X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Hmmm co do drożności wydaje mi się to serio za podstawowe badanie.. Cały czas miałam pęcherzyki z prawego który na laparoskopii okazał się niedrożny..

    Myślę dziewczyny że nie ma co zwlekać też nie miałam wcześniej żadnych operacji ani nic. Okazało się że mam endo 1st. Pomimo braku jakikolwiek objawów.

    Teraz 1 cykl po operacji i drożności w piątek wizyta czy mamy jakieś pęcherzyki.

    Dodatkowo u mnie problem jest z tym że jak jest to nie pęka 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ ale jestem pełna nadziei
    Ja idę w przyszłym tygodniu na drożność, też uważam to za podstawowe badanie. Pomimo, że wszystkie wyniki mam bardzo dobre to ciągle się nie udaje. Mam nadzieję że po drożności w końcu się uda.

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 3 marca 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Ja idę w przyszłym tygodniu na drożność, też uważam to za podstawowe badanie. Pomimo, że wszystkie wyniki mam bardzo dobre to ciągle się nie udaje. Mam nadzieję że po drożności w końcu się uda.
    Trzymam kciuki ✊✊✊

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Staraczka21 Ekspertka
    Postów: 210 52

    Wysłany: 3 marca 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia24 wrote:
    Dziewczyny, a czy ktoraś z was stosowala przy stymulacji letrozolem Miovelię kub Miovelię Nac? Lekarz polecił mi picie miovelii, piję ją od 2 miesiecy zobaczyny czy da jakis efekt
    Tak ja mam dokładnie ten sam zestaw. 3-7dc miovelia nac + lametta 2x1. A codziennie zwykła miovelia

  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 3 marca 2021, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Ja idę w przyszłym tygodniu na drożność, też uważam to za podstawowe badanie. Pomimo, że wszystkie wyniki mam bardzo dobre to ciągle się nie udaje. Mam nadzieję że po drożności w końcu się uda.

    Trzymam kciuki 😊

  • kikie Koleżanka
    Postów: 38 3

    Wysłany: 3 marca 2021, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    A robiłaś drożność? Czy też narazie stymulacja?
    Mi doktor ostatnio wspominała o inseminacji a mi się płakać chce na samą myśl bo skoro wyniki ok to dlaczego nie wychodzi normalnie?

    Póki co drożność nie.
    U mnie z jednej strony to jest takie "wszystko albo nic" .
    Przyczyną może być endometrioza 1stopnia , może to być Hashimoto, niedoczynność tarczycy. Może też chodzi o te za cienkie endometrium. Może i coś tam jest niedrozne bo laparoskopie miałam 5 lat temu więc może i już coś tam się porobilo od tego czasu .
    Póki co tylko stymulacja, ale lekarz nie widział potrzeby robienia żadnych badań typu estrogen, prolaktyna, lh, FSH i tu mam zagwozdkę bo trochę czuje się jak królik doświadczalny :/ Postanowiłam że sama te badania porobie dla swojego własnego spokoju bo z jednej strony niby powinnam ufać lekarzowi, ale z drugiej strony spotkałam na swojej drodze tylu partaczy, że już nawet nie chodzi o zaufanie ale o mój cenny czas i moje pieniądze bo comiesięczne monitoringi, recepty też tanie nie są.
    O inseminacji nawet nie myślę. Myślę że jak dojdę do takiego momentu to raczej zrezygnuje po prostu z posiadania dziecka bo jedno już mam więc to nie tak że świat mi się wali.

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 3 marca 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie jestem po monitoringu, 2 pęcherzyki po 14mm w 11dc . Mam iść jeszcze w sobotę, zobaczymy czy coś podrosną i czy pękną. Lekarz coś mówił ze jak do soboty urosną to w poniedzialek kaze ki zrobic badanie z krwi ale nie powiedzial jakie i nie mam pojęcia o co chodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2021, 21:27

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 3 marca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Co to znaczy 2 pecherzyki w 1dc???
    Tak , czy siak gratulacje , ze wyhodowałas 2 :)
    Powodzonka :)
    W 11 dniu cyklu :) nie zauważyłam blędu :) po jednym w kazdym jajniku :) zobaczymy czy pękną same, mąż jedzie w niedziele na tydzień do pracy i moze się okazać zę będzie za późno ;)

    Gosiar1988 lubi tę wiadomość

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 4 marca 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kikie wrote:
    Póki co drożność nie.
    U mnie z jednej strony to jest takie "wszystko albo nic" .
    Przyczyną może być endometrioza 1stopnia , może to być Hashimoto, niedoczynność tarczycy. Może też chodzi o te za cienkie endometrium. Może i coś tam jest niedrozne bo laparoskopie miałam 5 lat temu więc może i już coś tam się porobilo od tego czasu .
    Póki co tylko stymulacja, ale lekarz nie widział potrzeby robienia żadnych badań typu estrogen, prolaktyna, lh, FSH i tu mam zagwozdkę bo trochę czuje się jak królik doświadczalny :/ Postanowiłam że sama te badania porobie dla swojego własnego spokoju bo z jednej strony niby powinnam ufać lekarzowi, ale z drugiej strony spotkałam na swojej drodze tylu partaczy, że już nawet nie chodzi o zaufanie ale o mój cenny czas i moje pieniądze bo comiesięczne monitoringi, recepty też tanie nie są.
    O inseminacji nawet nie myślę. Myślę że jak dojdę do takiego momentu to raczej zrezygnuje po prostu z posiadania dziecka bo jedno już mam więc to nie tak że świat mi się wali.

    Niestety... pochłania to dużo kasy i czasu a póki co efektów brak..

  • 3 ciążą Autorytet
    Postów: 368 245

    Wysłany: 4 marca 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam stymulację już 6 cykl i miałam wielka nadzieje ze się uda. Za 5 dni mam dostać okres i jeszcze mam nadzieję że w tym ostatnim stymulowana cyklu się uda a jak nie to też bede robić drożność i zobaczymy.

    Domma, Jolene lubią tę wiadomość

    Córka 2015r. Córka 2018r. Styczeń 2022r. Ciąża pozamaciczna (usunięcie jajowodu) Wrzesień 2022r. poronienie
    age.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 4 marca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro mam o 14 wizytę. Ciekawe czy jakieś pęcherzyki będą, ogólnie czułam prace jajników w tym cyklu oby tylko pękły.. Gdy już będą.

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 4 marca 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 ciążą wrote:
    Ja miałam stymulację już 6 cykl i miałam wielka nadzieje ze się uda. Za 5 dni mam dostać okres i jeszcze mam nadzieję że w tym ostatnim stymulowana cyklu się uda a jak nie to też bede robić drożność i zobaczymy.

    Oby @ nie przyszła ✊✊✊

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 4 marca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jesteśmy po wizycie w klinice. Moje AMH 0,4 . Jajeczka na wyczerpaniu. Przy tak niskim wyniku IVF tylko z jajeczkami innej osoby. Szanse na zajście w ciążę dała na 1%. Załamana jestem. Ruszyła nam procedura na IVF z jajeczkami od dawczyni. Za miesiąc mamy jakie spotkanie z psychologiem, żeby ocenił czybjestesmt gotowi na taką decyzję itd. Potem ok pół roku czekania w kolejce po jajeczka. Po usg lekarz była zdziwiona, że I tak tam w środku wyglądałam całkiem ok. W sensie Endo 18 mm, powinnam mieć owulację na początku następnego tygodnia. Przepisala dalej letrozol, bo znikoma szansa, ale zawsze. Nie zaszkodzi, A pomóc może. Uderzenia gorąca jednak zwiastowały najgorsze... :( siedzę z chipsami I winem.

    :)
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 4 marca 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jesteśmy po wizycie w klinice. Moje AMH 0,4 . Jajeczka na wyczerpaniu. Przy tak niskim wyniku IVF tylko z jajeczkami innej osoby. Szanse na zajście w ciążę dała na 1%. Załamana jestem. Ruszyła nam procedura na IVF z jajeczkami od dawczyni. Za miesiąc mamy jakie spotkanie z psychologiem, żeby ocenił czybjestesmt gotowi na taką decyzję itd. Potem ok pół roku czekania w kolejce po jajeczka. Po usg lekarz była zdziwiona, że I tak tam w środku wyglądałam całkiem ok. W sensie Endo 18 mm, powinnam mieć owulację na początku następnego tygodnia. Przepisala dalej letrozol, bo znikoma szansa, ale zawsze. Nie zaszkodzi, A pomóc może. Uderzenia gorąca jednak zwiastowały najgorsze... :( siedzę z chipsami I winem.
    Kochana , nie poddawaj się ! Walcz do końca ! „Zarzuć”letroZol i wyluzuj się :) znane są przypadki , ze dziewczyny z gorszymi wynikami zachodziły w ciąże :)
    Ile masz lat?
    Walka o pierwsza ciąże?
    Powiedz ile pęcherzyków wyhodowałas na 3 tabletkach? Pamietam , ze pisałaś ze będziesz miała monitoring ?
    Pozdrowionka !!! Trzymaj się i nie załamuj !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 20:27

    Bodzenka, Jolene, emimor89 lubią tę wiadomość

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 4 marca 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jesteśmy po wizycie w klinice. Moje AMH 0,4 . Jajeczka na wyczerpaniu. Przy tak niskim wyniku IVF tylko z jajeczkami innej osoby. Szanse na zajście w ciążę dała na 1%. Załamana jestem. Ruszyła nam procedura na IVF z jajeczkami od dawczyni. Za miesiąc mamy jakie spotkanie z psychologiem, żeby ocenił czybjestesmt gotowi na taką decyzję itd. Potem ok pół roku czekania w kolejce po jajeczka. Po usg lekarz była zdziwiona, że I tak tam w środku wyglądałam całkiem ok. W sensie Endo 18 mm, powinnam mieć owulację na początku następnego tygodnia. Przepisala dalej letrozol, bo znikoma szansa, ale zawsze. Nie zaszkodzi, A pomóc może. Uderzenia gorąca jednak zwiastowały najgorsze... :( siedzę z chipsami I winem.

    Przytulam na odległość kochana ! Nie załamuj się, walcz, trzymam mocno kciuki ❤️

    emimor89 lubi tę wiadomość

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiar1988 wrote:
    Kochana , nie poddawaj się ! Walcz do końca ! „Zarzuć”letroZol i wyluzuj się :) znane są przypadki , ze dziewczyny z gorszymi wynikami zachodziły w ciąże :)
    Ile masz lat?
    Walka o pierwsza ciąże?
    Powiedz ile pęcherzyków wyhodowałas na 3 tabletkach? Pamietam , ze pisałaś ze będziesz miała monitoring ?
    Pozdrowionka !!! Trzymaj się i nie załamuj !

    Pęcherzyki 2. Ale czy piękną... ogólnie mam w sumie pół roku co najmniej zanim się doczekam na jajko od kogoś. Aczkolwiek letrozol też będzie wyjeżdżał. Alenjakos straciłam zapał I nadzieję... To duży cios dla mnie. Mam 31 lat. Gdzieś się pomyślałam, że może być źle, że menopauza, bo miałam te uderzenia gorąca jak nigdy. Ale wiecie jak jest... nadzieja robi swoje. Teraz już chyba nawet nadziei nie ma. :( nawyki zostaną te same. Dieta, ćwiczenia, suplementy. Dołączę Q10 I witaminę D. Ponoć dobrze działa. I niech się dzieje co chce. :(

    :)
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Pęcherzyki 2. Ale czy piękną... ogólnie mam w sumie pół roku co najmniej zanim się doczekam na jajko od kogoś. Aczkolwiek letrozol też będzie wyjeżdżał. Alenjakos straciłam zapał I nadzieję... To duży cios dla mnie. Mam 31 lat. Gdzieś się pomyślałam, że może być źle, że menopauza, bo miałam te uderzenia gorąca jak nigdy. Ale wiecie jak jest... nadzieja robi swoje. Teraz już chyba nawet nadziei nie ma. :( nawyki zostaną te same. Dieta, ćwiczenia, suplementy. Dołączę Q10 I witaminę D. Ponoć dobrze działa. I niech się dzieje co chce. :(


    Dostaniesz coś na pęknięcie? Ja właśnie za chwilę ruszam na monitoring ( 9 dc) ostatnio mimo ovitrelle pęcherzyk nie pękł.. Zastanawiam się jaki plan będzie miała teraz Pani doktor.. Jak znów przepisze mi ovitrelle to będę pytać czyoze dwa czy coś innego czy cokolwiek mogę zrobić wspomoc żeby pękło... :(

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 5 marca 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Dostaniesz coś na pęknięcie? Ja właśnie za chwilę ruszam na monitoring ( 9 dc) ostatnio mimo ovitrelle pęcherzyk nie pękł.. Zastanawiam się jaki plan będzie miała teraz Pani doktor.. Jak znów przepisze mi ovitrelle to będę pytać czyoze dwa czy coś innego czy cokolwiek mogę zrobić wspomoc żeby pękło... :(


    Nie, w Anglii nic nie przepisuja, nie daja nic na pekniecie. Gdybym jej nie zapytala jak moje endometrium I czy sa jajeczja, kiedy owulacja, to by nawet nie powiedziala mi tego. Bo skan robila pod katem czy torbiel nie urosla. A teraz, jak juz amh tak niskie, ze szans na ivf z wlasnymi jajeczkami nie daja, to w dupie maja dalsza diagnostyke I badania. 🤷‍♀️

    Domma lubi tę wiadomość

    :)
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Nie, w Anglii nic nie przepisuja, nie daja nic na pekniecie. Gdybym jej nie zapytala jak moje endometrium I czy sa jajeczja, kiedy owulacja, to by nawet nie powiedziala mi tego. Bo skan robila pod katem czy torbiel nie urosla. A teraz, jak juz amh tak niskie, ze szans na ivf z wlasnymi jajeczkami nie daja, to w dupie maja dalsza diagnostyke I badania. 🤷‍♀️
    Ojeje.. Sorki przypadkiem kliklam lubię to..

    To faktycznie niezbyt jest te leczenie tam.. Ehh trzeba być dobrej myśli.

    Ja po wizycie mam na lewym jajniku 3 pęcherzyki dopiero mają po 12 i 13 mm.. W poniedziałek kolejna wizyta, ale słabe enometrium tylko 6 mm

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Gosiar1988 Ekspertka
    Postów: 150 65

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Staraczki!

    Tak ze zwykłej ciekawości- są tu dziewczyny które są stymulowane letrozolem więcej niż 6miesiecy?
    Zastanawiam się , czy dalsze stymulowanie ma sens ...

    Pozdrawiam Was wszystkie i z całego serca nam życzę II upragnionych kreseczek !

  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byłam dziś znów na monitoringu i ten mój pęcherzyk, który w poniedziałek miał 3 cm na szczęście pękł. Co prawda raczej powątpiewam w ten cykl, chociaż mój lekarz mówił, że taki duży pęcherzyk nadal jest zdolny do zapłodnienia.. ale nie nastawiam się, nawet szczerze mówiąc trochę odpuściliśmy starania jak sie okazało, że ten pęcherzyk już taki duży i nie wiadomo było co z nim będzie... ostatnie współżycie w poniedziałek było, a lekarz mówi ze pęcherzyk pękł wtorek/środa.
    W kolejnym cyklu zwiększamy dawkę letrozolu do dwóch tabletek dziennie od 3 do 7 dc i dalozymy coś na pęknięcie.

‹‹ 918 919 920 921 922 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ