X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 21 listopada 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do mnie zero odzewu, dziś go nie było, na jutro nie ma miejsc na wizytę a na monitoringu nie powie mi nic na temat badań. Lekarka która ma mi robić zabieg w Krk też nie odpowiada, a na miejscu u mnie w mieście jest tylko raz w tygodniu.. W linkach wyniki moich badań..

    https://zapodaj.net/8e89a794048ed.jpg.html
    https://zapodaj.net/f83e57beb0dae.jpg.html
    https://zapodaj.net/baf7c03f8c7f7.jpg.html

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 21 listopada 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale co jest strasznego w tych badaniach masz candide wrazliwa na wszystko wiec łatwa do likwidowania. Ta bakteria to gbs, ktora mam i ja i polowa ludzi, jej sie nie leczy...Spokojnie ja mialam gbs przed punkcja nawet antybiotyku nie dostałam, dają tylko antybiotyk przed porodem...tyle

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia jak sytuacja?

  • Zoska123 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 26 listopada 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu pi cichu Wam kibicuje i Was podglądam. Postanowiłam napisać cos o sobie i zapytac Was o zdanie. Staram się od kwietnia i po badaniach krzywej cukrowej i hormonów biore bromergon i euthyrox, prolaktyna się ustabilizowała, Tsh tez spadło i ostatnio trochę powyzej 1 wiec niezle ale co drugi cykl mam długi i bezowulacyjny a co drugi normalny 28 dni i niby z owulacja (potwierdzone na usg) ale na razie fasolki nie ma. Endokrynolog ginekolog wyregulowal hormony i poradził innego ginekologa. Ten nowy od ręki dał mi lamette, mam brać 3-8dc po 1 tabl i po dwóch cyklach się pokazać- jak nie zajdę to mówi ze sprawdzimy drożność. Z tego co czytam to lametta jest trochę lepsza i bezpieczniejsza niz clo ale mimo wszystko Czy nie jest to trochę dziwne Waszym zdaniem ze nie kazał monitorować cyklu i nie sprawdził drożności najpierw zanim dał Lamette? Będę wdzięczna za Wasze opinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2017, 18:48

    PCOS. Leki: bromergon, euthyrox, ovarin. 01.2018- sono-hsg
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 28 listopada 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam pierwsze 3 cykle z clo bez drożności jak zaczynaliśmy starania i po tym czasie dopiero była sprawdzana. Ale monitoring przy takich lekach powinien byc, bo nie wiadomo jak będziesz na niego reagować - czy endometrium rośnie prawidłowo, czy pęcherzyk rośnie i pęka.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Zoska123 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas dzięki za odpowiedz. Właśnie tez o tym myślałam ze trzeba wiedzieć czy lek zadziałał. Byłam kilka razy na monitoringu u innego lekarza, okazuje się ze urosły 2 pecherzyki w lewym jajniku- w 13dc miały 24 mm i 20 mm a w 14 dc oba pękły wiec lametta zdała egzamin. teraz to juz kwestia szczęścia. Pozdrawiam ;)

    Flowwer lubi tę wiadomość

    PCOS. Leki: bromergon, euthyrox, ovarin. 01.2018- sono-hsg
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Czekamy na efekty, daj znać :)

    Zoska123, spioch2 lubią tę wiadomość

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, wpadłam się przywitac i powiedzieć że o was pamiętam. A tym które mnie nie znają, bo od niedawna są na forum powiedzieć że letrozol działa. Moje dzieci są tego przykładem. 3 ciąże dzięki klinice leczenia niepłodności oraz aromkowi/lamettcie - dwie donoszone , jedna utracona.
    U nas wszytko dobrze. Iga ma już 3 miesiące. niesamowite jak ten czas leci.
    Mała jest cudowna. Wesoła, mało płacze. Daje pospać (od kiedy skończyła miesiąc przesypia noce 10-11 godzin ciągiem bez jedzenia).
    ładnie trzyma główkę, choć nie lubi leżeć na brzuszku. śmieje się już w głos (pierwszy raz 3 dni temu) to niesamowite jak dzieci się szybko rozwijają.

    Flowwer, Malwas, spioch2 lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta ale super :) To ja dootka_86 :) no letrozol jak widac nie na wszystkich działa ;) u mnie zadziałało in vitro. Leos w brzuchu wazy uwaga 240g ;) ale widzialam go w 3d super sprawa, w 1 ciazy nikt mi 3d nie pokazywal :)
    Ucałuj Ige :)

    efta, spioch2 lubią tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta cieszę się bardzo ze Iga rośnie bo ja mam w brzuszku fasolkę oby maleństwo dało radę !!

    efta, spioch2 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajecie dziewczyny nadzieję ;). Efta całusy dla maleństwa, niech się pięknie chowa :). Dootka spokojnej dalszej ciąży ;). Też chciałabym mieć zdjęcie 3d maluszka, super pamiątka

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    floweer, dotka no tak się ciesze :D serdecznie gratuluje!!!!
    rosnijcie spokojnie

    Flowwer, mamaporaz2 lubią tę wiadomość

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, znajome i nieznajome :)
    Piszę do Was z próśbą o poradę. Aktualnie 3ci cykl jestem stymulowana lamettą, pierwszy cykl 3 labletki w 3dc, owulacja w 18 dc, jeden pęchcerzyk, w drugim stymulowanym cyklu 3 tabletki w 3dc i 3 tabletki w 4dc. Owulacja w 14dc również jeden pęcherzyk. Aktualnie 3ci cykl stymulacja tak jak w cyklu poprzednim i przewidywany termin owulacji 17dc.
    czy według Waszych obserwacji organizm przyzwyczaja się do letrozolu? Jak to u was przebiega? Jakie dawki letrozolu stosujecie?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Hej Dziewczyny, znajome i nieznajome :)
    Piszę do Was z próśbą o poradę. Aktualnie 3ci cykl jestem stymulowana lamettą, pierwszy cykl 3 labletki w 3dc, owulacja w 18 dc, jeden pęchcerzyk, w drugim stymulowanym cyklu 3 tabletki w 3dc i 3 tabletki w 4dc. Owulacja w 14dc również jeden pęcherzyk. Aktualnie 3ci cykl stymulacja tak jak w cyklu poprzednim i przewidywany termin owulacji 17dc.
    czy według Waszych obserwacji organizm przyzwyczaja się do letrozolu? Jak to u was przebiega? Jakie dawki letrozolu stosujecie?
    ja mialam trzy cykle, w pierwszym 3 pecherzyki, w drugim też trzy a w trzecim jeden, dr stwierdzil ze na mnie już nie działa za bardzo zreszta w ciaze nie zaszlam. Bralam 2x1 clo plus 2x1 letrozol przez 5 dni to bralam od 2 albo 3 dnia cyklu juz nie pamietam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2017, 21:10

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    ja mialam trzy cykle, w pierwszym 3 pecherzyki, w drugim też trzy a w trzecim jeden, dr stwierdzil ze na mnie już nie działa za bardzo zreszta w ciaze nie zaszlam. Bralam 2x1 clo plus 2x1 letrozol przez 5 dni to bralam od 2 albo 3 dnia cyklu juz nie pamietam
    dzięki za odpowiedź. Będe musiała dopytać zatem swojego lekarza jak zrobić żeby było dobrze, bo ja swoje owulacje mam, tylko chcemy jest trochę przyspieszyć i polepszyć, stąd letrozol.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    ja mialam trzy cykle, w pierwszym 3 pecherzyki, w drugim też trzy a w trzecim jeden, dr stwierdzil ze na mnie już nie działa za bardzo zreszta w ciaze nie zaszlam. Bralam 2x1 clo plus 2x1 letrozol przez 5 dni to bralam od 2 albo 3 dnia cyklu juz nie pamietam

    Nie rozumiem ?? jak nie działa ? działa jak jest choć jeden pęcherzyk a jak ciązy nie ma to przyczyna jest gdzieś indziej. Lek ma na zadanie wywołać ovu co zrobił a ciąża to inna bajka. Można połączyć z menopur + letrizo i nie upośledzi endo jak to jest w przypadku clo.

    Rucola można zacząć od najniższej dawki 1 tab a zawsze można zwiększyć do 2x1.

    efta, Rucola lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 8 grudnia 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Nie rozumiem ?? jak nie działa ? działa jak jest choć jeden pęcherzyk a jak ciązy nie ma to przyczyna jest gdzieś indziej. Lek ma na zadanie wywołać ovu co zrobił a ciąża to inna bajka. Można połączyć z menopur + letrizo i nie upośledzi endo jak to jest w przypadku clo.

    Rucola można zacząć od najniższej dawki 1 tab a zawsze można zwiększyć do 2x1.

    Jeden pęcherzyk to ja mialam bez jakiejkolwiek stymulacji...chodzilo o zmaksymalizowanie szans zeby bylo ich więcej...a skoro najpierw byly trzy a potem jeden to najwyraźniej organizm sie uodparnial...


  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Jeden pęcherzyk to ja mialam bez jakiejkolwiek stymulacji...chodzilo o zmaksymalizowanie szans zeby bylo ich więcej...a skoro najpierw byly trzy a potem jeden to najwyraźniej organizm sie uodparnial...

    widocznie dawka była za mała.. tak szybko się organizm nie przezywczaja/uodparnia od leku.
    ja miałam dawkę 2 tab dziennie przez 10 dni i dopiero był efekt. A żeby było wiecej niż jeden pęcherzyk brałam 3 tab dziennie przez 10 dni a wiec w jednym cyklu brałam nie 10 a 30 tabletek.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    widocznie dawka była za mała.. tak szybko się organizm nie przezywczaja/uodparnia od leku.
    ja miałam dawkę 2 tab dziennie przez 10 dni i dopiero był efekt. A żeby było wiecej niż jeden pęcherzyk brałam 3 tab dziennie przez 10 dni a wiec w jednym cyklu brałam nie 10 a 30 tabletek.

    Moze..wiesz efta wygląda na to ze choćby i 10pecherzykow bylo to i tak ciazy by z tego nie bylo...pierwsze ivf i 5 blastocyst w tym jedna w brzuchu na 6 zaplodnionych komórek...ja myślę ze jednak jajowody nie dawały rady...

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Moze..wiesz efta wygląda na to ze choćby i 10pecherzykow bylo to i tak ciazy by z tego nie bylo...pierwsze ivf i 5 blastocyst w tym jedna w brzuchu na 6 zaplodnionych komórek...ja myślę ze jednak jajowody nie dawały rady...

    Kochana ja też teraz mam blastkę 5 dniową w brzuszku i przyczyna nie jest w złej jakości jajeczek tylko u mnie w immunologi na 5 zapłodnionych wszystkie się zapłodniły, jedną mam w bszuszku a ostatnia w 6 dobie obumarła więc mam 3 śnieżynki 4AA na zimowisku !!
    Czasem immunologia szwankuje przy zapłodnieniu a i u mnie zostało wyleczone zapalenie endometrium

    Rucola lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 500 501 502 503 504 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ