X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • nancy Znajoma
    Postów: 18 13

    Wysłany: 10 lipca 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wtorek na monitoringu miałam ładny,naturalny pęcherzyk na 18,5 cm,lekarz mówił,że pęknie na dniach, Dla pewności podał mi zastrzyk ovitrelle. Pęcherzyk miał pęknąć w ciągu 24-36 h. Mieliśmy starać się codziennie wieczorem przez 3 dni.
    Jak na razie nic nie czuję.
    Nie czułam także gdy pęcherzyk pękał,wogóle mam tak,że nie mam żadnych bólów w okresie owulacji.
    Kiedy po ovitrelle można zrobić test,tak żeby nie był fałszywie pozytywny.
    I czy jeśli nie mam żadnych objawów implantacji to mogę być w ciąży?

    Nafalka, Mango83, luger, libby7, Bobek, Madziuska, Strasznie Niecierpliwa lubią tę wiadomość

  • M4DZI4 Autorytet
    Postów: 556 830

    Wysłany: 12 lipca 2014, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam zastrzyki z ovitrelle przez ostatnie 3 m-ce.I powiem że nie zawsz odczuwałam że dochodzi do owulacji, w jednym cyklu coś kuło i bolało, w innym nie.Myślę że nie każda kobieta odczuwa owulkę. U mnie gdy sprawdzałam 4 dni po zastrzyku test ciążowy negatyw już był czyli ovitrelle nie utrzymuje się aż tak długo. W kwietniu, 13 dni po zastrzyku test ciążowy pozytyw i jestem teraz w ciąży.Powodzenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2014, 20:37

    Foto_Anna, dzanka, Paula90, Wojcinka, Marilen, nadzieja_86 lubią tę wiadomość

    relgh371ssmqv4f3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2014, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam do Was pytanie kobitki.. do 15d.c. mam brac po pół tabletki encortonu a 14 d.c mam sie ukuć ovitrellem.. Moje pytanie brzmi czy tak można/trzeba? Na wizycie zapomniałam sie zapytac o to i teraz główkuje nad tym czy to aby tak miało byc czy to jest bezpieczne itp.

    Kotałka lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 30 lipca 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak encorton, ale podobno dziewczyny mają takie zalecenia, a Ovitrelle jest na pęknięcie pęcherzyka, tylko mam nadzieję że masz monitoring i pęcherzyk w ogóle jest..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mam monitoring.. I tak mam pęcherzyk.. We wtorek idę na kolejne usg spr czy wszystko jest jak należy.

  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    My z mężem staramy się juz od dwóch lat. Póki co byłam 5 cykli na clo ale jajniki nie ragowały mimo duzej dawki bo az 4 tabletek dziennie. Lekarz skierował mnie na laparoskopię i teraz mam pierwszy cykl monitorowany po laparo brała przez 10 dni CLO metformax i pabidexametazon i w 12 dc byłam na usg i okazało się ze na lewym jajniku jest pecherzyk 15mm i lekarz 13dc rano kazał mi zrobic sobie zastrzyk ovitrelle i pozniej sie juz starać. W 16 dc bylam na usg ale juz u innego ginekologa (bo ten u ktorego sie lecze jest właśnie na urlopie) i ten ginekolog powiedzial mi ze tego pecherzyka juz nie mam, a jak zapytalam sie czy to oznacza ze była owulacji to usłyszałam ze nie było owulacji bo nie ma ani ciałka żóltego ani płynu w zatoce douglasa. Prosze napiszcie mi zawsze ciałko żólte i płyn w zatoce douglasa musi być widoczny jesli doszło do owulacji. Nie wiem juz co mam mysleć o tym.

    nadzieja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, powinny być. Zapisz się może jeszcze raz do jakiegoś trzeciego lekarza...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2015, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podnoszę wątek :) ktoś coś w tym temacie ?:)

    alicja_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja brałam ovitrelle i nawet 10 dni po podaniu test wychodził fałszywie pozytywny:(

    Kukułka92 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    widać że u każdej działa inaczej..
    ja w poniedziałek idę na bete :)

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napisałam na watku o iui, tu rowniez napisze:

    Mam do Was pytanie. Jestem po IUI. 15 marca dostałam Ovitrelle. Dzis czyli 8 dni po zastrzyku byłam w laboratorium na badania, całkiem niezwiązane z ciaza. ale cos mnie podkusiło i zrobiłam tez bete. I teraz mam problem :-D czy wynik to "zastrzyk we krwi" czy jednak cos się kluje? Moja beta wynosi 11.
    Pewnie powinnam powtórzyć jutro i jak spadnie to znaczy ze to ovitrelle a jak wzrośnie ze jednak się udało?

    Pozdrawiam

    iv09i09katk65tr1.png
  • Nanatasza Autorytet
    Postów: 1118 943

    Wysłany: 24 marca 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    napisałam na watku o iui, tu rowniez napisze:

    Mam do Was pytanie. Jestem po IUI. 15 marca dostałam Ovitrelle. Dzis czyli 8 dni po zastrzyku byłam w laboratorium na badania, całkiem niezwiązane z ciaza. ale cos mnie podkusiło i zrobiłam tez bete. I teraz mam problem :-D czy wynik to "zastrzyk we krwi" czy jednak cos się kluje? Moja beta wynosi 11.
    Pewnie powinnam powtórzyć jutro i jak spadnie to znaczy ze to ovitrelle a jak wzrośnie ze jednak się udało?

    Pozdrawiam

    Nie jestem ekspertką, ale lekarz przestrzegał mnie przed wczesnym testowaniem. 20 marca miałam ovitrelle, 21 IUI. Od 23 biorę duphaston (encrton biorę już od jakiegoś czasu). Lekarz kazał brać 10 dni Duphaston i test zrobić dopiero 10 dni po odstawieniu.
    Nie chcę się rozczarować i będę czekać :)

    Lunk_a - trzymam kciuki, żeby beta rosła i rosła! :)

    starania od 2007
    mama bliźniaków [*] [*] grudzień 2015 10tc
    "..nie mieliśmy szansy na dotyk.."
    ivf czerwiec 2016 [*] [*]
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 marca 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zrobiłam blad tym testem, wczoraj 11 dziś 7. Teraznie wiem co myslec. Zastrzyk i nic z tego? Chyba powinnam już wyzbyc się nadziei.
    jestem 8 dni po owu.

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 28 marca 2015, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla zainteresowanych-u mnie beta pozastrzykowa utrzymywała się we krwi 10-11 dni.

    Foto_Anna, asiam lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • papitka29 Koleżanka
    Postów: 47 31

    Wysłany: 2 kwietnia 2015, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak to jest z miesiączką po Ovitrelle? Jeżeli po zastrzyku owulacja nastąpiła wcześniej niż miała być w rzeczywistości, to czy okres również mi się przesunie? U mnie już 9 dnia po zastrzyku test był negatywny.

    Starania 4 lata
    09. 2012 laparoskopia prawego jajnika - torbiel
    03.2015 HSG
    06.2015 HSC
    02.2016 Sono-HSG
    Test po stosunku - negatywny
    05.2016 stymulacja do I in vitro
    11dpt beta 0,2 - nie udało się




  • Kasia84 Znajoma
    Postów: 24 11

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 06:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 25 iui 21 robilam zastrzyk z oviralle dla ciekawosci zrobilam test w 5 i 8 i 10 dniu po dwa pierwsze kreski widoczne ale slabe 10 Dnia nic jedna kreska wczoraj robilam test i chyba pozytywny wyszedl znaczy sie napewno jasna kreseczka ale czy to moze byc jeszcze od zastrzyku bo zglupialam bo wczoraj minely 2 tygodnie od a w srode beda 2 tygodnie po iui

    Kasia84
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okres będzie wg fazy lutealnej, czyli od owulacji iles tam dni.

    Mi lekarz wczoraj powiedział, na moje ze w ulotce jest napisane ze utrzymuje się 10 dni, -bez przesady az tak długo to nie, no ale powiedzmy około 10.
    U mnie "działał" 10-11 dni jak pisałam wyżej.
    To tez kwestia wysokości tej bety, powiedzmy zrobiona 10 dni po zastrzyku wynoszaca poniżej 10 to może być zastrzyk ale już ok 15-20-uznałabym za pozytywna.
    Piszcie swoje doświadczenia.

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Maciejka Debiutantka
    Postów: 10 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    1 kwietnia robiłam zastrzyk ovitrelle. Dzis testowalam testem plytkowym baby boom, jest blada krecha. To moj pierwszy taki test w zyciu! jesli @ nie przyjdzie, a termin mam na piatek, to ide na bete w sobote. Ciekawe, czy hormon z zastrzyku moze utrzymywac sie az przez 14 dni. Zobaczymy..

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dbwcrs0o6.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    14 dni na pewno nie. około 10

    Żona lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Maciejka Debiutantka
    Postów: 10 23

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwlą powtórzyłam test, tym razem pink. Jest druga kreska! Pojadę na betę już dziś. :)

    Foto_Anna, Wojcinka lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dbwcrs0o6.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ