaz raz wiecej raz mniej. Uff to dobrze bo tak sobie mysle, kiedys mialam 5,6 czasem 7 dni a tu ostatnio 3,4 gora 5 i tyle

    sylwias lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    No 1,2 dzien taka "zywa krew" a potem juz takie resztki ale nie plamienie, dwa pierwsze dni dosyc obfite, chociaz raz wiecej raz mniej. Uff to dobrze bo tak sobie mysle, kiedys mialam 5,6 czasem 7 dni a tu ostatnio 3,4 gora 5 i tyle

    Sylwia ja mam też krótkie miesiączki, pierwszy i drugi dzień krwawienie a na trzeci plamienie. Na czwarty dzień już jest czysto. Nieraz pytałam lekarzy i zawsze mówili że wszystko w porządku tylko się cieszyć że tak krótko :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Sylwia ja mam też krótkie miesiączki, pierwszy i drugi dzień krwawienie a na trzeci plamienie. Na czwarty dzień już jest czysto. Nieraz pytałam lekarzy i zawsze mówili że wszystko w porządku tylko się cieszyć że tak krótko :)

    Uf no to dobrze juz nie bede sie tym przejmowac ! Dziekuje :*

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Mimo że jajowody niedrożne obydwa to doktorka mówiła że może coś się jednak udrożniło podczas badania chociaż tego nie widać. Mam mieć teraz przez 3 miesiące monitorowane cykle, ewentualnie wspomagane gdyby pęcherzyki nie rosły i mamy się intensywnie starać. W tym cyklu też, czyli miałyście rację że jednak można.

    Jak nic to nie da to laparoskopia, ale na to się już chyba wybiorę do kogoś bardziej doświadczonego. Muszę więcej poczytać o tym.
    Wilczka podobno najlepszy w tym jest Lublin. Próbuj pić ziolka okłady z borowiny poczytaj sobie o tym. A powiedz gdzie Ty się leczysz?

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Wilczka podobno najlepszy w tym jest Lublin. Próbuj pić ziolka okłady z borowiny poczytaj sobie o tym. A powiedz gdzie Ty się leczysz?

    Lucek też słyszałam o Lublinie ale nie wiem gdzie konkretnie. Jak przeglądam różne fora to piszą o szpitalu na Jaczewskiego ale nie wiem czy to o ten chodzi. Zastanawiam się też bliżej nad lokalnym dr Obrzutem ale chyba do Lublina będzie szybciej niż do niego ;) takie są straszne kolejki.
    Borowina już kupiona ;) co do ziółek to muszę coś poczytać.
    Ja się leczę u zwykłego ginekologa na razie ale tak się już właśnie nastawiam że na laparoskopię to już bym chciała zmienić na specjalistę od niepłodności.
    A Ty gdzie się leczysz? Wiesz coś więcej o tym Lublinie?

    Bardolka lubi tę wiadomość

  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    No 1,2 dzien taka "zywa krew" a potem juz takie resztki ale nie plamienie, dwa pierwsze dni dosyc obfite, chociaz raz wiecej raz mniej. Uff to dobrze bo tak sobie mysle, kiedys mialam 5,6 czasem 7 dni a tu ostatnio 3,4 gora 5 i tyle
    Sylwia u mmnie dokładnie tak samo to wygląda.
    WilcZaJagoda trzymam kciuki zeby dr znalazła rozwiązanie Twojego problemu.
    Marzena zycze żeby się udało!

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 15 marca 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WilczaJagoda wrote:
    Lucek też słyszałam o Lublinie ale nie wiem gdzie konkretnie. Jak przeglądam różne fora to piszą o szpitalu na Jaczewskiego ale nie wiem czy to o ten chodzi. Zastanawiam się też bliżej nad lokalnym dr Obrzutem ale chyba do Lublina będzie szybciej niż do niego ;) takie są straszne kolejki.
    Borowina już kupiona ;) co do ziółek to muszę coś poczytać.
    Ja się leczę u zwykłego ginekologa na razie ale tak się już właśnie nastawiam że na laparoskopię to już bym chciała zmienić na specjalistę od niepłodności.
    A Ty gdzie się leczysz? Wiesz coś więcej o tym Lublinie?

    Lublin:
    http://radiologia-zabiegowa.pl/index.php?s=rad_zab_18

    Kraków tez podobno dobry ale prywatny i bardzooooo drogi:
    http://www.ludwinludwin.pl/

    ja nrazie chodze do dr Dorskiego w przyszłym tygodniu ide do niego ustalic co robic i gdzie.

    ja robiłam w tym cyklu borowiny i piłam ziółka to plamienia ustapiły i cykl mi sie wydłużył

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!!! Od jakiegos czasu troszeczkę Was tu podczytuję, i mam tez taki sam problem jak Wy,pragnienie zobaczyc tych dwóch kresek...
    Może troszeczke o mnie, mam 26 lat w 2014 poronienie w 12 tc, i wykryta niedoczynność tarczycy, od lipca 2015 starania o dwie kreski...pół roku leczyłam sie u normalnego ginekologa, a teraz w sierpniu bedzie rok jak zaczełam leczyc sie w parenise w rzeszowie. Macie jakies doświadczenia z Parensem???? Osobiście mam wrażenie ze utknę.iśmy w czarnym punkcie...

    Stokrotka_25
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Lublin:
    http://radiologia-zabiegowa.pl/index.php?s=rad_zab_18

    Kraków tez podobno dobry ale prywatny i bardzooooo drogi:
    http://www.ludwinludwin.pl/

    ja nrazie chodze do dr Dorskiego w przyszłym tygodniu ide do niego ustalic co robic i gdzie.

    ja robiłam w tym cyklu borowiny i piłam ziółka to plamienia ustapiły i cykl mi sie wydłużył
    Lucek polecam Ci dra Obrzuta.

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 15 marca 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwias wrote:
    Sylwia u mmnie dokładnie tak samo to wygląda.
    WilcZaJagoda trzymam kciuki zeby dr znalazła rozwiązanie Twojego problemu.
    Marzena zycze żeby się udało!
    dziekuje

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 15 marca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ferdek wrote:
    Czy ktos podchodzi w najblizszym czasiwe do in vitro w rzeszowie i i kogo? Jak oceniacie embriologa w parens? Jestem po punkcji i musialam zamrozic zarodki:(
    Ferdek ile zarodków udało się pozyskać i dlaczego nie doszło do transferu tylko musiałaś zamrozić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STOKROTKA 25 wrote:
    Hej dziewczyny!!! Od jakiegos czasu troszeczkę Was tu podczytuję, i mam tez taki sam problem jak Wy,pragnienie zobaczyc tych dwóch kresek...
    Może troszeczke o mnie, mam 26 lat w 2014 poronienie w 12 tc, i wykryta niedoczynność tarczycy, od lipca 2015 starania o dwie kreski...pół roku leczyłam sie u normalnego ginekologa, a teraz w sierpniu bedzie rok jak zaczełam leczyc sie w parenise w rzeszowie. Macie jakies doświadczenia z Parensem???? Osobiście mam wrażenie ze utknę.iśmy w czarnym punkcie...

    Stokrotka a do kogo chodzisz do Parensa, co miałaś robione i czemu myślisz że utknęliście w martwym punkcie?

    Lucek - to właśnie szpital na Jaczewskiego, czyli wygląda na to że to tam :)

    Daktylek a Ty chodzisz do Obrzuta? Tam do niego to ciężko się dostać ale pewnie warto poczekać?

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 16 marca 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do dr Magonia, w pazdzierniku miałam robioną laparoskopie jajowodów - obydwa drożne...po laparoskopi mieliśmy sie dw miesiace starac naturalnie-oczywiście z clo dwa razy dziennie i zastrzykiem na pekniecie pecherzyka a w razie niepowodzeń iui...jak na razie o iui nie ma mowy..i co cykl to samo, clo dwa razy dziennie przez piec dni, potem usg, i zastrzyk i działanie i ciąge nic. Mąż badania ma w porządku. Sami nie wiemy gdzie leży probem...

    Stokrotka_25
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 16 marca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanim trafiłam do parensa to pół roku byłam na clo i chyba dlatego dr od razu zrobil laparoskopie. teraz miłam 4 kuracje clo... raczej mam prawidłową.

    Stokrotka_25
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 16 marca 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Dr mi nie powiedział dlaczego od razu laparo, juz ma pierwszej wizycie w sierpniu poinformował mnie o zabiegu. Tylko miałam bakterie imusiałam je wyleczyc i zabieg

    Stokrotka_25
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 16 marca 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i to jest właśnie to utkniecie, nie wiadomo co dalej, a nie wiecie jaka jest skuteczność iui w parensie?? Samo nie wiemy co dalej robić...

    Stokrotka_25
  • Ferdek Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 16 marca 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sywias, mialam 16 komorek jajowych. Zapladniali 6, ale tylko cztery sie zaplodnilo. Dwa zarodki lepszej jakosci i dwa gorszej jakosci. A nie mialam transferu, bo grozila mi hiperstymulacja i nie podano mi zarodka.
    A czy komus na tym forum udalo sie zajsc w ciaze przez in vitro w parens?

    Ferdek
  • sylwias Autorytet
    Postów: 428 178

    Wysłany: 16 marca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STOKROTKA 25 wrote:
    No i to jest właśnie to utkniecie, nie wiadomo co dalej, a nie wiecie jaka jest skuteczność iui w parensie?? Samo nie wiemy co dalej robić...
    Pytałam przy ostatniej IUI położną o statystyki skuteczności. Powiedziała ze wychodzi 15% ale nie każdy zgłasza ewentualna ciążę i dochodzą poronienia...

‹‹ 88 89 90 91 92 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ