X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 12 lutego 2023, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka6 wrote:
    Nam lekarz zalecił działać w dniu zastrzyku i w następny dzień. Niestety jakoś tak wyszło że w następny dzień nie działaliśmy tylko w dniu i dwa dni po ovitrelle.

    Nie miałam monitoringu, czy pęcherzyki pękły ale ok 36 godzin po zastrzyku dostałam tak mocnego boku brzucha i jajników, że ledwo chodziłam. I domniewam, że wtedy wystąpiła owulacja 😊

    Testować mogę dopiero 18-19 luty.

    Gratulacje za 4 pęcherzyki! 😳 Ciekawe ile z nich pękło 😊

    Kurczę, właśnie się zastanawiam czy dzisiaj tez nie podziałać ale boje się, ze owulacja będzie jutro i żołnierze będą słabsi 🫣
    O kurczę aż taki ból? A czemu nie miałaś monitoringu czy pękły pecherzyki?

    To trzymam kciuki za dwie tluste krechy!!! 🍀✊🏼

    Ah dziękuje :D Tobie ile udało się wyhodować pęcherzyków? To była Twoja pierwsza stymulacja?

    34 cs 🍀

    age.png
  • Luśka6 Koleżanka
    Postów: 31 35

    Wysłany: 12 lutego 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat96 wrote:
    Kurczę, właśnie się zastanawiam czy dzisiaj tez nie podziałać ale boje się, ze owulacja będzie jutro i żołnierze będą słabsi 🫣
    O kurczę aż taki ból? A czemu nie miałaś monitoringu czy pękły pecherzyki?

    To trzymam kciuki za dwie tluste krechy!!! 🍀✊🏼

    Ah dziękuje :D Tobie ile udało się wyhodować pęcherzyków? To była Twoja pierwsza stymulacja?


    Działajcie! Dla przyjemności, nie dla przymusu a wtedy może załapie 😊🤞
    Mi gin powiedział, że owulacja po zastrzyku wystąpi do 12h, a wszędzie dziewczyny piszą że od 24-36 powinna być 🤔

    Moj lekarz ma bardzo dużo pacjentek i wydaje mi się, że po prostu nie miałby miejsca mnie wpisać. Powiedział, że mam przyjść w jednej albo drugiej sytuacji, albo potwierdzić ciążę albo na kolejny monit i receptę na ovitrelle.

    Tak, pierwsza 😉 wychodowałam po jednym pęcherzyku na każdym jajniku 😉

    Jestem po zastrzyku 4 dni i pobolewają mnie jajniki, raz jeden, raz drugi, ale to na szczęście lekki ból, takie ćmienie bardziej 😊

  • Luśka6 Koleżanka
    Postów: 31 35

    Wysłany: 12 lutego 2023, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz tego pobolewania jajników nie mam żadnych innych objawów, podczas, gdy w cyklach bezowulacyjnych, po "domniewanej" owulacji bolały mnie mocno piersi dołem i sutki. A teraz ciszaaaa... 🙈 Jest nadzieja! 🤞🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2023, 12:35

  • Nat96 Autorytet
    Postów: 889 788

    Wysłany: 12 lutego 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka6 wrote:
    Działajcie! Dla przyjemności, nie dla przymusu a wtedy może załapie 😊🤞
    Mi gin powiedział, że owulacja po zastrzyku wystąpi do 12h, a wszędzie dziewczyny piszą że od 24-36 powinna być 🤔

    Moj lekarz ma bardzo dużo pacjentek i wydaje mi się, że po prostu nie miałby miejsca mnie wpisać. Powiedział, że mam przyjść w jednej albo drugiej sytuacji, albo potwierdzić ciążę albo na kolejny monit i receptę na ovitrelle.

    Tak, pierwsza 😉 wychodowałam po jednym pęcherzyku na każdym jajniku 😉

    Jestem po zastrzyku 4 dni i pobolewają mnie jajniki, raz jeden, raz drugi, ale to na szczęście lekki ból, takie ćmienie bardziej 😊

    Wysyłam Ci zaproszenie ;-)

    Luśka6 lubi tę wiadomość

    34 cs 🍀

    age.png
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 12 lutego 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena 10 wrote:
    Mujer a w jakie dni brałaś ta lametta że urosły 2 pęcherzyki?

    Od 3 dc przez 5 dni.

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 12 lutego 2023, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikulek1994 wrote:
    A ja dziewczyny powiem wam jak życie robi mnie w chu..ja. Aż mi się śmiać chce z tego wszystkiego. W piątek pisałam że moja beta to 1,75. Wczoraj temp urosła do 37,21 więc naprawdę byłam w szoku. Pojechałam do rossmana po ten super czuły test który mi tu polecalyscie. Wczoraj zrobiłam test strumieniowy i po kilku minutach pojawiła się blada kreska,dość wyraźną( nie umiem tu wklejać zdj to bym pokazała) więc zatlila się nadzieję bo przecież gdyby beta spadała to już chyba test by tego nie wychwycił. A dzisiaj rano temp. Spadła do 37,6 i test płytkowy nie pokazal już nawet żadnego cienia. Jutro jak nie przyjdzie okres to jadę na tą bęte i niech się skończy ta moja męka bo to jest masakra.

    A obydwa testy są takiej samej czułości? Mnie wyszła bardzo blada kreska przy becie 70... Więc najlepiej powtórz test z porannego moczu o czułości 10 a dla pewności to w sumie beta najlepsza 🙂 dawaj znać!

  • Kikulek1994 Ekspertka
    Postów: 210 79

    Wysłany: 12 lutego 2023, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A obydwa testy są takiej samej czułości? Mnie wyszła bardzo blada kreska przy becie 70... Więc najlepiej powtórz test z porannego moczu o czułości 10 a dla pewności to w sumie beta najlepsza 🙂 dawaj znać!
    Tak, oba były o czułości 10. Ale ogólnie coś nie tak chyba z tym drugim testem mi się wydaje. Bo najpierw był kompletnie biały( była jedna kreska) potem on znowu zabarwił się na różowo i jak ten róż zniknął to pojawiła się druga blada kreska po pół godzinie więc już nie wiem. Więcej testów już nie robię, nie mam na to nerwów ale powiem ci że jak jutro ta beta nie wyjdzie to będę wyła cały dzień bo tyle nadzieji ile mi narobił ten cykl to masakra. Wczoraj wieczorem zrobiłam ten test i wogole nie byłam nastawiona. Wiedziałam że wyjdzie negatyw a tu blada kreska i znowu nadzieja. Więc rano nie mogłam wytrzymać i znowu zrobiłam( nie z pierwszego moczu) i takie coś. A dzisiaj czuje się jak na chorobę i kłuje mnie w brzuchu więc albo będzie jakiś mega mocny okres albo już nie wiem.

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 12 lutego 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikulek1994 wrote:
    Tak, oba były o czułości 10. Ale ogólnie coś nie tak chyba z tym drugim testem mi się wydaje. Bo najpierw był kompletnie biały( była jedna kreska) potem on znowu zabarwił się na różowo i jak ten róż zniknął to pojawiła się druga blada kreska po pół godzinie więc już nie wiem. Więcej testów już nie robię, nie mam na to nerwów ale powiem ci że jak jutro ta beta nie wyjdzie to będę wyła cały dzień bo tyle nadzieji ile mi narobił ten cykl to masakra. Wczoraj wieczorem zrobiłam ten test i wogole nie byłam nastawiona. Wiedziałam że wyjdzie negatyw a tu blada kreska i znowu nadzieja. Więc rano nie mogłam wytrzymać i znowu zrobiłam( nie z pierwszego moczu) i takie coś. A dzisiaj czuje się jak na chorobę i kłuje mnie w brzuchu więc albo będzie jakiś mega mocny okres albo już nie wiem.

    A możesz jutro zrobić gdzieś betę?

  • Kikulek1994 Ekspertka
    Postów: 210 79

    Wysłany: 12 lutego 2023, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    A możesz jutro zrobić gdzieś betę?
    Tak jutro rano przed pracą ide.

  • mała Autorytet
    Postów: 2791 3880

    Wysłany: 12 lutego 2023, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie za 100 punktów 😉
    Lametta od 3 - 7dc, raz dziennie 2.5mg. Wizyta USG w 10dc.
    Kiedy można się spodziewać owulacji, jeśli bez wspomagania są one zazwyczaj w 18dc. Czy Letrozol mocno przyspiesza owulację? Kompletnie nie wiem czego się spodziewać 🙈

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Luśka6 Koleżanka
    Postów: 31 35

    Wysłany: 12 lutego 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Dziewczyny pytanie za 100 punktów 😉
    Lametta od 3 - 7dc, raz dziennie 2.5mg. Wizyta USG w 10dc.
    Kiedy można się spodziewać owulacji, jeśli bez wspomagania są one zazwyczaj w 18dc. Czy Letrozol mocno przyspiesza owulację? Kompletnie nie wiem czego się spodziewać 🙈

    Jeśli monitoring będziesz mieć w 10 dc to lekarz powie Ci jakiej wielkości są jajeczka na dany moment. Zapytaj go kiedy możesz spodziewać się owulacji. Na pewno Ci wyliczy 😉
    Czytałam kilka opinii, że letrozol jednak przyspiesza owulację 😊

    mała lubi tę wiadomość

  • mała Autorytet
    Postów: 2791 3880

    Wysłany: 13 lutego 2023, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luśka6 wrote:
    Jeśli monitoring będziesz mieć w 10 dc to lekarz powie Ci jakiej wielkości są jajeczka na dany moment. Zapytaj go kiedy możesz spodziewać się owulacji. Na pewno Ci wyliczy 😉
    Czytałam kilka opinii, że letrozol jednak przyspiesza owulację 😊
    Tak, to akurat wszystko jasne. Jak już pójdę na USG to wszystkiego się dowiem.
    Bardziej chodziło mi o to, jak dziewczyny reagowały na lek i czy są szanse, że w 10dc może być już po owulacji

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • aneko Ekspertka
    Postów: 212 445

    Wysłany: 13 lutego 2023, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Tak, to akurat wszystko jasne. Jak już pójdę na USG to wszystkiego się dowiem.
    Bardziej chodziło mi o to, jak dziewczyny reagowały na lek i czy są szanse, że w 10dc może być już po owulacji
    Myślę, że aż o 8 dni nie przyspieszy. Ja bez wspomagaczy mam owulację pomiędzy 11 a 14 dc. Na clo miałam raz 11 i raz 12. Wiem, że letrozol to inny lek, ale jednak podobnie działa

    mała lubi tę wiadomość

    Hiperprolaktynemia
    IO :(

    09/2020 rozpoczęcie starań
    04/2021 ciąża biochemiczna
    07/2022 klinika
    jajowody drożne
    AMH 2,35
    nasienie ok, mogłoby być lepiej, ale nie jest źle
    12/2022 I IUI ❌
    01/2023 II IUI ❌
    03/2023 zmiana na Bociana
    Kariotypy, MTHFR, Leiden, Protrombina 🆗
    Haplotyp M2 w genie ANXA5 ❌

    07.2023 I IVF
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️
    14.07.2023 ET 3dniowca
    Beta 7dpt 19,85; 9dpt 76; 11dpt 187; 13dpt 390; 16dpt 1009; 18dpt 2107; 19dpt(wieczorem) 3144; 21dpt 4322;
    22dpt pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 1,2mm 🥺
    28dpt jest ❤️🥺 6+3
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 13 lutego 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikulek1994 wrote:
    Tak jutro rano przed pracą ide.

    To czekamy na wieści ☺️

    Kikulek1994 lubi tę wiadomość

  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 13 lutego 2023, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneko wrote:
    Myślę, że aż o 8 dni nie przyspieszy. Ja bez wspomagaczy mam owulację pomiędzy 11 a 14 dc. Na clo miałam raz 11 i raz 12. Wiem, że letrozol to inny lek, ale jednak podobnie działa

    No nie wiem 😁 ja po podwójnej dawce Letrozolu miałam w 7dc 2 pęcherzyki po 18mm. W tym samym dniu ovitrelle i owulacja w 9dc potwierdzona monitoringiem, więc trzeba sprawdzać 🤷‍♀️

    mała lubi tę wiadomość

  • mała Autorytet
    Postów: 2791 3880

    Wysłany: 13 lutego 2023, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mujer wrote:
    No nie wiem 😁 ja po podwójnej dawce Letrozolu miałam w 7dc 2 pęcherzyki po 18mm. W tym samym dniu ovitrelle i owulacja w 9dc potwierdzona monitoringiem, więc trzeba sprawdzać 🤷‍♀️
    No właśnie tego się boję. Ale z drugiej strony dostałam tylko 1 tabletkę od 3dc więc chyba ogromnych rewolucji nie będzie.
    A od kiedy zaczynałaś brać swoje?

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • mała Autorytet
    Postów: 2791 3880

    Wysłany: 13 lutego 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneko wrote:
    Myślę, że aż o 8 dni nie przyspieszy. Ja bez wspomagaczy mam owulację pomiędzy 11 a 14 dc. Na clo miałam raz 11 i raz 12. Wiem, że letrozol to inny lek, ale jednak podobnie działa
    Dziękuję za odpowiedź

    Starania 10 lat
    36+5 nasze szczęście jest już z nami 🥰❤️

    age.png[/url]
  • Mujer Autorytet
    Postów: 320 338

    Wysłany: 13 lutego 2023, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    No właśnie tego się boję. Ale z drugiej strony dostałam tylko 1 tabletkę od 3dc więc chyba ogromnych rewolucji nie będzie.
    A od kiedy zaczynałaś brać swoje?

    Od 3 dc. Ale przy jednej tabletce rosły wolniej. W 13 dc miał 19mm ale zawsze był z leniwego jajnika i niestety nie pękał. Natomiast przy zwiększaniu dawki warto zrobić monitoring wcześniej patrząc na mój przykład.

    mała lubi tę wiadomość

  • Kikulek1994 Ekspertka
    Postów: 210 79

    Wysłany: 13 lutego 2023, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    Dziewczyny pytanie za 100 punktów 😉
    Lametta od 3 - 7dc, raz dziennie 2.5mg. Wizyta USG w 10dc.
    Kiedy można się spodziewać owulacji, jeśli bez wspomagania są one zazwyczaj w 18dc. Czy Letrozol mocno przyspiesza owulację? Kompletnie nie wiem czego się spodziewać 🙈
    A ja owulację miałam albo mega późno albo wcale i brałam lamette od 2dnia cyklu dwa razy dziennie i w 12 dniu cyklu były już pełnowymiarowe pęcherzyki więc wydaje mi się że przyspiesza. Wydaje mi się że te leki powinny właśnie działać od 11-13 dnia cyklu ale ktoś tu kiedyś pisał że owulację miał dużo później więc ciężko określić😊

  • aneko Ekspertka
    Postów: 212 445

    Wysłany: 13 lutego 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała wrote:
    No właśnie tego się boję. Ale z drugiej strony dostałam tylko 1 tabletkę od 3dc więc chyba ogromnych rewolucji nie będzie.
    A od kiedy zaczynałaś brać swoje?
    W każdym razie daj znać na forum jak ostatecznie wyjdzie, niech zostanie dla potomnych :)

    Hiperprolaktynemia
    IO :(

    09/2020 rozpoczęcie starań
    04/2021 ciąża biochemiczna
    07/2022 klinika
    jajowody drożne
    AMH 2,35
    nasienie ok, mogłoby być lepiej, ale nie jest źle
    12/2022 I IUI ❌
    01/2023 II IUI ❌
    03/2023 zmiana na Bociana
    Kariotypy, MTHFR, Leiden, Protrombina 🆗
    Haplotyp M2 w genie ANXA5 ❌

    07.2023 I IVF
    Mamy 4 ❄️❄️❄️❄️
    14.07.2023 ET 3dniowca
    Beta 7dpt 19,85; 9dpt 76; 11dpt 187; 13dpt 390; 16dpt 1009; 18dpt 2107; 19dpt(wieczorem) 3144; 21dpt 4322;
    22dpt pęcherzyk żółtkowy z zarodkiem 1,2mm 🥺
    28dpt jest ❤️🥺 6+3
‹‹ 1159 1160 1161 1162 1163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ