X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acmvj mysle, że jesteś na dobrej drodze 😊 powodzenia!
    I pamiętaj, że nawet jak za 1szym razem po stymulacji sie nie uda, nie znaczy że stymulacja nie działa. Czasem potrzeba kilku 🙂
    Czekamy na informację z testowania 😊😊

    Acmvj, Szpacza223 lubią tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpaczka nie zakładaj ze skoro plamisz to nierealne zeby coś przetrwało.. ja nie plamiłam a wręcz silnie krwawiłam i bardzo duża ilością skrzepów a mimo to ciaza/niewidka jakimś cudem się utrzymała. Podobnie w zeszłym tygodniu kiedy w nocy zaczelam krwawić bo pojawił się kolejny krwiak. Z 2 strony moja pierwsza ciaza była pustym jajeczkiem płodowym a wcześniej nawet o czymś takim nie słyszałam wiec naprawdę mało co mnie teraz zdziwi...

  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Amcvj co do diagnozy PCOS to trudno trafic na lekarza. Ja jestem przypdakiem gdzie lh/fsh mam ok cykle w miare regularne ale bez ouwlacyjne jak sie okazalo po czasie a na obrazie USG zaden lekarz pecherzykow nie widzial. Dopiero AMH podwyzszone i androstedion wskazaly na PCOS. Takze to jak widac doac zlozona jednostka chorobowa i w wielu przypadkach wyglada inaczej 😱 zycze powodzenia w tym cyklu by ten pecherzyk co pekl byl wlasnie tym wlasciwym trzymam kciuki 🍀🍀

    Szpaczka dawaj koniecznie znac jak test i co powie lekarz ja zaciskam mocno kciuki zeby te nieprzyjemnosci byly jednak dobrymi omenami 🤞🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2022, 21:55

    Loko
  • Ewella Koleżanka
    Postów: 40 27

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziewczyny jak pisałam byłam Wczoraj na monitoringu cyklu po pierwszej stymulacji lametta 1x1 (wcześniej 5 cykli bezowulacyjnych) doktor zastępująca mojego lekarza oświadczyła ze ogólnie pecherzyki są i to bardzo ładne ;) natomiast brak pęcherzyka dominującego , największy 0,7 cm . Dzisiaj wrócił do pracy mój doktor wiec zniecierpliwiona się do niego udałam na ponowny monitoring ( wiem wariuje ale bardzo to przeżywam) lekarz powiedział ze wszystko jest pięknie dawka lamette 1x1 zrobiła robote i ze 14 dc(niedziela) robimy zastrzyk ovu bo mój pęcherzyk dominujący który już dzisiaj byl widoczny ma 1,5 cm !!! Jakim cudem? Caluje wszystkie staraczki jak i przyszłe mamusie :)

    Loko, Malinka2021, Domma lubią tę wiadomość

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Szpaczka nie zakładaj ze skoro plamisz to nierealne zeby coś przetrwało.. ja nie plamiłam a wręcz silnie krwawiłam i bardzo duża ilością skrzepów a mimo to ciaza/niewidka jakimś cudem się utrzymała. Podobnie w zeszłym tygodniu kiedy w nocy zaczelam krwawić bo pojawił się kolejny krwiak. Z 2 strony moja pierwsza ciaza była pustym jajeczkiem płodowym a wcześniej nawet o czymś takim nie słyszałam wiec naprawdę mało co mnie teraz zdziwi...
    No nic plamienie bylo jednorazowe jak i ten gęsty śluz teraz tylko czuję jajniki i śluz woda i susza. Także będę obserwować czy śluz zaczyna się robić płodny czy cały czas nuda. Jutro też potwierdzę testem co i jak. Wy dziewczyny potraficie naprawdę trzymać na duchu i pozwalać wierzyć że coś się dzieje. Mam przyjaciółkę taka bardzo mocno stąpającą po ziemi i właśnie dzisiaj powiedziała że to na pewno resztki po okresie i że nie ma o czym mówić. Kolejny raz się potwierdza to że nikt nie zrozumie nas staraczek z problemami...

    Malinka2021, Loko lubią tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Pysiulla99 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po ilu cyklach starań udało wam się zajść w ciążę z AROMEK+OVITRELLE?

  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 4 cyklu, ale z dodatkiem jeszcze 1 zastrzyku z bemfoli 🙂

    Pysiulla99 lubi tę wiadomość

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiulla99 wrote:
    Po ilu cyklach starań udało wam się zajść w ciążę z AROMEK+OVITRELLE?
    U mnie raz po trzech cyklach, drugi raz po dwóch 😉.

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewella wrote:
    Kochane dziewczyny jak pisałam byłam Wczoraj na monitoringu cyklu po pierwszej stymulacji lametta 1x1 (wcześniej 5 cykli bezowulacyjnych) doktor zastępująca mojego lekarza oświadczyła ze ogólnie pecherzyki są i to bardzo ładne ;) natomiast brak pęcherzyka dominującego , największy 0,7 cm . Dzisiaj wrócił do pracy mój doktor wiec zniecierpliwiona się do niego udałam na ponowny monitoring ( wiem wariuje ale bardzo to przeżywam) lekarz powiedział ze wszystko jest pięknie dawka lamette 1x1 zrobiła robote i ze 14 dc(niedziela) robimy zastrzyk ovu bo mój pęcherzyk dominujący który już dzisiaj byl widoczny ma 1,5 cm !!! Jakim cudem? Caluje wszystkie staraczki jak i przyszłe mamusie :)
    Kochana, może było za wcześnie, żeby dostrzec pęcherzyk dominujący. Jak widać natura ludzka nie jest do końca przewidywalna, dlatego nawet lekarze na 100% nie potrafią przewidzieć co się wydarzy. Dlatego warto walczyć do końca, póki nie pojawi się 🙉, wszystko jest możliwe 😉.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2022, 13:39

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagdaFrrr wrote:
    Szpaczka nie zakładaj ze skoro plamisz to nierealne zeby coś przetrwało.. ja nie plamiłam a wręcz silnie krwawiłam i bardzo duża ilością skrzepów a mimo to ciaza/niewidka jakimś cudem się utrzymała. Podobnie w zeszłym tygodniu kiedy w nocy zaczelam krwawić bo pojawił się kolejny krwiak. Z 2 strony moja pierwsza ciaza była pustym jajeczkiem płodowym a wcześniej nawet o czymś takim nie słyszałam wiec naprawdę mało co mnie teraz zdziwi...
    Okej zrobiłam dzisiaj test i biel także w sumie się cieszę bo ciąża szczególnie pierwsza po @ i braniu letrozolu jak i antybiotyku byłaby dla mnie ogromnym stresem że coś będzie nie tak. Wolałabym żeby to się wydarzyło w zwykłych okolicznościach :) pozostaje czekać do wtorku na monitoring i wyłączyć w weekend myślenie :)

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpaczka moze faktycznie to i lepiej. Grunt zeby stymulacja przynosiła efekty,reszta z czasem przyjdzie ;) trzymam kciuki!

    Szpacza223, Malinka2021 lubią tę wiadomość

  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpaczka trzymam dalej kciuki za powodzenie stymulacji daj znac we wtorek po wizycie jak wszystko sie ulozylo.

    Szpacza223 lubi tę wiadomość

    Loko
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dam znać na pewno !

    Malinka2021, Loko lubią tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Loko Przyjaciółka
    Postów: 109 73

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam glupie pytanie czy stosowalyscie testy owulacyjne przed ovitrele po minitoringu na cyklach stymulowanych? Czy raczej robilyscie zastrzyk tak jak wyliczyl lekarz na monitoringu? Myslicie ze przed zastrzykiem test owu powinien byc pozytywny skoro pekniecie jest dopiero po zastrzyku?

    Taka mnie naszla rozkmina bo pierwsza lekarka u ktorej sie leczylam przy jedynym cyklu w ktorym mialam pecherzyk jeszcze kazala sprawdzic testem przed zastrzykiem a u drugiej tej nowej ona sama wylicza i w poprzednim cyklu w dniu podania ovi nawet kreska testowa sie nie ukazala i tak siedze i rozkminiam czy nie bylo za wczesnie na zastrzyk. Co myslicie?

    Loko
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko, nigdy nie robiłam testów owulacujnych. Dr zawsze mi mówiła kiedy mam wziąć zastrzyk na podstawie USG i wielkości pęcherzyka :)

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • MagdaFrrr Koleżanka
    Postów: 59 45

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie brałam zastrzyku ale podczas starań robilam testy owulacyjne. Zanim zaczelam leczenie lametta zawsze były negatywne, po 1 mc stosowania radocha bo wyszedl pozytywny

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Loko wrote:
    Dziewczyny mam glupie pytanie czy stosowalyscie testy owulacyjne przed ovitrele po minitoringu na cyklach stymulowanych? Czy raczej robilyscie zastrzyk tak jak wyliczyl lekarz na monitoringu? Myslicie ze przed zastrzykiem test owu powinien byc pozytywny skoro pekniecie jest dopiero po zastrzyku?

    Taka mnie naszla rozkmina bo pierwsza lekarka u ktorej sie leczylam przy jedynym cyklu w ktorym mialam pecherzyk jeszcze kazala sprawdzic testem przed zastrzykiem a u drugiej tej nowej ona sama wylicza i w poprzednim cyklu w dniu podania ovi nawet kreska testowa sie nie ukazala i tak siedze i rozkminiam czy nie bylo za wczesnie na zastrzyk. Co myslicie?
    U mnie niestety z powodu pcos zawsze pozytywne testy owu. Także "oszukały" mnie raz jak nie byłam tego świadoma bez stymulacji i już nie kupuje. Głównie sprawdzam śluz i faktycznie on w poprzednich cyklach był najlepszym wyznacznikiem ale znam też przypadki że śluzu nie było a zakończyło się ciąża także nigdy nie wiadomo..

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Ewella Koleżanka
    Postów: 40 27

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj robiłam zastrzyk i teraz czekam na testowanie :) szkoda ze ten czas tak wolno płynie:)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

  • Gucik Ekspertka
    Postów: 139 56

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki, nadrabiam tygodniowe zaleglosci.
    Nie dostalam po hsg zadnego antybiotyku , kazala brac przed hsg tylko.
    Ma wlasna rrke kupilam hexatab i vagical i swedzenia i poeczenia ustąpiły. Probiotyk jaki? Taki zwykly doustny czy jakis dopochwowy powinnam zakupic?

    Domma mocno trzymam kciuki! Bedzie wszystko dobrze, czekam z niecierpliwością na informacje o pieknym nosku dzidzi i ksztaltnych uszkach:-)

    Jesli chodzi o pierwsza stymulacje to ja osobiscie wolalabym przy moich 8 pecherzykach, aby lekarka zlecila mi podanie zastrzyku i zakaz wspolzycia niz te dziury w jajnikach po pęcherzykach widoczne przez pol roku po tym pierwszym cyklu. Moje jajniki byly wielkosci pięści.
    Takze watpie by 5 pecherzykow sie wchłonęło samo gdy ktos nie ma swoich owulacji.. albo jak nie zamierzasz probowac to beac duphaston (ja wybralam cale opakowanie wtedy a nie 10 dni i na szczescie wchlonely sie), albo zastrzyk ma pęknięcie i zakaz wspolzycia. Ja bym teraz tak uczynila na własną rękę wiedzac co mnie czeka:)


    Ewela, Szpaczka- zawsze jest nadzieja.
    Ostatnio rozmawialam z onkologicznym panem, ktory ma wszedzie przerzuty, ale gdyby nie wyniki to by nie wiedzial ze jet chory. Wspominal ze wiele osob teraz niby nie wierzy ale gdy przychodzi co do czego to pozostaje tylko "Boze pomoz", lecz mowil o tym z takim spokojem, widac ze stara sie nie myśleć o tym co go czeka (chemia), pije ziola rozne, zmienil diete diametralnie, robi wszytsko by sie uzdrowic fizycznie, bo psychicznie czuje sie zdrow. Nie wiem czemu ale taka nadzieje we mnie wtłoczył. Jest niesamowitym przypadkiem, mam nadzieję, ze kazda z nas bedzie miala zawsze tyle wiary i nadziei na dzidzie ile ma ten czlowiek.
    Cuda sie zdarzaja, wiele zalezy od nas.

    PS
    Jakie ksiazki czytacie by zabić myśli?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2022, 13:11

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    Poczatek starań grudzień/styczeń 2021
    -brak swoich owulacji
    -nieregularny okres
    -Stosunek lh do fsh 2.8
    1 stymuacja clo 2x1 5-9d.c.
    Efekt: 7 pecherzykow po 8cm. Torbiele. Duphaston przepisany na caly miesiąc.
    2 stymulacja marzec 2021 zmniejszoną dawką
    2 pecherzyki owu byla dzieki ovitrelle, endometrium kiepskie.
    Brak kropka:(
    3 stymulacja
    Sierpień 2021
    1x stymulacja lamette ze zmniejszona dawką, plus estrofem, pecherzykow brak i endometrium tragedia.
    Kolejna stymulacja 3x1 lamette + estrofem Pecherzyki nie porosly i endometrium 4mm.
    Stymulacja wrzesień 2021: cyclo-progynova biale tabletki tylko, na endometrium, zaniast estrofem,+porzyn włochaty tabl.+ clostybegyt 6-10d.c. + ovitrelle 1amp.+duphsaton (pecherzyk peknal sam bez ovitrelle chyba dzięki porzynowi, endo 12 mm 🤩dzięki mensil, ale ciazy brak..)
    -walczymy dalej:
    Październik 21
    clo+1amp. ovitrelle
    Pecherzyk urósł dopiero po 25 d.c. , kolejny cykl- walka z torbielem.
    12.01.2022 - hsg
    02.2022 2 pecherzyki
  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gucik wrote:
    Laseczki, nadrabiam tygodniowe zaleglosci.
    Nie dostalam po hsg zadnego antybiotyku , kazala brac przed hsg tylko.
    Ma wlasna rrke kupilam hexatab i vagical i swedzenia i poeczenia ustąpiły. Probiotyk jaki? Taki zwykly doustny czy jakis dopochwowy powinnam zakupic?

    Domma mocno trzymam kciuki! Bedzie wszystko dobrze, czekam z niecierpliwością na informacje o pieknym nosku dzidzi i ksztaltnych uszkach:-)

    Jesli chodzi o pierwsza stymulacje to ja osobiscie wolalabym przy moich 8 pecherzykach, aby lekarka zlecila mi podanie zastrzyku i zakaz wspolzycia niz te dziury w jajnikach po pęcherzykach widoczne przez pol roku po tym pierwszym cyklu. Moje jajniki byly wielkosci pięści.
    Takze watpie by 5 pecherzykow sie wchłonęło samo gdy ktos nie ma swoich owulacji.. albo jak nie zamierzasz probowac to beac duphaston (ja wybralam cale opakowanie wtedy a nie 10 dni i na szczescie wchlonely sie), albo zastrzyk ma pęknięcie i zakaz wspolzycia. Ja bym teraz tak uczynila na własną rękę wiedzac co mnie czeka:)


    Ewela, Szpaczka- zawsze jest nadzieja.
    Ostatnio rozmawialam z onkologicznym panem, ktory ma wszedzie przerzuty, ale gdyby nie wyniki to by nie wiedzial ze jet chory. Wspominal ze wiele osob teraz niby nie wierzy ale gdy przychodzi co do czego to pozostaje tylko "Boze pomoz", lecz mowil o tym z takim spokojem, widac ze stara sie nie myśleć o tym co go czeka (chemia), pije ziola rozne, zmienil diete diametralnie, robi wszytsko by sie uzdrowic fizycznie, bo psychicznie czuje sie zdrow. Nie wiem czemu ale taka nadzieje we mnie wtłoczył. Jest niesamowitym przypadkiem, mam nadzieję, ze kazda z nas bedzie miala zawsze tyle wiary i nadziei na dzidzie ile ma ten czlowiek.
    Cuda sie zdarzaja, wiele zalezy od nas.

    PS
    Jakie ksiazki czytacie by zabić myśli?:)
    Ja gram w gry na PlayStation albo komputerze, piekę, maluje i faktycznie pomaga :) weekend szybko niestety ale i miło zleciał.

    Gucik lubi tę wiadomość

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
‹‹ 1087 1088 1089 1090 1091 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ