X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 28 marca 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Mój jajowod został Udrożniony właśnie na laparo więc jak jest z tym problem to jak najbardziej :)
    W lutym miałam zabieg w marcu podeszliśmy do iui niestety pęcherzyk nie pękł.. Zrobiły się torbiele które nie znikły teraz dostałam na 21 antykoncepcyjne i mam nadzieję że po nich wszystko zniknie i dojdzie do porządku i będziemy mogli podchodzić do kolejne iui.

    W zasadzie nie wiem czy jest z tym problem, bo nigdy nie miałam robionej drożności, ale lekarz kieruje mnie od razu na laparo. Mam nadzieje ze to dobry krok :)

    Domma lubi tę wiadomość

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 28 marca 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    W zasadzie nie wiem czy jest z tym problem, bo nigdy nie miałam robionej drożności, ale lekarz kieruje mnie od razu na laparo. Mam nadzieje ze to dobry krok :)

    Trzeba mieć nadzieję, 3mam kciuki!

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 29 marca 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    W zasadzie nie wiem czy jest z tym problem, bo nigdy nie miałam robionej drożności, ale lekarz kieruje mnie od razu na laparo. Mam nadzieje ze to dobry krok :)

    Jak jest wysokie amh, to pewnie. Przy okazji zbadaja droznosc, więc tym bardziej lepiej. Ja zdecydowałam się na laparoskopie, bo wcześniej próbowali podłączyć mnie tabletkami I nic to nie dało. Torbiel się nie wchłonela, mówili, że moje problemy z owulacja I regularnoscia cykli to właśnie przez torbiel. Ale nie zrobili badania AMH, nie powiedzieli, że usunięcie torbiela obniży rezerwę... co w moim akurat przypadku było kluczowe... Ale jeśli Ty masz wysokie amh, to myślę, że nie ma co się zastanawiać ❤

    Bunia96 lubi tę wiadomość

    :)
  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 29 marca 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak długo byłyście stymulowane letrozolem, u mnie to będzie 6 cykl i to na zwiększonej dawce. Jaki plan miał na Was lekarz dalej jeżeli leczenie letrozolem się udało?

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 29 marca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Dziewczyny jak długo byłyście stymulowane letrozolem, u mnie to będzie 6 cykl i to na zwiększonej dawce. Jaki plan miał na Was lekarz dalej jeżeli leczenie letrozolem się udało?

    U mnie trzeci cykl. W pierwszym cyklu trzy pęcherzyki ale endometrium 5mm i nic z tego nie wyszło.
    Drugi cykl nie było nawet pęcherzyków no więc wszystko jasne.
    Dziś idę na kolejny monitoring po zwiększonej dawce aromku 3 x 1 tab od 3-7dc . + dostałam sildefil , które kosztowało mnie 150 zł na poprawę endometrium...Zobaczymy co z tego będzie ale szczerze mówiąc myślę że nic....

    Szczerze mówiąc jestem nieco wykończona finansowo tymi monitoringami , wizytami, receptami i badaniami, które w zasadzie od czterech miesięcy nie przyniosły nic nowego.

    Desire87 lubi tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 29 marca 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Dziewczyny jak długo byłyście stymulowane letrozolem, u mnie to będzie 6 cykl i to na zwiększonej dawce. Jaki plan miał na Was lekarz dalej jeżeli leczenie letrozolem się udało?
    Mi powiedział, ze po 6 stym cyklu tylko on vitro.
    Dodam , Że owulacje mam swoje , wszystkie wyniki książkowe , partner również a ciąży jak brak tak brak już 6sty rok. Grunt to się nie poddawać .

    Desire87, MaggiePie lubią tę wiadomość

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 29 marca 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo właśnie jestem po wizycie. Dalej niema żadnych popraw jeżeli chodzi o cienkie endometrium i zakończyliśmy stymulację aromkiem bo nie przynosi to żadnych nawet najmniejszych rezultatów.
    Ginekolog postanowił skierować mnie na histeroskopie. Któraś miała? Coś możecie mi powiedzieć o tym?
    Ginekolog podejrzewa zrosty w macicy i jak zapisał na kartce zespół ashermanna.

  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 29 marca 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Mi powiedział, ze po 6 stym cyklu tylko on vitro.
    Dodam , Że owulacje mam swoje , wszystkie wyniki książkowe , partner również a ciąży jak brak tak brak już 6sty rok. Grunt to się nie poddawać .
    No właśnie ja tak samo, wyniki bardzo dobre z dwóch stron a ponad 4 lata walczę i się nie udaje :(

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 29 marca 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    No właśnie ja tak samo, wyniki bardzo dobre z dwóch stron a ponad 4 lata walczę i się nie udaje :(

    Miałaś może robiona histeroskopie ? Stwierdziłam , ze przy najbliższej wizycie sama zaproponuje swojemu lekarzowi , być może problemem są jakieś zrosty na macicy, może polipy. Dużo o tym czytałam , ze mozna Mieć wyniki książkowe , naturalne owulacje , ale coś tam w środku „przeszkadza” w zajściu w ciąże...

  • Desire87 Koleżanka
    Postów: 128 15

    Wysłany: 29 marca 2021, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Miałaś może robiona histeroskopie ? Stwierdziłam , ze przy najbliższej wizycie sama zaproponuje swojemu lekarzowi , być może problemem są jakieś zrosty na macicy, może polipy. Dużo o tym czytałam , ze mozna Mieć wyniki książkowe , naturalne owulacje , ale coś tam w środku „przeszkadza” w zajściu w ciąże...
    Histeroskopii nie miałam, miałam badana drożność jajowodów i wszytko wyszło ok, mój lekarz na razie "uwzial się" na tą stymulacja, ale z cyklu na cykl tracę nadzieję na powodzenie tej metody,...

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem zapisana po świętach na badanie drożności w szpitalu. Powiedzcie proszę czego się mam spodziewać. Długo to trwa? Czytałam w necie że badanie szybko ale potem trzeba zostać na oddziale 2 godziny. Miałyście tak? Czy szybkie badanie i do domu? Przygotowywalyscie się jakoś do tego wcześniej? Mam kontakt z moją doktor przez smsy i ciężko mi się dopytać o wszytsko... wiem że dzień przed antybiotyk i badanie stopnia czystości po miesiączce..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2021, 12:08

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 30 marca 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Hej, jestem zapisana po świętach na badanie drożności w szpitalu. Powiedzcie proszę czego się mam spodziewać. Długo to trwa? Czytałam w necie że badanie szybko ale potem trzeba zostać na oddziale 2 godziny. Miałyście tak? Czy szybkie badanie i do domu? Przygotowywalyscie się jakoś do tego wcześniej? Mam kontakt z moją doktor przez smsy i ciężko mi się dopytać o wszytsko... wiem że dzień przed antybiotyk i badanie stopnia czystości po miesiączce..

    Dokładnie badanie trwa szybko, leżysz parę godzin na oddziale i zostajesz wypisana do domu.

    Najważniejsza jest badanie czystości i tyle :) u mnie na wynik tego badania czekało się sporo czasu, nie wiem jak będzie u Ciebie?

    Jolene lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Dokładnie badanie trwa szybko, leżysz parę godzin na oddziale i zostajesz wypisana do domu.

    Najważniejsza jest badanie czystości i tyle :) u mnie na wynik tego badania czekało się sporo czasu, nie wiem jak będzie u Ciebie?

    Doktor kazala mi ten stopień czystości zrobić w piątek w klinice czyli powinny już być te wyniki do wtorku. Martwię się tylko ze okres nie skończy mi się tak całkiem do piątku..

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 30 marca 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,
    mam zapisany Aromek 2x1 do stymulacji.
    czy ten lek ma jakieś skutki uboczne i jakie efekty daje? :)

    pozdrawiam.

    zDmVp2.png
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 30 marca 2021, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Dokładnie badanie trwa szybko, leżysz parę godzin na oddziale i zostajesz wypisana do domu.

    Najważniejsza jest badanie czystości i tyle :) u mnie na wynik tego badania czekało się sporo czasu, nie wiem jak będzie u Ciebie?
    Hej. Ja miałam robioną drożność 2 tyg temu w szpitalu metodą laparoskopową. Musiałam mieć zrobione posiewy bakteriologiczne Myco/Ureaplasma i Chlamydia. Na te wyniki czekałam 2 tygodnie! I tak w jeden dzień zostałam przyjęta do szpitala, pobrano mi krew do badań. Na drugi dzień rano miałam robioną laparoskopie. Wcześniej robili mi lewatywe i zakładali cewnik. Po laparo spałam cały dzień. Na kolejny dzień wypisano mnie do domu. A będziesz mieć robioną laparoskopie czy Sono HSG?

    Jolene lubi tę wiadomość

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Hej. Ja miałam robioną drożność 2 tyg temu w szpitalu metodą laparoskopową. Musiałam mieć zrobione posiewy bakteriologiczne Myco/Ureaplasma i Chlamydia. Na te wyniki czekałam 2 tygodnie! I tak w jeden dzień zostałam przyjęta do szpitala, pobrano mi krew do badań. Na drugi dzień rano miałam robioną laparoskopie. Wcześniej robili mi lewatywe i zakładali cewnik. Po laparo spałam cały dzień. Na kolejny dzień wypisano mnie do domu. A będziesz mieć robioną laparoskopie czy Sono HSG?
    HSG :)
    Kurcze mam nadzieję że by mi cos powiedziała gdybym miała tam być dłużej niż jeden dzień, zwłaszcza że ten szpital nie jest w moim mieście i mąż będzie na mnie czekał w aucie 😅

  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 366 241

    Wysłany: 30 marca 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też będę miała HSG po świętach. Jestem po 6 symulacjach aromkiem i nie ma efektu. Wczoraj zrobiłam posiew w czwartek będzie wynik. Mi lekarz mówił że HSG trwa krótko i później do domu się idzie odrazu. Rozmawialam z lekarzam i jeszcze po HSG spróbujemy znowu wrócić do stymulacji.

    Jolene lubi tę wiadomość

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 30 marca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Ja też będę miała HSG po świętach. Jestem po 6 symulacjach aromkiem i nie ma efektu. Wczoraj zrobiłam posiew w czwartek będzie wynik. Mi lekarz mówił że HSG trwa krótko i później do domu się idzie odrazu. Rozmawialam z lekarzam i jeszcze po HSG spróbujemy znowu wrócić do stymulacji.
    Ja też na początku miałam robić prywatnie HSG ale jak mi powiedzieli że przy dużych zrostach HSG i tak nie pomoże i nie udrożni jajowodów to zdecydowałam się w szpitalu na laparoskopie. Ale tak HSG trwa krótko, jest podobno bardzo bolesne i wychodzi się zaraz po zabiegu. To na pewno jest na plus. Ja jestem zadowolona z laparoskopii przynajmniej lekarze wszystko dokładnie obejrzeli no i najważniejsze udrożnili jajowody 💪

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Ja też na początku miałam robić prywatnie HSG ale jak mi powiedzieli że przy dużych zrostach HSG i tak nie pomoże i nie udrożni jajowodów to zdecydowałam się w szpitalu na laparoskopie. Ale tak HSG trwa krótko, jest podobno bardzo bolesne i wychodzi się zaraz po zabiegu. To na pewno jest na plus. Ja jestem zadowolona z laparoskopii przynajmniej lekarze wszystko dokładnie obejrzeli no i najważniejsze udrożnili jajowody 💪
    Bardzo bolesne ?😯😱
    Dostałam od razu skierowanie na HSG, w sumie to tu od Was się dowiaduje że można inaczej. Ciekawa jestem co tam wyjdzie. Jeszcze tydzień a już się stresuje

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Ja też będę miała HSG po świętach. Jestem po 6 symulacjach aromkiem i nie ma efektu. Wczoraj zrobiłam posiew w czwartek będzie wynik. Mi lekarz mówił że HSG trwa krótko i później do domu się idzie odrazu. Rozmawialam z lekarzam i jeszcze po HSG spróbujemy znowu wrócić do stymulacji.
    A mówił lekarz czy masz się jakoś przygotować przed ? Na niektórych stronach piszą o lekkostrawnej kolacji i byciu naczczo na badaniu, czego tez nie usłyszałam od lekarza więc nie wiem nic🙄 Ja miałam 3 stymulacje letrozolem, pęcherzyki rosły ale nic z tego.

‹‹ 924 925 926 927 928 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ