Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 7 maja 2025, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Napiszesz nazwę?
    Piratki filet z indyka
    Skład mięso z fileta indyka, skrobia ziemniaczana , ekstrakty przypraw, glukoza, przyprawy, sól aromaty, acerola w proszku. Na 100 gram 1.27 gram soli.

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 7 maja 2025, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Ładnie to wygląda 🥰 dzięki za pomysły , rzodkiewka, papryka surowa jest od jakiegoś wieku?

    Rzodkiewka od początku surowa starta na tarce.
    Jeśli chodzi o paprykę to najlepiej zaczynać od gotowanej.

    Zerknij na "Rozgryzarkę". Tam masz super opisany każdy produkt - jak i kiedy podawać, jakie jest ryzyko zadławienia i czy jest produktem uczulającym.

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 7 maja 2025, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Ładnie to wygląda 🥰 dzięki za pomysły , rzodkiewka, papryka surowa jest od jakiegoś wieku?
    Nie, ale myślę, że lepiej szukać bio

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4304

    Wysłany: 7 maja 2025, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam z siebie dumna, że wygospodarowałam czas na kaszkę instant z owocami i gotowanie obiadu co drugi dzień 🤣 WiosnyFanka wiesz jak wpędzić człowieka w kompleksy i depresję 😂🙈

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 7 maja 2025, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiosnyfanka a ile zje na Śniadanie chleba?
    Tak mi ten tysiąc kalorii utkwił w głowie bo moje dziecko je tak do 800 kalorii max ale to jak ma dobry dzień.

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4304

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w jakiej formie podajecie strączki? Kupujecie surowe do gotowania, już ugotowane w woreczkach albo te w puszcze tylko z przepłyukaniem z zalewy?

    U nas dzisiaj wjechało żółtko z awokado i pomidorem

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4304

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Piratki filet z indyka
    Skład mięso z fileta indyka, skrobia ziemniaczana , ekstrakty przypraw, glukoza, przyprawy, sól aromaty, acerola w proszku. Na 100 gram 1.27 gram soli.


    Też je dla siebie kupujemy. I ogólnie te z pikok pure też mają spoko składy

    monester lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 7269 6494

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Też je dla siebie kupujemy. I ogólnie te z pikok pure też mają spoko składy
    Niepolecane są z uwagi na to że to żywność przetworzona ale no nie dajmy się zwariować. Znaczy ja się nie dam. Parówki też są ok moim zdaniem z tej firmy.
    I też nie będę się czarować że moje dziecko nie zje parówki do 3 roku życia - jeśli tylko będzie chciało to zje. To już wolę dać taka z dobrym składem potem.

  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Piratki filet z indyka
    Skład mięso z fileta indyka, skrobia ziemniaczana , ekstrakty przypraw, glukoza, przyprawy, sól aromaty, acerola w proszku. Na 100 gram 1.27 gram soli.

    Dawałam mojej małej parę razy, jest naprawdę ok. I bardzo jej smakowało. Kupiłam na święta, żeby było coś innego niż zwykle do spróbowania.
    Parówek nie planuje dawać, chociaż ostatnio brat poczęstował siostrę frankfruterka 🤦🏼‍♀️ nie zdążyłam zareagować a już ugryzła 🤣 ale pomymlała i wypluła.

    Ostatnio nie ma opcji żebym jadła coś innego niż ona, bo zagląda do mojego talerza. Wszystko chce próbować 🙈 próbujemy też z zupami, dzisiaj gotuje kalafiorowa. Na pierwszy rzut poszedł Rosołek ostatnio i coś tam zjadla. Głównie marchewkę i makaron.
    Najchętniej jadlaby makaron z sosami, to jej ulubione dania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2025, 12:07

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Rosa_13 Autorytet
    Postów: 1105 1876

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chciałabym Wam tez polecić karty i puzzle czuczu. Moja je uwielbia. Puzzle to dużo powiedziane, to takie karty z dziurką. Potrafi już sama dopasowywać co gdzie pasuje.

    No iiii musimy się pochwalić. Potrafimy już zrobić kilka kroczków 😍❤️ z dnia na dzień coraz więcej i chętniej 🙂

    Jenny93, Kessa, Osa 🐝, Kasiek789, izabelka90, WiosnyFanka, Krakus, Monita lubią tę wiadomość

    age.png

    Moja Dziewczynka 3500g ❤️🌹
  • Cynamonka Autorytet
    Postów: 377 586

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monester,podziwiam determinację i wytrwałość. nie wiem, czy nie bijesz jakichś rekordów z tym KPI.
    WiosnyFanka, dzięki za inspiracje kanapkowe:)

    Dziewczyny, a jak teraz śpią Wasze dzieci? Bo u nas niby jest lepiej, nadal mamy jedno nocne karmienie, ale syn często ma niespokojny sen, zdarza mu się budzić z płaczem, a co najgorsze budzi się koło 5.30. ta wczesna pobudka jest dla mnie po prostu masakryczna. Mąż ogarnia dziecko w nocy, a ja i tak jestem niewyspana. Zaczelam się kłaść o 21, ale do diabła, kiedy ja mam mieć czas na romantyczny wieczór albo książkę 😳

    '89, PCOS, brak jajowodu po cp
    Pierwsza stymulacja, wrzesień 2023: ❄️❄️❄️ (niebadane)
    1 Transfer (4bb) - 10dpt 423 -> 14dpt 1981 -> 16dpt 3721
    USG 29dpt - jest ❤️
    age.png

    2 Transfer (4bb) ❌ beta 0
    3 Transfer (3bb) ❌ biochem

    Druga stymulacja, luty 2026: ❄️❄️❄️ (PGT-A ✔️)
    histero - obraz niejednoznaczny 🤨
    cd138 ✅ eBiom ✅
    4 Transfer (3bb) ❌ beta 0
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5303 4304

    Wysłany: 7 maja 2025, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Niepolecane są z uwagi na to że to żywność przetworzona ale no nie dajmy się zwariować. Znaczy ja się nie dam. Parówki też są ok moim zdaniem z tej firmy.
    I też nie będę się czarować że moje dziecko nie zje parówki do 3 roku życia - jeśli tylko będzie chciało to zje. To już wolę dać taka z dobrym składem potem.


    Wiadomo. To nie jest produkt w pierwszej kolejności do wprowadzenia, ale też się nie łudzę, że w żłobku czy przedszkolu będą tylko bio produkty podawać 🙈 To co można zrobić to przeciągać jak najdłużej żeby dziecko nie jadło produktów przetworzonych. Zresztą tak samo jak ze słodyczami. Całe życie nie będę mu mroziła owoców i mówiła, że to lody a sama w nocy pożerała magnum i inne big milki 😂

  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nie, ale myślę, że lepiej szukać bio

    Rzodkiewkę mam już swoją, papryka rośnie, ale zobaczymy co z tego będzie 😅

    monester, WiosnyFanka lubią tę wiadomość

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Piratki filet z indyka
    Skład mięso z fileta indyka, skrobia ziemniaczana , ekstrakty przypraw, glukoza, przyprawy, sól aromaty, acerola w proszku. Na 100 gram 1.27 gram soli.

    Właśnie sol- trzymałyście się z podawaniem po 12 msc??

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonka wrote:
    Monester,podziwiam determinację i wytrwałość. nie wiem, czy nie bijesz jakichś rekordów z tym KPI.
    WiosnyFanka, dzięki za inspiracje kanapkowe:)

    Dziewczyny, a jak teraz śpią Wasze dzieci? Bo u nas niby jest lepiej, nadal mamy jedno nocne karmienie, ale syn często ma niespokojny sen, zdarza mu się budzić z płaczem, a co najgorsze budzi się koło 5.30. ta wczesna pobudka jest dla mnie po prostu masakryczna. Mąż ogarnia dziecko w nocy, a ja i tak jestem niewyspana. Zaczelam się kłaść o 21, ale do diabła, kiedy ja mam mieć czas na romantyczny wieczór albo książkę 😳

    U nas od dwóch dni krzyki właśnie między 3-5 biorę ją do siebie i zasypia.
    Miałyśmy jedno karmienie nocne, przestawiła się na 2 i to na większe ilości, 150 już mało.
    Rano przed 6 oczy jak 5 zł.. obłożona poduszkami, a na jeszcze drzemka 🙈 zdarza jej się drzemka jakos ok. 7.
    Drzemki dziennie w kratkę, czasami dwie - jedna 1/1,5 h druga 30/50 min. Dziś za to śpi już od 11 🤣 więc będzie miała szybkie spanie nocne.. pokielbasilo jej się troszkę, ale wytrzymam to 🥹 cały czas sobie powtarzam, że TO MINIE i zostanie tylko miłym wspomnieniem 😅
    Miałyśmy parę nocy w łóżeczku, ale męczy mnie to wkładanie wykładanie jak ona i tak w nocy przechodzi do mnie, więc łóżko znów pod ścianą, a tata w pokoju na przeciwko 😅

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Dziewczyny mam takie głupie pytanie odnośnie RD. Ktoś mnie zapytał czy podaje dziecku parówki? Mówię nie 😃 a wy? Ewentualnie jakie?

    Nie i nie podam, ani parówek, ani wędlin. Sama nie jem, to tym bardziej nie podam tego dziecku. Mięso je w formie kulek mielonych np z marchewką (gotowanych), potrawkach, sosu spaghetti.

    Na kanapki - twarożek, jabłka prażone (taki mus), pasty z Olini.

    izabelka90, Hope_89, WiosnyFanka lubią tę wiadomość

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    U nas Młody jeszcze nie chodzi, ale pierwsze buty mamy, bo często jak mamy wychodne to wyciągam Go z wózka, a nie wyobrażam sobie żeby pomykał w samych skarpetkach.

    Na początek kupiłam Attipasy, są świetne jak na pierwsze butki. Amortyzowalismy je dość mocno jak mieliśmy wychodne. Teraz zamówiłam (jeszcze nie przyszły) butki barefoot od Magical Shoes. Jeśli chodzi natomiast o sandałki to zerknij na polecajki fizjomommy na IG (wyróżniona relacja). Generalnie w sandałkach poza elastyczną podeszwą fajnie, by miały zapiętek i zakryte palce. Ma naprawdę sporo fajnych polecajek.

    Dzięki, zerknę do Fizjomommy. Ona też jeszcze dużo nie chodzi, ale jednak jak „się nie spieszy” to preferuje swoje koślawe, powolne kroczki vs czworakowanie. I w domu ok, ale poza to jednak jakieś butki musi mieć.

    WiosnyFanka lubi tę wiadomość

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3682 7484

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynamonka wrote:
    Monester,podziwiam determinację i wytrwałość. nie wiem, czy nie bijesz jakichś rekordów z tym KPI.
    WiosnyFanka, dzięki za inspiracje kanapkowe:)

    Dziewczyny, a jak teraz śpią Wasze dzieci? Bo u nas niby jest lepiej, nadal mamy jedno nocne karmienie, ale syn często ma niespokojny sen, zdarza mu się budzić z płaczem, a co najgorsze budzi się koło 5.30. ta wczesna pobudka jest dla mnie po prostu masakryczna. Mąż ogarnia dziecko w nocy, a ja i tak jestem niewyspana. Zaczelam się kłaść o 21, ale do diabła, kiedy ja mam mieć czas na romantyczny wieczór albo książkę 😳

    Ja jedną książkę czytam od stycznia a romantyczny wieczór to chyba już nie nadejdzie 🤣 a tak serio, to śpi nieźle bo praktycznie przesypia noc ale pobudki jak u Ciebie - 5:30 /6:00. Jak nie pójdę spać max o 22:00 to mam następny dzień z głowy.

    🔹Ja 85’
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22), 0,54 (25’)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 84’: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSłomianka wrote:

    Ostatnio wpadła nas znajoma z pączkami z cukierni była zdziwiona i rozczarowana że Młody nie zje z nami 🫣🤯
    Jebłam 😂

  • Hope_89 Autorytet
    Postów: 1332 967

    Wysłany: 7 maja 2025, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    Jebłam 😂
    Dokładnie

    event.png[/url]
‹‹ 1518 1519 1520 1521 1522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ