X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    Dziewczyny, czy miałyście objawy miesiączki - bol w podrzuszu, a później okazało się, że to ciąża?
    Śledząc forum i słysząc różne historie bywało i tak. Ja sama byłam pewna, ze dostanę okres. Nie pamietam dokładnie jak się czułam ale na pewno nie ciążowo. Dlatego obserwacja objawów jest dość zgubna. Często nic nie znaczą. A tym bardzie po stymulacji czy zastrzykach. 😊

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 19 czerwca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Śledząc forum i słysząc różne historie bywało i tak. Ja sama byłam pewna, ze dostanę okres. Nie pamietam dokładnie jak się czułam ale na pewno nie ciążowo. Dlatego obserwacja objawów jest dość zgubna. Często nic nie znaczą. A tym bardzie po stymulacji czy zastrzykach. 😊
    To czekanie i wyszukiwanie sobie objawów jest straszne :(.

    Staram się być dobrej myśli, ale czarne stecerujesz również przychodzą do głowy:/

  • EwelinaNowa 😊 Autorytet
    Postów: 2326 2746

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszą betę już sobie odpuszczam bo w nocy plamienie zamieniło się w dosyć mocne krwawienie 😪

    👱‍♀️30l 👱‍♂️29l
    21.10.2016 Bartosz 👶

    23.12 Miłosz 👼 poronienie septyczne 7tc 💔 (brak wad genetycznych)

    24.03.2023 ⏸️ 15/16dpo hcg 206,6 🥹
    29.03 hcg 3354,4 przyrost 205%
    03.04 5w3d pęcherzyk ciążowy 1,07cm x 0,31cm z zarodkiem 🌈
    11.04 6w4d CRL 0,49cm z ❤️
    25.04 2,21cm tęczowego cudu 8w6d
    08.05 3,95cm Skarba ❤️ 166bmp❤️ 10w6d
    26.05 prenatalne 13w5d 7,8cm dziewczynki 🌸 - ryzyka niskie 🥰
    31.05 guz jajnika 7cm -wszystkie markery w normie
    19.06 Lilianka 175 g 17w0d 🩷
    22.06 laparoskopia
    4.07 19w2d 276g cukiereczka 😍
    18.07 połówkowe 21w2d 409g zdrowej księżniczki
    11.08 700g bąbelka 🥰
    12.09 III prenatalne 29w0d 1,4kg dziewczynki 🩷
    09.10 33w1d 2,050kg 🩷
    03.11 2,7kg 💗

    11.11.2023 godz. 11:11 Lilianka 2800g 52cm 🥰

    age.png
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelinaNowa 😊 wrote:
    Dzisiejszą betę już sobie odpuszczam bo w nocy plamienie zamieniło się w dosyć mocne krwawienie 😪

    Osz...przytulam EwelinaNowa...trzymam kciuki za kolejny cykl u Ciebie!

    Hej dziewczyny,

    Ja też w kwestii objawów. W zeszły wtorek miałam podany Ovitrelle. Dwa kolejne dni mdłości od czasu do czasu w ciągu dnia, a od trzeciego już te dziwne bóle podbrzusza, kłucie po obu stronach i napieranie na cewkę moczową jakbym miała dostać zapalenia za chwilę. Dziś 7 dnień po zastrzyku (wszystkie objawy powyżej wciąż aktywne) i chyba pójdę sprawdzić progesteron, nie byłam na monitoringu po. Lekarz zalecił koło 13/14 dnia po zastrzyku zrobienie bety od razu, nie biorę żadnych innych leków.
    Jak długo miałyście towarzyszące dolegliwości/objawy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2022, 09:04

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina
    Bardzo mi przykro 😭 liczyłam , ze Ci się uda 😒


    Agatek
    Zawsze po zastrzyku powinien być monitoring sprawdzający czy pęcherzyk pękł. Bo tak to nie masz pojęcia co tam się dzieje. Czy boli po owu, czy to może torbiel, czy jednak coś się dzieje.
    Ja mam całe dwa tyg po zastrzyku przeróżne obajwy. Ale biorę również progesteron.

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirowa wrote:
    Ewelina
    Bardzo mi przykro 😭 liczyłam , ze Ci się uda 😒


    Agatek
    Zawsze po zastrzyku powinien być monitoring sprawdzający czy pęcherzyk pękł. Bo tak to nie masz pojęcia co tam się dzieje. Czy boli po owu, czy to może torbiel, czy jednak coś się dzieje.
    Ja mam całe dwa tyg po zastrzyku przeróżne obajwy. Ale biorę również progesteron.

    Tuż po napisaniu posta pobiegłam do laboratorium na progesteron- wynik jutro:P
    A czy wynik już nie powie czy owulacja była (pęcherzyk/ pęcherzyki pękły) lub nie? Monitoring daje od razu obraz jasny -wiadomo. Nie wiem czy się nie nakręcam za bardzo, trzy głębokie wdechy i...spokój powinien nastąpić...ni umim!

    Imbirowa lubi tę wiadomość

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Tuż po napisaniu posta pobiegłam do laboratorium na progesteron- wynik jutro:P
    A czy wynik już nie powie czy owulacja była (pęcherzyk/ pęcherzyki pękły) lub nie? Monitoring daje od razu obraz jasny -wiadomo. Nie wiem czy się nie nakręcam za bardzo, trzy głębokie wdechy i...spokój powinien nastąpić...ni umim!
    Powie czy była owulacja ale jeśli miałaś więcej pęcherzyków to nie powie czy wszystkie pękły.
    Spokojnie naprawdę, wyluzować odciąć się nawet jeśli internet Cię nakręca i czekać ✊🏼

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się wyluzowałam po pracy,że udało mi się zarejestrować na monitoring jutro przed południem jeszcze🙈Będę spokojniejsza, takie dziwne mam te objawy w podbrzuszu-niby nie boli, a cały dzień czuję. Dzięki Imbirowa za porady :)

    Imbirowa lubi tę wiadomość

  • Imbirowa Autorytet
    Postów: 1324 984

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Tak się wyluzowałam po pracy,że udało mi się zarejestrować na monitoring jutro przed południem jeszcze🙈Będę spokojniejsza, takie dziwne mam te objawy w podbrzuszu-niby nie boli, a cały dzień czuję. Dzięki Imbirowa za porady :)
    Hahaha 😆
    Oczywiście , lepiej to sprawdzić 😊

    Agatekk lubi tę wiadomość

    2017.05 - rozpoczęcie starań
    2019.05 - HSG ✅
    2019.06 - 👼🏻
    2019.10 - IUI ✅
    2020.06 - 👶🏼
    2021.11 - 2022.01 - 3 IUI ❌
    2022.04 - HSG ✅
    2022.05 - 4 IUI ❌
    2022.06 - ❓
    👩🏻
    📍 PCOS - brak owulacji, AMH 6 - Aromek + Menopur + Eutrig/Gonapeptyl daily 💉💊
    📍 Hashimoto, niedoczynność - Letrox 125 💊
    📍 PAI- 1 homo - Acard 150 💊 Heparyna ⏸💉
    📍 Anemia
    👨🏼
    📍 Hormony ✅
    📍 Morfologia 2-3% , leukocytospermia, złe upłynnienie - Clo 💊 TenFertilOn 💊
  • Konwalia_ Koleżanka
    Postów: 44 21

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Tak się wyluzowałam po pracy,że udało mi się zarejestrować na monitoring jutro przed południem jeszcze🙈Będę spokojniejsza, takie dziwne mam te objawy w podbrzuszu-niby nie boli, a cały dzień czuję. Dzięki Imbirowa za porady :)

    W moim przypadku po ovitrelle czułam się źle do miesiączki. Ból owulacyjny, potem chwilę przerwy i od 6 dnia po ovitrelle mdłości, bóle podbrzusza, złe samopoczucie. Jak przyszły mi negatywne wyniki z bety to nie mogłam się tej miesiączki doczekać.

    preg.png
  • Jusiiaa Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    Dziewczyny, czy miałyście objawy miesiączki - bol w podrzuszu, a później okazało się, że to ciąża?

    W moim przypadku tak było, bolało mnie podbrzusze i jak y skurcze łapały mi tam w środku. Ja już się przejęłam, że to zła reakcja na lek.. bo po 10, 12 dniach jedna kreska. Aż 14, 16 jednak wskazało, że to ciąża. Za tydzien pierwsze USG 😍 sama nie dowierzałam, cuda się zdarzają. Trzymam kciuki za resztę dziewczyn🤞

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelinaNowa 😊 wrote:
    Dzisiejszą betę już sobie odpuszczam bo w nocy plamienie zamieniło się w dosyć mocne krwawienie 😪
    Bardzo mi przykro :(

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jusiiaa wrote:
    W moim przypadku tak było, bolało mnie podbrzusze i jak y skurcze łapały mi tam w środku. Ja już się przejęłam, że to zła reakcja na lek.. bo po 10, 12 dniach jedna kreska. Aż 14, 16 jednak wskazało, że to ciąża. Za tydzien pierwsze USG 😍 sama nie dowierzałam, cuda się zdarzają. Trzymam kciuki za resztę dziewczyn🤞
    Mam takie same odczucie bólu .

    Czekam na wynik beta

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 20 czerwca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia_ wrote:
    W moim przypadku po ovitrelle czułam się źle do miesiączki. Ból owulacyjny, potem chwilę przerwy i od 6 dnia po ovitrelle mdłości, bóle podbrzusza, złe samopoczucie. Jak przyszły mi negatywne wyniki z bety to nie mogłam się tej miesiączki doczekać.

    Osz…to musiało Cię to zmęczyć okrutnie :/
    Jusiiaa wrote:
    W moim przypadku tak było, bolało mnie podbrzusze i jak y skurcze łapały mi tam w środku. Ja już się przejęłam, że to zła reakcja na lek.. bo po 10, 12 dniach jedna kreska. Aż 14, 16 jednak wskazało, że to ciąża. Za tydzien pierwsze USG 😍 sama nie dowierzałam, cuda się zdarzają. Trzymam kciuki za resztę dziewczyn🤞

    Gratulacje ogromne! Właśnie boję się testować, jutro po monicie dowiem się czy pęcherzyki pękły, jak nie będę mogła turbo wytrzymać to test zrobię 11-naszego dnia po zastrzyku(w piątek)…
    Gusiia wrote:
    Mam takie same odczucie bólu .

    Czekam na wynik beta

    Gusiia tezymam kciuki!I dawaj znać koniecznie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2022, 21:41

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10 dni po zastrzyku - beta 2,23 :(

    Czy był przypadek, że beta się podniosła, czy to już bez szans? :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2022, 07:25

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    10 dni po zastrzyku - beta 2,23 :(

    Czy był przypadek, że beta się podniosła, czy to już bez szans? :(

    Chyba pozostaje skupić siły na kolejny cykl...Przytulam Gusiia...

    U mnie też klopsik w tym cyklu- mimo podania Ovi pęcherzyki nie pękły i wyhodowały się dwa duże 32mm (obecnie mam 17dc).

    edit: Dostałam właśnie zalecenia od mojego gina- od dziś Dupek przez 10 dni i od 2-giego dnia cyklu wprowadza Clo, nie obędzie się bez leków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2022, 13:01

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    Chyba pozostaje skupić siły na kolejny cykl...Przytulam Gusiia...

    U mnie też klopsik w tym cyklu- mimo podania Ovi pęcherzyki nie pękły i wyhodowały się dwa duże 32mm (obecnie mam 17dc).

    edit: Dostałam właśnie zalecenia od mojego gina- od dziś Dupek przez 10 dni i od 2-giego dnia cyklu wprowadza Clo, nie obędzie się bez leków.
    Jak długo się starasz?

    U mnie też nie da rady bez leków,

    Jak się teraz nie uda, a się nie udało, to zaczynam od drugiego dnia aromek :(.

    Ja dodatkowo prawy mam nie dokońca drożny, ostatnim razem udało się dojść do zapłodnienia, ale niestety była pozamaciczna, została w jajowodzie :(

  • Agatekk Ekspertka
    Postów: 243 343

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiia wrote:
    Jak długo się starasz?

    U mnie też nie da rady bez leków,

    Jak się teraz nie uda, a się nie udało, to zaczynam od drugiego dnia aromek :(.

    Ja dodatkowo prawy mam nie dokońca drożny, ostatnim razem udało się dojść do zapłodnienia, ale niestety była pozamaciczna, została w jajowodzie :(

    To masz pod górkę :/ Trzymam kciuki zatem!

    My zaczęliśmy starania niedawno- od marca, ale go gina wybrałam się dopiero pod koniec kwietnia- usłyszałam,że wszystko jest super i mam uzbroić się w cierpliwość...dopiero po drugim nieudanym cyklu poszłam do lekarza, który po zrobieniu mi usg zlecił badania wszystkich hormonów plus amh (wcześniej też byłam u dwóch innych- chciałam skierowania na badania, ale jeden dał na dwa, drugi na jeden i to tak od czapy oderwane od siebie). W pakiecie zbadane wszystkie dają prawidłowy obraz prócz odstającego LH i dlatego gin przepisał Ovitrelle. Wygląda na to,że tuż po kwietniowej wizycie u lek., który dał mi całkowicie zielone światło (bez badań) zaczęło coś się kiepścić z pęcherzykami lub było tak wcześniej, ale nie zauważone.

    A Ty jak długo?

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam drugi raz betę i niestety spada 1.84 :(

    Teraz tylko czekać na @ i kolejna szanse :(

  • Gusiia Koleżanka
    Postów: 102 8

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatekk wrote:
    To masz pod górkę :/ Trzymam kciuki zatem!

    My zaczęliśmy starania niedawno- od marca, ale go gina wybrałam się dopiero pod koniec kwietnia- usłyszałam,że wszystko jest super i mam uzbroić się w cierpliwość...dopiero po drugim nieudanym cyklu poszłam do lekarza, który po zrobieniu mi usg zlecił badania wszystkich hormonów plus amh (wcześniej też byłam u dwóch innych- chciałam skierowania na badania, ale jeden dał na dwa, drugi na jeden i to tak od czapy oderwane od siebie). W pakiecie zbadane wszystkie dają prawidłowy obraz prócz odstającego LH i dlatego gin przepisał Ovitrelle. Wygląda na to,że tuż po kwietniowej wizycie u lek., który dał mi całkowicie zielone światło (bez badań) zaczęło coś się kiepścić z pęcherzykami lub było tak wcześniej, ale nie zauważone.

    A Ty jak długo?
    Ja juz prawie dwa lata,

    Najpierw w klinice nieplodnosci na NFZ.
    Mialam pakiet badan, ale nie było w nich AMH :/

    Mialam robioną niedrożność i wyszło, że prawy jajowod jest bezużyteczny:/.

    Dostałam info, że w tym wieku to na in vitro.

    I tak poszłam do kliniki nieplodnosci prywatnie, ale nie zdecydowałam się na in vitro tylko na inseminacje, podczas badan (akurat byla owulacja) lekarz zalecił ovitralle i się udało, tylko, że w prawym jajowodzie :/.

    Zmieniłam lekarza, ponieważ babeczka byla strasznie nie miła i nie interesowała się mną poczas poronienia.

    Kolejny lekarz dał nam 3 cykle z lekami i zastrzykiem, a poniżej inseminacji.

    1 niestety się nie udał, zostały 2 szanse.

    Trzymam kciuki za Ciebie bo są duże szanse !!! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2022, 19:12

‹‹ 281 282 283 284 285 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ