X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Stymulacja letrozolem
Odpowiedz

Stymulacja letrozolem

Oceń ten wątek:
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 13 maja 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta co u Ciebie? Jak się czujesz? Kiedy masz tą pierwszą wizytę? 😊😊😊

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 13 maja 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Margaritta co u Ciebie? Jak się czujesz? Kiedy masz tą pierwszą wizytę? 😊😊😊
    U mnie wszystko dobrze. Czuje się bardzo dobrze :) Jutro mam pierwszą wizytę, nie mogę się doczekać :)

    Zuuuz, Domma lubią tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 13 maja 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    U mnie wszystko dobrze. Czuje się bardzo dobrze :) Jutro mam pierwszą wizytę, nie mogę się doczekać :)




    Myślę że już powinno być serduszko ❤ na którą masz wizytę? I daj koniecznie znać 🙂

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 13 maja 2021, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Myślę że już powinno być serduszko ❤ na którą masz wizytę? I daj koniecznie znać 🙂
    Wizyta o 17. Oczywiście dam znać :-)

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 maja 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Wizyta o 17. Oczywiście dam znać :-)





    Iiiiii? Bo my się niecierpliwimy i czekamy na dobre wiadomości 🥰🥰🥰🥰

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 14 maja 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Iiiiii? Bo my się niecierpliwimy i czekamy na dobre wiadomości 🥰🥰🥰🥰
    Wszystko dobrze 😁😁😁🥰🥰🥰 Jest pęcherzyk ciążowy a w środku pęcherzyk żółtkowy.Jeszcze nie widać serduszka. Kolejna wizyta za 2 tyg. Teraz pakiet podstawowych badań.

    Anika89, Zuuuz, Ves, Domma lubią tę wiadomość

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Wszystko dobrze 😁😁😁🥰🥰🥰 Jest pęcherzyk ciążowy a w środku pęcherzyk żółtkowy.Jeszcze nie widać serduszka. Kolejna wizyta za 2 tyg. Teraz pakiet podstawowych badań.




    Jeszcze raz gratulacje 🥰🥰 i który to masz już tydzień Kochana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2021, 21:08

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Margaritta Przyjaciółka
    Postów: 79 68

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia94 wrote:
    Jeszcze raz gratulacje 🥰🥰 i który to masz już tydzień Kochana?
    Dziękuję 🥰 Tobie również gratuluje 🥰🥰 Jutro zacznę 6 tydzień.

  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 14 maja 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaritta wrote:
    Dziękuję 🥰 Tobie również gratuluje 🥰🥰 Jutro zacznę 6 tydzień.




    Z moich obliczeń ja mam 5 😁 Tydzień różnicy 🥰

    Margaritta, Zuuuz, Ves, Domma lubią tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • Zuuuz Przyjaciółka
    Postów: 61 121

    Wysłany: 14 maja 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny, trzymam kciuki za Was. Dużo zdrówka i odpoczywajcie 😊

    Agusia94 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2020

    PCOS❌
    Drożność ✔️

    od 01 2021 Letrozole = co mc owu
    Ovitrelle
    teraz: Duphaston, Estrofem
  • Domma Autorytet
    Postów: 582 410

    Wysłany: 15 maja 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeszcze raz gratulacje! 😍

    Ja rozpoczynam dziś pełen relax.. Jadę na tygodniowy urlop żeby mózg mógł mi odpocząć, po powrocie postanowiłam iż nadal będę chodzić do klinik, @ powinnam dostać w poniedziałek więc pójdę później niż lekarka chciała mnie zobaczyć ale muszę trochę odpocząć.. Zobaczymy co mi powie trochę bez sensu to wszystko skoro non stop nie pękaja :(

    1.06 idę do docenta do którego dostałam namiary podobno czyni cuda 🤔 chyba już w takie rzeczy nie wierzę, a z drugiej strony co zależy spróbować może wizyta w dzień dziecka to dobry znak.

    Trzymajcie się :*

    Margaritta, Zuuuz lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 30l.
    AMH 2,3 - >1,93 (po laparo)
    ❌MTHFR - heterozygotyczny (C677T)
    ❌PAI-1 homozygotyczny
    02.21 laparoskopia
    Endometrioza 1 st.
    Udrożnione jajowody 💪
    03.21 IUI 😭 (lametta +menopur + ovitrelle) pęcherzyk nie pękł.. Torbiel - > 21 dni antykoncepcji
    05.21 -> 2 IUI ❓(bemfola + menopur+ 2x pregnyl) nie pękły ❓
    Jakieś cuda!
    26.05 beta 6675 ✊
    Pawełek 29.01.22 ❤️👶
  • Agusia94 Autorytet
    Postów: 526 254

    Wysłany: 15 maja 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domma wrote:
    Dziewczyny jeszcze raz gratulacje! 😍

    Ja rozpoczynam dziś pełen relax.. Jadę na tygodniowy urlop żeby mózg mógł mi odpocząć, po powrocie postanowiłam iż nadal będę chodzić do klinik, @ powinnam dostać w poniedziałek więc pójdę później niż lekarka chciała mnie zobaczyć ale muszę trochę odpocząć.. Zobaczymy co mi powie trochę bez sensu to wszystko skoro non stop nie pękaja :(

    1.06 idę do docenta do którego dostałam namiary podobno czyni cuda 🤔 chyba już w takie rzeczy nie wierzę, a z drugiej strony co zależy spróbować może wizyta w dzień dziecka to dobry znak.

    Trzymajcie się :*





    Domma bardzo dobrze że jedziesz odpocząć. Trzeba się trochę zresetować 😊 świeży umysł nowa energia nowe starania i nowy sukces. Myślę że w klinice mają nowy pomysł na Twoje niepekniete pęcherzyki myślę że mają jeszcze w zanadrzu jakieś techniki. I idz śmiało do Docenta zobaczysz co Ci powie. Jestem sama ciekawa. I oczywiście trzymam ✊✊✊✊✊✊

    Domma lubi tę wiadomość

    Nasza Kornelka przyszła na świat 05.01.2022r i jest naszym całym światem. 🙂




    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, spotkałyście się ze stwierdzeniem, że stymulacje pod rząd osłabiają komorki jajowe? Do tej pory sadzilam, że stymulacja wzmacnia owulacje....

  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 15 maja 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziewczyny, spotkałyście się ze stwierdzeniem, że stymulacje pod rząd osłabiają komorki jajowe? Do tej pory sadzilam, że stymulacja wzmacnia owulacje....
    Z tego co mówił mój dr, a jest doktorem nauk medycznych, to liczba komórek jest większa po stymulacji ale ich jakość może być różna, nie zawsze są dobre do zapłodnienia. Dlatego właśnie czasami jest tak, że ciąża jest samoistnie zakończona, dochodzi do naturalnej selekcji, gdy zarodek jest ze słabej komórki jajowej lub ze słabego plemnika.
    Jednak może się to zdarzyć też przy naturalnej owulacji, także chyba nie ma reguły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2021, 11:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Z tego co mówił mój dr, a jest doktorem nauk medycznych, to liczba komórek jest większa po stymulacji ale ich jakość może być różna, nie zawsze są dobre do zapłodnienia. Dlatego właśnie czasami jest tak, że ciąża jest samoistnie zakończona, dochodzi do naturalnej selekcji, gdy zarodek jest ze słabej komórki jajowej lub ze słabego plemnika.
    Jednak może się to zdarzyć też przy naturalnej owulacji, także chyba nie ma reguły.
    Dziękuję za odpowiedź, właśnie tak mi się wydawało. Tyle rzeczy się musi złożyć, żeby powstała ciaza. Cud :)

  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 15 maja 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika89 wrote:
    Z tego co mówił mój dr, a jest doktorem nauk medycznych, to liczba komórek jest większa po stymulacji ale ich jakość może być różna, nie zawsze są dobre do zapłodnienia. Dlatego właśnie czasami jest tak, że ciąża jest samoistnie zakończona, dochodzi do naturalnej selekcji, gdy zarodek jest ze słabej komórki jajowej lub ze słabego plemnika.
    Jednak może się to zdarzyć też przy naturalnej owulacji, także chyba nie ma reguły.
    Dokładnie, to samo mówił mój dr, że tylko 1 na kilka komórek jest zdolna do zapłodnienia (czyli w domyśle 1/kilka cykli).
    I właśnie mój lekarz sugeruje na tą jedną jedyną komórkę czekać... A do tego spokój i luz... Gorzej wykonać, nie? 😉
    Tylko jak się czeka rok/dwa lata czy nawet więcej to wychodzi, że tych komórek jest jeszcze mniej🤔😒
    Ja dziś kończę opakowanie Letrozolu i zobaczymy co mi powie dr za tydzień na monitoringu. Wspominał o gonadotropinach, ale nie wiem czy jest sens skoro Letrozol na mnie działa i są owu🤔
    Oczywiście się złamałam po 2 cs i zrobiłam immunofenotyp. W przyszłym tygodniu może będzie wynik (liczę na jakieś powyżej normy albo coś tam) 😁😅
    Trzymam za nas kciuki dziewczyny✊✊✊
    A jak u Was?

    Anika89 lubi tę wiadomość

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
  • Anika89 Autorytet
    Postów: 353 214

    Wysłany: 15 maja 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, właśnie tak mi się wydawało. Tyle rzeczy się musi złożyć, żeby powstała ciaza. Cud :)
    No dokładnie, tylko nam się tak wydaje, że skoro jest owulacja i było działanie, to może być tylko ciąża. W rzeczywistości nie jest to takie proste, zanim do tego dojdzie, jest wiele etapów do pokonania.
    Dokładnie, na początku jest luz, kiedy jeszcze nie ma tylu straconych cykli, a później już niestety odczuwa się presję czasu.
    Ale kochane wszystko jest do przetrwania i w końcu każdej z nas się uda, a wielu już się udalo.

  • Gosia24 Autorytet
    Postów: 2361 1890

    Wysłany: 16 maja 2021, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja wlaśnie mam 3 cykl stymulowany i w 14 dniu cyklu nie bylo zandego pęcherzyka dominujacego :( troche mnie to załamało ale lekarz kazal czekaś na okres bez lekow. I dzis 20 dzień cyklu i zobaczylam zywoczerwone plamienie i pobolewał mnie chwilami prawy jajnik. Czy mozliwe ze to plamienie owulacyjne jednak? Miala tak ktoras? W poprzednich cyklach nie miałam żadnego plamienia 🙄🙄🙄

    01.08.2022 Majeczka 3430g, 60cm szczęścia ❤

    age.png

    preg.png
  • szamankaa Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 16 maja 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) jestem nowa na tym forum. Od jakiegoś czasu czytam, a teraz w końcu postanowiłam napisać. Po krótce, staram się od sierpnia zeszłego roku. W marcu tego roku zostałam porządnie przebadana w klinice niepłodności. Mąż, że tak ujme jak ,,byczek rozpłodowy,, :) a ja dowiedziałam się tego co wiedziałam, czyli IO PCOS i niedoczynność tarczycy. I w końcu dostałam leki o które wcześniej musiałam się prosić i się nie doprosiłam u poprzednich ginekologów. Czyli metformine, levoxin (tarczyca) i letrozol tylko teraz 3x1 od 3dc do 7dc. Obecnie jestem w 22dc. Pozytywny test owulacyjny miałam 7.05 w 13dc. Owulacja prawdopodnie dzień później czyli w zeszłą sobote, wtedy też miałam bóle jajnika. A od poniedziałku nie mogłam zmierzyć już temperatury, gdyż się budzę nad ranem kilka razy i ciągle mam przez to zaburzoną temperaturę. Jedynie wczoraj udało mi się zmierzyć (temp.36.90) i tego samego dnia zauważyłam śluz gęsty biały w niedużej ilości. Od czasu owulacji, aż do teraz mam bole lędźwiowe i takie ćmienie brzucha jak na okres. 18dc czułam się jakbym była chora i miała gorączkę mimo, że temperatura była tylko troszkę wyższa niż podstawowa w ciągu dnia (od tego też dnia co jakiś czas czuje ból kości ogonowej) Okres powinnam dostać pod koniec następnego tygodnia prawdopodobnie. Dopiero od nowego cyklu mam w planach zrobić monitoring owulacji, za bardzo nie wierzę w ten cykl by coś się udało.
    Czy któraś z was tak się czuła po zwiększonej dawce letrozolu?

    Ves lubi tę wiadomość

    Szamankaa
  • Ves Autorytet
    Postów: 285 222

    Wysłany: 16 maja 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szamankaa wrote:
    Witajcie :) jestem nowa na tym forum. Od jakiegoś czasu czytam, a teraz w końcu postanowiłam napisać. Po krótce, staram się od sierpnia zeszłego roku. W marcu tego roku zostałam porządnie przebadana w klinice niepłodności. Mąż, że tak ujme jak ,,byczek rozpłodowy,, :) a ja dowiedziałam się tego co wiedziałam, czyli IO PCOS i niedoczynność tarczycy. I w końcu dostałam leki o które wcześniej musiałam się prosić i się nie doprosiłam u poprzednich ginekologów. Czyli metformine, levoxin (tarczyca) i letrozol tylko teraz 3x1 od 3dc do 7dc. Obecnie jestem w 22dc. Pozytywny test owulacyjny miałam 7.05 w 13dc. Owulacja prawdopodnie dzień później czyli w zeszłą sobote, wtedy też miałam bóle jajnika. A od poniedziałku nie mogłam zmierzyć już temperatury, gdyż się budzę nad ranem kilka razy i ciągle mam przez to zaburzoną temperaturę. Jedynie wczoraj udało mi się zmierzyć (temp.36.90) i tego samego dnia zauważyłam śluz gęsty biały w niedużej ilości. Od czasu owulacji, aż do teraz mam bole lędźwiowe i takie ćmienie brzucha jak na okres. 18dc czułam się jakbym była chora i miała gorączkę mimo, że temperatura była tylko troszkę wyższa niż podstawowa w ciągu dnia (od tego też dnia co jakiś czas czuje ból kości ogonowej) Okres powinnam dostać pod koniec następnego tygodnia prawdopodobnie. Dopiero od nowego cyklu mam w planach zrobić monitoring owulacji, za bardzo nie wierzę w ten cykl by coś się udało.
    Czy któraś z was tak się czuła po zwiększonej dawce letrozolu?
    Hej🙂
    Dobrze, że masz włączone leczenie, niekiedy lekarze nie chcą zaakceptować, że mogą być jednak jakieś problemy z płodnością i każą czekać....Świetnie, że wzięłaś sprawy w swoje ręce ☺️
    Ja nie zwiększałam dawki - od początku 2x1, ale miałam bóle krzyżowe pod koniec 2 cs. Taki śluz może być w drugiej fazie cyklu. Budzenie nocne też mi się czasem zdarza (a jak jeszcze kilka razy to już wydaje mi się że to dobry znak 😉ale niestety nie, przynajmniej u mnie).
    A dopóki nie przyjdzie @ zawsze jest jakaś szansa ☺️
    Piszesz o zwiększonej dawce. Czyli miałaś wcześniej niższą? Skąd wiesz ze nie działała skoro jak dobrze zrozumiałam nie miałaś monitoringu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2021, 18:50

    Starania od 8.2019
    12.2019 - cb
    5.2020 - 8tc - puste jajo
    11.2020 - cb
    28.06.21 - 💓

    3-5.2021 Aromek 2x1
    Od 5.2021 Neoparin 1x1

    Kariotypy ✔️
    🧖‍♀️
    PAI-1 heterozygotyczny
    MTHFR A1298C i C677T heterozygotyczny
    TSH, Glikemia, PRG, Immunofenotyp ✔️
    💊Pregna Plus, Pregna DHA, Acard, Neoparin, Sorbifer
    f2w3tqywqeqf09uu.png
‹‹ 945 946 947 948 949 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ