X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina25 wrote:
    Witam was. Pierwszy cykl jestem stymulowana lametta. Dziś drugi dzień jej brania w dawce 2x1. Trochę dzisiaj dokucza mi jajnik. Czy możliwe że tak szybko pobudza mi jajniki?
    Hej!
    Wydaje mi się że może tak być. Mój dr mówił, że to nie działa np parę dni później, także widocznie już coś tam Ci pracuje😉

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 6 maja 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina25 wrote:
    Witam was. Pierwszy cykl jestem stymulowana lametta. Dziś drugi dzień jej brania w dawce 2x1. Trochę dzisiaj dokucza mi jajnik. Czy możliwe że tak szybko pobudza mi jajniki?
    Myślę, że jajniki szybo biorą się do pracy, na dowód tego mój przykład: po tym, jak nic nie urosło przy 2x1 letrozole na początku cyklu, monitoring był około 11 dc, po czym powtórka leczenia tą samą dawką i za niecałe 7 dni znów wizyta- pęcherzyk urósł i miał 20 mm ! Także szybkie tempo.

  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi. Monitoring mam w 13dc zobaczymy co tam uroslo 😊

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 6 maja 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Myślę, że jajniki szybo biorą się do pracy, na dowód tego mój przykład: po tym, jak nic nie urosło przy 2x1 letrozole na początku cyklu, monitoring był około 11 dc, po czym powtórka leczenia tą samą dawką i za niecałe 7 dni znów wizyta- pęcherzyk urósł i miał 20 mm ! Także szybkie tempo.

    Co znaczy powtórka? Czyli w tym samym cyklu nadal lekarz kazał brać letrozol? Ja wczoraj 10 DC pierwszy cykl stymulowany letrozole bluefish 1x1 3-5 DC i nic nie urosło :( mam w 15 DC przyjść jeszcze raz ale nie wierzę że coś się zmieni... I jeśli nie to po raz kolejny duphaston na wywołanie i od następnego cyklu już 3x1 , 2x1 lekarz już postanowił pominąć. Ale moje amh to 16.5 wiec nie wiem czy nie skończy się na gonadotropinach. Lekka załamka.. a jajniki bolą cały czas, dużo śluzu i nic..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 17:23

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 6 maja 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Co znaczy powtórka? Czyli w tym samym cyklu nadal lekarz kazał brać letrozol?.
    Tak, w tym samym cyklu była powtórna stymulacja i zadziałała. Widziałam tu wiele takich przypadków, że jeszcze w tym samym cyklu powtarzało się przyjmowanie tabletek. Co więcej, u mnie był to owocny cykl, także nie zalamuj się, bo ja swój też spisałam na straty i bęc. Głowa do góry, w końcu się uda !

  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 6 maja 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Co znaczy powtórka? Czyli w tym samym cyklu nadal lekarz kazał brać letrozol? Ja wczoraj 10 DC pierwszy cykl stymulowany letrozole bluefish 1x1 3-5 DC i nic nie urosło :( mam w 15 DC przyjść jeszcze raz ale nie wierzę że coś się zmieni... I jeśli nie to po raz kolejny duphaston na wywołanie i od następnego cyklu już 3x1 , 2x1 lekarz już postanowił pominąć. Ale moje amh to 16.5 wiec nie wiem czy nie skończy się na gonadotropinach. Lekka załamka.. a jajniki bolą cały czas, dużo śluzu i nic..
    Ja w poprzednim miesiącu też miałam monitoring ale bez żadnych leków w 13 dc i nic nie wychodowalam oraz brak ciałka żółtego na usg . Dostałam duphaston na wywołanie.
    A o czym świadczy takie wysokie amh?

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 6 maja 2021, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 u Ciebie być może przyczyną jest za mała dawka, zobaczysz, że jak dr Ci ją zwiększy, pęcherzyki urosną. U mnie to było tak, że przy dawkowaniu 2x1 przez 3 cykle przecherzyki były, a raz nie urosły przy tej dawce i to nie na początku, tylko w 4tym cyklu. Także to inna historia. Ty dopiero zaczynasz, pewnie dlatego lekarz chce zobaczyć, czy po zwiększeniu dawki w kolejnym cyklu coś urośnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 18:31

  • Szpacza223 Autorytet
    Postów: 410 316

    Wysłany: 7 maja 2021, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku dzięki dziewczyny! Porozmawiam z lekarzem co sądzi na temat wznawiania letrozolu w tym samym cyklu. Może potrzebuje więcej czasu... Na innym forum widziałam też raz coś takiego i zastanawiałam się czy może w ten sposób. Mam stwierdzone PCOS w obrazie USG plus owłosienie , wysokie androgeny , niedoczynność tarczycy ale bardzo szybko opanowana lekami, stosunek lh 2:1 ogólnie nie ma dramy z innymi hormonami, insulina w miarę okej , co do glukozy to z kolei za niski cukier , hipoglikemia reaktywna. Ale od stycznia zaczęliśmy się starać trochę monitorowałam na własną rękę bo szukałam odpowiedniego lekarza i żaden z cykli nie był owulacyjny. Ciągle ten sam znienawidzony obraz mnóstwa drobnych pęcherzyków. Stąd wysokie amh bo w życiu mogłam praktycznie nie miewać owulacji.. Swoje miesiączki mam dwa razy do roku w ostatnich latach, jak byłam młodsza miałam częściej nieco teraz cykle po 170 dni... (W 2020 w lutym i lipcu) Wiec zanim zaczęłam stymulację zrobiłam drożność, mąż nasienie i wszystko okej i teraz była ta nieszczęsna pierwsza stymulacja. A jajniki nadal czuję jak pracują, śluzu jest tyle że bielizna prawie przemoczona nie miałam tak nigdy a tu nic. Dodam że mam 28 lat.

    BhHwp2.png
    Luty/marzec 22
    3x1 lametta- 3-6 DC. - 2 pęcherzyki -
    11 dpo 12.03 beta 14,2 💗
    13 dpo beta 71,5 ❤️
    4.04 mamy bijące serduszko 💗
    11.05 chyba córeczka 💓

    Pcos, niedoczynność tarczycy, hipoglikemia reaktywna
    6 cykli stymulowanych lametta
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 7 maja 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpacza223 wrote:
    Jejku dzięki dziewczyny! Porozmawiam z lekarzem co sądzi na temat wznawiania letrozolu w tym samym cyklu. Może potrzebuje więcej czasu... Na innym forum widziałam też raz coś takiego i zastanawiałam się czy może w ten sposób. Mam stwierdzone PCOS w obrazie USG plus owłosienie , wysokie androgeny , niedoczynność tarczycy ale bardzo szybko opanowana lekami, stosunek lh 2:1 ogólnie nie ma dramy z innymi hormonami, insulina w miarę okej , co do glukozy to z kolei za niski cukier , hipoglikemia reaktywna. Ale od stycznia zaczęliśmy się starać trochę monitorowałam na własną rękę bo szukałam odpowiedniego lekarza i żaden z cykli nie był owulacyjny. Ciągle ten sam znienawidzony obraz mnóstwa drobnych pęcherzyków. Stąd wysokie amh bo w życiu mogłam praktycznie nie miewać owulacji.. Swoje miesiączki mam dwa razy do roku w ostatnich latach, jak byłam młodsza miałam częściej nieco teraz cykle po 170 dni... (W 2020 w lutym i lipcu) Wiec zanim zaczęłam stymulację zrobiłam drożność, mąż nasienie i wszystko okej i teraz była ta nieszczęsna pierwsza stymulacja. A jajniki nadal czuję jak pracują, śluzu jest tyle że bielizna prawie przemoczona nie miałam tak nigdy a tu nic. Dodam że mam 28 lat.
    Nie poddawaj się, skoro to dopiero pierwszy cykl stymulowany, na pewno będzie lepiej. Lekarz tylko musi dobrać odpowiednią dawkę. Dziewczyny tu nie raz miały różne kombinacje, czasami nawet jednorazowo braly kilka tabletek na raz w jednym dniu i to działało. Każda z nas jest inna, ma różne wyniki badań i to co jednej pomaga drugiej niekoniecznie. Najważniejsze, to trafić na dobrego lekarza, który nas poprowadzi i nie będzie zwodził, a próbował różnych sposobów.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 maja 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .

    Magda8989, Elleen, Margaritta, Ves, Zuuuz, Evie, Jolene lubią tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 7 maja 2021, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .
    Kochana moje gratulacje! Pamiętaj że, każda ciąża to inna historia, nie myśl już o tamtym zdarzeniu. Teraz będzie tylko lepiej, oszczędzaj się i dużo, dużo zdrówka ❤️👏.

    Magda8989, Agusia94 lubią tę wiadomość

  • Magda8989 Przyjaciółka
    Postów: 102 20

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .

    To ten bocian, którego Twój mąż widział Wam podrzucił😀 trzymam za Ciebie kciuki

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    Ja
    Wiek:33 lata
    Pcos w obrazie USG

    Sonohsg✔️
    3x iui nieudane
    Marzec 23' start invitro
    On
    Wiek 35 lat
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Kochana moje gratulacje! Pamiętaj że, każda ciąża to inna historia, nie myśl już o tamtym zdarzeniu. Teraz będzie tylko lepiej, oszczędzaj się i dużo, dużo zdrówka ❤️👏.





    Dziękuję serdecznie. Obyś miała rację. Dla mnie termin gdzie będę mogła zacząć się cieszyć to usg prenatalne 12 tydzień. Gdy wszystko wyjdzie dobrze odetchnę z ulgą 🥰🥰

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda8989 wrote:
    To ten bocian, którego Twój mąż widział Wam podrzucił😀 trzymam za Ciebie kciuki





    Chyba tak. Zdążył w terminie 😁😁

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 7 maja 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Dziękuję serdecznie. Obyś miała rację. Dla mnie termin gdzie będę mogła zacząć się cieszyć to usg prenatalne 12 tydzień. Gdy wszystko wyjdzie dobrze odetchnę z ulgą 🥰🥰
    Rozumiem Cię doskonale, mam podobną historię. Najważniejsze, że się udało, takie wiadomości napawają optymizmem 🙂. Przymierzam się do drugiego bobasa i śledzę Was uważnie, żeby być na czasie ze wszystkim.

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .


    Gratuluję ❤️ nudnych i spokojnych 9 miesięcy 😍😍😍

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .
    Gratulacje!!! Wspaniała wiadomość 🥰 dużo zdrówka 😍

    Agusia94 lubi tę wiadomość

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Ves Anika kochane dziewczyny miałyście racje. Powtórzyłam test dzisiaj bo nie dawały mi te moje objawy spokoju i odrazu piękne 2 kreseczki. Boję się cieszyć. Ze względu że rok temu poroniłam na poniedziałek mam wizytę. Wiem że szybko ale w pracy dużo dźwigam i jest to nieuniknione .
    Bardzo się cieszę! 😘
    I jednocześnie rozumiem Twoje obawy... Niby się udało, ale... (niestety to nieszczęsne ALE rozumieją tylko te, które doświadczyły straty😔). Także pewnie kamieniem milowym będzie dla Ciebie najpierw termin w którym wcześniej straciłaś, a potem ten 12 tydzień, który już powinien być bezpieczny 🙂🍀
    Życzę Ci z całego ❤️ aby szybko Ci ten czas zleciał! 😉
    I jak najbardziej lekarz i zwolnienie, bo to za poważne sprawy są ☺️👍

    Domma nie miałaś dziś wizyty? 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2021, 21:29

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ves wrote:
    Bardzo się cieszę! 😘
    I jednocześnie rozumiem Twoje obawy... Niby się udało, ale... (niestety to nieszczęsne ALE rozumieją tylko te, które doświadczyły straty😔). Także pewnie kamieniem milowym będzie dla Ciebie najpierw termin w którym wcześniej straciłaś, a potem ten 12 tydzień, który już powinien być bezpieczny 🙂🍀
    Życzę Ci z całego ❤️ aby szybko Ci ten czas zleciał! 😉
    I jak najbardziej lekarz i zwolnienie, bo to za poważne sprawy są ☺️👍

    Domma nie miałaś dziś wizyty? 😉






    Właśnie Domma miała mieć dzisiaj wizytę i sprawdzić czy pęcherzyk pękł.



    Poroniłam w 14 tygodniu ale w 12 na usg prenatalych wyszły wady które być może doprowadziły do zatrzymania serduszka.

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dupa, dupa dupa..

    Nie pękło :( 😭😭😭😭😭😭

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
‹‹ 941 942 943 944 945 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ