X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 311 480

    Wysłany: 9 marca 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Dajesz nadzieję 🤩🤩

    W którym dniu cyklu dostałaś te zastrzyki? :)


    Zaczęłam od 13dc do 18dc menopur a19dnia ovitrelle tyle że w owym cyklu u mnie pęcherzyki były dużo mniejsze od twoich więc pewnie mniej zastrzyków Cię czeka

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 9 marca 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikie wrote:
    Ojej gratulacje :)
    A przy dwóch tabletkach nie zawsze były pęcherzyki?
    Ja biorę po dwie tabletki, ostatnio nie miałam pęcherzyków i byłam w szoku i załamaniu bo byłam pewna że jak po letrezolu nie ma tych pęcherzyków to chyba coś ze mną srogo nie tak :(

    Ja jestem w pierwszym stymulowanym cyklu. Biorę 1 tabletkę od 2-6 tv. W 10 dc pęcherzyki poniżej 10 mm, wczoraj w 13 dc pęcherzyki 11 mm. W tym cyklu mam już nie przychodzić na monitoring tylko przyjść w 2 dc sprawdzić czy nie ma torbieli i zmienić dawkę leku... problem jest taki że 2 dc będzie w święta i się nie dostanę do lekarza.
    Powiedzcie mi proszę jak to jest ze zwiększoną dawką? Bierzecie po prostu 2 tabletki dziennie przez 5 dni? Lekarz powiedział tylko że zwiększymy dawkę dwukrotnie ale nie zapytałam jak to ma dokładnie wyglądać a obawiam się że bede musiala sobie sama ją zmienić bo na wizytę nie będzie co liczyć 😐

    Załamałam się wczoraj bo liczyłam, że na lekach pęcherzyki urosną choć trochę a tu znowu nic z tego 😓

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 9 marca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bodzenka wrote:
    Zaczęłam od 13dc do 18dc menopur a19dnia ovitrelle tyle że w owym cyklu u mnie pęcherzyki były dużo mniejsze od twoich więc pewnie mniej zastrzyków Cię czeka

    Tak dostałam tylko dwa zastrzyki wczoraj i dziś. Jutro wizyta będzie 14DC.

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 311 480

    Wysłany: 9 marca 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Tak dostałam tylko dwa zastrzyki wczoraj i dziś. Jutro wizyta będzie 14DC.


    Daj znać co urosło 😁


    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 9 marca 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Ja jestem w pierwszym stymulowanym cyklu. Biorę 1 tabletkę od 2-6 tv. W 10 dc pęcherzyki poniżej 10 mm, wczoraj w 13 dc pęcherzyki 11 mm. W tym cyklu mam już nie przychodzić na monitoring tylko przyjść w 2 dc sprawdzić czy nie ma torbieli i zmienić dawkę leku... problem jest taki że 2 dc będzie w święta i się nie dostanę do lekarza.
    Powiedzcie mi proszę jak to jest ze zwiększoną dawką? Bierzecie po prostu 2 tabletki dziennie przez 5 dni? Lekarz powiedział tylko że zwiększymy dawkę dwukrotnie ale nie zapytałam jak to ma dokładnie wyglądać a obawiam się że bede musiala sobie sama ją zmienić bo na wizytę nie będzie co liczyć 😐

    Załamałam się wczoraj bo liczyłam, że na lekach pęcherzyki urosną choć trochę a tu znowu nic z tego 😓

    A masz swoje naturalne owulacje? Może jednak jeszcze urosną, nie odpuszczaj w tym cyklu, rób testy owulacyjne, mi też w pierwszym cyklu stymulacji letrozolem miało nic nie urosnąć. Lekarz w 10 dc stwierdził, że nic nie widzi i żebym przyszła za miesiąc, jak go zaczęłam dopytywać czy już nie ma żadnej szansy, to kazał mi przyjść tydzień pozniej, i jednak miałam dwa ładne pęcherzyki.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    A masz swoje naturalne owulacje? Może jednak jeszcze urosną, nie odpuszczaj w tym cyklu, rób testy owulacyjne, mi też w pierwszym cyklu stymulacji letrozolem miało nic nie urosnąć. Lekarz w 10 dc stwierdził, że nic nie widzi i żebym przyszła za miesiąc, jak go zaczęłam dopytywać czy już nie ma żadnej szansy, to kazał mi przyjść tydzień pozniej, i jednak miałam dwa ładne pęcherzyki.

    Zawsze miałam swoje owulacje bez stymulacji. Potwierdzone kilka razy na USG. Może faktycznie jeszcze coś się z tego wykluje. U mnie są długie cykle i owu zazwyczaj 17-19 dc

    Dzięki za choć cień nadziei ❤

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Daj znać dziś co i jak trzymam ✊✊✊
    Dziś bylam na monitoringu w 17dc, pęcherzyk ladnie pękł teraz tylko czekac na @, lub nie ;)

    Bunia96, Domma lubią tę wiadomość

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Bodzenka Autorytet
    Postów: 311 480

    Wysłany: 9 marca 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Tak dostałam tylko dwa zastrzyki wczoraj i dziś. Jutro wizyta będzie 14DC.


    Daj znać co urosło 😁


    Ona: 01.1989
    TSH 1,9
    IO metformax 2 g
    AMH 5.21
    Histeroskopia 29.02.2024 usunięto 4 polipy i cystę wraz z łyżeczkowaniem

    On : 05.1984
    Morfologia 2%


    Pierwsza córka 07.2013 15 cykli starań

    Druga córka 08.2021 prawie 4 lata starań


    Walka o 3 szczęście od września 2023
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 9 marca 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_Z wrote:
    Ja jestem w pierwszym stymulowanym cyklu. Biorę 1 tabletkę od 2-6 tv. W 10 dc pęcherzyki poniżej 10 mm, wczoraj w 13 dc pęcherzyki 11 mm. W tym cyklu mam już nie przychodzić na monitoring tylko przyjść w 2 dc sprawdzić czy nie ma torbieli i zmienić dawkę leku... problem jest taki że 2 dc będzie w święta i się nie dostanę do lekarza.
    Powiedzcie mi proszę jak to jest ze zwiększoną dawką? Bierzecie po prostu 2 tabletki dziennie przez 5 dni? Lekarz powiedział tylko że zwiększymy dawkę dwukrotnie ale nie zapytałam jak to ma dokładnie wyglądać a obawiam się że bede musiala sobie sama ją zmienić bo na wizytę nie będzie co liczyć 😐

    Załamałam się wczoraj bo liczyłam, że na lekach pęcherzyki urosną choć trochę a tu znowu nic z tego 😓

    Nie trać nadziei, może ten cykl nie jest stracony, skoro masz długie cykle. U mnie się już skróciły ale był czas, gdy tez miałam bardzo długie cykle i wtedy ta owulacja była późno, może Twoje pecherzyki jeszcze nie zdążyły urosnąć. Szczególnie, że to pierwszy cykl stymulowany, mój lekarz mówił, że leki zazwyczaj dają efekt od drugiego cyklu 😉
    A odpowiadając na pytanie jak zwiększyć dawkę to mój lekarz kazał brać jedna tabletkę rano i jedna wieczorem. Tez od kolejnego cyklu zwiększam dawkę, to będzie u mnie trzeci cykl stymulowany 🙂
    No chyba, że zdarzy się cud i się uda jeszcze w tym cyklu 🤭

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 10 marca 2021, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    Dziś bylam na monitoringu w 17dc, pęcherzyk ladnie pękł teraz tylko czekac na @, lub nie ;)
    Pięknie! 3mam kciuki ✊

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Magda_Z Autorytet
    Postów: 311 170

    Wysłany: 10 marca 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    Nie trać nadziei, może ten cykl nie jest stracony, skoro masz długie cykle. U mnie się już skróciły ale był czas, gdy tez miałam bardzo długie cykle i wtedy ta owulacja była późno, może Twoje pecherzyki jeszcze nie zdążyły urosnąć. Szczególnie, że to pierwszy cykl stymulowany, mój lekarz mówił, że leki zazwyczaj dają efekt od drugiego cyklu 😉
    A odpowiadając na pytanie jak zwiększyć dawkę to mój lekarz kazał brać jedna tabletkę rano i jedna wieczorem. Tez od kolejnego cyklu zwiększam dawkę, to będzie u mnie trzeci cykl stymulowany 🙂
    No chyba, że zdarzy się cud i się uda jeszcze w tym cyklu 🤭

    O, o tym nie słyszałam że pierwszy cykl może być mało efektywny. Oby kolejny był lepszy 🙏
    Zastanawiam się czy lekarka mi dobrze powiedziała żeby już w tym cyklu nie przychodzić (monitoring w 13 dc) tylko dopiero w następnym przy rozpoczęciu krwawienia. Kompletnie się na tym nie znam i dla mnie stymulacja to czarna magia a jeszcze mój lekarz przyjmuje tylko 2 dno w tygodniu i na monitoring chodzę do przypadkowych lekarzy którzy akurat tego dnia mają przyjęcia.

    starania o 👶 od 1.2020 🍀

    08.2021 - 16 tc 💔 Marysia 👼

    MTHFR C677T (homo)
    PAI-1 4G/5G (hetero)

    W końcu będzie dobrze 💚 jeśli jeszcze nie jest dobrze to znaczy, że to jeszcze nie koniec 💪
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 10 marca 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeden 18mm
    Lekarz zaproponował inseminacje na sobotę, wstępnie się zgodziłam ale nie wiem co myśleć 🤷‍♀️

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Mam jeden 18mm
    Lekarz zaproponował inseminacje na sobotę, wstępnie się zgodziłam ale nie wiem co myśleć 🤷‍♀️
    Daj znac co zdecydujesz :)

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 10 marca 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    Daj znac co zdecydujesz :)
    Zdecydowaliśmy się, co nam szkodzi może akurat 🙈🙈🙈

    Bodzenka, emimor89 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 11 marca 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Zdecydowaliśmy się, co nam szkodzi może akurat 🙈🙈🙈
    Trzymam kciuki!!

    Domma lubi tę wiadomość

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • PaniM Ekspertka
    Postów: 206 135

    Wysłany: 11 marca 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki macie poziom estradiolu przed owulacja po stymulacji lametta? Miałam estradiol niecałe 100 i nie wiem czy to ok? Lekarz mowi ze to przez lamette ale obawiam sie czy przy takim poziomie estradiolu komórka jajowa jest dojrzała

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 11 marca 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniM wrote:
    Dziewczyny jaki macie poziom estradiolu przed owulacja po stymulacji lametta? Miałam estradiol niecałe 100 i nie wiem czy to ok? Lekarz mowi ze to przez lamette ale obawiam sie czy przy takim poziomie estradiolu komórka jajowa jest dojrzała

    Nie pamiętam jakie miałam wyniki badań na początku, a teraz nie robię nigdy estradiolu przed owulacją.
    Zawsze robię razem z progesteronem 7 dni po owulacji - według zaleceń lekarza.
    Też się zastanawiam nad tym poziomem estradiolu, bo dziś byłam zbadać, jestem 8 lub 9 dni po owulacji, a jego poziom wynosi 252.. czy to nie za wysoki? Czy to może jakoś źle wpływać?

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 13 marca 2021, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po IUI we wtorek wizyta 🤐🤐🤐

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 14 marca 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja jestem już po laparoskopii. Jajowody udrożnione. Od kolejnego cyklu działamy z Lamettą 💪

    Domma lubi tę wiadomość

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 14 marca 2021, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja jestem już po laparoskopii. Jajowody udrożnione. Od kolejnego cyklu działamy z Lamettą 💪
    Ta są sytuacja jaka miałam miesiąc temu!

    Powodzenia! 😍

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
‹‹ 920 921 922 923 924 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ