X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 23 października 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    No jota w jote. Książkowy lekarz, zwialismy od niego. Widzę, że nadal traktuje taśmowo. Sam zel ok, ale ta sama robotę robi duphaston za dwadzieścia parę złotych.

    A powiedz mi, po odstawieniu żelu czekałaś te 4 dni na okres czy poszłaś zrobić wcześniej betę? Ja tak się zastanawiam, do czwartku włącznie mam żel stosować, i w piątek bym betę zrobiła. Bo czekać 4 dni, czy okres przyjdzie czy nie to takie bezsensu..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    A powiedz mi, po odstawieniu żelu czekałaś te 4 dni na okres czy poszłaś zrobić wcześniej betę? Ja tak się zastanawiam, do czwartku włącznie mam żel stosować, i w piątek bym betę zrobiła. Bo czekać 4 dni, czy okres przyjdzie czy nie to takie bezsensu..
    Szczerze to mnie okres zastał zawsze zanim wybrałam żel.

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 23 października 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha, no okej, to zrobię po swojemu i w piątek pójdę na betę, nie będę czekać 4 dni czy okres przyjdzie czy nie.

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Karmanti Przyjaciółka
    Postów: 70 27

    Wysłany: 23 października 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć Dziewczyny,
    13dp owu, beta 4,9, ale progesteron tylko 3 ng/ml - od połowy cyklu byłam na 2x1 Duphaston, teraz zwiększony do 3x1 + luteina 3x2
    14 dpo (wczoraj)beta 9, prg 12 po tej luteinie, lekarz mówi,że nie wyglada to dobrze:(
    czy ktoś miał podobnie i dobrze się skończyło ?
    jestem podłamana tym prg:( beta na ten dzien tez moglaby byc wyzsza...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmanti wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    13dp owu, beta 4,9, ale progesteron tylko 3 ng/ml - od połowy cyklu byłam na 2x1 Duphaston, teraz zwiększony do 3x1 + luteina 3x2
    14 dpo (wczoraj)beta 9, prg 12 po tej luteinie, lekarz mówi,że nie wyglada to dobrze:(
    czy ktoś miał podobnie i dobrze się skończyło ?
    jestem podłamana tym prg:( beta na ten dzien tez moglaby byc wyzsza...
    Ja z córką 12 dpo mialam niecałe 11.

    Karmanti lubi tę wiadomość

  • MałaMi92 Koleżanka
    Postów: 47 25

    Wysłany: 23 października 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    W poniedziałek byłam na monitoringu w 20 dc sprawdzić, czy pęcherzyki pękły. To 5 cykl stymulowany, lekarz dał mi do zrozumienia, że 6 cykl będzie ostatnim i kieruje mnie do kliniki oraz na histeroskopię. Byłam załamana..

    Dziś 25dc, zrezygnowana standardowo robiłam badanie z krwi i szok.. Beta 33,6 :)
    W pierwszym cyklu gdy miałam ciążę biochemiczną, w 25dc beta wyniosła równe 5. Dalej nie mogę w to uwierzyć, boję się powtórki z pierwszego cyklu..

    Tak że dziewczyny, nigdy nie traćcie nadzieji! Ten piękny cud, prędzej czy później zdarzy się wszystkim :)

    Elleen, ewciamu, Anika89, Futuremother, Zabaaa, niebieska, Gosiar1988 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmanti wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    13dp owu, beta 4,9, ale progesteron tylko 3 ng/ml - od połowy cyklu byłam na 2x1 Duphaston, teraz zwiększony do 3x1 + luteina 3x2
    14 dpo (wczoraj)beta 9, prg 12 po tej luteinie, lekarz mówi,że nie wyglada to dobrze:(
    czy ktoś miał podobnie i dobrze się skończyło ?
    jestem podłamana tym prg:( beta na ten dzien tez moglaby byc wyzsza...

    Trochę za mały przyrost ale mi tłumaczyła gin z szpitala że nie każdemu beta z początku dobrze rośnie. Najlepiej sprawdzić co 2 dni i jak będziesz miała betę powyżej 1000 od razu na kontrolę czy jest pęcherzyk w macicy. Proga masz małego ale dupek nie wychodzi z krwi i masz tego dużo
    Teraz tylko mierz co 2 dni przyrost poza tym leż i odpoczywaj, nic nie dźwigaj więcej nic nie możesz zrobić
    Może to być biochem albo pozamaciczna-- oby nie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc

    Od dluzszego czasu czytalam i podnosilam sie na duchu sykcesami dziewczyn z forum az w koncu postanowilam napisac sama bo mam watpliwosci.
    Trafilam do lekarza zajmujacego sie leczeniem nieplodnosci po zdiagnozowaniu u mnie pcos (totalny brak owulacji) i niedoczynnosc tarczycy. Pierwszy cykl stymulacji - Lametta przez 5 dni - pecherzyk 24 mm i ovitrelle na pekniecie - pomimo owulacji brak ciazy. W drugim miesiacu stymulacji lekarz stwierdzil ze zmieniamy lek na clostilbegyt 0,5 tabletki + encorton 2mg. Pecherzyk 25 mm pekl samoistnie- brak ciazy. W trzecim miesiacu stymulacji kolejna zmiana - clostilbegyt + 4 zastrzyki z gonandotropinami - w tym momencie sie zatrzymalam. Pomimo ze zmuszalam sie i bralam encorton to czulam sie po nim bardzo zle a lekarz stwierdzil ze skoro nie moge go przyjmowac to stymulacja samymi tabletkami jest bez sensu i trzeba wdrozyc kolejna forme. Nie kwestionuje wiedzy lekarza bo jest bardzo dobrym specjalista ale ta co miesieczna zmiana troche mnie niepokoi. Mialk ktos podobna sytuacje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 10:00

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 24 października 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika29 wrote:
    Czesc

    Od dluzszego czasu czytalam i podnosilam sie na duchu sykcesami dziewczyn z forum az w koncu postanowilam napisac sama bo mam watpliwosci.
    Trafilam do lekarza zajmujacego sie leczeniem nieplodnosci po zdiagnozowaniu u mnie pcos (totalny brak owulacji) i niedoczynnosc tarczycy. Pierwszy cykl stymulacji - Lametta przez 5 dni - pecherzyk 24 mm i ovitrelle na pekniecie - pomimo owulacji brak ciazy. W drugim miesiacu stymulacji lekarz stwierdzil ze zmieniamy lek na clostilbegyt 0,5 tabletki + encorton 2mg. Pecherzyk 25 mm pekl samoistnie- brak ciazy. W trzecim miesiacu stymulacji kolejna zmiana - clostilbegyt + 4 zastrzyki z gonandotropinami - w tym momencie sie zatrzymalam. Pomimo ze zmuszalam sie i bralam encorton to czulam sie po nim bardzo zle a lekarz stwierdzil ze skoro nie moge go przyjmowac to stymulacja samymi tabletkami jest bez sensu i trzeba wdrozyc kolejna forme. Nie kwestionuje wiedzy lekarza bo jest bardzo dobrym specjalista ale ta co miesieczna zmiana troche mnie niepokoi. Mialk ktos podobna sytuacje?
    A może pogadaj z lekarzem o dodatkowych badaniach ? Może gdzieś indziej jest problem
    Ja tez biorę encorton ale nie nic mi nie jest bardziej jak biorę bromergon to jest katastrofa ale podobno pomaga niż jakiś inny o takim samym działaniu

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 24 października 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj wynik usg w 16 dc
    po Aromku 1 tabletka od 2 do 7 dc.
    Endometrium 8 mm, jajnik lewy z pęcherzykiem 27 mm. Zatoka Douglasa ze śladem płynu. Gin twierdzi, że była owulacja.
    Na poprzednim monitoringu miałam dwa pecherzyki. Czy to możliwe, że jeden już pękł i stąd ten płyn, a ten drugi dopiero pęknie?
    Mam teraz zbadać progesteron za ok. 6 dni.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    A może pogadaj z lekarzem o dodatkowych badaniach ? Może gdzieś indziej jest problem
    Ja tez biorę encorton ale nie nic mi nie jest bardziej jak biorę bromergon to jest katastrofa ale podobno pomaga niż jakiś inny o takim samym działaniu

    Jedyne badania jakie mialam.robione to podstawowe hormony + tsh ktore pociagnely za sobą lancuszek diagnoz - policystyczne jajniki, niedoczynność tarczycy i hashimoto - ale to było w maju. Od tamtej pory jedyne co powtarzam -w zasadzie co miesiac od lipca- to progesteron i estradiol.... Leczenie nie wzbudziloby moich zastrzezen gdyby nie informacja w ulotce do gonandotropin ze podaje sie je po 6 miesiącach bezskutecznego leczenia letrozolem lub cytrynianem klomifenu lub tez w razie braku reklakcji na te leki a moj organizm jednak co tam reaguje i produkuje jakies pecherzyki do.tego za mna dopiero 2 miesiace stymulacji :( nie bardzo wiem co powinnam zrobic, czy sskonsultowac sie z innym lekarzem czy dalej testowac co miesiac inny lek :(

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 24 października 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika29 wrote:
    Jedyne badania jakie mialam.robione to podstawowe hormony + tsh ktore pociagnely za sobą lancuszek diagnoz - policystyczne jajniki, niedoczynność tarczycy i hashimoto - ale to było w maju. Od tamtej pory jedyne co powtarzam -w zasadzie co miesiac od lipca- to progesteron i estradiol.... Leczenie nie wzbudziloby moich zastrzezen gdyby nie informacja w ulotce do gonandotropin ze podaje sie je po 6 miesiącach bezskutecznego leczenia letrozolem lub cytrynianem klomifenu lub tez w razie braku reklakcji na te leki a moj organizm jednak co tam reaguje i produkuje jakies pecherzyki do.tego za mna dopiero 2 miesiace stymulacji :( nie bardzo wiem co powinnam zrobic, czy sskonsultowac sie z innym lekarzem czy dalej testowac co miesiac inny lek :(
    A jakie leki jeszcze bierzesz? Ja mam wszystko w suwaku opisane metformax biorę bo przy Pcos się go podaje zmiękcza jajka a na clo nie reagowałam rok z lametta i tez bez większego sukcesu jedna ciąż mi się nie utrzymała i teraz jestem na puregonie większa skuteczność bo jajka są lepszej jakości po nim.

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 24 października 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika29 wrote:
    Jedyne badania jakie mialam.robione to podstawowe hormony + tsh ktore pociagnely za sobą lancuszek diagnoz - policystyczne jajniki, niedoczynność tarczycy i hashimoto - ale to było w maju. Od tamtej pory jedyne co powtarzam -w zasadzie co miesiac od lipca- to progesteron i estradiol.... Leczenie nie wzbudziloby moich zastrzezen gdyby nie informacja w ulotce do gonandotropin ze podaje sie je po 6 miesiącach bezskutecznego leczenia letrozolem lub cytrynianem klomifenu lub tez w razie braku reklakcji na te leki a moj organizm jednak co tam reaguje i produkuje jakies pecherzyki do.tego za mna dopiero 2 miesiace stymulacji :( nie bardzo wiem co powinnam zrobic, czy sskonsultowac sie z innym lekarzem czy dalej testowac co miesiac inny lek :(

    Hej,
    Mi doktor też zmieniał leczenie co miesiąc, na początku brałam 3 cykle clostilbegyt, później letrozole na zmianę z clo. Kiedy w końcu zaszłam w ciążę (niestety stracona), letrozole został do kolejnych stymulacji, bo po nim się udało za pierwszym razem i za niedługo znów zobaczyłam dwie kreski. Może daj sobie szansę, skoro to dopiero początek, warto próbować różnych metod. Na jedno dobrze, że próbuje jak nie z tej, to z tamtej, a nóż coś zadziała. Niestety często to leczenie jest metodą prób i błędów, dlatego potrzeba czasu. Wiadomo badania są ważne, bo wtedy łatwiej dobrać leczenie. U mnie nie było wiadomo dlaczego się nie udaje mimo dobrej reakcji na leki ale w końcu mam to szczęście 🙂 i u Was też tak będzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 14:11

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2020, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    A jakie leki jeszcze bierzesz? Ja mam wszystko w suwaku opisane metformax biorę bo przy Pcos się go podaje zmiękcza jajka a na clo nie reagowałam rok z lametta i tez bez większego sukcesu jedna ciąż mi się nie utrzymała i teraz jestem na puregonie większa skuteczność bo jajka są lepszej jakości po nim.

    Na chwilę obecna tylko letrox. Od jutra powinnam zacząć clo + zastrzyki z gonandotropin. Po encortonie mój organizm przezyl rewolucje jakiej nie chce powtarzać i co wydalo mi sie dziwne przy pierwszej stymulacji letrozolem nie bralam nic ponad to, przy drugiej z clo dostalam dodatkowo encorton a w kolejnym miesiącu odgórnie uslyszalam ze bez encortonu dalsza stymulacja tabletkami nie ma sensu. Wiadomo ze każdy przypadek jest inny i każdy organizm inaczej reaguje na leki ale przeszlo mi przez mysl ze idac dalej tym tokiem dzialania jak nie wyjdzie teraz po zastrzykach to za miesiąc zaproponuje mi inseminacje bo inna metoda nie bedzie miala sensu :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2020, 21:00

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 25 października 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika29 wrote:
    Na chwilę obecna tylko letrox. Od jutra powinnam zacząć clo + zastrzyki z gonandotropin. Po encortonie mój organizm przezyl rewolucje jakiej nie chce powtarzać i co wydalo mi sie dziwne przy pierwszej stymulacji letrozolem nie bralam nic ponad to, przy drugiej z clo dostalam dodatkowo encorton a w kolejnym miesiącu odgórnie uslyszalam ze bez encortonu dalsza stymulacja tabletkami nie ma sensu. Wiadomo ze każdy przypadek jest inny i każdy organizm inaczej reaguje na leki ale przeszlo mi przez mysl ze idac dalej tym tokiem dzialania jak nie wyjdzie teraz po zastrzykach to za miesiąc zaproponuje mi inseminacje bo inna metoda nie bedzie miala sensu :/
    Długo się staracie ? A miałaś drożność robiona ? Ja tu widzę pare luk np przy Pcos powinnaś dostać metformax i drożność najważniejsza bo jak by się okazało ze tu jest przyczyna bo wydacie tylko kasę w błoto a partner jest zdrowy ? Mi w jednej klinice zaproponowali inseminacje ale nie byłam do tego przekonana i miałam racje przy moich chorobach i męża wynikach czyli ze jest mąż ok to bez sensu robić inseminacje bo daje tylko 2-3% szans

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Długo się staracie ? A miałaś drożność robiona ? Ja tu widzę pare luk np przy Pcos powinnaś dostać metformax i drożność najważniejsza bo jak by się okazało ze tu jest przyczyna bo wydacie tylko kasę w błoto a partner jest zdrowy ? Mi w jednej klinice zaproponowali inseminacje ale nie byłam do tego przekonana i miałam racje przy moich chorobach i męża wynikach czyli ze jest mąż ok to bez sensu robić inseminacje bo daje tylko 2-3% szans

    Zaczęliśmy sie starac od marca a o wszystkich "chorobach" dowiedzialam sie przypadkiem, bo do tego roku nie bylam świadoma ze mam hashimoto a tym bardziej pcos. Moja dotychczasowa ginekolog gdy powiedziałam jej ze zaczynamy sie starac ale cos jest nie tak bo testy owulacyjne robione 3 miesiące z rzedu ani razu nie daly pozytywnego wyniku zlecila mi podstawowe hormony i dopiero po odchyleniu w wynikach odeslala mnie do specjalistów. W późniejszym czasie poza estradiolem, progesteronem oraz tsh nie mialam żadnych innych badań. O badaniu droznosci nikt nie wspominał - ze takie cos sie robi wyczytalam dopiero w internecie gdy zaczęłam zagłębiac się w temacie, o nazwach niektórych leków które tutaj przewijają sie u co drugiej osoby nawet nie słyszałam wiec chyba cos tu jest nie tak... O meza nikt tak naprawdę nie spytał, jedyne co to sprawdzano ilość żywych pierników w śluzie Na tym jego diagnostyka się skończyła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2020, 20:55

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 25 października 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika29 wrote:
    Zaczęliśmy sie starac od marca a o wszystkich "chorobach" dowiedzialam sie przypadkiem, bo do tego roku nie bylam świadoma ze mam hashimoto a tym bardziej pcos. Moja dotychczasowa ginekolog gdy powiedziałam jej ze zaczynamy sie starac ale cos jest nie tak bo testy owulacyjne robione 3 miesiące z rzedu ani razu nie daly pozytywnego wyniku zlecila mi podstawowe hormony i dopiero po odchyleniu w wynikach odeslala mnie do specjalistów. W późniejszym czasie poza estradiolem, progesteronem oraz tsh nie mialam żadnych innych badań. O badaniu droznosci nikt nie wspominał - ze takie cos sie robi wyczytalam dopiero w internecie gdy zaczęłam zagłębiac się w temacie, o nazwach niektórych leków które tutaj przewijają sie u co drugiej osoby nawet nie słyszałam wiec chyba cos tu jest nie tak... O meza nikt tak naprawdę nie spytał, jedyne co to sprawdzano ilość żywych pierników w śluzie Na tym jego diagnostyka się skończyła.
    Nie marnuj czasu tylko udaj się najlepiej do kliniki niepłodności albo zacznij od ginekologa endokrynologa

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam pytanie, czy to normalne że po letrozolu są uderzenia gorąca?

    Dziś 9 dc skończyłam brac lamette 2 dni temu a od wczoraj wieczorem dokuczają mi fale gorąca. Trwają ok 5 min i powtarzają się kilkanaście razy dziennie. Mam ochotę wtedy wejść do lodówki. To dziwne bo zawsze jestem zmarzluchem i nigdy ciepła dosyć. Dodatkowo lekko plamie a okres skończył się 3 dni temu.
    Dodam również, że od 2 tygodni lykam po raz pierwszy w życiu Euthyrox.

    Futuremother lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja28 wrote:
    Nie marnuj czasu tylko udaj się najlepiej do kliniki niepłodności albo zacznij od ginekologa endokrynologa

    Wlasnie jestem pod opieka ginekologa-endokrynologa-androloga pracujacego w klinice, jednak na wizyty chodze do.prywatnego gabinetu i to chyba blad bo czytajac wasze wpisy na forum to moj poziom wiedzy jest zerowy....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2020, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Belladonna wrote:
    Dziewczyny, mam pytanie, czy to normalne że po letrozolu są uderzenia gorąca?

    Dziś 9 dc skończyłam brac lamette 2 dni temu a od wczoraj wieczorem dokuczają mi fale gorąca. Trwają ok 5 min i powtarzają się kilkanaście razy dziennie. Mam ochotę wtedy wejść do lodówki. To dziwne bo zawsze jestem zmarzluchem i nigdy ciepła dosyć. Dodatkowo lekko plamie a okres skończył się 3 dni temu.
    Dodam również, że od 2 tygodni lykam po raz pierwszy w życiu Euthyrox.

    Uderzenia goraca moga byc rownie dobrze.spowodowane problemami z tarczyca, ktore sadze ze masz skoro zaczynasz leczenie euthyroxem. Ja na poczatku doslownie rozplywalam sie pomimo ze na dworze temperatura byla jesienna. Po lamettcie rowniez ze 2-3 dni po ostatniej tabletce pojawily sie u mnie plamienia. Liczylam ze samo przejdzie ale nie przechodzilo. Okazalo sie ze to przez spadek poziomu estrogenow, lekarz przepisal.estrofem i po 2 dniach problem zniknal.

‹‹ 880 881 882 883 884 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ