X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 23 listopada 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny ile dni bralyscie luteine po zastrzyku ovitrelle? Ja mialam robiony zastrzyk w 17 dniu cyklu ( 20 mm pecherzyk ) i od20 dnia cyklu 2x1 tabl dopochwowo luteiny - tylko nie pamietam przez ile dni. 7 czy 10?
    Chyba 10 kojarzy mi sie ze sie bierze?

    oligi
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oligi 10 dni i najlepiej zrobic w 10 dniu bede zeby wiedziec czy brac dalej czy odstawic

    oligi lubi tę wiadomość

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Julka92 Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 84 wrote:
    Cześć wojowniczki! Od paru dni czytam Wasze wpisy na tej stronie. Trafiłam na to forum zupełnie przypadkiem, szukając informacji o zastrzykach ovitrelle. Moja historia, być może nie jest tak zagmatwana jak niektórych z Was. Od marca tego roku staramy się z mężem o dziecko. Regularnie każdego miesiąca po okresie, wizyta u ginekologa, pilnowanie dni płodnych itd. Niestety poprzedni ginekolog ani razu nie wysłał mnie na jakiekolwiek badania, zero. Więc zapisałam się do innego. Ten zaraz po pierwszej wizycie kazał zrobić mi badania krwi. Wyszło, że mam niski poziom estradiolu, reszta w normie. Przy następnej miesiączce miałam brać Lamette (3-7dzień cyklu),potem usg i przytulanie. Wszystko wg. zaleceń. Niestety nadal ciąży brak. Na początku tego miesiąca mąż zbadał nasienie a ja znowu brałam 5 dni lamette. Niestety w nasieniu męża 95% plemników ma nieprawidłową budowę :( pocieszające jest to,że inne wyniki ma dobre i ilość plemników w nasieniu jest 2,3 razy większa niż norma. Od 13list. przytulaliśmy się każdego dnia z nadzieją na nowe życie. Na usg widziałam piękny pęcherzyk 2,7cm. Który miał pęknąć 18-19list. 20list. byłam na usg i okazało sie,że mam torbiel i pęcherzyk nie pękł. Ogólnie byłam załamana bo nasze tygodniowe starania poszły na marne. Lekarz kazał mi popędzić natychmiast do apteki po zastrzyk ovitrelle. Dostałam 20list. ok 8:30. Dodatkowo przytulanie w ten sam dzień i dzień po. W środę byłam na usg i pa pęcherzyku nie ma śladu, torbiel znikła,ciałko żółte jest i płyn również. Teraz czekam. To mój pierwszy cykl z zastrzykiem, drugi z lamettą. Ogólnie źle się nie czuję, jeszcze boli mnie prawy jajnik a dzisiaj dodatkowo miałam zawroty głowy. Czytałam,że wiele z Was niecierpliwie czeka na zrobienie testów, ja postanowiłam, że nie będę robiła do 4.12 (spodziewana miesiączka). Lekarz kazał mi łykać tylko kwas foliowy, zero badań teraz, tylko relaks. Tak więc czekam.

    Dominika trzymam kciuki :)
    Zaraz po zastrzyku też sobie obiecałam, że będę czekać spokojnie i nie będę chciała wcześniej testować ale dni się zaczęły dłużyć i coraz bardziej chciałabym wiedzieć na czym stoję tym bardziej, że nie czuję się najlepiej :)

    w57v9jcglxej5w9j.png
  • Julka92 Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 23 listopada 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Oligi 10 dni i najlepiej zrobic w 10 dniu bede zeby wiedziec czy brac dalej czy odstawic

    Dokładnie :)

    oligi lubi tę wiadomość

    w57v9jcglxej5w9j.png
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 23 listopada 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka92 dzięki za wsparcie. Ja jednak jestem konsekwentna w postanowieniach i test zrobię dopiero w dniu spodziewane miesiączki. Może kilka miesięcy to niewiele jeśli chodzi o starania,ale dla mnie liczy się każdy miesiąc, bo młodsza się nie robię niestety. Tak więc ze wszystkich sił staram się "żyć" normalnie. Ale za wszystkie starajace się wojownicy również trzymam kciuki.

  • WiolaB Ekspertka
    Postów: 167 82

    Wysłany: 23 listopada 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tyle razy sobie obiecywałam, że będę czekać do miesiączki, albo w ogóle nie będę robić testów... ale ludzka ciekawość jest większa. Zawsze staram się mieć w zapasie test ciążowy a jak nie to posyłam męża do apteki,a potem walka ze sobą wewnątrz żeby się nie opłakać i pokazać mężowi jak bardzo mnie to boli.
    W każdym cyklu przeżywamy wahania. Najciężej jest kiedy przychodzi miesiączka.. jednak teraz kiedy jestem znowu w "grze" bo dziś wszystko wskazuje na owulacje dostaje skrzydeł i werwy do przytulania z M :) Trzymajcie kciuki za dwa tygodnie znowu będę przeżywać chwile grozy. Udało się czy się nie udało.. jednak jestem dobrej myśli :)

    oar8skjo700e5rvp.png

    Aniołek [*] 30.04.2017r - 5tc
    Dwie kreski na teście 30.04.2018r. - Naturalny CUD <3
    Ponad 2 lata walki.
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaB będę trzymała kciuki! Bądź dobrej myśli. Kiedyś musi się udać i jestem pewna ze każda z nas będzie tonacji w pieluszkach

  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 23 listopada 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za każdą z Was. Szczęście nas spotkać zobaczycie! Trzeba wierzyć. Mi też jest smutno kiedy pojawia się okres każdego miesiąca ale walczę dalej. Chcę mieć prawdziwa rodzinę. I uda się prędzej czy później. Każdej z nas.

  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 24 listopada 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha mam to samo i tez juz bym chciala testowac! a musze czekac do poniedzialku lub srody najlepiej ;)
    Ja jestem po zastrzyku ovitrelle w srode 15-go listopada i od soboty biore luteine 2x1 tab czyli jak piszecie ze 10 dni to skoncze ja 27-go listopada(poniedzialek) i dwa dni poczekam czy pojawi sie okres- tak zaszlam w pierwsza ciaze w 2015 roku:)i nasza cora urodzila sie w 2016 ... teraz staramy sie o drugie dziecko i znowu 5 miesiecy mija i ciazy nie ma. Wlaczono mi METFORMINE 1000 z racji PCOs ( waze 58 kg na 168 cm wiec nie z powodu otylosci)i zastrzyk w 17 dniu cyklu ovitr przy pecherzyku 20 mm.

    UWAGA MOZE GRUPOWE TESTOWANIE ??? :) Kto testuje ze mna w poniedzialek lub srode?!?!?!?! :)

    oligi
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 24 listopada 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    haha mam to samo i tez juz bym chciala testowac! a musze czekac do poniedzialku lub srody najlepiej ;)
    Ja jestem po zastrzyku ovitrelle w srode 15-go listopada i od soboty biore luteine 2x1 tab czyli jak piszecie ze 10 dni to skoncze ja 27-go listopada(poniedzialek) i dwa dni poczekam czy pojawi sie okres- tak zaszlam w pierwsza ciaze w 2015 roku:)i nasza cora urodzila sie w 2016 ... teraz staramy sie o drugie dziecko i znowu 5 miesiecy mija i ciazy nie ma. Wlaczono mi METFORMINE 1000 z racji PCOs ( waze 58 kg na 168 cm wiec nie z powodu otylosci)i zastrzyk w 17 dniu cyklu ovitr przy pecherzyku 20 mm.

    UWAGA MOZE GRUPOWE TESTOWANIE ??? :) Kto testuje ze mna w poniedzialek lub srode?!?!?!?! :)
    Ja sie zastanawiam nad Sroda bedzie u mnie dni po ovu, ale wlacze czy nie poczekac do pt ehh

    oligi lubi tę wiadomość

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 24 listopada 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam do 4.12. Kto wie może dostanę prezent na święta,jak powiedział mój ginekolog. Czas pokaże. Staram się nie spinac bo na to co ma być wpływu nie mam. A stres nie jest mi potrzebny. W grudniu będzie 9miesiac jak staramy się o dziecko, wierzę,że prędzej czy później będę mamą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 16:36

  • oligi Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 24 listopada 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Ja sie zastanawiam nad Sroda bedzie u mnie dni po ovu, ale wlacze czy nie poczekac do pt ehh

    No ja nie wiem , jestem w goracej wodzie kapana . Kazda miesiaczka z jednej strony doprowadza mnie do lez a z drugiej strony daje motywacje np do cwiczen czy zdrowej diety - jakis plus trzeba znalezc ;)

    oligi
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 24 listopada 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała okropne bóle głowy kilka dni po zastrzyku? Ja mam dzisiaj 5dzien a głową pęka mi od wczoraj.

  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 24 listopada 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 84 wrote:
    Czy któraś z Was miała okropne bóle głowy kilka dni po zastrzyku? Ja mam dzisiaj 5dzien a głową pęka mi od wczoraj.
    Ja tez tak mam w tym cyklu , nie wiem czym to moze byc spowodowane ale wczesniej rak nie mialam

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • basiunia174 Koleżanka
    Postów: 67 4

    Wysłany: 24 listopada 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 84 wrote:
    Czy któraś z Was miała okropne bóle głowy kilka dni po zastrzyku? Ja mam dzisiaj 5dzien a głową pęka mi od wczoraj.

    To raczej od pogody/ciśnienia a nie od zastrzyku. Mi też dziś pęka :(

    endometrioza
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 24 listopada 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotce o zastrzyku wyczytałam,że mogą występować silne bóle głowy. U mnie pogoda dopisuje więc to nie to. Ale dzięki za odpowiedzi.

  • Julka92 Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 24 listopada 2017, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oligi wrote:
    haha mam to samo i tez juz bym chciala testowac! a musze czekac do poniedzialku lub srody najlepiej ;)
    Ja jestem po zastrzyku ovitrelle w srode 15-go listopada i od soboty biore luteine 2x1 tab czyli jak piszecie ze 10 dni to skoncze ja 27-go listopada(poniedzialek) i dwa dni poczekam czy pojawi sie okres- tak zaszlam w pierwsza ciaze w 2015 roku:)i nasza cora urodzila sie w 2016 ... teraz staramy sie o drugie dziecko i znowu 5 miesiecy mija i ciazy nie ma. Wlaczono mi METFORMINE 1000 z racji PCOs ( waze 58 kg na 168 cm wiec nie z powodu otylosci)i zastrzyk w 17 dniu cyklu ovitr przy pecherzyku 20 mm.

    UWAGA MOZE GRUPOWE TESTOWANIE ??? :) Kto testuje ze mna w poniedzialek lub srode?!?!?!?! :)

    Mi lekarka mówiła, że luteiny/duphastonu nie wolno odstawiać do testowania bo może to źle wpłynąć na ewentualną ciążę :)

    Ja testuje w poniedziałek :D

    w57v9jcglxej5w9j.png
  • Julka92 Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 24 listopada 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika 84 wrote:
    Czy któraś z Was miała okropne bóle głowy kilka dni po zastrzyku? Ja mam dzisiaj 5dzien a głową pęka mi od wczoraj.

    Ja się ogólnie źle po nim czułam, ból głowy, straszne mdłości, ból jajnika z którego była owulacja i podbrzusza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2017, 23:30

    w57v9jcglxej5w9j.png
  • Babe B Przyjaciółka
    Postów: 97 77

    Wysłany: 24 listopada 2017, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zawsze mam migrene po zastrzyku:(

    Babe B
  • Dominika 84 Przyjaciółka
    Postów: 99 37

    Wysłany: 25 listopada 2017, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi dziewczyny!

‹‹ 29 30 31 32 33 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ