Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy to co Rosa ale jeszcze się nie wypowiem,bo nie używamy. Póki co tylko z nakładka dla bobasa i to mega mi się sprawdza bo robię śniadanie a bobas patrzy. Ale czytałam, że to jedno z najczęściej wybieranych i cena świetna porównując ze stokke.

  • monester Autorytet
    Postów: 7268 6493

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    My mamy to co Rosa ale jeszcze się nie wypowiem,bo nie używamy. Póki co tylko z nakładka dla bobasa i to mega mi się sprawdza bo robię śniadanie a bobas patrzy. Ale czytałam, że to jedno z najczęściej wybieranych i cena świetna porównując ze stokke.
    Ja też miałam to brać, tylko zdecydował rozkład nóg i to że mam mało miejsca a stokke ma inny układ nóg i łatwiej go gdzieś wsunąć jak nie jest używane.

    izabelka90 lubi tę wiadomość

  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    My mamy to co Rosa ale jeszcze się nie wypowiem,bo nie używamy. Póki co tylko z nakładka dla bobasa i to mega mi się sprawdza bo robię śniadanie a bobas patrzy. Ale czytałam, że to jedno z najczęściej wybieranych i cena świetna porównując ze stokke.
    Ja też mam Kinderkraft livy i moja córka chętnie skacze w bujaczku oraz półleży z nami przy stole i obserwuje z wysokości. Dopiero będziemy zaczynać rd w najbliższych dniach to sprawdzimy jak z siedzeniem samodzielnie :)

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • Krakus Autorytet
    Postów: 556 618

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak wybierałam krzesełko, to korzystalam z tego artykułu Fizjonommy: https://www.fizjomommy.pl/8-najczesciej-wybieranych-krzeselek-do-karmienia-porownanie/

    izabelka90 lubi tę wiadomość

    I FET 🩷 07.2024
    IV FET 🩵 04.2026
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakus wrote:
    Ja jak wybierałam krzesełko, to korzystalam z tego artykułu Fizjonommy: https://www.fizjomommy.pl/8-najczesciej-wybieranych-krzeselek-do-karmienia-porownanie/
    My też 😁

  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1656 2569

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mamy Kinderkraft Livy 😁
    Jedyna wada jaka na ten moment widzę, to że podnóżek na najwyzszym poziomie i tak jest zdecydowanie za nisko, moje dziecko dosięgnie do niego chyba na roczek 🙈
    Ale po za tym jest piękne (a stoi w salonie więc też zależało mi żeby się jakoś prezentowało 😁), fajna silikonowa nakładka, łatwo się czyści, jest stabilne można potem wykorzystać jako krzesło dla starszego dziecka. Włożyłam poki co poduszkę z Antilop i bardzo fajnie Mała w nim siedzi (oprócz tego podnozka, ale na to też znalazłam tymczasowy patent).

    🔹 Łącznie 4 stymulacje, 15 komórek, 15 zarodków, 0 blastek 💔
    🔹Tylko 1 transfer 2 zarodków 2-dniowych (2x4A❄️)
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    37t4d - po 5 latach walki zostałam mamą 🥰

    age.png
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    Tez mamy Kinderkraft Livy 😁
    Jedyna wada jaka na ten moment widzę, to że podnóżek na najwyzszym poziomie i tak jest zdecydowanie za nisko, moje dziecko dosięgnie do niego chyba na roczek 🙈
    Ale po za tym jest piękne (a stoi w salonie więc też zależało mi żeby się jakoś prezentowało 😁), fajna silikonowa nakładka, łatwo się czyści, jest stabilne można potem wykorzystać jako krzesło dla starszego dziecka. Włożyłam poki co poduszkę z Antilop i bardzo fajnie Mała w nim siedzi (oprócz tego podnozka, ale na to też znalazłam tymczasowy patent).

    U nas też był za nisko, ale mała paczka pieluch idealnie się wpasowała 😝 teraz już jest ok mimo tego że moja dziewczynka jest malutka, ma teraz 70 cm. Ale siedzi z poduszką z Ikea za plecami i wtedy jest ok, wszystkie kąty zachowane.

    izabelka90, Mimi09 lubią tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Justyna1501. Autorytet
    Postów: 782 424

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cytuj / Edytuj / Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem na estrofemie, dzisiaj usg 12dc a endo jedynie 5,6, lekarz dołożył mi plastry statyn 50 i w poniedziałek Usg. Lekarz twierdzi że endo urośnie. Jakie powinno być endo do transferu? Czy w dniu trabsferu sprawdzaja edno ? i czy po włączeniu progesteronu endo jeszcze urośnie?

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rosa_13 wrote:
    U nas też był za nisko, ale mała paczka pieluch idealnie się wpasowała 😝 teraz już jest ok mimo tego że moja dziewczynka jest malutka, ma teraz 70 cm. Ale siedzi z poduszką z Ikea za plecami i wtedy jest ok, wszystkie kąty zachowane.
    Dobrze wiedzieć na przyszłość że trzeba się przygotować 😁 a co to za poduszka z Ikea?
    Mój dzik to już ma pewnie 70 cm jak nie lepiej 😅🤣🫣

  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1501. wrote:
    Cytuj / Edytuj / Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem na estrofemie, dzisiaj usg 12dc a endo jedynie 5,6, lekarz dołożył mi plastry statyn 50 i w poniedziałek Usg. Lekarz twierdzi że endo urośnie. Jakie powinno być endo do transferu? Czy w dniu trabsferu sprawdzaja edno ? i czy po włączeniu progesteronu endo jeszcze urośnie?
    Sytuacja jak u mnie. Przy udanym transferze endo mi nie rosło dokładnie na podglądzie w piątek miałam 5,6 maks, dostałam estrofem dopochwowo i w poniedziałek miałam 7,9 mm i zaczęłam brać progesteron już i w sobotę transfer.
    U mnie takie minimum jakie chcieli to 7,5 mm. W dniu transferu nie miałam mierzonego już.

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojra wrote:
    Ja dzisiaj poumawiałam lekarzy, żeby przymierzyć się do dzidziusia nr 2, chcę podejść do transferu maj-czerwiec-lipiec, ale muszę ogarnąć jeszcze immunologa, więc trochę czasu mi to zajmie...
    Jak wrócę do pracy to dostanę wypowiedzenie, a to automatycznie odroczy mi o kilka lat kolejne dziecko😔
    Ciekawe jak to się wszystko poukłada w tym nowym roku i czy dostanę zielone światło od lekarzy...
    A co to była za praca, jeśli mogę zapytać. W moim rejonie już kilka lat temu wszystko tak się pozmieniało, że słyszę tylko, że czekają aż jakaś wróci z urlopu i nie zamierzają zwalniać. Raczej brak ludzi, nawet w sklepach, gdzie wydaje się, że zawsze brali studentki.

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Dobrze wiedzieć na przyszłość że trzeba się przygotować 😁 a co to za poduszka z Ikea?
    Mój dzik to już ma pewnie 70 cm jak nie lepiej 😅🤣🫣

    https://www.ikea.com/pl/pl/p/antilop-poduszka-i-pokrycie-do-krzes-d-karm-wielobarwny-90577709/

    Poduszka jest fajna bo można bez problemu prać pokrowiec w razie potrzeby a u nas potrzeba jest częsta 😝
    Rośnie Ci synuś jak na drożdżach 😍

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 739 607

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś z córką w poradni chirurgii dziecięcej z tymi naczyniakami. Pani doktor nawet nie wstała z krzesła, zetknęła tylko z daleka i stwierdziła że to tylko do dalszej obserwacji. I żeby zrobić USG brzucha czy narządy są całe😂 a na koniec dodala że to się nie spieszy z tym USG może być i nawet za 3 miesiące😂 tylko czas straciliśmy na idiotkę

    age.png
  • Kessa Autorytet
    Postów: 2863 3467

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Byłam dziś z córką w poradni chirurgii dziecięcej z tymi naczyniakami. Pani doktor nawet nie wstała z krzesła, zetknęła tylko z daleka i stwierdziła że to tylko do dalszej obserwacji. I żeby zrobić USG brzucha czy narządy są całe😂 a na koniec dodala że to się nie spieszy z tym USG może być i nawet za 3 miesiące😂 tylko czas straciliśmy na idiotkę
    Dlaczego mnie to nawet nie dziwi 🙈🤐

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰 13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸 21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀 25+2 -> 903g małej królewny 🥰 30+0 -> 1730g pannicy ♥️ 34+2 -> 2960g 🎀
    40+3 -> Królewna jest z nami 😍 4070g,62cm 💕
    age.png
    Na feriach ❄️❄️❄️
  • kasia12323 Autorytet
    Postów: 739 607

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Dlaczego mnie to nawet nie dziwi 🙈🤐
    Ale dzwoniłam do innego szpitala bo się ogłaszali że będą mieli konsultacje z inną chirurg i zadzwoniłam i zapisałam. Tylko muszę iść do naszej pediatry i poprosić o skierowanie jako na oddział pediatryczny bo tam będzie konsultować ta pediatra i jakby jakieś wyniki trzeba było zrobić to od ręki wszystko porobią

    age.png
  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytając wasze historie z kp to ja was naprawdę podziwiam że rozkręciłyście kpi i tak super dajecie sobie radę ☺️
    Powiem wam że my się do tej pory karmimy piersią i mam tyle tego pokarmu że jak jest kryzys to 3 dni mi potrzebne by ilość wzrosła , wtedy piję raz dziennie słód jęczmienny i mały też nakręca bardzo jak się przystawia bo ciągle je co 2-2,5h w dzień i co 2h w nocy więc nie mam dłuższych przerw . Jest też właśnie presja bo nie chcę butelki tym samym nie ma możliwości podania mm więc te mleko musi być , czasem czuje się tym uwiązana niestety bo każde moje wyjście jest wyliczone na 2 godziny , każde uspanie ma drzemkę moje , także jak mąż wraca z pracy to przejmuje małego i na usypianie oddaje bym miała chwile dla siebie 🙂 kp fascynowało mnie bardzo na początku , stresowałam się że nie dam rady a tu tyle czasu , po skończonym 7 miesięcu już napewno muszę się wziąć za kończenie bo się nie ogarnę do następnego transferu a czas jednak goni

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie wiem jak to będzie z tym odstawianiem kp.. ile to realnie zajmie...

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • Mojra Autorytet
    Postów: 984 1712

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    A co to była za praca, jeśli mogę zapytać. W moim rejonie już kilka lat temu wszystko tak się pozmieniało, że słyszę tylko, że czekają aż jakaś wróci z urlopu i nie zamierzają zwalniać. Raczej brak ludzi, nawet w sklepach, gdzie wydaje się, że zawsze brali studentki.

    Mam stanowisko menedżerskie w dziale finansowym, w firmie już zwolnienia, nie przedłużają umów, redukuja zespoły... No kolorowo nie jest...

    Ogólnie się nie przejmuje, żeby była jasność, bo praca zawsze się znajdzie, kwestia za ile i jak daleko od domu😊 Tylko jednak zależy mi na rodzeństwie dla małej, mamy już swoje lata, a nie chcę, żeby została potem sama na świecie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2025, 20:07

    Nowa na forum lubi tę wiadomość

    👩'87👨'85👶'24
    📌On: tetraazooligospermia, morfologia 0%
    📌Ona: PCOS, insulinooporność, niedoczynność tarczycy +🐉immunologia- cross-match pozytywny 100% (USD Prokocim)

    🌜2019-2022 Starania naturalne
    🌜2022-2023 I procedura IVF (4/4 zarodki po PGT-A)🍀 córeczka
    🌜2026 II procedura IVF (1/2 zarodki po PGT-A)
    ⏳transfer (Diphereline, HCQ, ivig, accofill, encorton)


    "Wdzięczność zmienia to, co mamy, w wystarczające."
  • Mimi09 Autorytet
    Postów: 1656 2569

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xxMiaxx wrote:
    Czytając wasze historie z kp to ja was naprawdę podziwiam że rozkręciłyście kpi i tak super dajecie sobie radę ☺️
    Powiem wam że my się do tej pory karmimy piersią i mam tyle tego pokarmu że jak jest kryzys to 3 dni mi potrzebne by ilość wzrosła , wtedy piję raz dziennie słód jęczmienny i mały też nakręca bardzo jak się przystawia bo ciągle je co 2-2,5h w dzień i co 2h w nocy więc nie mam dłuższych przerw . Jest też właśnie presja bo nie chcę butelki tym samym nie ma możliwości podania mm więc te mleko musi być , czasem czuje się tym uwiązana niestety bo każde moje wyjście jest wyliczone na 2 godziny , każde uspanie ma drzemkę moje , także jak mąż wraca z pracy to przejmuje małego i na usypianie oddaje bym miała chwile dla siebie 🙂 kp fascynowało mnie bardzo na początku , stresowałam się że nie dam rady a tu tyle czasu , po skończonym 7 miesięcu już napewno muszę się wziąć za kończenie bo się nie ogarnę do następnego transferu a czas jednak goni

    XxMiaxx, jak zamierzasz odstawiać od piersi? Masz już jakiś plan?

    🔹 Łącznie 4 stymulacje, 15 komórek, 15 zarodków, 0 blastek 💔
    🔹Tylko 1 transfer 2 zarodków 2-dniowych (2x4A❄️)
    7dpt-⏸️; 8dpt-33; 10dpt-114; 13dpt-296; 15dpt-869; 17 dpt-2136; 20dpt-6934; 24 dpt-19951
    6t1d - mamy ❤️🥹
    37t4d - po 5 latach walki zostałam mamą 🥰

    age.png
  • xxMiaxx Autorytet
    Postów: 1835 1969

    Wysłany: 10 stycznia 2025, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi09 wrote:
    XxMiaxx, jak zamierzasz odstawiać od piersi? Masz już jakiś plan?
    No właśnie próbuje sobie ustalić jakiś plan ale czuję się pogubiona . Byłam na warsztatach online od hafija odnośnie odstawienia bo było że od 6 miesiąca życia ale zawiodłam się trochę bo większość porad była dla większych dzieci którym możesz słownie tłumaczyć że cyca nie będzie . Będę próbowała jeszcze szukać w Internecie jakiś porad czy może na YT się uda coś znaleźć od jakiejś mamy . Wiem napewno że będzie płacz małego bo jednak powiązane jest karmienie z usypianiem a do tego jeszcze nawet mojego mleka nie chce z butelki więc wprowadzić mm będzie niezwykle trudno . Jestem też strasznie miękka na jego płacz więc dla nas obojga to łatwe nie będzie i strasznie mnie to stresuje

    Starania naturalne od 06.2019.
    12.22r start w klinice niepłodności
    22.09.23 Start Stymulacji
    2.10 Punkcja 🥚🥚
    7.10 transfer ET😊 7dpt beta 0.16
    4.11 transfer FET, cykl naturalny, 10dpt bhcg 250,2:' 12dpt bhcg 742,4:' 18dpt pęcherzyk ciąży z żółtkowym, 25dpt❤️,26dpt❤️i krwiak, 6t5t CRL 0. 96cm, 8t1dCRL 2,15cm, 9t 2,86cm, 11tc 4,93cm
    11.01 12tc I prenatalne - wszystko ok, prawdopodobnie Chłopiec ❤️Papp-a ryzyka niskie
    19.03 21+5 II prenatalne, wszystko ok, synek 498g💙26t4d 924g 💙3 prenatalne ok, 29t 1400g, 35t3d 2300g💙
    36t4d B 2730g 53cm💙
    Mamy ❄️❄️
    1.04 7t2d ciąży naturalnej ☺️
    38+1 N 2500g 48 cm 🩷
    age.png
    age.png
‹‹ 1361 1362 1363 1364 1365 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ