X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    Zuuuz co tam u Ciebie? 😏 Wiadomo już w którą stronę? 😉
    Mam nadzieję że dobrze 🙂

    A Magda8989? Jak sytuacja?

    KarBar urosło coś?

    Hej,
    Przepraszam Was, ale potrzebowałam się odciąć. Mocniej się skupiłam ostatnio na pracy i psim psynku 🐶

    Niestety nie poszło w tym cyklu. Tersz stawiam mocniej na diete, jednak niskie endometrium może mieć wpływ na niepowodzenia. Staram się myśleć, ze gdzieś tam czeka na nas bycie rodzicami na pewno:)

    Margaritta, wooow gratulacje 😊 trzymam mocno kciuki za maleństwo 🤞🏼

    Dziewczyny kibicuje Waszym owu 🤞🏼ja w połowie maja pewnie wracam do gry😎

    Ves, Margaritta lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Hej,
    Przepraszam Was, ale potrzebowałam się odciąć. Mocniej się skupiłam ostatnio na pracy i psim psynku 🐶

    Niestety nie poszło w tym cyklu. Tersz stawiam mocniej na diete, jednak niskie endometrium może mieć wpływ na niepowodzenia. Staram się myśleć, ze gdzieś tam czeka na nas bycie rodzicami na pewno:)

    Polecam orzechy brazylijskie!

    Zawsze niskie endo, ten cykl dziennie orzechy i dzi w 12DC mam 9mm toz to cuuud :D

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 1 maja 2021, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Polecam orzechy brazylijskie!

    Zawsze niskie endo, ten cykl dziennie orzechy i dzi w 12DC mam 9mm toz to cuuud :D


    Domma piekne endo 😁 trzymam kciuki 🤞🏼
    wczoraj kupiłam brazylijskie, nie jestem ich fanka akurat, ale zaczynamy się lubić 😂 a ile dziennie powinno się jeść, wiesz może?

    Ja wlansie stawiam na dietę propłodnościową i miałam mini IO, ale jak ograniczyłam cukier to nie było śladu, wiec wracam do ograniczenia cukru, zdrowe posiłki, dużo warzyw, kiełki, czarnuszka, siemie i właśnie te orzechy 🙈 podobno tez suszone morele dobre są na endo, tez muszę się przełamać i zjem je 🤪

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 1 maja 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Domma piekne endo 😁 trzymam kciuki 🤞🏼
    wczoraj kupiłam brazylijskie, nie jestem ich fanka akurat, ale zaczynamy się lubić 😂 a ile dziennie powinno się jeść, wiesz może?

    Ja wlansie stawiam na dietę propłodnościową i miałam mini IO, ale jak ograniczyłam cukier to nie było śladu, wiec wracam do ograniczenia cukru, zdrowe posiłki, dużo warzyw, kiełki, czarnuszka, siemie i właśnie te orzechy 🙈 podobno tez suszone morele dobre są na endo, tez muszę się przełamać i zjem je 🤪

    Ojj ja też nie jestem ich fanką.. Jem bo jem około 4 dziennie wcinam i tak uroslo 🤐

    No ja niestety też bez cukru żyje, ciężko bo ciężko mi ale walczę.. Dużo warzyw również parowar to u mnie codziennie w ruchu :D oby te poświęcenia nasze nie poszły na marne ✊

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 1 maja 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz wrote:
    Hej,
    Przepraszam Was, ale potrzebowałam się odciąć. Mocniej się skupiłam ostatnio na pracy i psim psynku 🐶

    Niestety nie poszło w tym cyklu. Tersz stawiam mocniej na diete, jednak niskie endometrium może mieć wpływ na niepowodzenia. Staram się myśleć, ze gdzieś tam czeka na nas bycie rodzicami na pewno:)

    Margaritta, wooow gratulacje 😊 trzymam mocno kciuki za maleństwo 🤞🏼

    Dziewczyny kibicuje Waszym owu 🤞🏼ja w połowie maja pewnie wracam do gry😎





    Zuuz 😭😭😭 domyślam się co czujesz.
    Który to Twój cykl starań?

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 1 maja 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuuuz szkoda... 😔 Zrozumiałe, że czasem trzeba się wyciszyć i zająć czymś myśli... Chociaż po cichu liczyłam, że Ci się udało ale nie chcesz zapeszać... Sama nie wiem czy bym tak nie zrobiła.
    Na pewno kiedyś się nam wszystkim uda 👣 musimy wierzyć 👍 może nie ten cykl, ale następny. Zawsze jest nadzieja że to będzie tym razem🍀

    Ja polecam też olej z wiesiołka i migdały 🙂

    1 cs bez żadnych wspomagaczy 😉 i miałam Endo 7mm w 12 dc
    2 cs ww i 12mm w 13 dc☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2021, 13:34

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 1 maja 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z rad jakie tu kiedyś poczytałam i sama stosowałam to faktycznie orzechy brazylijskie kilka sztuk dziennie, lampka czerwonego wina, morele suszone na poprawę endometrium. Olej z wiesiołka dziewczyny chyba pisały, że na poprawę śluzu płodnego też jest dobre.
    A po owulacji jadłam po 2 plasterki świeżego ananasa razem z tym twardym środkiem przez jakieś 8-10dni- pomaga przy zagnieżdżeniu😘 Jak ktoś nie lubi ananasa to można w aptece kupić suplement diety z ananasa.

    Ves, Zuuuz lubią tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 1 maja 2021, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie znów pęcherzyk urósł jak szalony. Już nie wiem jak się umawiać na te monitoringi bo co cykl to inaczej. Wczoraj, 12 dc i 28mm, był tez drugi duży ale nie dopytałam, co u mnie jest nowością bo zawsze miałam jeden pęcherzyk. Wczoraj od razu zapisał mi ovitrelle, ale znów się boje ze taki duży pęcherzyk to mniejsze szanse. (Chociaż niektóre historie mówią, że niekoniecznie 😄)

    Ale zawiodłam się tez bardzo na lekarzu. Pisałam Wam, że mam mieć robiona laparoskopię, mówił mi ze po 3 cs, dopytywałam ciagle kiedy się umawiać itd to mi nie odpowiadał na pytania tylko kazał przyjść normalnie na monitoring i wtedy omówimy. No wiec przyszłam wczoraj, trwa 4 cs, a on mi wystawia skierowanie i mówi ze mam spróbować się zapisac w dwóch miejscach do niego na zabieg, ale w jednym (klinika która mi wcześniej podawał ze tam zrobi zabieg) to najszybciej na wrzesień a w drugim czyli w szpitalu może będzie najszybciej na lipiec...
    Tak strasznie mi przykro, czemu nie dał mi wcześniej skierowania, zamiast gadać mi ze krótko się czeka itd. Ja się tak bardzo nastawiłam ze to zaraz, ze wtedy większa szansa na ciąże, ze może na te wakacje się uda, a tu nic z tego. Znów czekanie... to czekanie w tym wszystkim jest najgorsze 😥😔

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 1 maja 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    U mnie znów pęcherzyk urósł jak szalony. Już nie wiem jak się umawiać na te monitoringi bo co cykl to inaczej. Wczoraj, 12 dc i 28mm, był tez drugi duży ale nie dopytałam, co u mnie jest nowością bo zawsze miałam jeden pęcherzyk. Wczoraj od razu zapisał mi ovitrelle, ale znów się boje ze taki duży pęcherzyk to mniejsze szanse. (Chociaż niektóre historie mówią, że niekoniecznie 😄)

    Ale zawiodłam się tez bardzo na lekarzu. Pisałam Wam, że mam mieć robiona laparoskopię, mówił mi ze po 3 cs, dopytywałam ciagle kiedy się umawiać itd to mi nie odpowiadał na pytania tylko kazał przyjść normalnie na monitoring i wtedy omówimy. No wiec przyszłam wczoraj, trwa 4 cs, a on mi wystawia skierowanie i mówi ze mam spróbować się zapisac w dwóch miejscach do niego na zabieg, ale w jednym (klinika która mi wcześniej podawał ze tam zrobi zabieg) to najszybciej na wrzesień a w drugim czyli w szpitalu może będzie najszybciej na lipiec...
    Tak strasznie mi przykro, czemu nie dał mi wcześniej skierowania, zamiast gadać mi ze krótko się czeka itd. Ja się tak bardzo nastawiłam ze to zaraz, ze wtedy większa szansa na ciąże, ze może na te wakacje się uda, a tu nic z tego. Znów czekanie... to czekanie w tym wszystkim jest najgorsze 😥😔
    To nie fajnie Cię potraktował, mógł zapisać w razie "wu". Ja byłam zapisana nawet 2 razy na laparoskopię, żeby nie trzeba było czekać niewiadomo ile, gdyby coś nie wyszło po drodze ze stymulacja. Ale co zrobić, tak to jest z tymi lekarzami, czasami ciężko się porozumieć. Nie martw się, a nóż laparo nie będzie konieczna, skoro są 2 dorodne pęcherzyki, to trzeba być dobrej myśli.

    Ja swój cykl spisałam na straty, kiedy nic kompletnie nie urosło. Powtórzyliśmy stymulację w połowie cyklu i pyk, udało się. A już myślałam, że leczenie przestało skutkować. Także głowa do góry, trzymam mocno kciuki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2021, 20:17

    Bunia96 lubi tę wiadomość

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 1 maja 2021, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    U mnie znów pęcherzyk urósł jak szalony. Już nie wiem jak się umawiać na te monitoringi bo co cykl to inaczej. Wczoraj, 12 dc i 28mm, był tez drugi duży ale nie dopytałam, co u mnie jest nowością bo zawsze miałam jeden pęcherzyk. Wczoraj od razu zapisał mi ovitrelle, ale znów się boje ze taki duży pęcherzyk to mniejsze szanse. (Chociaż niektóre historie mówią, że niekoniecznie 😄)

    Ale zawiodłam się tez bardzo na lekarzu. Pisałam Wam, że mam mieć robiona laparoskopię, mówił mi ze po 3 cs, dopytywałam ciagle kiedy się umawiać itd to mi nie odpowiadał na pytania tylko kazał przyjść normalnie na monitoring i wtedy omówimy. No wiec przyszłam wczoraj, trwa 4 cs, a on mi wystawia skierowanie i mówi ze mam spróbować się zapisac w dwóch miejscach do niego na zabieg, ale w jednym (klinika która mi wcześniej podawał ze tam zrobi zabieg) to najszybciej na wrzesień a w drugim czyli w szpitalu może będzie najszybciej na lipiec...
    Tak strasznie mi przykro, czemu nie dał mi wcześniej skierowania, zamiast gadać mi ze krótko się czeka itd. Ja się tak bardzo nastawiłam ze to zaraz, ze wtedy większa szansa na ciąże, ze może na te wakacje się uda, a tu nic z tego. Znów czekanie... to czekanie w tym wszystkim jest najgorsze 😥😔


    Pewnie ze jest szansa! Trzymam kciuki ✊✊
    A lekarz faktycznie nie fajnie z Tobą postąpił... albo liczy że się uda bez zabiegu🤔 mam nadzieję że jednak ta druga opcja 😉

    Tak czekanie na wyniki, na efekt, na owu, na wszystko to katusze... W pełni się z Tobą zgadzam... Dlatego ja staram się zawsze zająć czymś innym, a że ostatnio dużo się w moim życiu dzieje to jestem wdzięczna bardzo za ten nieustanny brak czasu na rozmyślanie zbytnie😅😏

    Bunia96 lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 1 maja 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Zuuz 😭😭😭 domyślam się co czujesz.
    Który to Twój cykl starań?

    11 mc się staramy, teraz był 3 cykl stymulowany. Przed stymulacja miałam zrobioną drożność, która wyszła dobrze (oprócz moich przeżyć psychicznych 😂), nasienie tez jest nawet bardzo dobre 😅

    Dzięki dziewczyny za dobre słowa 💕 na pewno nam wszystkim się uda, tylko wymaga to czasu i cierpliwości.

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 2 maja 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a od którego dc bierzecie duphaston i ile dni?

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 2 maja 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Dziewczyny, a od którego dc bierzecie duphaston i ile dni?
    Ja różnie, w zależności jak owulacja wypada. W tym cyklu w środę miałam podany ovitrelle a od dziś mam zacząć brać duphaston przez 10 dni.


    Cykl chyba jednak spisany na straty, bo nie zaobserwowałam śluzu płodnego. W piątek bolał mnie jajnik jak na owulację ale śluzu praktycznie nie było. W tym miesiącu zapomnialam wiesiołka, a on chyba całkiem nieźle działa, bo jak go biorę to faktycznie tego śluzu jest sporo.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 2 maja 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Ja różnie, w zależności jak owulacja wypada. W tym cyklu w środę miałam podany ovitrelle a od dziś mam zacząć brać duphaston przez 10 dni.


    Cykl chyba jednak spisany na straty, bo nie zaobserwowałam śluzu płodnego. W piątek bolał mnie jajnik jak na owulację ale śluzu praktycznie nie było. W tym miesiącu zapomnialam wiesiołka, a on chyba całkiem nieźle działa, bo jak go biorę to faktycznie tego śluzu jest sporo.

    Aha, dziękuję za odpowiedz. Po tym forum widać, że te cykle spisane na straty często są tymi szczęśliwymi:)
    Chyba muszę spróbować wiesiołka bo u mnie z tym śluzem jest słabo zazwyczaj. W ogóle jak tak Was czytam to zdałam sobie sprawę jaka mała jest moja wiedza o owulacjach. Też jem zdecydowanie za dużo cukru. Myślałam o inseminacji albo laparoskopii ale chyba spróbuję diety i może wiesiołka. U mnie jest też problem z czesto nawracająca infekcja. Czasem juz nie mam siły do nich, jak czuje ze znow mi się coś tam robi to płakać się chce.

    Margaritta lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 2 maja 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Dziewczyny, a od którego dc bierzecie duphaston i ile dni?
    Okolo 6-7 dni po owulacji.

    Jolene lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 2 maja 2021, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolene wrote:
    Aha, dziękuję za odpowiedz. Po tym forum widać, że te cykle spisane na straty często są tymi szczęśliwymi:)
    Chyba muszę spróbować wiesiołka bo u mnie z tym śluzem jest słabo zazwyczaj. W ogóle jak tak Was czytam to zdałam sobie sprawę jaka mała jest moja wiedza o owulacjach. Też jem zdecydowanie za dużo cukru. Myślałam o inseminacji albo laparoskopii ale chyba spróbuję diety i może wiesiołka. U mnie jest też problem z czesto nawracająca infekcja. Czasem juz nie mam siły do nich, jak czuje ze znow mi się coś tam robi to płakać się chce.


    Też mam częste infekcje i też lubię słodkie. W tym cyklu lekarz włączył mi glucophage i powiedział, że pośrednio powinien pomóc na te dolegliwości. Mi pomagają czopki z nagietka nazywają się vagical, ale stosuje je tylko jak mi się coś zadzieje w pierwszej fazie. Lekarz polecił mi jeszcze lactovaginal, dosyć drogie bo ok. 30 zł i trzyma się je w lodówce, ale ostatnio średnio mi pomogły, dopiero nystatyna wyciszyła zapalenie.

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Evie Autorytet
    Postów: 2117 1530

    Wysłany: 2 maja 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CześĆ Dziewczyny, to mój pierwszy cykl stymulowany letrozolem. Mam bardzo niskie Amh, na ostatnim podglądzie wczoraj miałam dwa pęcherzyki. Dziś mam wziąć ovitrelle a punkcja przewidziana jest na wtorek rano. Lekarz zaleciła nam "profilaktyczny seks" na wypadek gdyby pęchrzyki pękłu wczesniej ale mam pewnie watpliwosci. Mamy bardzo słabe nasienie i rosną tylko dwa pęcherzyki stąd te decyzje są trudne. W poprzednich klinikach lekarze odradzali przed sama punkcja bo właśnie może przyczynić się do pęknięcia pęcherzyków... co Wy myślicie? Co na to Wasi lekarze?

    Kriobank Białystok

    07.08.2021 punkcja
    12.08.2021 transfer dwóch 5dniowych zarodków 4BB; został 1 ❄️

    🍀 6 dpt beta 48,progesteron 38
    🍀 8 dpt beta 143, progesteron 51
    🍀10 dpt beta 347, progesteron 48 (inne laboratorium)
    🍀12 dpt beta 761, progesteron 60
    🍀16 dpt beta 2360, progesteron 34
    🍀19 dpt beta 6177, progesteron 47
    🍀21 dpt beta 8079, progesteron 49
    🍀25 dpt beta 23125, progesteron 50

    27.09 => 9t2d maluch mierzy już 2,5cm, serduszko bije mocno 180 u/m
    04.10=> 10t2d maluch mierzy już 3,8cm, serduszko bije 181 u/m

    19.10 => Sanko i Nifty => zdrowy chłopak 💚💚💚
    19.10 => USG genetyczne => wszystko dobrze, maluch mierzy już 6,5 cm, serduszko bije 169 ud/m

    Maj 2022 Oto jestem 💗💗💗

    rfxgrjjgg31sy2sm.png
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 2 maja 2021, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evie wrote:
    CześĆ Dziewczyny, to mój pierwszy cykl stymulowany letrozolem. Mam bardzo niskie Amh, na ostatnim podglądzie wczoraj miałam dwa pęcherzyki. Dziś mam wziąć ovitrelle a punkcja przewidziana jest na wtorek rano. Lekarz zaleciła nam "profilaktyczny seks" na wypadek gdyby pęchrzyki pękłu wczesniej ale mam pewnie watpliwosci. Mamy bardzo słabe nasienie i rosną tylko dwa pęcherzyki stąd te decyzje są trudne. W poprzednich klinikach lekarze odradzali przed sama punkcja bo właśnie może przyczynić się do pęknięcia pęcherzyków... co Wy myślicie? Co na to Wasi lekarze?
    Hej Evie!
    2 pęcherzyki to zdecydowanie dobra wiadomość 😉
    Słabe nasienie różnie interpretują... Mój lekarz jak przyszliśmy z wynikiem 3% dobrej morfologii plemników powiedział że super (norma od 4%), a nawet jakby było 2% to mówił że ok. Ilość tego idzie w mln, także nawet 1% może być wystarczający - w końcu i tak "wygrywa" ten jeden najsilniejszy😉
    Skoro poprzedni lekarze odradzali - a widocznie nie udało Ci się z nimi skoro masz nową lekarkę - to co Ci szkodzi spróbować jej "strategi"? A nóż się uda?
    Ja bym próbowała wszelkich sposobów, ale ostateczna decyzja - mimo że trudna bo są jakieś obawy (uzasadnione lub nie) należy do Ciebie... Zapytałabym tej lekarki czy też uważa że może dojść do wcześniejszego pęknięcia. Ale skoro i tak masz wziąć dziś ovitrelle, to wydaje mi się że to nie robi różnicy.
    Trzymam mocno kciuki!! Są pęcherzyki - jest szansa ☺️✊✊

    Jolene lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 2 maja 2021, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evie wrote:
    CześĆ Dziewczyny, to mój pierwszy cykl stymulowany letrozolem. Mam bardzo niskie Amh, na ostatnim podglądzie wczoraj miałam dwa pęcherzyki. Dziś mam wziąć ovitrelle a punkcja przewidziana jest na wtorek rano. Lekarz zaleciła nam "profilaktyczny seks" na wypadek gdyby pęchrzyki pękłu wczesniej ale mam pewnie watpliwosci. Mamy bardzo słabe nasienie i rosną tylko dwa pęcherzyki stąd te decyzje są trudne. W poprzednich klinikach lekarze odradzali przed sama punkcja bo właśnie może przyczynić się do pęknięcia pęcherzyków... co Wy myślicie? Co na to Wasi lekarze?
    Evie jak najbardziej działajcie. Jak dzisiaj masz sobie podać ovitrelle to do wtorku pęcherzyki mogą już pęknąć, bo w większości przypadków do pęknięcia dochodzi do 36 h od podania ovitrelle. Powodzenia.🤞

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Evie Autorytet
    Postów: 2117 1530

    Wysłany: 2 maja 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    Hej Evie!
    2 pęcherzyki to zdecydowanie dobra wiadomość 😉
    Słabe nasienie różnie interpretują... Mój lekarz jak przyszliśmy z wynikiem 3% dobrej morfologii plemników powiedział że super (norma od 4%), a nawet jakby było 2% to mówił że ok. Ilość tego idzie w mln, także nawet 1% może być wystarczający - w końcu i tak "wygrywa" ten jeden najsilniejszy😉
    Skoro poprzedni lekarze odradzali - a widocznie nie udało Ci się z nimi skoro masz nową lekarkę - to co Ci szkodzi spróbować jej "strategi"? A nóż się uda?
    Ja bym próbowała wszelkich sposobów, ale ostateczna decyzja - mimo że trudna bo są jakieś obawy (uzasadnione lub nie) należy do Ciebie... Zapytałabym tej lekarki czy też uważa że może dojść do wcześniejszego pęknięcia. Ale skoro i tak masz wziąć dziś ovitrelle, to wydaje mi się że to nie robi różnicy.
    Trzymam mocno kciuki!! Są pęcherzyki - jest szansa ☺️✊✊

    Dzięki 😊Mój mąż też jest właśnie tego zdania, żeby spróbować innej strategii ale ja jakoś się boję. Niby dwa pęcherzyki a boli mnie cały brzuch więc też radość z przytulania też żadna. Chyba odpuścimy tym razym i poczekamy na przebieg zdarzeń a podczas kolejnej wizyty dopytamy jak to jest z tym ryzykiem pękniecia.
    U nas po suplach morfologia się poprawiła i chyba wynosi cbyba 5%. Problem jest z ruchliwością plemników bo jest na poziomie 2 % i tak już chyba uwierzyłam w to co mówią lekarze że naturalnie nie ma szans że sama w to uwierzyłam. Zresztą zanim przystąpiliśmy do invitro próbowaliśmy naturalnie i nic 😔 Chyba muszę to odblokować w swojej głowie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2021, 23:05

    Kriobank Białystok

    07.08.2021 punkcja
    12.08.2021 transfer dwóch 5dniowych zarodków 4BB; został 1 ❄️

    🍀 6 dpt beta 48,progesteron 38
    🍀 8 dpt beta 143, progesteron 51
    🍀10 dpt beta 347, progesteron 48 (inne laboratorium)
    🍀12 dpt beta 761, progesteron 60
    🍀16 dpt beta 2360, progesteron 34
    🍀19 dpt beta 6177, progesteron 47
    🍀21 dpt beta 8079, progesteron 49
    🍀25 dpt beta 23125, progesteron 50

    27.09 => 9t2d maluch mierzy już 2,5cm, serduszko bije mocno 180 u/m
    04.10=> 10t2d maluch mierzy już 3,8cm, serduszko bije 181 u/m

    19.10 => Sanko i Nifty => zdrowy chłopak 💚💚💚
    19.10 => USG genetyczne => wszystko dobrze, maluch mierzy już 6,5 cm, serduszko bije 169 ud/m

    Maj 2022 Oto jestem 💗💗💗

    rfxgrjjgg31sy2sm.png
‹‹ 939 940 941 942 943 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ