X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Jolene Koleżanka
    Postów: 48 10

    Wysłany: 3 maja 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    Też mam częste infekcje i też lubię słodkie. W tym cyklu lekarz włączył mi glucophage i powiedział, że pośrednio powinien pomóc na te dolegliwości. Mi pomagają czopki z nagietka nazywają się vagical, ale stosuje je tylko jak mi się coś zadzieje w pierwszej fazie. Lekarz polecił mi jeszcze lactovaginal, dosyć drogie bo ok. 30 zł i trzyma się je w lodówce, ale ostatnio średnio mi pomogły, dopiero nystatyna wyciszyła zapalenie.
    Te slodkie tez nam pewnie nie pomaga na infekcje. Lactovaginal tez używałam i mam wrażenie że pomaga w zależności od stopnia tej infekcji. Ja używam na początki zawsze clotrimazolum A ostatnio lekarz mi przepisał Izovag.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 4 maja 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja dzisiaj 27dc 11dpo test negatywny. Więc moje duże nadzieję muszę przytrzymać na następny cykl. Zobaczyłam dzisiaj dziewczynę w dość wysokiej ciąży i się popłakałam ale ze mnie taki wrażliwiec 🙂 czekam na @ i zobaczymy co przyniesie kolejny cykl. Mój D widział bociana wczoraj Więc Być może dobra wróżba na następny miesiąc 😊

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 4 maja 2021, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hej. Ja dzisiaj 27dc 11dpo test negatywny. Więc moje duże nadzieję muszę przytrzymać na następny cykl. Zobaczyłam dzisiaj dziewczynę w dość wysokiej ciąży i się popłakałam ale ze mnie taki wrażliwiec 🙂 czekam na @ i zobaczymy co przyniesie kolejny cykl. Mój D widział bociana wczoraj Więc Być może dobra wróżba na następny miesiąc 😊

    Rozumiem Cię w pełni, ja cały cykl pozytywnie nastawiona ale negatywny test i przed @ to za duża kumulacja emocji 🙈 ja teraz 3dc wiec na nowo nadzieje wróciły.
    Oby ten bocian był szczęśliwą przepowiednia 😉

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 4 maja 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hej. Ja dzisiaj 27dc 11dpo test negatywny. Więc moje duże nadzieję muszę przytrzymać na następny cykl. Zobaczyłam dzisiaj dziewczynę w dość wysokiej ciąży i się popłakałam ale ze mnie taki wrażliwiec 🙂 czekam na @ i zobaczymy co przyniesie kolejny cykl. Mój D widział bociana wczoraj Więc Być może dobra wróżba na następny miesiąc 😊
    Ejjj Agusia94! Ale dlaczego nie masz już nadziei? Jeśli test z moczu to może jeszcze nie pokazywać... Beta to co innego.... Także szansa jest dopóki @ nie przyjdzie 😉 ja jak miałam pozytywy to mi pokazywały w dniu wypadającej @ i to jeszcze jakieś cienie....

    A z tymi ciążowymi brzuchami to ja nie mogę patrzeć... Odwracam wzrok bo mnie na smuteczek zbiera... No chyba że przyjaciółka to jestem dzielna i cieszę się jej szczęściem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 12:59

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 4 maja 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hej. Ja dzisiaj 27dc 11dpo test negatywny. Więc moje duże nadzieję muszę przytrzymać na następny cykl. Zobaczyłam dzisiaj dziewczynę w dość wysokiej ciąży i się popłakałam ale ze mnie taki wrażliwiec 🙂 czekam na @ i zobaczymy co przyniesie kolejny cykl. Mój D widział bociana wczoraj Więc Być może dobra wróżba na następny miesiąc 😊
    Kochana, 11 dni po test sikaniec może jeszcze nie być miarodajny, hormon beta hcg jest najpierw we krwi, dopiero później w moczu, także nie traciłabym nadziei do samej @🙂.
    Wiem, że ciężko wytrzymać i nie zrobić szybkiego testu w domu, ja też tak robiłam na początku. Później, żeby się nie nakręcać zbytnio, w dniu spodziewanej miesiączki lub dzień po 🙂. Ale to tak pięknie się mówi, a rzeczywistość zupełnie inna 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 13:01

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    Ejjj Agusia94! Ale dlaczego nie masz już nadziei? Jeśli test z moczu to może jeszcze nie pokazywać... Beta to co innego.... Także szansa jest dopóki @ nie przyjdzie 😉 ja jak miałam pozytywy to mi pokazywały w dniu wypadającej @ i to jeszcze jakieś cienie....




    Hejka a bo jak się naczyta że już 8dpo wychodzą pozytywne to jakoś te nadzieje mijają. Ból podbrzusza odczuwam od dnia owulacji ale ze śluzem sucho, susza jak na pustyni a raczej jest na odwrót ale cóż . Już wolę się nie nakręcać bo źle na mnie to wpływa. 😚 ale dziękuję za pozytywne słowa.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Hejka a bo jak się naczyta że już 8dpo wychodzą pozytywne to jakoś te nadzieje mijają. Ból podbrzusza odczuwam od dnia owulacji ale ze śluzem sucho, susza jak na pustyni a raczej jest na odwrót ale cóż . Już wolę się nie nakręcać bo źle na mnie to wpływa. 😚 ale dziękuję za pozytywne słowa.
    Śluz też nie musi być wyznacznikiem, ja miałam go całkiem sporo do @ a ciąży brak, także czasami lepiej nie czytać tych wszystkich komentarzy, u każdego jest inaczej. Głowa do góry!🙂 Każdy cykl to kolejna szansa 🙂.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 4 maja 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Kochana, 11 dni po test sikaniec może jeszcze nie być miarodajny, hormon beta hcg jest najpierw we krwi, dopiero później w moczu, także nie traciłabym nadziei do samej @🙂.
    Wiem, że ciężko wytrzymać i nie zrobić szybkiego testu w domu, ja też tak robiłam na początku. Później, żeby się nie nakręcać zbytnio, w dniu spodziewanej miesiączki lub dzień po 🙂. Ale to tak pięknie się mówi, a rzeczywistość zupełnie inna 🙂.




    No dokładnie. Jak się na coś czeka to jeden dzień ciągnie się jak trzy. Najlepiej już byłoby wiedzieć dzień po i to byłoby najzdrowsze dla nas dziewczyny rozwiązanie. Człowiek nie musiał by żyć nadzieją i niepewnością tyle dni 😘

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Bunia96 Przyjaciółka
    Postów: 105 34

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu mam jakieś inne odczucia niż zwykle, nie że podejrzewam ciąże, tylko nie wiem czy wszystko ok. Jestem 3 dni po owulacji, były dwa pecherzyki na prawym jajniku, a codziennie pobolewa mnie i ciągnie lewy jajnik. Miałyście tak ? Bo u mnie zwykle ból był po tej stronie co owulacja, a teraz mocniej odczuwam po przeciwnej stronie 🤔

  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 5 maja 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    W tym cyklu mam jakieś inne odczucia niż zwykle, nie że podejrzewam ciąże, tylko nie wiem czy wszystko ok. Jestem 3 dni po owulacji, były dwa pecherzyki na prawym jajniku, a codziennie pobolewa mnie i ciągnie lewy jajnik. Miałyście tak ? Bo u mnie zwykle ból był po tej stronie co owulacja, a teraz mocniej odczuwam po przeciwnej stronie 🤔
    Ja miałam podobnie.Tylko że bolało mnie cały czas po prawej stronie a owulacja była z lewego jajnika :)

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 5 maja 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunia96 wrote:
    W tym cyklu mam jakieś inne odczucia niż zwykle, nie że podejrzewam ciąże, tylko nie wiem czy wszystko ok. Jestem 3 dni po owulacji, były dwa pecherzyki na prawym jajniku, a codziennie pobolewa mnie i ciągnie lewy jajnik. Miałyście tak ? Bo u mnie zwykle ból był po tej stronie co owulacja, a teraz mocniej odczuwam po przeciwnej stronie 🤔
    Ja tak często miałam, że bolał mnie inny jajnik, niż ten, na którym urosły pęcherzyki. Zawsze byłam zdziwiona na monitoringu, bo okazywało się, że tam, gdzie bolało, nic nie urosło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 16:03

  • Immunity Przyjaciółka
    Postów: 119 126

    Wysłany: 5 maja 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Jestem dość świeża staraczka.
    Od sierpnia zeszłego roku starania naturalne niestety bez rezultatów. Po badaniach lekarz podejrzewa pcos. Cykle bardzo nieregularne i co się okazało niemalże co 2 bezowulacyjny. Jestem po 1 cyklu stymulowanym aromkiem 3-7 dzień cyklu. W 10dc pecherzyk 15 mm, endometrium 9mm gdzie wcześniej endometrium ledwo 4mm. Podczas monitoringu w 16dc pecherzyk Juz pękł. Niestety ten cykl spisany na straty z powodu zapalenia pęcherza. Lekarz zalecił badanie progesteronu w 25dc. Wynik 10.96 co sądzicie? Jest ok?
    Dodam tylko ze pozostałe hormony badane na początku cyklu w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 18:10

    13.04.2023 12:42 Wojtuś 💙
    🙎‍♀️28

    🧔29
    Starania od 2019 roku.
    Niedoczynność tarczycy, pcos.
    Stymulacja owulacji.
    Przygotowanie do IUI
    27.07 badanie sono HSG
    13.08 ll kreski 😲🥰
    14.08 beta 109,1
    16.08 beta 254,4
    23.08 beta 5238
    01.09 jest serduszko ❤️
    14.10 65mm człowieka

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 maja 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki,
    Ja już po IUI, w piątek wizyta czy pękł 🤐🤐🤐

    Zuuuz, Ves, Margaritta, Agusia94, Bunia96 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 5 maja 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity wrote:
    Hej dziewczyny.
    Jestem dość świeża staraczka.
    Od sierpnia zeszłego roku starania naturalne niestety bez rezultatów. Po badaniach lekarz podejrzewa pcos. Cykle bardzo nieregularne i co się okazało niemalże co 2 bezowulacyjny. Jestem po 1 cyklu stymulowanym aromkiem 3-7 dzień cyklu. W 10dc pecherzyk 15 mm, endometrium 9mm gdzie wcześniej endometrium ledwo 4mm. Podczas monitoringu w 16dc pecherzyk Juz pękł. Niestety ten cykl spisany na straty z powodu zapalenia pęcherza. Lekarz zalecił badanie progesteronu w 25dc. Wynik 10.96 co sądzicie? Jest ok?
    Dodam tylko ze pozostałe hormony badane na początku cyklu w normie.

    Cześć Immunity 🙂
    Ja na Twoim miejscu nie spisywałabym cyklu na straty dopóki @ nie nadejdzie, bo różnie bywa...
    Czasem udaje się mimo utrudnień 😉

    Jeśli się nie mylę Twój wynik oznacza że była owulacja. Ja dopiero badałam 2x progesteron - ale ok 21-22 dc także wcześniej niż Ty, wyszedł mi po 37 co wg mojego lekarza jest super, ale może Twój też jest wystarczający 🙂 zawsze może dać Ci Duphaston, także z tym chyba nie powinno być problemu.
    Trzymam kciuki 🙂

    Domma za Ciebie też trzymam mocno kciukasy✊✊✊☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 20:10

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 maja 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie Badałam progesteronu, zawsze idę na wizytę i widzimy co się wydarzyło z pęcherzykami :D

    Pomyślcie ze ja już mam schizy jakieś plamienie teraz miałam, gdzie nigdy nic takiego u mnie nie występuje.. Chyba oszaleje i w jakimś szpitalu psychiatrycznym zakończę ta nasz walkę hahahaha :D

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Immunity Przyjaciółka
    Postów: 119 126

    Wysłany: 5 maja 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ves Mam cykle od 32 do 37 dni więc lekarz zalecił badanie progesteronu w późniejszym dniu cyklu.
    To moje pierwsza próba że wspomagaczami wiec nie nastawiam się odrazu na cuda 🙂 choć na myśl o kolejnym cyklu z Aromkiem lekko się boję. Ciągle krecilo mi się w głowie, miałam uderzenia gorąca i dziwne kłucia w jajnikach. Liczę na to że w tym cyklu będzie lepiej 🙂
    Kolejne moje pytanie do was to polecacie jakieś suplementy bądź witaminy które pomagają w trakcie starań? 🙂

    13.04.2023 12:42 Wojtuś 💙
    🙎‍♀️28

    🧔29
    Starania od 2019 roku.
    Niedoczynność tarczycy, pcos.
    Stymulacja owulacji.
    Przygotowanie do IUI
    27.07 badanie sono HSG
    13.08 ll kreski 😲🥰
    14.08 beta 109,1
    16.08 beta 254,4
    23.08 beta 5238
    01.09 jest serduszko ❤️
    14.10 65mm człowieka

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 5 maja 2021, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity wrote:
    @Ves Mam cykle od 32 do 37 dni więc lekarz zalecił badanie progesteronu w późniejszym dniu cyklu.
    To moje pierwsza próba że wspomagaczami wiec nie nastawiam się odrazu na cuda 🙂 choć na myśl o kolejnym cyklu z Aromkiem lekko się boję. Ciągle krecilo mi się w głowie, miałam uderzenia gorąca i dziwne kłucia w jajnikach. Liczę na to że w tym cyklu będzie lepiej 🙂
    Kolejne moje pytanie do was to polecacie jakieś suplementy bądź witaminy które pomagają w trakcie starań? 🙂

    Kłucie w jajnikach to norma, bo one pracują dobry znak!

    Jeżeli chodzi o witaminy to też dużo zalezy. Ja tylko mogę brać metylowane ze względu na mutacje, ale cały czas stosuje wszystkie witaminy z solgara i jestem zadowolona. Po kuracji z solgarem również polepszyło się nasienie męża.

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Ja nigdy nie Badałam progesteronu, zawsze idę na wizytę i widzimy co się wydarzyło z pęcherzykami :D

    Pomyślcie ze ja już mam schizy jakieś plamienie teraz miałam, gdzie nigdy nic takiego u mnie nie występuje.. Chyba oszaleje i w jakimś szpitalu psychiatrycznym zakończę ta nasz walkę hahahaha :D

    To spotkamy się tam wszystkie 😂😂
    Trzymam kciuki Domma by się udało🤞🏼

    Ja badam progesteron, chociaż ostatnio byłam na usg po owulacji i od razu było widać ze dwa pecherzyki pękły.
    U mnie zawsze pękały dotychczas pecherzyki przy stymulacji, tzn brałam ovitrelle 😁 ale nie dochodzi do zagnieżdżenia.

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity - to teraz rozumiem dlaczego później badałaś. Co Twój gin na taki progesteron?
    Tak jak pisała Domma kłucie jajników to dobry znak 🙂 a inne efekty uboczne nie są znów takie straszne, da się przeżyć 😉
    Odnośnie suplementów biorę: Pregna start, B-Right , olej z wiesiołka do owu.

    Domma - rezerwuję łóżko obok Ciebie w tym szpitalu 😅 też niekiedy widzę objawy ciąży albo bardzo chcę widzieć😁🙃 ale teraz staram się to ignorować i czekam cierpliwie do terminu @ przyjdzie to przyjdzie. Próbuję się nie nakręcać bo nic z tego nie wychodzi poza obniżonym nastrojem po nieudanym cyklu 🤔

    Margaritta co tam u Ciebie słychać? Jak samopoczucie?☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 10:39

    Zuuuz lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 6 maja 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was. Pierwszy cykl jestem stymulowana lametta. Dziś drugi dzień jej brania w dawce 2x1. Trochę dzisiaj dokucza mi jajnik. Czy możliwe że tak szybko pobudza mi jajniki?

    Ves lubi tę wiadomość

‹‹ 940 941 942 943 944 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ