X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby_55 wrote:
    Będziesz miała zastrzyk na pęknięcie? Słyszałam że dziewczyny czasem dostają i mają same sobie zrobić, mam nadzieję, że nie będę musiała sama...
    Ja teraz dostałam Ovitrelle (aby uniknąć krio w niedzielę). Igła cieniutka więc nie ma się czego bać.

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 30 maja 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marryy wrote:
    Ja jestem na stymulacji aromkiem. I dzisiaj robiłam sobie zastrzyk ovitrelle.
    Też miałam obawy co do zrobienia sobie samej mimo że innym robię bez problemu. Ale najgorzej się przełamać pierwszy raz. To był Mój drugi więc szybko poszło :-)

    Najgorzej jak lekarz przepiszę fraxiparyne ... igła igłe nie równa ;)

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal zupełnie nic, chyba, że owu była koło 5-6 dnia cyklu, coś tam było przy lewym jajniku ale mogło być po obu z poprzedniego cyklu więc jak dla niego to nie było teraz owui nic nie uroslo. Ten cykl na straty, kolejny też odpada, bo mojego lekarza nie ma dwa tygodnie, więc nie chce mnie zostawiać bez monitoringu. Także najwcześniej coś w lipcu...

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ja po monicie i obydwa jaja strzeliły endo pięknie urosło i teraz czekamy na wyniki.

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL super, trzymam kciuki

    KAL lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL kiedy testujesz?

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 11 czerwca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14 czerwca to będzie 11 dpo

    Akceptacja!
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pierwszy miesiąc stymulacji letrozolem. 2-6 dc Aromek. 9 dc byłam na USG na którym widoczny był pęcherzyk 19 mm, dostałam zastrzyk ovitrelle i "receptę na zbliżenia". Dzisiaj jest 16 dzień od zastrzyku i zdecydowałam się na test (chociaż lekarz kazał zrobić dopiero za kilka dni) i niestety jedna kreska. Od kilku dni boli mnie dół brzucha, mam nudności i ciągle piję. Ale może już sama się nakręcam. @ brak

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zrobiłam sikanca proforma... Ale biel mnie poraziła... Ehhh jutro nie testuje tylko w sobotę...

    Akceptacja!
  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz trzymam kciuki by był pozytyw... Moje motto (na mnie nie działa haha) póki małpy nie ma jest nadzieja hehe

    Akceptacja!
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAL wrote:
    Olalasz trzymam kciuki by był pozytyw... Moje motto (na mnie nie działa haha) póki małpy nie ma jest nadzieja hehe
    Dlatego nie tracę :) Zrobię jeszcze raz za kilka dni.

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam minimalne krwawienie, myślałam, że to @, ale dzisiaj nic. Nigdy nie miałam takiej akcji. Czy to może być związane ze stymulacją letrozolem?

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno może być związane, jak wszystkie leki hormonalne. Ja może jestem brutalna trochę, ale nie lubiłam się w tym okresie łudzić. 16 dni po zastrzyku to test już powinien jednak jakby doszło do zapłodnienia. Chyba,że owulacja się jakoś mocno przesunęła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2018, 11:28

  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Na pewno może być związane, jak wszystkie leki hormonalne. Ja może jestem brutalna trochę, ale nie lubiłam się w tym okresie łudzić. 16 dni po zastrzyku to test już powinien jednak jakby doszło do zapłodnienia. Chyba,że owulacja się jakoś mocno przesunęła.
    To moja pierwsza stymulacja, więc oczywiście podeszłam do tematu z dużą nadzieją. Lekarz sugerował, żebym robiła pierwszy test tydzień po spodziewanej miesiączce. Czyli za 5 dni...

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • Natalyna Znajoma
    Postów: 17 0

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moja gin przepisała mi lamette i kosmicznie trudno ja dostać w aptece!Wiecie może jaki jest tego powód? Mam brać tylko dwa razy w całym cyklu po 2 tabletki (3 i 4 dzień cyklu) do tego luteina (tez nie przez cały cykl) na szczęście chwilowo odstawiony bromergon, ale po przeczytaniu kilku informacji o leku lametta mam lekkiego stresa:/ Najlepsze jest to, że mam normalnie owu, regularne cykle, zero problemów z tarczyca, drożne jajowody i powoli dobiegam do 2 roku staran :/
    Jak sie czujecie po lekach stymulujących? i jak efekty? :) ewentualnie czy któraś z Was zamieniała innym lekiem lamette?

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny mam mały kłopot... @ powinna być w sobotę... Testy w sobotę i dziś negatywne a dzis to już dwa dni po małpie, owu była 4 czerwca dziś 15dpo to chyba by już wyszło co kolwiek... Pytanie czy po lamettcie może @ się spóźnić... Jakieś skutki uboczne które mogą mieć wpływ na opozniajacy się okres po za ciążą?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 12:54

    Akceptacja!
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kal może w sikancu nie wyszło, bo niskie stężenie q moczu, zrób dla pewności betę, u mnie sikance dopiero po terminie miesiączki wychodziły i to bladziochy

    Natalyna zamiast lamette może być zamiennik np. aromek, etruzil, a ulotki lepiej nie czytaj ;) , w Polsce letrozol jest zarejestrowany jako lek na raka, a w USA jestem lekiem przy niepłodności, tak samo było kiedyś z clo
    Może lekarz uznał, że trzeba wspomóc naturalną owu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2018, 17:29

  • KAL Autorytet
    Postów: 1131 672

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby_55 wrote:
    Kal może w sikancu nie wyszło, bo niskie stężenie q moczu, zrób dla pewności betę, u mnie sikance dopiero po terminie miesiączki wychodziły i to bladziochy

    Natalyna zamiast lamette może być zamiennik np. aromek, etruzil, a ulotki lepiej nie czytaj ;) , w Polsce letrozol jest zarejestrowany jako lek na raka, a w USA jestem lekiem przy niepłodności, tak samo było kiedyś z clo
    Może lekarz uznał, że trzeba wspomóc naturalną owu.

    Ale ja już 4 dni po terminie i dalej nic ehhh...

    Akceptacja!
  • Dudek Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 czerwca 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy dawka Letrozol 2x2 przez 5 dni jest normą? Bo tak czytam i czytam i mam wrażenie, że jakaś taka wysoka ;)

  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dudek wrote:
    Dziewczyny czy dawka Letrozol 2x2 przez 5 dni jest normą? Bo tak czytam i czytam i mam wrażenie, że jakaś taka wysoka ;)
    Wydaje mi się na wysoką dawkę ;)

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
‹‹ 511 512 513 514 515 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ