X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • MalaGosia Ekspertka
    Postów: 130 67

    Wysłany: 4 listopada 2020, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Tak, Mirocki jakby mógł to robilby iui na 15 mm.
    @Aga1510. Możesz coś więcej o nim napisać. Dzisaj zaczęłam u niego stymulacje do moje pierwszego IUI. Byłam zapisana do kogoś innego ale dr odwołała wizytę dla nowych pacjentek do końca roku. Trochę się zalałam, że tyle czekać itp no i zapisalam się do niego. Teraz mam wątpliwości mogłam czekać spokojnie na zapisy dr a nie iść do niego.

    Starania od 10.2018, lat 32
    AMH-2.68
    ANA-ujemna
    Nasienie-morfologia 3%
    1) 2019.12-Histeroskopia
    2)2020.09-Laparoskopia(jajowody drożne, ognisko endo i cysta wycięta)
    14.11 1 IUI 🍷😒
    14.12 2 IUI 🍷😒
    .
    .
    .
    Naturalna
    01.02 beta 1052
    03.02 beta 2085 prog 26
    Chwilo trwaj 🙏


    *Niedoczynność
    *Hiperprolaktynemia
    *bakteria Chlamydia-wyleczona
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2080 1085

    Wysłany: 4 listopada 2020, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Mi lekarz powiedział że od 3 do10 dni po odstawieniu progesteronu pojawia się krwawienie

    Mi tylko powiedział, że po odstawieniu jeśli do 4 dni nie przyjdzie okres to zrobić betę bo ciąża.. A betę robiłam już i była ujemna a okresu nadal brak, po duphastonie miałam po 3 dniach.. Ale jak mówisz że do 10 dni no to czekam cierpliwie.

    Bodzenka lubi tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 5 listopada 2020, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie @ zawsze zjawia się chociaż żadna z nas się o nią nie prosi, ale jak to mówią nowy cykl nowe możliwości.Chcę wierzyć że to nasza ostatnia @ przez najbliższe 9miesiecy😉

    ewciamu lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaGosia wrote:
    @Aga1510. Możesz coś więcej o nim napisać. Dzisaj zaczęłam u niego stymulacje do moje pierwszego IUI. Byłam zapisana do kogoś innego ale dr odwołała wizytę dla nowych pacjentek do końca roku. Trochę się zalałam, że tyle czekać itp no i zapisalam się do niego. Teraz mam wątpliwości mogłam czekać spokojnie na zapisy dr a nie iść do niego.
    Mirocki jest miły, uśmiechnięty, ale bardzo sztampowy. Np nie sprawdza czy pecherzyk pekl, tylko zawsze daje Crinone od następnego dnia od wieczora. My przenieśliśmy się do Gyncentrum i jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeszcze się nie udało zajsc w ciążę, ale podejście do pacjenta jest nieporównywalnie lepsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2020, 20:24

    MalaGosia lubi tę wiadomość

  • Futuremother Debiutantka
    Postów: 15 13

    Wysłany: 6 listopada 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testowałam , bo już nie wytrzymałam. Niestety znowu klapa, czekam na @ ... najgorzej 😢

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 6 listopada 2020, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie. Jestem tu nowa. Staramy się z partnerem o dziecko od roku. W marcu laparoskopia- usunięcie torbiela. Jajowody drożne. Niedoczynność tarczycy, jestem na odpowiedniki euthyroxu 75. Mieszkam w Anglii. Cykle długie, bo ok 38 dni... od jednego cyklu jestem na Letrozolu. Brałam od 2 do 6 dc. I od tego cyklu też śledzę owu testami. Owu nie było. Miałam pobranie krwi w 21 dc I czekam na odzew lekarza, czy zwiększamy dawkę, czy co... jaknsie czujecie na Letrozolu? Ja mam masakrę jeśli chodzi o huśtawki nastroju. Coś okropnego... Do tego teraz moja cera jest w opłakanym stanie. Powyskakiwalo mi pełno dziadostwa. Dodatkowo oprócz Letrozolu jestem na diecie. I od 1 do 12 dnia cyklu olej z wiesiołka. Czy są tu kobiety które brały letrozol i zaszły? Jak długo to trwało? Jakie objawy podczas kuracji miałyście? Jakie badania warto zrobić? Tu jest Anglia... o wszystko muszę się sama upominać... jakiekolwiek badania. Pozdrawiam :)

    :)
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 7 listopada 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=emimor89
    Czy są tu kobiety które brały letrozol i zaszły? Jak długo to trwało? Jakie objawy podczas kuracji miałyście? Jakie badania warto zrobić? Tu jest Anglia... o wszystko muszę się sama upominać... jakiekolwiek badania. Pozdrawiam :)[/QUOTE]

    Hej,
    Jasne, że udało się wielu dziewczynom i na pewno jeszcze wielu z nas się uda🙂. Ja zaszłam po trzech cyklach z letrozolem, za drugim razem po dwóch. Podczas stosowania wypadały mi włosy i bolała głowa ale takie dolegliwości są niczym, pragnienie o bobasku jest silniejsze i da się wszystko wznieść 🙂. Powodzenia w staraniach życzę.

    Futuremother, emimor89, Zabaaa, Gosiar1988 lubią tę wiadomość

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 7 listopada 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremother wrote:
    Testowałam , bo już nie wytrzymałam. Niestety znowu klapa, czekam na @ ... najgorzej 😢


    Przykro mi ale wierzę że każdej z nas się w końcu uda bo jesteśmy silne babki!

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 7 listopada 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Hej,
    Jasne, że udało się wielu dziewczynom i na pewno jeszcze wielu z nas się uda🙂. Ja zaszłam po trzech cyklach z letrozolem, za drugim razem po dwóch. Podczas stosowania wypadały mi włosy i bolała głowa ale takie dolegliwości są niczym, pragnienie o bobasku jest silniejsze i da się wszystko wznieść 🙂. Powodzenia w staraniach życzę.


    Oczywiscie, ze warto :) pytam, bo momentami jestem podlamana. Mialam nadzieje na plodne po letrozolu, co prawda wynikow krwi jeszcze nie znam, ale z testow owu wynika, ze nie bylo owu poki co. Martwie sie powoli tym wszystkim, bo tak jak pisalam... mam wrazenie, ze tutaj wszystko musze sama wymusic albo prosic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2020, 11:58

    :)
  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 8 listopada 2020, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Oczywiscie, ze warto :) pytam, bo momentami jestem podlamana. Mialam nadzieje na plodne po letrozolu, co prawda wynikow krwi jeszcze nie znam, ale z testow owu wynika, ze nie bylo owu poki co. Martwie sie powoli tym wszystkim, bo tak jak pisalam... mam wrazenie, ze tutaj wszystko musze sama wymusic albo prosic.
    Nie martw się! :) Pierwsza stymulacja jest raczej na wyczucie organizmu. Jak zobaczycie z lekarzem, jak reagujesz na lek, to ewentualnie będziecie modyfikować dawki. :) Wiadomo, że wszystkie chciałybyśmy być w ciąży natychmiast po wdrożeniu leczenia, ale to niestety tak nie działa. ;-)

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 8 listopada 2020, 02:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    Nie martw się! :) Pierwsza stymulacja jest raczej na wyczucie organizmu. Jak zobaczycie z lekarzem, jak reagujesz na lek, to ewentualnie będziecie modyfikować dawki. :) Wiadomo, że wszystkie chciałybyśmy być w ciąży natychmiast po wdrożeniu leczenia, ale to niestety tak nie działa. ;-)

    Dziękuję za słowa otuchy :) wizytę mam pod koniec miesiąca. 🙈

    Zabaaa lubi tę wiadomość

    :)
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 8 listopada 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam jutro monitoring w 12dc . Mam nadzieję że coś urosło, taki lęk mnie jakoś ogarnia... 🥺

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Zabaaa Przyjaciółka
    Postów: 102 38

    Wysłany: 8 listopada 2020, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Cześć dziewczyny, mam jutro monitoring w 12dc . Mam nadzieję że coś urosło, taki lęk mnie jakoś ogarnia... 🥺
    Napij się czerwonego wina na odstresowanie. ;-) Dobrze działa na endometrium podobno, więc przyjemne w pożytecznym... ;-)

    emimor89 lubi tę wiadomość

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 9 listopada 2020, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabaaa wrote:
    Napij się czerwonego wina na odstresowanie. ;-) Dobrze działa na endometrium podobno, więc przyjemne w pożytecznym... ;-)


    Ja niestety po wizycie i nie ma dominujących pecherzykow Pierwszy raz tak mam. Lekarz przepisami) mi menopur 75 przez trzy dni... Jednak przeczucia mnie nie mylą

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 10 listopada 2020, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Ja niestety po wizycie i nie ma dominujących pecherzykow Pierwszy raz tak mam. Lekarz przepisami) mi menopur 75 przez trzy dni... Jednak przeczucia mnie nie mylą

    Glowa do góry, ja tak miałam i spisałam cykl na straty. Powtórzyliśmy stymulację w tym samym cyklu i pęcherzyki urosły w szybkim tempie, a nawet cykl okazał się być tym owocnym. Powodzenia 🙂.

    Bodzenka lubi tę wiadomość

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 10 listopada 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Glowa do góry, ja tak miałam i spisałam cykl na straty. Powtórzyliśmy stymulację w tym samym cyklu i pęcherzyki urosły w szybkim tempie, a nawet cykl okazał się być tym owocnym. Powodzenia 🙂.
    Dzięki podbudowałaś mnie trochę

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 10 listopada 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Dzięki podbudowałaś mnie trochę

    Trzeba wierzyć do końca 🙂 mój gin mówi, że często późna owulacja daje pożądane efekty i on miał wiele takich przypadków 😀. Będzie dobrze.

    Bodzenka lubi tę wiadomość

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 268 400

    Wysłany: 10 listopada 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Trzeba wierzyć do końca 🙂 mój gin mówi, że często późna owulacja daje pożądane efekty i on miał wiele takich przypadków 😀. Będzie dobrze.


    Oby tak wlasnie było ale żeby przez 3 dni te jajeczka tak urosły po tym menopurze?

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • OlaNova Autorytet
    Postów: 608 760

    Wysłany: 10 listopada 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Mi tylko powiedział, że po odstawieniu jeśli do 4 dni nie przyjdzie okres to zrobić betę bo ciąża.. A betę robiłam już i była ujemna a okresu nadal brak, po duphastonie miałam po 3 dniach.. Ale jak mówisz że do 10 dni no to czekam cierpliwie.

    Hej, ja miałam podobną sytuację w czerwcu, okres zamiast po 28 dniu cyklu lub po 30 dniu cyklu, przyszedł po 39 dniu cyklu. W tym czasie zrobiłam dwie bety, obie negatywne, prog dawno odstawiony, a mi cykl się przesunął. Byłam wściekła. Poszłam więc do lekarza, i okazało się, że mam torbiel, która przez wydzielanie hermonów zablokowała okres. Dostałam tabletki jakieś i miałam czekać na okres, na szczęście sam przyszeł nieśmiało kolejnego dnia, w 3 dc poszłam na usg sprawdzić czy się wchłonęła na torbiel i na szczęście się wchłonęła i mogłam zacząć brać Aromek od 3dc.
    Potem juz nigdy nie miałam takiej sytuacji, po odstawieniu progra okres przychodził 3 dni później.
    Moja rada: jeśli Cię coś niepokoi nie zwlekaj tak jak ja i idź do lekarza ;)

    f2w33e3kj33m6p5d.png

    Ja: 30 lat On: 31 lat
    Starania od lipca 2019
    12.2019 - rozpoczęcie diagnostyki, wszystkie wyniki książkowe (niepłodność idiopatyczna)
    05.2020 - sono-HSG - jeden jajowód niedrożny
    05.2020 - pierwszy cykl stymulowany (nieudany)
    07. i 08. i 09.2020 - 3 x IUI (nieudane)

    09.2021 - 1 IVF - krótki - 11 komórek, 2 zarodki, transfer odroczony (hiperka)
    25.10.2021 - FET - blastka 4aa
    6 dpt - pierwsze w życiu II kreski 🎉
    8 dpt - bHCG: 53,2 mIU/ml i dalej beta pięknie rośnie!
    24 dpt - mamy serduszko!!! <3 <3 <3

    1 mrozaczek 4aa na zimowisku <3
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 10 listopada 2020, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Oby tak wlasnie było ale żeby przez 3 dni te jajeczka tak urosły po tym menopurze?
    Oj tego nie wiem bo ja powtórnie wzięłam letrozole ale doktor pewnie wie, co robi.

‹‹ 882 883 884 885 886 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ