X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną stymulacja Mensinorm
Odpowiedz

stymulacja Mensinorm

Oceń ten wątek:
  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, ale wiesz że IUI na peknietym pecherzyku to wyższa szkoła jazdy żeby się wstrzelić we właściwym momencie. Komórka moze być zdolna do zapłodnienia niekoniecznie 24 godz. Czasami jest to tylko kilka godzin. Dlatego większe szanse są, gdy IUI jest wykonywana na niepeknietym. Plemniki mogą zaczekać, a komórka jajowa już nie.
    Wiem, że u Ciebie zrobiła się torbiel i stąd taka decyzja. Mam nadzieję, że uda Ci sie jednak trafić z terminem. Powodzonka.

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem kochana, lekarz tez nas o tym informował. Teraz nie chce ryzykować z torbielą, wolę spróbować na peknietym ale miec pewność, ze pęka... jeśli teraz sie nie uda to do kolejnej IUI moze się zdecydujemy na niepeknietym...

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mnie dziś podkusiło zrobić progesteron 7 dni po owulacji której nie było. Wyszedł wynik ponad 12 i teraz się zastanawiam, czy rzeczywiście jej nie było...
    Olcia, a Ty o której masz wizytę?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O cholercia.... to ciekawe z tym progesteronem....
    Jutro jedziemy do kliniki na 10.30...

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u Ciebie jak? Czujesz jak pęcherzyk rośnie;)

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję od czasu do czasu kłucie wiec chyba coś tam rośnie :-) tak bardzo mam nadzieję, że pęknie...

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że masz rano wizytę. Nie będziesz się denerwować cały dzień.
    Daj znać jak tylko będzie coś wiadomo.
    Powodzenia.

    olcia.de lubi tę wiadomość

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, co tam u Ciebie?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo, nareszcie mam połączenie z bazą :-) efekty wizyty: pęcherzyk oczywiście nie pękł, ale pojawił się drugi, wymiary każdego z nich: 28x25mm i 23x19mm. Endo 10.5mm, jutro z rana kolejny monit. Jeśli pęcherzyk nie pęknie najprawdopodobniej będę poddana kauteryzacji jajnika, na którym mam paskudną torbiel czekoladową oraz usuną mi laparoskopowo ogniska endomendy. Reasumując: mimo tego, ze miałam nadzieję na pęknięcie pęcherzyka to ciesze sie, ze nie będziemy stać w miejscu tylko działać dalej ;-) ooo matko, kto by pomyślał, że takim optymizmem powieje hehe

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się narobiło. A tego drugiego pecherzyka nie było wcale, czy był mały?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten mniejszy pecherzyk albo był zasloniety torbielą albo był mały....

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli teraz co? Trzeba czekać czy pęknął i próbować. A jak się nie uda, to zabieg? A ta torbiel może przeszkodzić w zagniezdzeniu?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to torbiel endometrialna, więc może przeszkadzać we wszystkim, zwłaszcza w zapłodnieniu... jeśli jutro nie pęknie, zacznę brać duphaston na wywołanie @, a później lekarz powie co i jak... w lipcu chyba zrobimy przerwę, mamy zaplanowany urlop, którego potrzebuję jak nigdy wcześniej :)

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jak tam sytuacja?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak przypuszczałam... nic nie pękło, od dziś biorę duphaston. Mam teraz powtórzyć badanie TSH, FT4, vit. D i zbadać glukozę i insulinę, których wcześniej nie sprawdzałam. Do lekarza mam się zgłosić 1-3 dc celem weryfikacji wyników ww. badań i sprawdzenia czy pęcherzyki się wchłonęły. Wtedy też podejmiemy decyzję co dalej (najbliższy cykl raczej odpuścimy ze stymulacją z uwagi na urlop).

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, szkoda. Myślałam, że pęknął.
    A Ty masz podejrzenie PCO? Bo wtedy dają leki na bazie metforminy i ona powoduje, że otoczka pęcherzyków jest cieńsza i łatwiej pękają. Lek ten poprawia też jakoś komórek jajowych.

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dr mówi, że moje AMH jest podwyższone, ale mieści się w normie i na usg żadnego PCOS nie widać, ale mimo wszystko jest plan na włączenie odpowiednich leków. Ale póki co robię te zlecone badania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo! Czy u was też taki upał? Majka, Hoff, diversik.... ci słychać? Jak sytuacja, jakie plany?

  • Majka1981 Koleżanka
    Postów: 86 6

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Upał, upał, byle do urlopu. U mnie zgodnie z oczekiwaniami przyszedł okres i mam już umówiony termin na hsg na 7 lipca. Także mam nadzieję, że się w końcu cos ruszy...
    Olcia, a Ty już się urlopujesz?

    6 inseminacji
    1 ICSI: 5 komórek, 2 zarodki
    2 ICSI w trakcie: 12.2017
    AMH: 0,83
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie urlopuje od połowy lipca, także jeszcze troszke muszę potyrać :-) dziś odebrałam wyniki badań - wszystko teoretycznie w normie, zobaczymy co endokrynolog zaleci (tzn. TSH jest do zabicia, dla kobiet starających się o dziecko ponoć najlepsze jest do 2, a mój wynik to prawie 3)... Czekam na @ i lecę na wizytę ;-)

‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ