X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • kicia_kocia Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 7 września 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po stymulacji bemfola i po zastrzyku ovitrele pojawiał się objaw brzucha jak balon🙃 i w efekcie bolesność. Najpewniej było to związane z łagodną hiperstymulacją jajników, zwykle po kilku dniach odpuszczało, w cyklu w którym zaszłam w ciążę utrzymywało się to chyba z 3 tygodnie😱

  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 7 września 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pusshka wrote:
    O, w takim razie trzymam kciuki!
    Zapomniałam spytać na wizycie.. ale może orientujesz się czy pora dnia podania zastrzyku z Bemfolu ma znaczenia?


    Wieczorem lekarz kazał mi brać i zawsze o tej samej porze

  • Moniiiiq Koleżanka
    Postów: 38 18

    Wysłany: 7 września 2023, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna96 wrote:
    Tak , objawy przypominające wczesną ciążę/ przedmiesiączkowe. Większe i obrzęknięte piersi, duża ilość śluzu, ból brzucha, zaparcia, mdłości, nabieranie wody. Ból brzucha może też promieniować od jelit jeśli masz zaparcia podczas brania dupka.
    Ja mam właśnie ból brzucha czasami taki mocny jak bym zaraz miała okres dostać i do tego od czasu do czasu ból jajnika prawego (dwa pęcherzyki były na prawnym).

  • Aleks2023 Koleżanka
    Postów: 68 15

    Wysłany: 7 września 2023, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pytanie troche inne, czy macie wsparcie od swoich mezow/partnerow, chodza z wami na wizyty do gin i rozumieja wahania nastrojow zwiazane z hormonami?

    Starania od wrzesnia 23
    1. Lametta + NAC+ Ovitrelle 1 pecherzyk dominujacy 24mm
    2. Lametta + NAC+ Ovitrelle 2 pecherzyki 18mm, 23mm
  • Tika Ekspertka
    Postów: 261 93

    Wysłany: 7 września 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Hej dziewczyny, pytanie troche inne, czy macie wsparcie od swoich mezow/partnerow, chodza z wami na wizyty do gin i rozumieja wahania nastrojow zwiazane z hormonami?

    Mój na wizyte jest pierwszy. Jak mnie coś boli to od razu mi panikuje... Że mam iść do lekarza, bo może wyrostek😆 nie mogę tylko namówić go na suplementy.

    Ona: PCOS, AMH 12.22 - 6.5, 05.24 - 9.3, hormony w normie
    On: morfologia 12.23 - 3%, 07.24 - 0%?
    Starania od 2022 w klinice:
    1. Lametta
    2. Lametta + ovitrelle
    3. Lametta + ovitrelle
    4. Lametta + ovitrelle + bemfola
    5. Lametta + ovitrelle + bemfola
    6. Lametta + ovitrelle + bemfola

    07.24 kwalifikacja do programu InVitro
    08.24 start stymulacji?

    Naturalny cud:
    06.08 Beta 754,01 - 32dc
    08.08 Beta 1504,12 -34 dc

    5t+6d mamy ❤

    s-preg.png
  • Patty23 Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 7 września 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Hej dziewczyny, pytanie troche inne, czy macie wsparcie od swoich mezow/partnerow, chodza z wami na wizyty do gin i rozumieja wahania nastrojow zwiazane z hormonami?

    Mój był tylko na 2 pierwszych, ale nie zawsze może i nie opłaca mi się go ciągnąć na 15 min wizyty monitoringu. Ale dzielnie wkuwa mi wszystkie zastrzyki, bo ja za bardzo się boję. 🙈😂 Ja nie lubię igieł i zdarza mi się słabnąć na pobieraniu krwi, więc wbicie sobie igły to tragedia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2023, 22:38

    Starania od 2022, w klinice od 3.2023.
    AMH 7,26, PCOS, IO
    2.2023 - prawdopodobnie ciąża biochemiczna
    1 cs Lametta
    2 cs Lametta (większa dawka)
    3 cs Lametta + Bemfola (13dc-pęcherzyk 24mm, endometrium 10mm), Ovitrelle
    cykl przerwy 'wakacyjnej' od cs
    4 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (12dc-2 pęcherzyki 21mm, endometrium 8,5), Ovitrelle
    5 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (1 pęcherzyk z lewego, 2 z prawego, endo 7mm)
    6 cs Lametta + Bemfola (zwiększona dawka), metformina, euthyrox, miovelia pcos (dużo małych pęcherzyków do max 14 mm, endometrium 8)
    7 cs Lametta + Bemfola (powrót do mniejszej dawki), metformina, euthyrox, fertistim (jeden pęcherzyk na lewym jajniku 19mm, endo 9mm)

    koniec cs. robimy przerwę, szukamy innego lekarza i wracamy za kilka miesięcy.
  • kicia_kocia Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 7 września 2023, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój jest raczej wspierający i wyrozumiały. Chodzi do apteki po wszystkie leki i najbardziej sie cieszy jak moze kupic cos dopochwowego, bo wtedy panie w aptece patrza na niego podejrzliwie 🙃Mnie zawsze te zastrzyki przerazaja, wiec tez zaczynaliśmy od wsparcia w robieniu zastrzyków, ale finalnie wyszło że sama lepiej jestem w stanie siebie wyczuć.

  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4623 9704

    Wysłany: 8 września 2023, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patty23 wrote:
    Mój był tylko na 2 pierwszych, ale nie zawsze może i nie opłaca mu się go ciągnąć na 15 min wizyty monitoringu. Ale dzielnie wkuwa mi wszystkie zastrzyki, bo ja za bardzo się boję. 🙈😂 Ja nie lubię igieł i zdarza mu się słabnąć na pobieraniu krwi, więc wbicie sobie igły to tragedia.
    Ja też kilka razy w przeszłości zemdlałam na pobraniu krwi, ale mój mąż jeszcze bardziej wrażliwy na igły niż ja - 2 lata temu po jego operacji musiałam mu robić zastrzyki przeciwzakrzepowe, no i teraz od początku też sama robię sobie (nawet muszę wyjść do pokoju obok, bo on nie może patrzeć 🤣).
    Na wszystkie wizyty do ginekologa jeździłam sama, dopiero jak przenieśliśmy się do kliniki to pojechaliśmy razem. Jeżeli chodzi o wsparcie, to wspiera bardzo, ale staramy się za dużo nie rozmawiać na tematy staraniowe, żeby nie przepaść w tym... pewnie wiecie o co chodzi ;)

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm

    preg.png
  • aśś Autorytet
    Postów: 1016 1383

    Wysłany: 8 września 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie mdlenia to powiem jedna bardzo glupia, ale wazna rzecz. Wiele razy zemdlalam na pobieraniu krwi, zawsze musialam jechac z dodatkowym kierowca zeby mnie potem odwiozl i nawet wyladowalam na oddziale kardiologicznym dlaczego tak sie dzieje, ale oczywiscie serce jak dzwon. Dopiero kiedys lekarka zapytala mnie czy umiem oddychac i pomyslalam, ze jakas idiotka, bo przeciez umiem oddychac. Jak mnie podniosla z lezanki bo oczywiscie zemdlalam to powiedziala ze jednak nie umiem.
    Tak sie zawsze stresowalam ze zatrzymywalam oddech i mdlalam bo cisnienie spadalo. Od tamtej wizyty zawsze w glowie sobie powtarzam, zeby oddychac. Mialam jus chyba tysiac pobieran od tego czasu, nigdy nie zemdlalam od tego czasu. 2 sekundy po pobieraniu wsiadam w auto i lece. Więc polecam ODDYCHAĆ :) banalne ale dziala

    Rozpoczęcie starań 06.2022
    💁‍♀️PCOS, owulacja przywrócona na stymulacji, oba jajowody drożne,
    Lametta 5-9 dc 1x2, NAC 5-9 dc 3x1, Proovulin, Resweratrol (250 mg), omega 3 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), Wit D3, Wiesiołek 1- 12 dc 3x1, L-arginina 6-12 dc 3x2, Wit E 1-12 dc 3x1, Pregna start, selen 100 mcg, cynk 30 mg, wit C 1000 mg, zioła ojca Sroki, Ovitrelle x2
    Trombofilia:
    MTHFR_677C>T Układ homozygotyczny ❌️
    PAI-1 4G Układ heterozygotyczny ❌️

    14 cykl stymulowany (wczesniej prawie 2 lata)
    💁‍♂️
    L- karnityna 3x1 (1800 mg), L- arginina 3x2 (3000 mg), acetyl L-karnityna 2x1 (1000 mg), Q10 3x1 (600 mg), selen 100 mcg, wit E 1x1, likopen 1x1 (20 mg), NAC 2x1 (1000 mg), omega 3 2x1 (EPA 1000 mg, DHA 500 mg), smoothie + zmielone siemie lniane z dodatkiem oleju z czarnuszki
    Morfologia nadal 1%, ale w normie w przeliczeniu na ejakulat,
    DFI 15%, HBA 74%, MAR test 0%
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 8 września 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Hej dziewczyny, pytanie troche inne, czy macie wsparcie od swoich mezow/partnerow, chodza z wami na wizyty do gin i rozumieja wahania nastrojow zwiazane z hormonami?


    Mój robi mi zastrzyki bo ja się strasznie boje igieł. Znosi dzielnie moje humory

  • Aleks2023 Koleżanka
    Postów: 68 15

    Wysłany: 8 września 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a Wam lekarz przepisal te leki przeciwzakrzepowe tak w razie w? widze ze niektore z Was biora neoparin i acard. Ja mam pierwszy cykl stymulowany, ale niedostalam nic takiego.

    Starania od wrzesnia 23
    1. Lametta + NAC+ Ovitrelle 1 pecherzyk dominujacy 24mm
    2. Lametta + NAC+ Ovitrelle 2 pecherzyki 18mm, 23mm
  • Instynktowna29 Znajoma
    Postów: 19 10

    Wysłany: 8 września 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Hej dziewczyny, pytanie troche inne, czy macie wsparcie od swoich mezow/partnerow, chodza z wami na wizyty do gin i rozumieja wahania nastrojow zwiazane z hormonami?

    Mój się stara ,ale nie zawsze mu to wspieranie wychodzi wiadomo...
    A ja czasami już nie wytrzymuje sama ze sobą ,mam jakieś huśtawki nastroju :( Dziewczyny czy wy po zastrzyku ovitrelle też chodzilyscie takie wkurzone ? Ja jestem 6 dni po zastrzyku i cały czas praktycznie nie mam humoru - aż tak to jeszcze nie miałam :/

    👩‍❤️‍💋‍👨 Starania od 04.2020r.
    ... Maleństwo (*) 03.2021

    🙋Ona 91'
    * Hiperprolaktynemia
    * Mutacja MTHFR
    * PCOS
    * endometrioza I stopień

    🧔On 90'
    * Teratozospermia -
    * Morfologia 2%
    - suplementacja -

    10.2021:
    Poznań
    Nareszcie ktoś się nami zajął ( naprorechnologia )
    Leczymy się i czekamy cierpliwie na efekty...

    - Nici z efektów : intralipid,encorton ❌

    12.2022r.:
    Nowy lekarz - Lublin 🔥
    Laparoskopia ✅
    Jajowody drożne ✅

    08.2023r:
    Zaczynam stymulację -
    letrozol
    Ovitrelle
    Dieta z niskim IG
    ✊✊✊
  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4623 9704

    Wysłany: 8 września 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Dziewczyny a Wam lekarz przepisal te leki przeciwzakrzepowe tak w razie w? widze ze niektore z Was biora neoparin i acard. Ja mam pierwszy cykl stymulowany, ale niedostalam nic takiego.
    Tak, ja przy stymulacji od ginekologa od dnia podania Ovitrelle mam przyjmować Neoparin i Encorton (jeszcze Duphastan 16-25 dc) codziennie aż do 26 dc (wtedy test ciążowy - negatywny -> to odstawiam wszystko).
    Acard biorę cały czas z przerwą podczas miesiączki.
    Jak byłam w tym miesiącu w klinice to pani doktor powiedziała, że jeśli nie ma konkretnych wskazań to nie ma potrzeby abym brała te leki. Także pewnie kolejny cykl wg jej wskazań stymulacji nie będę brać Neoparinu ani Encortonu.

    Aleks2023 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm

    preg.png
  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4623 9704

    Wysłany: 8 września 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aśś wrote:
    Odnośnie mdlenia to powiem jedna bardzo glupia, ale wazna rzecz. Wiele razy zemdlalam na pobieraniu krwi, zawsze musialam jechac z dodatkowym kierowca zeby mnie potem odwiozl i nawet wyladowalam na oddziale kardiologicznym dlaczego tak sie dzieje, ale oczywiscie serce jak dzwon. Dopiero kiedys lekarka zapytala mnie czy umiem oddychac i pomyslalam, ze jakas idiotka, bo przeciez umiem oddychac. Jak mnie podniosla z lezanki bo oczywiscie zemdlalam to powiedziala ze jednak nie umiem.
    Tak sie zawsze stresowalam ze zatrzymywalam oddech i mdlalam bo cisnienie spadalo. Od tamtej wizyty zawsze w glowie sobie powtarzam, zeby oddychac. Mialam jus chyba tysiac pobieran od tego czasu, nigdy nie zemdlalam od tego czasu. 2 sekundy po pobieraniu wsiadam w auto i lece. Więc polecam ODDYCHAĆ :) banalne ale dziala
    O, to może być też o mnie... faktycznie przy stresie mam tendencje do wstrzymywania oddechu. Wow, takie proste, a jakie odkrywcze!

    Instynktowna29 wrote:
    Mój się stara ,ale nie zawsze mu to wspieranie wychodzi wiadomo...
    A ja czasami już nie wytrzymuje sama ze sobą ,mam jakieś huśtawki nastroju :( Dziewczyny czy wy po zastrzyku ovitrelle też chodzilyscie takie wkurzone ? Ja jestem 6 dni po zastrzyku i cały czas praktycznie nie mam humoru - aż tak to jeszcze nie miałam :/
    Ja po Ovitrelle nie mam żadnych huśtawek nastroju czy innych niepokojących symptomów

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2023, 10:42

    Instynktowna29 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm

    preg.png
  • kicia_kocia Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 8 września 2023, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleks2023 wrote:
    Dziewczyny a Wam lekarz przepisal te leki przeciwzakrzepowe tak w razie w? widze ze niektore z Was biora neoparin i acard. Ja mam pierwszy cykl stymulowany, ale niedostalam nic takiego.
    Aleks2023, ja leki przeciwzakrzepowe brałam dopiero po tym, jak udało mi się zajść w ciążę z hiperstymulacją. Wtedy zaczęłam brać zastrzyki i brałam je mniej więcej miesiac-dwa. Potem powiedziałam lekarzowi, że już nie mam siłysię kłuć i zgodził się na odstawienie.
    Ale tak jak dziewczyny piszą, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Wiem, że są dziewczyny, które biorą to całe starania i ciążę ;(

    Aleks2023 lubi tę wiadomość

  • Patty23 Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 8 września 2023, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Instynktowna29 wrote:
    Mój się stara ,ale nie zawsze mu to wspieranie wychodzi wiadomo...
    A ja czasami już nie wytrzymuje sama ze sobą ,mam jakieś huśtawki nastroju :( Dziewczyny czy wy po zastrzyku ovitrelle też chodzilyscie takie wkurzone ? Ja jestem 6 dni po zastrzyku i cały czas praktycznie nie mam humoru - aż tak to jeszcze nie miałam :/

    Ja zrobiłam sobie w zeszłym cyklu przerwę i jest teraz lepiej. Po kilku cyklach stymulowanych czułam, że mnie roznoszą emocje i nie dawałam sobie rady.

    Moniiiiq lubi tę wiadomość

    Starania od 2022, w klinice od 3.2023.
    AMH 7,26, PCOS, IO
    2.2023 - prawdopodobnie ciąża biochemiczna
    1 cs Lametta
    2 cs Lametta (większa dawka)
    3 cs Lametta + Bemfola (13dc-pęcherzyk 24mm, endometrium 10mm), Ovitrelle
    cykl przerwy 'wakacyjnej' od cs
    4 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (12dc-2 pęcherzyki 21mm, endometrium 8,5), Ovitrelle
    5 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (1 pęcherzyk z lewego, 2 z prawego, endo 7mm)
    6 cs Lametta + Bemfola (zwiększona dawka), metformina, euthyrox, miovelia pcos (dużo małych pęcherzyków do max 14 mm, endometrium 8)
    7 cs Lametta + Bemfola (powrót do mniejszej dawki), metformina, euthyrox, fertistim (jeden pęcherzyk na lewym jajniku 19mm, endo 9mm)

    koniec cs. robimy przerwę, szukamy innego lekarza i wracamy za kilka miesięcy.
  • Kika1543 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 8 września 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas mam uczucie "mokrego" w majtkach,od rana myślę że @jest już na zakręcie. 11 dni po ovitrelle. Nie wiem czy to śluz ,nie wygląda wogole na śluz tylko jakby jakaś woda . Na majtkach mam ślady kropli wody co jakiś czas,nie bardzo rozumiem o co chodzi

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 9 września 2023, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika1543 wrote:
    Cały czas mam uczucie "mokrego" w majtkach,od rana myślę że @jest już na zakręcie. 11 dni po ovitrelle. Nie wiem czy to śluz ,nie wygląda wogole na śluz tylko jakby jakaś woda . Na majtkach mam ślady kropli wody co jakiś czas,nie bardzo rozumiem o co chodzi


    Tak to może być sluz. Letrozol i ovitrelle to bomba hormonalna dla naszego organizmu i w każdym cyklu możemy reagować na to inaczej. I każdy cykl może się różnić.
    12 dni po to tuż tuż do testowania. Trzymam kciuki ✊✊✊✊

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Kika1543 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 11 września 2023, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś plamienie brązowe się zaczęło.
    Pewnie miesiączka😔
    Decyduje się na drożność,stąd pytanie do was jakie badania muszę zrobić przed zabiegiem i kiedy? Chodzę prywatnie do lekarza i chce się umówić konkretnie w dzień kiedy mogę zrobić te badania przed zabiegiem.
    Ogólnie dolina...

  • Pusshka Autorytet
    Postów: 4623 9704

    Wysłany: 11 września 2023, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika1543 wrote:
    Dziś plamienie brązowe się zaczęło.
    Pewnie miesiączka😔
    Decyduje się na drożność,stąd pytanie do was jakie badania muszę zrobić przed zabiegiem i kiedy? Chodzę prywatnie do lekarza i chce się umówić konkretnie w dzień kiedy mogę zrobić te badania przed zabiegiem.
    Ogólnie dolina...
    Daj sobie prawo do odczuwania smutku, to normalne, u każdej z nas staraczek są gorsze i lepsze momenty - przytulam.
    Co do drożności to ja miałam tylko cytologię przed. A dniu zgłoszeniu się do szpitala na HSG (miałam na NFZ) zrobili morfologię, ogólne badanie i.. w sumie nie wiem czy coś jeszcze.

    Instynktowna29 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze 👶 od 10/2022

    ❌️ endometrioza
    🍍IVF: 22.05 punkcja. Pobrano 20 🥚, dojrzałych 15, zapłodniono 11.
    Mamy 6: ❄️❄️❄️4BA, ❄️❄️❄️3BB
    24.06 transfer 4BA 🍀
    7 dpt beta 79,7 mIU/ml ❤️, 9 dpt 212 mIU/ml , 11 dpt 584 mIU/ml, 15 dpt 3948 mIU/ml
    19.07 wizyta 25 dpt: 0,58 cm zarodka z serduszkiem ❤️
    26.08 prenatalne: bobo ma 5,88 cm

    preg.png
‹‹ 1255 1256 1257 1258 1259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ