X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Test po zastrzyku ovitrelle
Odpowiedz

Test po zastrzyku ovitrelle

Oceń ten wątek:
  • Migotka96 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 15 września, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    A miałyście dziewczyny laparoskopię zwiadowczą? Czasami to też rozwiązuje jakieś problemy i pokazuje rzeczy, których nie widać na USG np. Endometriozę

    Ja np. Dowiedziałam się o tym ze mam endometriozę kiedy zmieniłam ginekologa miesiąc temu. Od poprzedniego lekarza usłyszałam ze mam mała torbiel na jajniku na wszelki wypadek dostałam skierowanie żeby zrobić markery nowotworowe i lekarz zdiagnozował mnie pod katem raka szyjki macicy. Wyniki wyszły ok wiec dostałam informacje „nic nie stoi na przeszkodzie, starajcie sie i zapraszam jak będzie Pani w ciąży”. Starliśmy się 3 miesiące i nic wiec stwierdziłam ze pójdę skonsultować moje wyniki i ta torbiel do innego ginekologa, który zna sie na endometriozę. Na pierwszej wizycie miałam diagnozę ze ta torbiel na lewym jajniku ma już ponad 30mm i to 3 stopień endometriozy. Na razie próbujemy zajść w ciąże z prawego jajnika ze stymulacja i nie ruszamy tej torbieli.
    Dzisiaj 5dc, od wczoraj lametta. W 10dc kontrola pęcherzyków i pewnie zastrzyk. Ostatni cykl bezowulacyjny mimo orvitelle, liczę bardzo na ten cykl 🥰

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs
    Pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny

    2cs
    14-18.09 lametta
    20.09 kontrola usg
  • Klaudia9212 Autorytet
    Postów: 421 266

    Wysłany: 15 września, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LaKaMi wrote:
    Dziewczyny, mija 32 godzina od zastrzyku. Czuje naprzemienne kłucie po obu stronach, ale glownie z lewej strony. Na usg mialam widoczny pecherzyk w prawym jajniku. Czy to mozliwe ze to kłucie z lewej strony to pekniecie pecherzyka a pani doktor napisała tylko o jednym pecherzyku? Już świruje 🫣

    Podobno czuję się jajnik, który ma więcej zrostów na powierzchni. Tak mi powiedział poprzedni lekarz 😉

    LaKaMi lubi tę wiadomość

    Krakovi
    I IVF IMSI:
    5.1.1❄️ 4.1.1 ❄️❄️

    I FET: 17.09 ❄️5.1.1 ❤️


    11.01.2022-20.03.2022 9t4d (6t1d) 😔💔
    01.21 CB 😔💔
  • Cytrynka 🍋 Koleżanka
    Postów: 53 18

    Wysłany: 15 września, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    Kiedy planujesz powtórzyć test? Nie odbieraj sobie nadziei ♥️ ale warto to jeszcze sprawdzić w późniejszych testach ewentualnie beta 12/13 po obitrelle
    Test robiłam jeszcze wczoraj i dziś i finalnie wyszło tak :
    * Piątek 10 dni po zastrzyku, 8/9 dni po owulacji test pozytywny
    * Sobota 11 dni po zastrzyku, 9/10 po owulacji, negatywny... Może coś tam prześwituje ale to może jakie cień
    * Niedziela dziś.. 12 dni po zastrzyku, 10/11 po owulacji jest bladzioch ... I teraz w sumie nie wiem nic 🤣 ale jakoś mam słabe przeczucia.

    Zobaczymy, jutro znów test, jak będzie kreska to lecę na betę i powtórzę w środę. 🥺

    Klaudia9212 lubi tę wiadomość

    ✔️PCOS
    ✔️Niedoczynność tarczycy
    ✔️Hipoglikemia reaktywna
    ✔️Zespół antyfosfolipidowy
    ✔️MTHFR_1298A>C HOMO
    ✔️PAI-1 HETERO

    🥰Kariotypy prawidłowe
    🥰 Badanie nasienia prawidłowe


    09.2020 - 👧CÓRECZKA - nasza Zosia 🥰pierwszy cykl starań, ciąża bezproblemowa

    Starania o rodzeństwo od 12.2021 😊:
    06.2022 💔 poronienie zatrzymanie, 6tc
    02.2023 💔 terminacja 18tc, zagrożenie mojego życia, synek z wadami letalnymi

    Potem przerwa, starania od 05.2024
    08.2024 Lametta + Zivafert (dwa piękne pęcherzyki, ale niestety nie udało się)✖️
    09.2024 Lametta + Zivafert
  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 115 22

    Wysłany: 15 września, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Ja np. Dowiedziałam się o tym ze mam endometriozę kiedy zmieniłam ginekologa miesiąc temu. Od poprzedniego lekarza usłyszałam ze mam mała torbiel na jajniku na wszelki wypadek dostałam skierowanie żeby zrobić markery nowotworowe i lekarz zdiagnozował mnie pod katem raka szyjki macicy. Wyniki wyszły ok wiec dostałam informacje „nic nie stoi na przeszkodzie, starajcie sie i zapraszam jak będzie Pani w ciąży”. Starliśmy się 3 miesiące i nic wiec stwierdziłam ze pójdę skonsultować moje wyniki i ta torbiel do innego ginekologa, który zna sie na endometriozę. Na pierwszej wizycie miałam diagnozę ze ta torbiel na lewym jajniku ma już ponad 30mm i to 3 stopień endometriozy. Na razie próbujemy zajść w ciąże z prawego jajnika ze stymulacja i nie ruszamy tej torbieli.
    Dzisiaj 5dc, od wczoraj lametta. W 10dc kontrola pęcherzyków i pewnie zastrzyk. Ostatni cykl bezowulacyjny mimo orvitelle, liczę bardzo na ten cykl 🥰
    U mnie też torbiel ok 20 mm na lewym jajniku - ale mi od razu wszyscy lekarze mówili, że to endometrioza. Również zrobiłam test ROMA i wyszedł nieco podniesiony ale tak delikatnie, co rowniez świadczy o endometriozie, a nie o jakimś nowotworze… zobaczymy jak będzie dalej, jak się nic nie uda to pójdę do innego lekarza - bardziej od endometriozy nic niepłodności. Zastanawiam się np. czy tej torbieli nie usunąć metodą „skleroterapia torbieli emdometrialnej” - podobno wtedy odsysają zawartość torbieli w wpuszczają tam alkohol. Jednak słyszałam też, że czasem lepiej jej nie ruszać.
    A czy poza torbielą masz też inne objawy? Bo ja nie…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września, 10:22

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki), ovitrelle, progesterone besins ❓
  • GabaB Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 15 września, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, to znowu ja.
    Jestem już 13 dni po zastrzyku ovitrelle, wczoraj robiłam test, negatywny był.
    Dzisiaj rano jak wstałam bolały mnie piersi takie kłucie po bokach jakby i po porannej toalecie zauważyłam jasnoróżowy śluz (na papierze) i do tej pory już nic nie ma.
    Czy to mogło być plamienie implantacyjne ?
    Jeśli tak to kiedy robić test?
    Dodam że dziś nie robiłam testu.

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 115 22

    Wysłany: 15 września, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GabaB wrote:
    Hej, to znowu ja.
    Jestem już 13 dni po zastrzyku ovitrelle, wczoraj robiłam test, negatywny był.
    Dzisiaj rano jak wstałam bolały mnie piersi takie kłucie po bokach jakby i po porannej toalecie zauważyłam jasnoróżowy śluz (na papierze) i do tej pory już nic nie ma.
    Czy to mogło być plamienie implantacyjne ?
    Jeśli tak to kiedy robić test?
    Dodam że dziś nie robiłam testu.
    A bierzesz jeszcze jakieś dodatkowe leki? Ja tak miałam w poprzednim cyklu że 10 dni po zastrzyku dostałam plamienie ale ono potem jeszcze się pojawiało do miesięczki. Lekarz mi powiedziała, że hormony które przyjmowałam mogą na to wpływać. Jednak oczywiście może być to również plamienie implementacyjne ♥️🍀

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki), ovitrelle, progesterone besins ❓
  • GabaB Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 15 września, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    A bierzesz jeszcze jakieś dodatkowe leki? Ja tak miałam w poprzednim cyklu że 10 dni po zastrzyku dostałam plamienie ale ono potem jeszcze się pojawiało do miesięczki. Lekarz mi powiedziała, że hormony które przyjmowałam mogą na to wpływać. Jednak oczywiście może być to również plamienie implementacyjne ♥️🍀
    Brałam tylko duphaston, skończyłam go brać w czwartek
    ✊🏻✊🏻✊🏻

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 389 101

    Wysłany: 15 września, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    A miałyście dziewczyny laparoskopię zwiadowczą? Czasami to też rozwiązuje jakieś problemy i pokazuje rzeczy, których nie widać na USG np. Endometriozę
    Hej, ja miałam histeroskopię ;) podczas zabiegu lekarz usunął jakiś polip + zrosty (niewiadomego pochodzenia). Lekarz mówił że to mogło mieć wpływ na zagnieżdżanie zarodka

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 389 101

    Wysłany: 15 września, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytrynka 🍋 wrote:
    Test robiłam jeszcze wczoraj i dziś i finalnie wyszło tak :
    * Piątek 10 dni po zastrzyku, 8/9 dni po owulacji test pozytywny
    * Sobota 11 dni po zastrzyku, 9/10 po owulacji, negatywny... Może coś tam prześwituje ale to może jakie cień
    * Niedziela dziś.. 12 dni po zastrzyku, 10/11 po owulacji jest bladzioch ... I teraz w sumie nie wiem nic 🤣 ale jakoś mam słabe przeczucia.

    Zobaczymy, jutro znów test, jak będzie kreska to lecę na betę i powtórzę w środę. 🥺
    Powodzenia!

    WWiktoriAA92, Cytrynka 🍋 lubią tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Martyna123 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 15 września, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    W 6dpt beta 8, progesteron 29.
    6dpt to też 14 dzień po ovitrelle.
    W 2 dpt ledwo widoczna kreska
    W 3 dpt biel.
    W 4 dpt gładka kreska
    W 5 dpt mocniejsza ale dalej jasna kreska już widoczna gołym okiem mąż też widział.
    W 6 dpt znów mocniejsza ale dalej jasna plus właśnie beta 8.
    Dzisiaj 7dp kreska już bardziej wyraźną. Jutro idę na 2 betę. Co uważacie ? Nigdy ovitrelle nie utrzymywał mi się do 14 dnia.

    2 lata starań.
    Endometrioza IV stopnia.
    12/2022 operacja endometriozy.
    12/2023 pierwsze podejście do in vitro.
    12/2023 pierwszy tranfer
    Beta 0 :(
    Dwa ❄️ klasy 3AA
    09/2024 drugi tranfer ❄️
    6 dpt beta 8, progesteron 29.
    8 dpt ? 🤞🙏
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 389 101

    Wysłany: 15 września, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna123 wrote:
    Hej.
    W 6dpt beta 8, progesteron 29.
    6dpt to też 14 dzień po ovitrelle.
    W 2 dpt ledwo widoczna kreska
    W 3 dpt biel.
    W 4 dpt gładka kreska
    W 5 dpt mocniejsza ale dalej jasna kreska już widoczna gołym okiem mąż też widział.
    W 6 dpt znów mocniejsza ale dalej jasna plus właśnie beta 8.
    Dzisiaj 7dp kreska już bardziej wyraźną. Jutro idę na 2 betę. Co uważacie ? Nigdy ovitrelle nie utrzymywał mi się do 14 dnia.
    Oo to dobrze wróży 😊 daj znać!

    Martyna123 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Martyna123 Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 15 września, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Oo to dobrze wróży 😊 daj znać!
    Dam znać jaki wynik bety jutro.
    To drugi tranfer ❄️ klasy 3AA.

    2 lata starań.
    Endometrioza IV stopnia.
    12/2022 operacja endometriozy.
    12/2023 pierwsze podejście do in vitro.
    12/2023 pierwszy tranfer
    Beta 0 :(
    Dwa ❄️ klasy 3AA
    09/2024 drugi tranfer ❄️
    6 dpt beta 8, progesteron 29.
    8 dpt ? 🤞🙏
  • Migotka96 Nowa
    Postów: 5 4

    Wysłany: 15 września, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WWiktoriAA92 wrote:
    U mnie też torbiel ok 20 mm na lewym jajniku - ale mi od razu wszyscy lekarze mówili, że to endometrioza. Również zrobiłam test ROMA i wyszedł nieco podniesiony ale tak delikatnie, co rowniez świadczy o endometriozie, a nie o jakimś nowotworze… zobaczymy jak będzie dalej, jak się nic nie uda to pójdę do innego lekarza - bardziej od endometriozy nic niepłodności. Zastanawiam się np. czy tej torbieli nie usunąć metodą „skleroterapia torbieli emdometrialnej” - podobno wtedy odsysają zawartość torbieli w wpuszczają tam alkohol. Jednak słyszałam też, że czasem lepiej jej nie ruszać.
    A czy poza torbielą masz też inne objawy? Bo ja nie…

    Czasem miewałam bolesne miesiączki ale ostatnimi czasy już mi to minęło. Innych objawów nie mam 🤔
    Ginekolog tez mi wspominała o skleroterpi ale na razie kazała się wstrzymać i zobaczymy kilka cykli. Usunięcia jej całkowicie odradza

    Endometrioza 🦠
    AMH 4,45

    Stymulacja
    Lametta + 💉 Orvitelle + Duphaston

    1cs
    Pęcherzyk nie pękł, cykl bezowulacyjny

    2cs
    14-18.09 lametta
    20.09 kontrola usg
  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 115 22

    Wysłany: 15 września, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna123 wrote:
    Hej.
    W 6dpt beta 8, progesteron 29.
    6dpt to też 14 dzień po ovitrelle.
    W 2 dpt ledwo widoczna kreska
    W 3 dpt biel.
    W 4 dpt gładka kreska
    W 5 dpt mocniejsza ale dalej jasna kreska już widoczna gołym okiem mąż też widział.
    W 6 dpt znów mocniejsza ale dalej jasna plus właśnie beta 8.
    Dzisiaj 7dp kreska już bardziej wyraźną. Jutro idę na 2 betę. Co uważacie ? Nigdy ovitrelle nie utrzymywał mi się do 14 dnia.
    Taaak to dobrze wróży 🍀 trzymam kciuki aby się udało! Na tych transferach się nie znam, jeszcze nie jesteśmy na tym etapie. Ale zarówno beta jak i termin testowania wyglądają dobrze ♥️
    Dpt to dzień po transferze? Czasami gubię się w tych skrótach 🤪

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września, 20:21

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki), ovitrelle, progesterone besins ❓
  • Justii94 Znajoma
    Postów: 26 15

    Wysłany: 15 września, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeej dziewczyny!

    U mnie owulacja prawdopodobnie była w piątek w wieczorem/w nocy. W środę około 9 rano podawałam sobie zastrzyk ovitrelle. W piątek w nocy mega mocny ból w okolicach jajnika po lewej stronie.
    Nie liczę na ten cykl kompletnie, tylko cud mógłby się stać bez jajowodu.

    Przetrzepałam wszystkie fora na temat przechwytywania jajeczka. Ehh ile bym dała żeby i mnie to spotkało 🍀🙏

    W tym cyklu nie zamierzam testować. Co ma być to będzie i raczej nastawiam się już na kolejną stymulacje po tym cyklu. Powodzenia dla wszystkich staraczek 🤰🫶

    WWiktoriAA92 lubi tę wiadomość

  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 389 101

    Wysłany: 15 września, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justii94 wrote:
    Heeej dziewczyny!

    U mnie owulacja prawdopodobnie była w piątek w wieczorem/w nocy. W środę około 9 rano podawałam sobie zastrzyk ovitrelle. W piątek w nocy mega mocny ból w okolicach jajnika po lewej stronie.
    Nie liczę na ten cykl kompletnie, tylko cud mógłby się stać bez jajowodu.

    Przetrzepałam wszystkie fora na temat przechwytywania jajeczka. Ehh ile bym dała żeby i mnie to spotkało 🍀🙏

    W tym cyklu nie zamierzam testować. Co ma być to będzie i raczej nastawiam się już na kolejną stymulacje po tym cyklu. Powodzenia dla wszystkich staraczek 🤰🫶
    Kochana na innym wątku były dziewczyny opisujące swoje historie ciąży przechwyconej przez drugi jajowód. Także trzeba być dobrej myśli, bo może i Ciebie taka sytuacja spotkała 😊😊

    Justii94 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Niktważny Koleżanka
    Postów: 58 19

    Wysłany: 15 września, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko czy któraś z was przyjmując progesteron robi badania profilaktycznie czy jest go wystarczająco po lekach czy nie przypadkiem za dużo ? Bo ja przyjmuje ten hormon a nawet nie wiem czy go potrzebuję moja gin nie zleca mi badań tego hormonu.

  • WWiktoriAA92 Przyjaciółka
    Postów: 115 22

    Wysłany: 15 września, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niktważny wrote:
    Mam pytanko czy któraś z was przyjmując progesteron robi badania profilaktycznie czy jest go wystarczająco po lekach czy nie przypadkiem za dużo ? Bo ja przyjmuje ten hormon a nawet nie wiem czy go potrzebuję moja gin nie zleca mi badań tego hormonu.
    Ja przyjmuje i nigdy go nie sprawdzałam… zawsze jest taka sama procedura. Nie wiem czy to dobre czy nie…

    Niktważny lubi tę wiadomość

    AMH: 1,5
    Cytologia: 🆗
    🤵🏻‍♂️Morfologia: 1%, total 75.6 mln, żywe 81%, MAR ujemny
    1cs (07.24): ovitrelle, progesterone besins ❌
    2cs (08.24): ovitrelle, femoston conti ❌
    3cs (09.24): lametta (3 pęcherzyki), ovitrelle, progesterone besins ❓
  • Mała.mi 93 Autorytet
    Postów: 355 115

    Wysłany: 16 września, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :) dziś pierwsza tabletka tego nowego progesteronu i nic za bardzo nie czuję 😁 wręcz bardzo dobrze się czuję. U mnie dziś 3 dzień po zastrzyku i wydaje mi się że też 3 dzień do owulacji. Narazie brzuch jak balon 😂 nie umie się nawet schylic a jestem szczupła osoba 😂😂 jutro badania. Chodź wyniki dopiero pod koniec miesiąca a nawet zachaczaja o październik. Te czekanie człowieka wykończy, a ja należę do osób niecierpliwych 😂 a jak u was dziewczyny ?

  • cysterka95 Znajoma
    Postów: 25 9

    Wysłany: 16 września, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 😊 u mnie nareszcie kolejny cykl, od dziś znów lecimy z letrozolem i kontrola za tydzień. Cieszę się, że znów coś się dzieje a nie tylko czekanie 😉

    👫 29 & 29
    PCOS + IO + niedoczynność

    💊 Euthyrox + Glucophage

    stymulacja Lametta + Ovitrelle 💉 + duphaston

    1 cs
    lametta + ovitrelle
    pęcherzyk nie pękł ❌

    2 cs
    16-20.09 Lametta
‹‹ 377 378 379 380 381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ