X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak robiłam test owulacyjny to już nic nie wykazuje. Czyli najlepiej za 4 dni zrobić, w ostatnim dniu brania duphaston.

  • Marianka@87 Autorytet
    Postów: 1122 666

    Wysłany: 13 grudnia 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, od styczniowej menstruacji zaczynam stymulację letrozolem (w grudniu monitoring niemożliwy ze względu na święta, wolne itd.) Jestem już po stymulacji bemfolą i ivf, z którego mamy cudownego syneczka. Jednak udało się pobrać tylko jedno jajeczko i nie mamy nic zamrożone. Ponieważ udało się za pierwszym razem, to kolejne refundowane stymulacje ivf nam nie przysługują (mieszkamy w Szwecji). Nigdy nie stwierdzono dlaczego nam się nie udaje. Za wiele badań też nie robiono, po prostu po 2 latach starań, ginekolog podeslalam nas do kliniki niepłodności, gdzie stwierdzili że tyle już walczymy że szkoda czasu na diagnostykę.
    Teraz chciałabym postarać się o rodzeństwo, Ale zanim wydamy ładną sumkę na prywatne ivf, chciałabym jeszcze zawalczyć. Udało mi się umówić do lekarza współpracującego z prywatną kliniką do której w ostatecznosci się wybierzemy i ten zalecił letrozol. Dodam,
    ze plamie od owulacji do okresu i nikt nie wie dlaczego:(

    Ale się rozpisalam:) mam wielkie nadzieję co do tego leku i nie mogę się doczekać nie świat A stycznia😁

    Bodzenka lubi tę wiadomość


    lprkqps6ca147zr2.png

    Starania od 2016 r.
    Decyzja o IVF grudzień 2018.
    I podejście: kwiecień 2019
    30/4 transfer, 8/5 dwie kreski! 10/6 pierwsze USG i jest ❤
    Wrzesień 2020- zaczynamy starania o drugie dziecko!
    15/1 dwie kreski!!!
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam problem, biorę Duphaston 8 dzień (18 dzień cyklu), mam brać przez 12 dni. W piątek 4 grudnia miałam zastrzyk z Ovitrelle (8dzień cyklu). Od 16 dnia cyklu czyli 6 dni po owulacji wystąpiło z rana podczas podcierania różowy śluz i tak też było wczoraj w 17 dniu cyklu (7 dni po owulacji) i dzisiaj 18 dzień cyklu (8 dni po owulacji) z tym, że dzisiaj był bardziej beżowy... Czy mam się nastawiać na ciążę? Czy raczej już pozamiatane? Czy ktoś miał podobnie i wie jak jego lekarz rozwiązał taki problem?

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    Mam problem, biorę Duphaston 8 dzień (18 dzień cyklu), mam brać przez 12 dni. W piątek 4 grudnia miałam zastrzyk z Ovitrelle (8dzień cyklu). Od 16 dnia cyklu czyli 6 dni po owulacji wystąpiło z rana podczas podcierania różowy śluz i tak też było wczoraj w 17 dniu cyklu (7 dni po owulacji) i dzisiaj 18 dzień cyklu (8 dni po owulacji) z tym, że dzisiaj był bardziej beżowy... Czy mam się nastawiać na ciążę? Czy raczej już pozamiatane? Czy ktoś miał podobnie i wie jak jego lekarz rozwiązał taki problem?

    Hej,
    Myślę, że jedyną odpowiedzią może być wykonanie testu ciążowego ale na to jeszcze za wcześnie. Implantacja zarodka może objawiać się plamieniem ale to też nie zawsze.

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Hej,
    Myślę, że jedyną odpowiedzią może być wykonanie testu ciążowego ale na to jeszcze za wcześnie. Implantacja zarodka może objawiać się plamieniem ale to też nie zawsze.


    Ale to plamienie tyle trwa? 2 dni rano różowe a na trzeci dzień beżowe? Miałaś plamienie implantacyjne?

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    Ale to plamienie tyle trwa? 2 dni rano różowe a na trzeci dzień beżowe? Miałaś plamienie implantacyjne?
    Ja nie miałam ale moja znajoma tak, myślałam że przyszła @ a okazało się, że to implantacja. W necie piszą, że może trwać do trzech dni ale czy to prawda...

  • Kala92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, chciałabym prosić Was o radę. Przyjmuję Lamettę od 3 do 7 dnia cyklu. Moja pani doktor kazała mi zjawić się w 10-11 dniu cyklu na monitoring. Niestety, w związku ze Świętami mogę umówić się albo w 7/8, albo 13/14 dc (w zależności kiedy rozpocznie się cykl). To mój drugi stymulowany cykl, poprzednio Lamettę brałam od 5 do 9 dc, na monitoringu byłam w 11 dc i widać już było ciałko żółte - pani doktor stwierdziła, że owulacja musiała być w 9 lub 10 dc.
    Kiedy lepiej udać się na monitoring? Czy w 7 lub 8 dniu będzie już cokolwiek widać?

  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala92 wrote:
    Hej dziewczyny, chciałabym prosić Was o radę. Przyjmuję Lamettę od 3 do 7 dnia cyklu. Moja pani doktor kazała mi zjawić się w 10-11 dniu cyklu na monitoring. Niestety, w związku ze Świętami mogę umówić się albo w 7/8, albo 13/14 dc (w zależności kiedy rozpocznie się cykl). To mój drugi stymulowany cykl, poprzednio Lamettę brałam od 5 do 9 dc, na monitoringu byłam w 11 dc i widać już było ciałko żółte - pani doktor stwierdziła, że owulacja musiała być w 9 lub 10 dc.
    Kiedy lepiej udać się na monitoring? Czy w 7 lub 8 dniu będzie już cokolwiek widać?



    Będzie już widać

    Kala92 lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym proponowała iść 13/14 bedziesz pewna czy pęcherzyk pękł. Cykl, cyklowi nie jest równy, a 7/8 widac to dość szybko

    Kala92 lubi tę wiadomość

  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 331 526

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala92 wrote:
    Hej dziewczyny, chciałabym prosić Was o radę. Przyjmuję Lamettę od 3 do 7 dnia cyklu. Moja pani doktor kazała mi zjawić się w 10-11 dniu cyklu na monitoring. Niestety, w związku ze Świętami mogę umówić się albo w 7/8, albo 13/14 dc (w zależności kiedy rozpocznie się cykl). To mój drugi stymulowany cykl, poprzednio Lamettę brałam od 5 do 9 dc, na monitoringu byłam w 11 dc i widać już było ciałko żółte - pani doktor stwierdziła, że owulacja musiała być w 9 lub 10 dc.
    Kiedy lepiej udać się na monitoring? Czy w 7 lub 8 dniu będzie już cokolwiek widać?



    13 i14 dzień lepszy bo dokładnie będzie widać pecherzyk dominujący

    Kala92 lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy jak długie masz cykle, u mnie w 13/14 dniu już jest po owulacji.

    Kala92 lubi tę wiadomość

  • Kala92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    Zależy jak długie masz cykle, u mnie w 13/14 dniu już jest po owulacji.

    Właśnie niestety sama nie jestem w stanie tego przewidzieć - moje poprzednie cykle bez stymulacji trwały 40-60 dni. Przewiduję, że ten (pierwszy stymulowany) będzie trwał 25 dni.

    Boję się, że w 13/14 dc może być już za późno i zastanę przerośnięty pęcherzyk. Chyba najbezpieczniej byłoby iść i w 7/8, i w 13/14.

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala92 wrote:
    Hej dziewczyny, chciałabym prosić Was o radę. Przyjmuję Lamettę od 3 do 7 dnia cyklu. Moja pani doktor kazała mi zjawić się w 10-11 dniu cyklu na monitoring. Niestety, w związku ze Świętami mogę umówić się albo w 7/8, albo 13/14 dc (w zależności kiedy rozpocznie się cykl). To mój drugi stymulowany cykl, poprzednio Lamettę brałam od 5 do 9 dc, na monitoringu byłam w 11 dc i widać już było ciałko żółte - pani doktor stwierdziła, że owulacja musiała być w 9 lub 10 dc.
    Kiedy lepiej udać się na monitoring? Czy w 7 lub 8 dniu będzie już cokolwiek widać?
    Ja przy stymulacji chodzę przed 10dc bo już mam wtedy dosyć ładne pęcherzyki.
    Raz w 11dc miałam 23mm a brałam letrozol od 5dc do 9dc
    Drugi raz w 10dc miałam 16mm a brałam letrozol też od 5dc do 9dc
    Trzeci raz w 10dc miałam 2 pęcherzyki 11mm i 15mm i też letrozol od 5dc do 9dc

    Cykle mam 26-28 dni.
    Po wizycie ok 10 dc wiem kiedy muszę wziąć zastrzyk bo u mnie problem z pękaniem. Później po zastrzyku 7 dni robię progesteron i w kolejnym dniu usg żeby sprawdzić czy pękły.
    U mnie tak to wygląda.

    Kala92 lubi tę wiadomość

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • An33 Koleżanka
    Postów: 119 9

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    Ja przy stymulacji chodzę przed 10dc bo już mam wtedy dosyć ładne pęcherzyki.
    Raz w 11dc miałam 23mm a brałam letrozol od 5dc do 9dc
    Drugi raz w 10dc miałam 16mm a brałam letrozol też od 5dc do 9dc
    Trzeci raz w 10dc miałam 2 pęcherzyki 11mm i 15mm i też letrozol od 5dc do 9dc

    Cykle mam 26-28 dni.
    Po wizycie ok 10 dc wiem kiedy muszę wziąć zastrzyk bo u mnie problem z pękaniem. Później po zastrzyku 7 dni robię progesteron i w kolejnym dniu usg żeby sprawdzić czy pękły.
    U mnie tak to wygląda.


    ma podobnie jak Ty, byłam ostatnio na ocenie 7 dnia cyklu, 8 był zastrzyk. Pęcherzyk już wtedy był 1,89cm

    Kala92 lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz brac zastrzyk na pęknięcia to fakt lepiej iść 7/8 i wtedy ewentualnie jak nie urosną to później. Ale jak to m być tylko kontrola czy samoistnie pękły to lepiej 13/14( w poscie nie jest napisane)

    Kala92 lubi tę wiadomość

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An33 wrote:
    ma podobnie jak Ty, byłam ostatnio na ocenie 7 dnia cyklu, 8 był zastrzyk. Pęcherzyk już wtedy był 1,89cm
    Wydaje mi się, że przy stymulowanej owulacji rosną szybciej. Przynajmniej tak jest u mnie .

    Kala92 lubi tę wiadomość

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    Wydaje mi się, że przy stymulowanej owulacji rosną szybciej. Przynajmniej tak jest u mnie .
    Nie koniecznie bo mi dojrzewały kolo 14/15 dc przy cyklach 28 dniowych

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Nie koniecznie bo mi dojrzewały kolo 14/15 dc przy cyklach 28 dniowych
    U mnie dwa razy też były w pełni dojrzałe blizej 14dc ale ponieważ biorę zastrzyki na pęknięcie to lekarz musi wiedzieć wcześniej jak sytuacja wygląda żeby zastrzyk był skuteczny (chociaż na razie ani ovitrelle ani pregnyl nie działa) żeby nie były za duże. Każda z nas inaczej reaguje na leczenie, An33 w 8dc miała już zastrzyk więc też bardzo szybko.

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marita80 wrote:
    U mnie dwa razy też były w pełni dojrzałe blizej 14dc ale ponieważ biorę zastrzyki na pęknięcie to lekarz musi wiedzieć wcześniej jak sytuacja wygląda żeby zastrzyk był skuteczny (chociaż na razie ani ovitrelle ani pregnyl nie działa) żeby nie były za duże. Każda z nas inaczej reaguje na leczenie, An33 w 8dc miała już zastrzyk więc też bardzo szybko.
    Oczywiście, że każda ma inaczej i każdy miesiąc jest inny. Ja w miesiącu poprzedzający zajście miałam tak, ze po zastrzyku ovutriell dostałam @ wiec w ciągu miesiąca mialam @ była 3 razy . ( wcześniej przyjmowałam ten lek i nie było problemów) a zastrzyki nie pomagają w pęknięciu czy pekaja i sie nie udaje?

  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 14 grudnia 2020, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Oczywiście, że każda ma inaczej i każdy miesiąc jest inny. Ja w miesiącu poprzedzający zajście miałam tak, ze po zastrzyku ovutriell dostałam @ wiec w ciągu miesiąca mialam @ była 3 razy . ( wcześniej przyjmowałam ten lek i nie było problemów) a zastrzyki nie pomagają w pęknięciu czy pekaja i sie nie udaje?
    Niestety nie pomagają i robią się torbiele. Ani ovitrelle ani 2 ampułki pregnyl nie działają. Powiedział, że będziemy walczyć bo dopiero 2 miesiące, że bardzo ładnie reaguję na stymulacje i najprawdopodobniej w tym cyklu jak te torbiele znowu znikną to dostanę ovitrelle i pregnyl . Póki co czekam na @ i do 5dc idę na usg.

    Gość lubi tę wiadomość

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
‹‹ 896 897 898 899 900 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ