X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 30 marca 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Bardzo bolesne ?😯😱
    Dostałam od razu skierowanie na HSG, w sumie to tu od Was się dowiaduje że można inaczej. Ciekawa jestem co tam wyjdzie. Jeszcze tydzień a już się stresuje
    Tak mi powiedzieli jak pytałam w klinice o Sono. Ale też że mogę wziąć środki przeciwbólowe pół godziny przed zabiegiem.

    Jolene lubi tę wiadomość

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 30 marca 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Tak mi powiedzieli jak pytałam w klinice o Sono. Ale też że mogę wziąć środki przeciwbólowe pół godziny przed zabiegiem.
    Ooo dzięki, może też się zaopatrzę w coś przeciwbólowego

    Margaritta lubi tę wiadomość

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 31 marca 2021, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Ooo dzięki, może też się zaopatrzę w coś przeciwbólowego
    Hej , ja miałam robione HSG i na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć , ze nic a nic nie bolało! Bardziej bolało zakładanie cewnika . Cofnij się tu na wątku o 2, 3 strony ktoś już pytał o to badanie ,kilka dziewczyn jednogłośnie wypowiedziało się , ze badanie nie było bolesne .
    Standardowo ,po badaniu jestes do dwóch godzin na oddziale i wypisują Cię . Wynik masz odrazu na poczekaniu, gdyż po podaniu kontrastu widać na monitorze czy kontrast przechodzi przez jajowody , czy nie .
    Pozdrawiam

    Jolene lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2021, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim, miałam i zwykłe HSG i laparo
    Zwykle HSG miałam w czerwcu tamtego roku nie zakładali mi cewnika, badanie trwało krótko i nie bolało aż tak 🤗 jak niektóre dziewczyny to opisują jest to poprosi dziwne uczucie po 3 mc zaszłam w ciążę ale niestety pozamaciczna 😢
    Od stycznia na stymulacji ale nie udało się i lekarz wysłał mnie na laparo udrożnienie jestem 2 tygodnie po zabiegu . I wszędzie piszą tak że jak do pół roku nie zajdzie się w ciążę to in vitro bo nie ma co próbować dalej
    Więc jeżeli macie szansę iść na laparo to polecam.

    Jolene lubi tę wiadomość

  • MaggiePie Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 31 marca 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Pozwólcie, że dołączę. Właśnie jestem przy końcówce pierwszego cyklu stymulowanego letrozolem. Brałam 3-7 dzień cyklu po 1 tabletce. Powiedzcie, czy kogoś też tak strasznie bolały po tym jajniki? Dzień 2 i 3 z letrozolem to był jakiś koszmar. W nocy prawie wyłam z bólu jajników. Byłam potem na monitoringu i w 12 dc jeden pęcherzyk już pękł, a drugi był wielkości 22mm. Zastanawia mnie ten ból przez 2 dni. Lekarz, na moje pytanie to w sumie zbył. Jakoś rozmowa zeszła na kolejne tematy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2021, 07:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2022, 10:09

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 31 marca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    hej dziewczyny,
    mam zapisany Aromek 2x1 do stymulacji.
    czy ten lek ma jakieś skutki uboczne i jakie efekty daje? :)

    pozdrawiam.
    Efekty różne... U mnie pęcherzyki rosły, ale endometrium stało w miejscu i i tak nic z tego nie wyszło.
    Efektów ubocznych żadnych nie miałam.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 31 marca 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Desire87 wrote:
    Dziewczyny jak długo byłyście stymulowane letrozolem, u mnie to będzie 6 cykl i to na zwiększonej dawce. Jaki plan miał na Was lekarz dalej jeżeli leczenie letrozolem się udało?

    Mój lekarz podjął decyzję o histeroskopii żeby zobaczyć czy nie ma zrostów w macicy.

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 31 marca 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Miałaś może robiona histeroskopie ? Stwierdziłam , ze przy najbliższej wizycie sama zaproponuje swojemu lekarzowi , być może problemem są jakieś zrosty na macicy, może polipy. Dużo o tym czytałam , ze mozna Mieć wyniki książkowe , naturalne owulacje , ale coś tam w środku „przeszkadza” w zajściu w ciąże...

    To samo powiedział mi przedwczoraj ginekolog . Stymulację nic nie dały bo endometrium jest cienkie i nie ruszyło ani trochę ani po estrofemie, ani po letrozolu, ani po globulkach z viagry, które ponoć przynoszą cuda. Jak było 5mm tak jest dalej.
    Ginekolog stwierdził, że może są jakieś zrosty w macicy i proponuje histeroskopie. Niestety stwierdził też jeżeli zrosty tam faktycznie będą to poprzecina je i wtedy będzie musiał na pół roku mi założyć wkladke czyli mam pół roku stracone jeżeli o ciążę.

  • MaggiePie Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 31 marca 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just hope! wrote:
    Hej ja miałam tak w 8i 9 dc. Pobolewanie jajników nie było jakieś duże ale czułam. U mnie były jeszcze zawroty głowy i omdlenie. Za radą dziewczyn skonsultowałam się z lekarzem i pow. Ze tak może być u niektórych mnie wczoraj na monitoringu 11dc 2 pęcherzyki 18 mm i 20mm wiec Różnie organizmy reagują. Jednak jak masz wątpliwości skonsultuj z lekarzem. 🙂

    No właśnie, jakoś ten temat mega bólu jajników nie był za bardzo omówiony. Zobaczymy co dalej. Czuję, że @ nadchodzi. Lekka załamka. Jeśli nadejdzie to idę od razu po na HSG. Ale przed kolejnymi ewentualnymi stymulacjami na pewno będę bardziej drążyć temat bólu jajników, bo był nie do zniesienia.

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 31 marca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy po laparoskopii wraca się na drugi dzień do normalnego funkcjonowania czy jakieś zwolnienie trzeba brać, żeby dojść do siebie ?

    U mnie wczoraj monitoring, pęcherzyk 17 mm, jutro wieczorem mam sobie podać ovitrelle, jak ten cykl się nie uda to w kolejnym laparo.

    MaggiePie u mnie tez nie występowały takie bóle, czasem lekkie bole lub takie napięcie w podbrzuszu, wydaje mi się ze to nie jest normalne ze miałaś aż tak silny ból, chyba warto jeszcze właśnie szukać informacji na ten temat lub skonsultować. Może to nic takiego, ale lepiej uważać na siebie i sprawdzać 🙂

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 31 marca 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikie wrote:
    To samo powiedział mi przedwczoraj ginekolog . Stymulację nic nie dały bo endometrium jest cienkie i nie ruszyło ani trochę ani po estrofemie, ani po letrozolu, ani po globulkach z viagry, które ponoć przynoszą cuda. Jak było 5mm tak jest dalej.
    Ginekolog stwierdził, że może są jakieś zrosty w macicy i proponuje histeroskopie. Niestety stwierdził też jeżeli zrosty tam faktycznie będą to poprzecina je i wtedy będzie musiał na pół roku mi założyć wkladke czyli mam pół roku stracone jeżeli o ciążę.

    Nie wiedziałam, że to tak działa przy zrostach, że tyle przerwy... czekanie jest najgorsze w staraniach, ciagle się na coś czeka.
    Ale w razie co to zawsze trochę odpoczynek dla umysłu i czas dla siebie. Ja gdy miałam przymusowa przerwę miesięczna w staraniach to głowa mi bardzo odpoczęła od doszukiwania się objawow ciąży itd.

  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 31 marca 2021, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikie wrote:
    To samo powiedział mi przedwczoraj ginekolog . Stymulację nic nie dały bo endometrium jest cienkie i nie ruszyło ani trochę ani po estrofemie, ani po letrozolu, ani po globulkach z viagry, które ponoć przynoszą cuda. Jak było 5mm tak jest dalej.
    Ginekolog stwierdził, że może są jakieś zrosty w macicy i proponuje histeroskopie. Niestety stwierdził też jeżeli zrosty tam faktycznie będą to poprzecina je i wtedy będzie musiał na pół roku mi założyć wkladke czyli mam pół roku stracone jeżeli o ciążę.
    Tak , czy siak lepiej poddać się badaniu dla świetego spokoju , ze poczyniło się wszystko co mozna było , by być mamusia. Jak będą zrosty , to już mamy przyczynę braku ciąży , lekarz usunie i tak jak
    Bunia96 napisała będziesz miała pół roku na odstresowanie się i odłączenie od natrętnych mysli ciążowych, by moc później wypoczęta wrocic do „gry”.
    Jak to mówią nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło.
    Powodzenia Ci życzę , ja na pewno w tym roku również poddam się temu badaniu 😃

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 31 marca 2021, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Tak , czy siak lepiej poddać się badaniu dla świetego spokoju , ze poczyniło się wszystko co mozna było , by być mamusia. Jak będą zrosty , to już mamy przyczynę braku ciąży , lekarz usunie i tak jak
    Bunia96 napisała będziesz miała pół roku na odstresowanie się i odłączenie od natrętnych mysli ciążowych, by moc później wypoczęta wrocic do „gry”.
    Jak to mówią nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło.
    Powodzenia Ci życzę , ja na pewno w tym roku również poddam się temu badaniu 😃

    Dzięki dziewczyny... Jakoś podniosło mnie to na duchu. No właśnie tego czy ta wkładka jest konieczna pewna nie jestem i chce to skonsultować z innym ginekologiem.
    Postanowiłam nieco odpuścić. Odpuścić nawet do takiego stopnia że sprzedać ubranka, wózek i inne rzeczy, które mam po synu. Ciągle tylko się zastanawiam czy trafie z pora roku, czy będzie syn, czy wózek za ten czas za który zajde w ciążę nie będzie już przedpotopowy. Zastanawiam się nad bzurami, smuce się tym że coś leży na strychu i doluje, że coś idzie nie tak... Bezsensu. Już nie wspomnę że wcześniej uwaliłam sobie w głowie że chce między dziećmi trzy lata i liczyłam każdy dzień....

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 1 kwietnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Dziewczyny a czy po laparoskopii wraca się na drugi dzień do normalnego funkcjonowania czy jakieś zwolnienie trzeba brać, żeby dojść do siebie ?

    U mnie wczoraj monitoring, pęcherzyk 17 mm, jutro wieczorem mam sobie podać ovitrelle, jak ten cykl się nie uda to w kolejnym laparo.

    MaggiePie u mnie tez nie występowały takie bóle, czasem lekkie bole lub takie napięcie w podbrzuszu, wydaje mi się ze to nie jest normalne ze miałaś aż tak silny ból, chyba warto jeszcze właśnie szukać informacji na ten temat lub skonsultować. Może to nic takiego, ale lepiej uważać na siebie i sprawdzać 🙂


    Ja po laparo wróciłam tego samego dnia do domu. O
    Potrzymali mnie chyba z godzinkę, żeby zobaczyć, czy jest ok. Myślę, że przydałoby się zwolnienie. Brzuch boli, ciągnie. Ja chodziłam lekko przygarbiona, po schodach bardzo powoli, bo bolało. Jazda samochodem do domu była udręką 🙈

    :)
  • MaggiePie Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 1 kwietnia 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    MaggiePie u mnie tez nie występowały takie bóle, czasem lekkie bole lub takie napięcie w podbrzuszu, wydaje mi się ze to nie jest normalne ze miałaś aż tak silny ból, chyba warto jeszcze właśnie szukać informacji na ten temat lub skonsultować. Może to nic takiego, ale lepiej uważać na siebie i sprawdzać 🙂

    No właśnie, szukałam jakichkolwiek informacji, czy letrozol wywołuje ból jajników, ale tak jak widzę potwierdzasz i Ty i inne dziewczyny, nie jest to spotykane. Trochę mnie to niepokoi, będę drążyć u lekarza. Od razu mnóstwo myśli. Może to jakieś niewykryte schorzenia, może coś co ma związek z faktem, że póki co nie udało się zaciążyć.

    A tymczasem dzisiaj 27dc. Normalnie jutro powinnam dostać @ +1, max 2 dni. Dziś ostatnia luteina. Czy wiecie może, czy @ przychodzi od razu po luteinie, czy tak jak gdzieś czytałam, w przeciągu 2-3 dni? Zatestuję jeszcze jutro, ale jakoś się nie nastawiam.

  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 2 kwietnia 2021, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Hej , ja miałam robione HSG i na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć , ze nic a nic nie bolało! Bardziej bolało zakładanie cewnika . Cofnij się tu na wątku o 2, 3 strony ktoś już pytał o to badanie ,kilka dziewczyn jednogłośnie wypowiedziało się , ze badanie nie było bolesne .
    Standardowo ,po badaniu jestes do dwóch godzin na oddziale i wypisują Cię . Wynik masz odrazu na poczekaniu, gdyż po podaniu kontrastu widać na monitorze czy kontrast przechodzi przez jajowody , czy nie .
    Pozdrawiam


    Cześć,
    Postanowiłam w końcu się odezwać, bo póki co czytałam tylko Wasze wpisy;)

    Ja miałam przed stymulacja Letrozolem, badanie SONO HSG u doktorka w gabinecie. Nastawiłam się na spoko, zniosę to, na pewno nie będzie tak strasznie. Dla mnie było, najgorsze badanie ever, jak puszczał płyn to się zwijałam z bólu a później było mi tak słabo, ze siedziałam tam po badaniu z godzinę. Nie chce Was straszyć, ale u mnie po prostu nie było tak znośnie jak u innych. Także co kobieta to inny próg bólu, inna budowa itp. Ale na pewno trzeba podjeść zadaniowo, iść, zrobić i dalej.
    U mnie na szczęście wyszły drożne jajniki i zaczęłam stymuluacje, teraz zaczynam trzeci cykl..

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Też pozwolę włączyć się do rozmowy.
    Ja miałam robione tradycyjne HSG, i przy zakładaniu tego sprzętu na szyjkę macicy myślałam, zejde, ból okropny,
    Podanie kontrastu również bolało ale do wytrzymania, a jajowody drożne.

    Mam do Was pytanie,
    Mam problem z cienkim endometrium, lekarze powoli rozkładają ręce.
    Czy przy stymulacji letrozolem brałyście coś jeszcze na endo?
    Próbowałam naturalnych metod, viagry, aspiryny Wit. E., wlewów z osocza i gcsf.
    Wydaje mi się, że jak brałam przy stymulacji rozniez pabidexamezatol było lepiej.
    Czy dobrze rozumiem, że ten lek jest na obniżenie testosteronu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 13:39

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kundzia07 wrote:
    Cześć,
    Też pozwolę włączyć się do rozmowy.
    Ja miałam robione tradycyjne HSG, i przy zakładaniu tego sprzętu na szyjkę macicy myślałam, zejde, ból okropny,
    Podanie kontrastu również bolało ale do wytrzymania, a jajowody drożne.

    Mam do Was pytanie,
    Mam problem z cienkim endometrium, lekarze powoli rozkładają ręce.
    Czy przy stymulacji letrozolem brałyście coś jeszcze na endo?
    Próbowałam naturalnych metod, viagry, aspiryny Wit. E., wlewów z osocza i gcsf.
    Wydaje mi się, że jak brałam przy stymulacji rozniez pabidexamezatol było lepiej.
    Czy dobrze rozumiem, że ten lek jest na obniżenie testosteronu?
    Ja z naturalnych metod stosowałam do owulacji olej z wiesiołka, jadłam garść migdałów i piłam lampkę czerwinego wina. Endometrium miałam wtedy cudnej urody, jak to określił mój ginekolog.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2021, 14:11

  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Ja z naturalnych metod stosowałam do owulacji olej z wiesiołka, jadłam garść migdałów i piłam lampkę czerwinego wina. Endometrium miałam wtedy cudnej urody, jak to określił mój ginekolog.
    Niestety, na mnie nic nie działa z takich rzeczy 😔
    Histeroskopia też nic nie pokazała.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
‹‹ 925 926 927 928 929 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ