X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agad91 wrote:
    Tak,owuluje naturalnie co miesiąc z tym, że od 2 lat ciążę brak :(

    A robiłaś jakieś inne badania poza hormonami?
    Genetyka, nasienie, insulinę, glukozę, tarczycę?

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    A robiłaś jakieś inne badania poza hormonami?
    Genetyka, nasienie, insulinę, glukozę, tarczycę?
    Nasienie ok, glukoza i tarczyca ok :) insuliny i genetyki nie.. 😤🤯 nikt mi tego nie zasugerowal

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agad91 wrote:
    Nasienie ok, glukoza i tarczyca ok :) insuliny i genetyki nie.. 😤🤯 nikt mi tego nie zasugerowal
    A widzisz... Każdy ma trochę inny zakres badań wykonany, mimo podobnych sytuacji 🙂 zależy od lekarza i Twojego stanu zdrowia.
    Piszę o tych badaniach ze swojego skromnego doświadczenia😉, bo jestem w tej podobnej sytuacji. Starania prawie 2 lata i nadal bez dziecka, mimo ogólnego zdrowia. Lekarz w klinice zasugerował jeszcze m.in. te badania. Rozumiem, że anatomicznie też w porządku? Jeszcze jak nic nie wyjdzie (+te hormony o których mówiłaś) to zostaje immunologie sprawdzić. Tak bardzo gólnie rzecz biorąc, bo jest trochę tych badań. Sugeruję porozmawiać że swoim lekarzem i zapytać jak on to widzi. Co jest wg niego przyczyną i czy powinnaś zrobić jakieś dodatkowe badania na tym etapie. Jeśli faktycznie ma jakieś podejrzenia zbadaj to i tyle. Może akurat ma rację i to przez hormony tak jak pisałaś, więc dodatkowe badania niepotrzebne 🙂 ja chciałam się przebadać bardziej, bo nigdzie nic nie wychodziło i mam to sprawdzone dla swojego spokoju.
    Jestem obecnie w 2 cs i pomału myślę co by tu jeszcze zbadać;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2021, 20:59

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    Piszę o tym, bo jestem w podobnej sytuacji. Starania prawie 2 lata i nadal bez dziecka. Lekarz w klinice zasugerował jeszcze m.in. te badania. Rozumiem, że anatomicznie też w porządku? Jeszcze jak nic nie wyjdzie (+te hormony o których mówiłaś) to zostaje immunologie sprawdzić. Tak bardzo gólnie rzecz biorąc, bo jest trochę tych badań.
    Ja jestem obecnie w 2 cs i pomału myślę co by tu jeszcze zbadać;)

    Ja właśnie też dostałam wyniki, robiłam sobie badania na trombofilie ona też może przeszkadzać w zagnieżdżeniu. Niestety wyszła mi dodatkowo mutacją MTHFR oraz PAI-1

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    A widzisz... Każdy ma trochę inny zakres badań wykonany, mimo podobnych sytuacji 🙂 zależy od lekarza i Twojego stanu zdrowia.
    Piszę o tych badaniach ze swojego skromnego doświadczenia😉, bo jestem w tej podobnej sytuacji. Starania prawie 2 lata i nadal bez dziecka, mimo ogólnego zdrowia. Lekarz w klinice zasugerował jeszcze m.in. te badania. Rozumiem, że anatomicznie też w porządku? Jeszcze jak nic nie wyjdzie (+te hormony o których mówiłaś) to zostaje immunologie sprawdzić. Tak bardzo gólnie rzecz biorąc, bo jest trochę tych badań. Sugeruję porozmawiać że swoim lekarzem i zapytać jak on to widzi. Co jest wg niego przyczyną i czy powinnaś zrobić jakieś dodatkowe badania na tym etapie. Jeśli faktycznie ma jakieś podejrzenia zbadaj to i tyle. Może akurat ma rację i to przez hormony tak jak pisałaś, więc dodatkowe badania niepotrzebne 🙂 ja chciałam się przebadać bardziej, bo nigdzie nic nie wychodziło i mam to sprawdzone dla swojego spokoju.
    Jestem obecnie w 2 cs i pomału myślę co by tu jeszcze zbadać;)
    Dziękuję za pomoc!:))) Lekarz upiera się, że to problemy z estradiolem, ponieważ u mnie śluz i ból owulacyjny nie pokrywa się z obrazem USG. Wszystko występuje gdy jajo jest małe. Zglupiec idzie 🤯🤯🤯

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduje się że wczoraj byłam pierwszy raz na monitoringu i w 14dc pęcherzyk 19mm endometrium 7mm . Nie zdecydowałam się na zastrzyk tylko dlatego że nie wiem czy pęcherzyki same pękają czy nie, stwierdziłam że pierwszy raz spróbuję bez i za tydzień kolejny monitoring by się przekonać i zapobiec torbieli.



    Zmartwił mnie fakt że Lekarz widział pęcherzyk a u siebie na monitorze komputera nie był do końca pewny czy to przypadkiem nie są dwa pęcherzyki tak bardzo blisko siebie ale mam nadzieję że nie. Dlatego wizyta za tydzień i zobaczymy. Mimo wszystko coś ruszyło coś urosło bo po clo całkowicie nic nie było.



    I pytanie do dziewczyn które mają problemy z regularnością miesiączek. Czy po stymulacji miesiączki przychodziły szybciej? Czy brałyście duphaston po potwierdzonej owulacji by nie przedłużać cyklu?

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta Zuuz co tam dziewczyny u Was?

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Margaritta Zuuz co tam dziewczyny u Was?
    A u mnie narazie nic... Dzisiaj rano robiłam progesteron. Jutro mam wizytę u gin aby sprawdzić czy była owulacja, jeśli nie to czy czasem nie zrobiła się torbiel.

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    I pytanie do dziewczyn które mają problemy z regularnością miesiączek. Czy po stymulacji miesiączki przychodziły szybciej? Czy brałyście duphaston po potwierdzonej owulacji by nie przedłużać cyklu?

    Ja przyjmowałam luteinę po owulacji, która też podobno, oprócz wywołania miesiączki, ma wpływ na zagnieżdżenie zarodka.

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    A u mnie narazie nic... Dzisiaj rano robiłam progesteron. Jutro mam wizytę u gin aby sprawdzić czy była owulacja, jeśli nie to czy czasem nie zrobiła się torbiel.




    Daj znać jutro jak wizyta ale proszę tylko pozytywne wiadomości 🥰

    Margaritta lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Daj znać jutro jak wizyta ale proszę tylko pozytywne wiadomości 🥰
    Ja już myślę o kolejnym cyklu. W tym raczej późno dostałam Ovitrelle. Pęcherzyk miał już 26 mm w dniu zastrzyku. Zanim pękł mógł już mieć 28 mm. Mam tylko nadzieję że nie zrobiła się torbiel i będę mogła w maju podejść do kolejnej stymulacji. Bo akurat tak się poskłada, że mąż będzie na dłuższym urlopie :)

    ka. lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Ja już myślę o kolejnym cyklu. W tym raczej późno dostałam Ovitrelle. Pęcherzyk miał już 26 mm w dniu zastrzyku. Zanim pękł mógł już mieć 28 mm. Mam tylko nadzieję że nie zrobiła się torbiel i będę mogła w maju podejść do kolejnej stymulacji. Bo akurat tak się poskłada, że mąż będzie na dłuższym urlopie :)





    Kurcze teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam decydując się na nie podanie zastrzyku 😕😕😕😕


    Mysl pozytywnie w każdym bądź razie po zastrzyku to raczej musi pęknąć ten pęcherzyk?

    Margaritta lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Ja przyjmowałam luteinę po owulacji, która też podobno, oprócz wywołania miesiączki, ma wpływ na zagnieżdżenie zarodka.



    Anika tak to prawda luteina działa pozytywnie na zagnieżdżanie jak i na wywołanie miesiączki 🙂 dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 12:06

    Anika89 lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Kurcze teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam decydując się na nie podanie zastrzyku 😕😕😕😕


    Mysl pozytywnie w każdym bądź razie po zastrzyku to raczej musi pęknąć ten pęcherzyk?
    Niestety nie zawsze pęka mimo podania zastrzyku. Sama nie mogę prze żałować że nie uparłam się na podanie Ovitrelle na monitoringu w 12 dc gdy pęcherzyk miał 20 mm....:(

  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Margaritta Zuuz co tam dziewczyny u Was?

    Odnośnie Twojego pytania o miesiaczke to u mnie szybciej, tzn tak 29-32 dni i była. Chociaż ja zawsze biorę ovitrelle na pęknięcie i jednak trochę progesteron się podnosi. Podobno jeśli jest owulacja i progesteron jest „dobry”, to miesiączka musi wystąpić w terminie.

    Dzięki, że pytasz :) u mnie dobrze, czekam na 28.04 żeby testować i wtedy beta jeśli będzie przynajmniej cień cienia 😁 jeśli chodzi o duphaston to biorę dopiero w tym cyklu, aby pomoc w zagnieżdżeniu. Niestety niskie endometrium u mnie ok 6cm jak byłam na monitoringu dzień po owulacji i dwa pecherzyki pięknie pękły, może ten duphaston coś pomoże.

    Agusia94, Margaritta lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Odnośnie Twojego pytania o miesiaczke to u mnie szybciej, tzn tak 29-32 dni i była. Chociaż ja zawsze biorę ovitrelle na pęknięcie i jednak trochę progesteron się podnosi. Podobno jeśli jest owulacja i progesteron jest „dobry”, to miesiączka musi wystąpić w terminie.

    Dzięki, że pytasz :) u mnie dobrze, czekam na 28.04 żeby testować i wtedy beta jeśli będzie przynajmniej cień cienia 😁 jeśli chodzi o duphaston to biorę dopiero w tym cyklu, aby pomoc w zagnieżdżeniu. Niestety niskie endometrium u mnie ok 6cm jak byłam na monitoringu dzień po owulacji i dwa pecherzyki pięknie pękły, może ten duphaston coś pomoże.






    Po Twojej wiadomości jeszcze bardziej żałuję że nie zgodziłam się na zastrzyk ale byłam w takiej euforii widząc ten pęcherzyk że nie myślałam już racjonalnie o reszcie.



    28 to tuż tuż trzymam ✊✊✊✊✊✊ i duphaston na pewno pomoże. Coś czuję że będą dobre wiadomości już niedługo 🥰

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Niestety nie zawsze pęka mimo podania zastrzyku. Sama nie mogę prze żałować że nie uparłam się na podanie Ovitrelle na monitoringu w 12 dc gdy pęcherzyk miał 20 mm....:(




    No właśnie lekarz mówił że jak będę odczuwała jakieś bóle brzucha to natychmiast mam do niego przyjść bo może zrobić się torbiel przez niepekniety pęcherzyk. Dlatego dla dobra sprawy za tydzień kolejna wizyta by jakoś temu zapobiec lub szybko zareagować jak będzie taka potrzeba choć mam nadzieję że nie.
    Człowiek ciągle się uczy tyle już wiem tyle czytałam tyle wizyt u lekarza a nie wiedziałam podstawowej rzeczy że przy zastrzyku pęcherzyk też może nie pękać.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Odnośnie Twojego pytania o miesiaczke to u mnie szybciej, tzn tak 29-32 dni i była. Chociaż ja zawsze biorę ovitrelle na pęknięcie i jednak trochę progesteron się podnosi. Podobno jeśli jest owulacja i progesteron jest „dobry”, to miesiączka musi wystąpić w terminie.

    Dzięki, że pytasz :) u mnie dobrze, czekam na 28.04 żeby testować i wtedy beta jeśli będzie przynajmniej cień cienia 😁 jeśli chodzi o duphaston to biorę dopiero w tym cyklu, aby pomoc w zagnieżdżeniu. Niestety niskie endometrium u mnie ok 6cm jak byłam na monitoringu dzień po owulacji i dwa pecherzyki pięknie pękły, może ten duphaston coś pomoże.
    Trzymam kciuki aby się udało!!

    Zuuuz lubi tę wiadomość

  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Po Twojej wiadomości jeszcze bardziej żałuję że nie zgodziłam się na zastrzyk ale byłam w takiej euforii widząc ten pęcherzyk że nie myślałam już racjonalnie o reszcie.



    28 to tuż tuż trzymam ✊✊✊✊✊✊ i duphaston na pewno pomoże. Coś czuję że będą dobre wiadomości już niedługo 🥰


    Myśl pozytywnie, a może pęknie bez zastrzyku 😊 tak będziesz wiedziała na przyszłość! Ale mocno trzymam kciuki by pękł sam i żeby się udało! Daj znać koniecznie po następnej wizycie co tam słychać 🤞🏼🤞🏼

    Agusia, Margaritta - dzięki dziewczyny za dobre myśli 💕
    Oczywiście obiecałam sobie, że nie zrobie wcześniej testu, bo u mnie ovitrelle się długo utrzymuje w organizmie, dzisiaj pękłam i zrobiłam test 😂 cień cienia oczywiście był, ale to mogą być jednak pozostałości zastrzyku.
    Także jeszcze 6 dni, ale staram się nie nastawiać a jednoczenie myśle pozytywnie (sama nie rozumiem siebie co myśle) 😂😂

    Margaritta, Agusia94 lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Ja już myślę o kolejnym cyklu. W tym raczej późno dostałam Ovitrelle. Pęcherzyk miał już 26 mm w dniu zastrzyku. Zanim pękł mógł już mieć 28 mm. Mam tylko nadzieję że nie zrobiła się torbiel i będę mogła w maju podejść do kolejnej stymulacji. Bo akurat tak się poskłada, że mąż będzie na dłuższym urlopie :)

    Trzymam kciuki za jutro! Daj znać koniecznie 🤞🏼🤞🏼

    Margaritta lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
‹‹ 932 933 934 935 936 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ