X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 20 marca 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikie wrote:
    Bardziej martwi mnie ten estradiol . Jest 6.1 a według norm minimum to 12,5 :( jakieś sposoby na podwyższenie tego poziomu?
    Moim zdanie wynik Fsh i Lh wskazuje na PCOS , jeszcze ten niski estradiol może wskazywać na hipogonadyzm lub zespół policystycznych jajników .
    Lekarz Ci wszystko wyjaśni .
    Uzbrój się w cierpliwość .
    Głowa do góry!
    Wszystko jest do wyleczenia :)

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 21 marca 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy lekarz PCOS nie powinien zauważyć na USG?

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 21 marca 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Pytanko mam. Jako, że ten monitoring był taki, że mogłoby go w sumie nie być, jak pisałam ostatnio... Endo było ładne, jak nigdy, widziała pęcherzyki, oceniała owulację na początek tygodnia i w weekend robiłam testy owu. Paskowe wyszły piękne, zrobiłam dla potwierdzenia elektroniczny I pierwszy raz faktycznie pokazał, że owszem, to ten czas. Więc co mi do stracenia zostało... ciach i korzystaliśmy. W 21 dniu cyklu zrobiłam badanie krwi, jak co miesiąc, będąc pewna, że owulacja była j będzie wysoki progesteron. Otóż nie. Progesteron wyniósł <5. I teraz czy macie pomysł co się mogło zadziac? Czy było blisko owulacji, Ale pęcherzyki nie pękł, stąd tak się zadziało 🤔🤔

    :)
  • Pewska Autorytet
    Postów: 1762 1290

    Wysłany: 21 marca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Hej dziewczyny. Pytanko mam. Jako, że ten monitoring był taki, że mogłoby go w sumie nie być, jak pisałam ostatnio... Endo było ładne, jak nigdy, widziała pęcherzyki, oceniała owulację na początek tygodnia i w weekend robiłam testy owu. Paskowe wyszły piękne, zrobiłam dla potwierdzenia elektroniczny I pierwszy raz faktycznie pokazał, że owszem, to ten czas. Więc co mi do stracenia zostało... ciach i korzystaliśmy. W 21 dniu cyklu zrobiłam badanie krwi, jak co miesiąc, będąc pewna, że owulacja była j będzie wysoki progesteron. Otóż nie. Progesteron wyniósł <5. I teraz czy macie pomysł co się mogło zadziac? Czy było blisko owulacji, Ale pęcherzyki nie pękł, stąd tak się zadziało 🤔🤔

    Moglo tak wlasnie byc, ze organizm sie szykowal na owu ale cos przerwalo. A moze sie opozni i jeszxze bedzie. Jak masz mozliwosc to moze skocz gdzies na szybkie usg zeby sprawdzic czy jeszcze jestes przed czy moze jakas torbiel powstala. Bedziesz miec pewnosc co sie wydarzylo a do tego gdyby miala jeszcze byc owulka to bedziesz wiedziala kiedy sie przytulac i nie stracisz cyklu :)

    2017 - syn 💙
    2019 - poronienie
    2020 - 2x cb
    2021 - cb

    2021-
    08.07 - II 🍀
    9.07 - Beta 40 mlU 🍀
    12.07 - Beta 310 mlU 🍀
    15.07 - Beta 590 mlU
    19.07 - Beta 1200 mlU
    23.07 - 5t3d pęcherzyk 7mm 🍀
    30.07 - 6t3d 0,5 cm Cudu 😍
    06.08 - 7t3d 1,1 cm Maleństwa ❤
    18.08 -9t1d 2,3 cm Dzieciątka ❤
    09.09 - 12t2d 5,47cm Szczęścia 💗
    02.11 - 20t0d 380g Radości 💗
    16.12 - 26t2d 1000g Miłości 🍓
    14.01 - 30+3 1600g Dzidziusia 👶
    16.02 - 35+1 2500g Córeczki 🍓
    15.03 - córcia 💗

    2023-
    16.06 - 10mm Cudu z ❤

    preg.png[/url]
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 21 marca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewska wrote:
    Moglo tak wlasnie byc, ze organizm sie szykowal na owu ale cos przerwalo. A moze sie opozni i jeszxze bedzie. Jak masz mozliwosc to moze skocz gdzies na szybkie usg zeby sprawdzic czy jeszcze jestes przed czy moze jakas torbiel powstala. Bedziesz miec pewnosc co sie wydarzylo a do tego gdyby miala jeszcze byc owulka to bedziesz wiedziala kiedy sie przytulac i nie stracisz cyklu :)


    Kochana ja już plamienia okresowe mam z bo to 29 dc, więc po ptakach, Ale po prostu mnie ciekawi. W środę mam usg specjalistyczne które bada płodność w 30 miejscach to pewnie zobaczą co I jak, jak będzie torbiel to dadzą znać.
    Ale dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie chciałam się upewnić, czy dobrze myślę. ;)

    :)
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 21 marca 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie. Czy ciążę biochemiczną traktuje się jak okres i można w tym cyklu stymulowac owulację letrozolem?

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 22 marca 2021, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    A ja mam pytanie. Czy ciążę biochemiczną traktuje się jak okres i można w tym cyklu stymulowac owulację letrozolem?

    Ja symulację zaczęłam po pierwszej miesiączce po ciąży biochemicznej, czyli opowiadając na twoje pytanie - nie, poczekalabym na twoim miejscu na normalną miesiączkę. Lekarz mi powiedział, że warto odczekać, żeby hormony się wyregulowaly i koniecznie po cb musi Cię zobaczyć lekarz, czy nie tworzy się żadna torbiel, a tym bardziej przed symulacją. Ja wiem, że czekanie jest irytujące...

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 22 marca 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Kochana ja już plamienia okresowe mam z bo to 29 dc, więc po ptakach, Ale po prostu mnie ciekawi. W środę mam usg specjalistyczne które bada płodność w 30 miejscach to pewnie zobaczą co I jak, jak będzie torbiel to dadzą znać.
    Ale dziękuję za odpowiedź. Tak właśnie chciałam się upewnić, czy dobrze myślę. ;)
    Emi, trzymam za Ciebie kciuki 🥰🥰
    Kochana co to za badanie co bada płodność w 30 miejscach ?

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 22 marca 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem ciekawa co to za badanie, już trochę siedze na ovufriend i nigdy nie słyszałam o nim.

    A tak a propos letrozolu (ja za miesiąc startuję z Lamettą): macie jakieś skutki uboczne? Coś jak leki na zbicie prolaktyny, tj. ospałość, zmęczenie, ból głowy?

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 22 marca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to usg jakieś specjalistyczne. 3d doppler ultrasound scan. Pojutrze mam badanie, mam doslac wszelkie badania robione do tej pory i 30go konsultacja że specjalista. Wtedy dobierze odpowiednie dla mnie leczenie. Jako. Że nie pochodzilam się z tym, że ivf tylko z jajeczkami dawczyni, próbuję zasięgnąć innej opinii. I być może leczenia. Klinika w której to nie badanie specjalizuje się w ivf z niskim amh i w naturalnym ivf.

    :)
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 23 marca 2021, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Też jestem ciekawa co to za badanie, już trochę siedze na ovufriend i nigdy nie słyszałam o nim.

    A tak a propos letrozolu (ja za miesiąc startuję z Lamettą): macie jakieś skutki uboczne? Coś jak leki na zbicie prolaktyny, tj. ospałość, zmęczenie, ból głowy?

    Hejka,

    Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych lametty, wszystko było normalnie :)

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Chmiella Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któraś z Was dostała zalecenie, żeby brać Leterozol dłużej niż 5 dni w miesiącu?

  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 23 marca 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmiella wrote:
    Cześć, czy któraś z Was dostała zalecenie, żeby brać Leterozol dłużej niż 5 dni w miesiącu?

    Ja w ostatnio cyklu miałam zalecenie brać Lamette od 2 do 9 dnia cyklu.

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 23 marca 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmiella wrote:
    Cześć, czy któraś z Was dostała zalecenie, żeby brać Leterozol dłużej niż 5 dni w miesiącu?

    Ja brałam od 3 do 7 dnia i po usg w 12 dc pani doktor zaleciła brać kolejne 5 dni w tym samym cyklu

  • Chmiella Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 marca 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Ja w ostatnio cyklu miałam zalecenie brać Lamette od 2 do 9 dnia cyklu.


    O dokładnie o to mi chodziło. A jaka była przyczyna wydłużenia terapii? U mnie cienkie endometrium.

  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 23 marca 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmiella wrote:
    O dokładnie o to mi chodziło. A jaka była przyczyna wydłużenia terapii? U mnie cienkie endometrium.
    Słabo reagowałam na mniejszą dawkę, pęcherzyki nie rosły do odpowiednich rozmiarów.

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 23 marca 2021, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Też jestem ciekawa co to za badanie, już trochę siedze na ovufriend i nigdy nie słyszałam o nim.

    A tak a propos letrozolu (ja za miesiąc startuję z Lamettą): macie jakieś skutki uboczne? Coś jak leki na zbicie prolaktyny, tj. ospałość, zmęczenie, ból głowy?

    Mi się zdarzają mdłości, ale nie jest tak źle. Raz mnie tez głowa bolała. Od tego cyklu mam zwiekszona dawkę czyli 2 tabletki dziennie od 3 do 7 dc i tylko jeden wieczór były mdłości, poza tym wszystko ok 🙂

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 24 marca 2021, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmiella wrote:
    O dokładnie o to mi chodziło. A jaka była przyczyna wydłużenia terapii? U mnie cienkie endometrium.

    Ja również biorąc już 2 tabletki od 2 o 7 dnia cyklu zostałyi dołożone kolejne 3 dni, powód nie reagowałam na tabletki pęcherzyki malutkie.

    Po dodaniu do tabletek zastrzyku menopur udało się uzyskać 1 pęcherzyk który nie pękł :(

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 24 marca 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj byłam na badaniu. Ok 30 minut usg. Prawy jajnik nie ma w ogóle rezerwy jajeczek. Jest praktycznie nieaktywny. Lewy ma torbiel, o której wiedziałam, ma też nowa malutka (niepekniety pecherzyk) I ma malutka rezerwę widoczną. Czyli te 0.4 amh. Jajowody drożne, słyszałam jak krew przez nie śmiga. Nie stwierdził pcos, jak poprzednia klinika. Nie stwierdził enometriozy, jak poprzednia klinika. Mam po prostu predyspozycje do torbieli. Zdziwiony, że letrozol bez monitoringu że amh zrobione tak późno. Kazał dac cała dokumentację z przebiegu laparoskopii tego prswrgk jajnika (może za bardzo wylyzeczkowali z stąd zerowa aktywnosc) na ciążę ze swoimi jajeczkami mam max 20% szans powodzenia, natomiast z jajeczkami dawczyni 50.

    :)
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 24 marca 2021, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dzisiaj byłam na badaniu. Ok 30 minut usg. Prawy jajnik nie ma w ogóle rezerwy jajeczek. Jest praktycznie nieaktywny. Lewy ma torbiel, o której wiedziałam, ma też nowa malutka (niepekniety pecherzyk) I ma malutka rezerwę widoczną. Czyli te 0.4 amh. Jajowody drożne, słyszałam jak krew przez nie śmiga. Nie stwierdził pcos, jak poprzednia klinika. Nie stwierdził enometriozy, jak poprzednia klinika. Mam po prostu predyspozycje do torbieli. Zdziwiony, że letrozol bez monitoringu że amh zrobione tak późno. Kazał dac cała dokumentację z przebiegu laparoskopii tego prswrgk jajnika (może za bardzo wylyzeczkowali z stąd zerowa aktywnosc) na ciążę ze swoimi jajeczkami mam max 20% szans powodzenia, natomiast z jajeczkami dawczyni 50.


    Gdzie robią takie badania? Jeżeli można wiedzieć jaka Cena? Jakikolwiek plan Wam zaproponowali?

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
‹‹ 922 923 924 925 926 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ