Tydzień dla Płodności   

Uwaga: to już ostatnia szansa!   
Nie zwlekaj - zbadaj swoją płodność - pierwsza wizyta 1zł!
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 5 października 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    https://zapodaj.net/plik-7PVa7xHukt

    Według zakresu referencyjnego 1-10 tydz. od menstruacji 202 - 231 000 mlU/mL. Czyli jak dobrze rozumiem wynik 47 jest zbyt niski?




    Domi95 serdecznie gratuluje. Mi się też udalo w pierwszym cyklu stymulowanym letrozolem a wcześniej tyle lat i nic ❤️


    I betą kochana się nie stresuj przecież zaczyna rosnąć od zera a to dopiero początek i faktycznie normy nie zawsze są miarodajne. Zobaczysz że wszystko będzie dobrze ❤️.

    Domi_95, Mi_ma lubią tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 6 października 2023, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    W środę byłam na USG kontrolnym na prawym jajniku dwa jajeczka 24 i 23. Wczoraj Ovitrelle wzięłam. Endometrium 11,5.
    I mój pytanie czy u którejś po Ovitrelle też bardzo bolał brzuch na drugi dzień? Mam takie uczucie jak by mi coś w środku rozrywało

  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 6 października 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi_ma wrote:
    Melduję się :)
    Gorączka ustała, trwała jeden dzień. Jem ogromne ilości czosnku, mam nadzieję, że w końcu przejdzie. Wczoraj bylo kiepsko przez katar, ale dziś po nocy mam wrażenie, że zaczyna wszystko się oczyszczać.
    Byłam jednak wczoraj u ginekologa. :)
    Ciąża 6 tydzień, było już widać serduszko jak bije. Biło powoli, około 60 uderzeń, ale tak podobno jest na początku. Za 2 tygodnie mam kontrolę, a w tym czasie kilka dni przed wizytą mam powtórzyć USG. :)


    Gratulacje 😘. Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa 🥰

  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 6 października 2023, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    W poniedziałek robiłam test pink (10 dni po ovitrelle) wyszedł zupełnie biały.
    Dziś (14 dni po zastrzyku) zrobiłam test facelle z rossmanna i widzę to 🫢
    Czy już się mogę cieszyć?


    https://zapodaj.net/plik-8ESVk4Lry5
    Gratulacje 😘

    Domi_95 lubi tę wiadomość

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 6 października 2023, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Hej dziewczyny.
    W środę byłam na USG kontrolnym na prawym jajniku dwa jajeczka 24 i 23. Wczoraj Ovitrelle wzięłam. Endometrium 11,5.
    I mój pytanie czy u którejś po Ovitrelle też bardzo bolał brzuch na drugi dzień? Mam takie uczucie jak by mi coś w środku rozrywało

    Mnie bolały jajniki po ovitrelle. Zastrzyk wzięłam w czwartek wieczorem a w piątek, sobotę i niedzielę bolał raz lewy, raz prawy. Był to taki kłujący ból, ale do wytrzymania.

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Pala34 Ekspertka
    Postów: 319 91

    Wysłany: 6 października 2023, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Mnie bolały jajniki po ovitrelle. Zastrzyk wzięłam w czwartek wieczorem a w piątek, sobotę i niedzielę bolał raz lewy, raz prawy. Był to taki kłujący ból, ale do wytrzymania.


    No mnie ciągnie prawa strona. Chwilami nie mogę się wyprostować. Tamte miesiące było ok a teraz okropny bol

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 6 października 2023, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patty23 wrote:
    Piękna kreska! Gratulacje! ❤️

    Ja dzisiaj też 14 dni po ovi, ale się jeszcze powstrzymałam i przetestuje jutro. Nie testowałam wcześniej przed 14 dniami wiec nie wiem ile mi się utrzymuje ovitrelle ale w poprzednich cyklach 15 dnia była biel. Oczywiście sobie mówiłam, że nie będę się sugerować objawami, ale wiadomo jak jest. W tym tyg było mi trochę niedobrze i już Google ruszył. 🙈 W międzyczasie mam też skurcze jak na okres i wtedy nadzieja upada. Także trzymajcie kciuki za jutro!

    I jak testowałaś? ☺️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Mi_ma Przyjaciółka
    Postów: 75 93

    Wysłany: 6 października 2023, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka96 wrote:
    Cudownie 😍 masz może zdj ? 😊

    Mam, ale na zdjęciu prawie nic nie widać 😅 poczekajcie, wstawię po kolejnym usg, czyli w 8 tygodniu. To już niedlugo ☺️ Bo pani doktor powiedziała, że u mnie były dwa pęcherzyki, więc w 8 tygodniu będzie lepiej widać, czy przypadkiem drugi się gdzieś nie chowa. :)

  • Mi_ma Przyjaciółka
    Postów: 75 93

    Wysłany: 6 października 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa12344321 wrote:
    Super, ze przechodzi Ci to choróbsko i zazdroszczę, ze już widziałaś bicie serduszka na USG.
    Dużo zdrówka dla Was 😊

    Dziękuję 😘 za chwilkę i u Ciebie będzie widać, kto wie może jakbym poszła ten dzien wczesniej to tez jeszcze bym tak nie zobaczyła. Aparat tez byl kiepski, pani doktor sama stwierdziła, bo akurat taki gabinet sie tego dnia trafił, dlatego chciala, zebym powtórzyła i zrobiła w miejscu z dobrym aparatem :)

  • Mi_ma Przyjaciółka
    Postów: 75 93

    Wysłany: 6 października 2023, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Beta 47 mlU/mL ❤️
    W sobotę powtórzę, żeby zobaczyć jaki jest przyrost.

    Domi cudownie !! 😍😍😍 koniecznie w sobote powtórz, ale na pewno przyrost będzie piękny 🥰
    Gratulacje ❤️

  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 6 października 2023, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi_ma wrote:
    Dziękuję 😘 za chwilkę i u Ciebie będzie widać, kto wie może jakbym poszła ten dzien wczesniej to tez jeszcze bym tak nie zobaczyła. Aparat tez byl kiepski, pani doktor sama stwierdziła, bo akurat taki gabinet sie tego dnia trafił, dlatego chciala, zebym powtórzyła i zrobiła w miejscu z dobrym aparatem :)

    A ile dni po owu byłaś na usg? ☺️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Mi_ma Przyjaciółka
    Postów: 75 93

    Wysłany: 6 października 2023, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa12344321 wrote:
    Czasem te normy są totalnie bez sensu.
    Według mnie 47 to wynik bardzo bardzo wczesnej ciąży. Nie stresuj się nie potrzebnie tylko za dwa dni ponów betę i sprawdź przyrost w kalkulatorze 😊
    Ja 15 dni po ovitrelle miałam betę 58, więc spokojnie :)

    Dokładnie tak, wszystkie miałyśmy na podobnym etapie podobny wynik. Będzie na pewno dobrze !

    Domi_95 lubi tę wiadomość

  • Mi_ma Przyjaciółka
    Postów: 75 93

    Wysłany: 6 października 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    A ile dni po owu byłaś na usg? ☺️
    O matko, nie wiem 😃 doktor liczyła od bety kiedy mnie przyjąć tak, aby byla mniej wiecej okolo 10000, wtedy powinno być widoczne serduszko :) i sprawdziło się, powiedziała, że na usg wszystko prawidłowo na tym etapie.
    Zastrzyk mialam 06 września, były dzień wcześniej dwa pecherzyki, jeden na lewym a drugi na prawym jajniku. :) Doktor potem już nie monitorowała czy pękły, ale ja dzień po zastrzyku czulam mocne kłucie, więc pewnie wtedy byla owu. Ten cykl w ogole pierwszy raz przyjęłam na spokojnie, bo to pierwsza stymulacja aromkiem, powiedzialam sobie, że co będzie to będzie i będę walczyć dopoki sie nie uda. Jak mnie bliżej terminu miesiączki zaczelo mocniej bolec rano podbrzusze to myslalam, ze cykl stracony i wlasnie wtedy przed praca zatestowalam i zobaczyłam cień kreseczki 😊 a potem beta i się zaczęło ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2023, 11:22

    Domi_95, Agusia94 lubią tę wiadomość

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1638 919

    Wysłany: 6 października 2023, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala34 wrote:
    Hej dziewczyny.
    W środę byłam na USG kontrolnym na prawym jajniku dwa jajeczka 24 i 23. Wczoraj Ovitrelle wzięłam. Endometrium 11,5.
    I mój pytanie czy u którejś po Ovitrelle też bardzo bolał brzuch na drugi dzień? Mam takie uczucie jak by mi coś w środku rozrywało

    Hej,

    Tak mogą być takie objawy po nim ;)

    Pala34 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀

    "Może to o czym marzysz nie stanie się z dnia na dzień... ale jeśli zrezygnujesz, nie stanie się wcale."
  • Patty23 Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 6 października 2023, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    I jak testowałaś? ☺️

    Tak, niestety u mnie kolejna samotna kreska wylądowała w koszu. Leki kupione, czekam na 🐵 i działam ostatni cs. Moje nadzieje mimo zwiększonej dawki leków nie są jednak zbyt wysokie.

    Starania od 2022, w klinice od 3.2023.
    AMH 7,26, PCOS, IO
    2.2023 - prawdopodobnie ciąża biochemiczna
    1 cs Lametta
    2 cs Lametta (większa dawka)
    3 cs Lametta + Bemfola (13dc-pęcherzyk 24mm, endometrium 10mm), Ovitrelle
    cykl przerwy 'wakacyjnej' od cs
    4 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (12dc-2 pęcherzyki 21mm, endometrium 8,5), Ovitrelle
    5 cs Lametta + Bemfola, metformina i euthyrox (1 pęcherzyk z lewego, 2 z prawego, endo 7mm)
    6 cs Lametta + Bemfola (zwiększona dawka), metformina, euthyrox, miovelia pcos (dużo małych pęcherzyków do max 14 mm, endometrium 8)
    7 cs Lametta + Bemfola (powrót do mniejszej dawki), metformina, euthyrox, fertistim (jeden pęcherzyk na lewym jajniku 19mm, endo 9mm)

    koniec cs. robimy przerwę, szukamy innego lekarza i wracamy za kilka miesięcy.
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 7 października 2023, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patty23 wrote:
    Tak, niestety u mnie kolejna samotna kreska wylądowała w koszu. Leki kupione, czekam na 🐵 i działam ostatni cs. Moje nadzieje mimo zwiększonej dawki leków nie są jednak zbyt wysokie.

    Przykro mi 😥 w końcu się uda i zobaczysz wymarzone dwie kreski ❤️

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • KwiatKlau Koleżanka
    Postów: 32 10

    Wysłany: 7 października 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Beta 47 mlU/mL ❤️
    W sobotę powtórzę, żeby zobaczyć jaki jest przyrost.
    Gratulacje 🩵

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    1 Lamette
    2 Lamette + ovitrelle + utrogestan
  • Domi_95 Autorytet
    Postów: 360 349

    Wysłany: 7 października 2023, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wynik bety ❤️
    05.10 - 47
    07.10 - 166

    Anka96, Pauli19, Nowa12344321, KwiatKlau, Agusia94, Patty23, Martika, Mi_ma lubią tę wiadomość

    👩🏻 - 28 lat - PCOS
    🧔🏻‍♂️ - 29 lat

    Mama - 🐶

    Starania od 04.2023 r.
    09.2023 r. - I miesiąc stymulacji (Aromek, ovitrelle, duphaston)

    05.10.2023 - ⏸️
    🩵chłopiec🩵
  • Nowa12344321 Ekspertka
    Postów: 143 77

    Wysłany: 7 października 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_95 wrote:
    Mam wynik bety ❤️
    05.10 - 47
    07.10 - 166
    Pięknie Domi. Super przyrost ❤️ trzymam kciuki żeby wszystko się poprawnie rozwijało 😊
    Dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa! 🥰

    Domi_95 lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2022, 2 straty
    11.2022 - cp - usunięcie jajowodu prawego
    04.2023 - SONO HSG - jajowód lewy drożny
    08.2023 - zaczynamy stymulację -naturalnie brak owulacji - AROMEK, Ovitrelle
    09.2023 - II, pęcherzyk ciążowy, czekamy na ❤️
    10.2023 - poronienie zatrzymane 7 tc
    01.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    02.2024 - cykl stymulowany - ciąży brak
    03.2024 - cykl naturalny - ciąży brak
    04.2024 - histeroskopia - stan zapalny endometrium - antybiotyk
    05.2024 - Punkcja - 15 🥚- 2 ❄️❄️
    ———-
    Niedoczynność tarczycy, IO, PCOS, Adenomioza, PAI-1, MTHFR,
    AMH - 6,74
    KIR - Bx
    Kariotypy - OK
    Badanie nasienia - OK
  • Klarka Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 7 października 2023, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy polecacie brać lek z letrozolem? Na ulotce nie ma napisane rano/wieczorem itp. Mam przypisane raz dziennie i nie wiem czy lepiej brać na wieczór i przespać potencjalne skutki uboczne?

‹‹ 1278 1279 1280 1281 1282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ