Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II
Odpowiedz

udany transfer- ciążowe rozważania - edycja II

Oceń ten wątek:
  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 11 lipca 2024, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do którego tc brałyście progesteron?

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
  • Szarlotka90 Autorytet
    Postów: 364 201

    Wysłany: 11 lipca 2024, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wyprawka idzie pełna para i czas na kosmetyki, widziałam dyskusje o piance ginexin i powiem szczerze że sama chciałam zadać tutaj to pytanie. Ale... O ile kosmetyczna listę mam gotowa to ciągle zastanawiam się co do kąpieli?
    Zalecenia są ze nic, ale mamy wodę studniowa i ona bardzo wysusza moja skórę, więc chyba bez jakiegoś delikatnego wsparcia dla maluszka się nie obejdzie.
    Kojarzę chyba polecany byl olej z migdałów? Nie do końca przemawiają do mnie emolienty i stosowanie ich bez wskazań... Może macie coś co się u was sprawdziło?

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2024, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Dawno mnie nie było, ale byłam na wakacjach z Igą i nawet nie miałam czasu tu zaglądać. Ogólnie bardzo polecam Piaski, bo chyba nie ma czystszych plaż w Polsce.
    Już jesteśmy z powrotem w Warszawie, ale dziś byłam u mamy i wychachaczyłyśmy naprawdę świetne tanie buty w Chacie Skrzata w Legionowie więc jeżeli ktoś mieszka w pobliżu to polecam. Właśnie trwa letnia wyprzedaż -20%.


    Sklep Chata Skrzata
    602 479 429

    https://g.co/kgs/N4KsxMc

    https://zapodaj.net/plik-7zURCeD9DV

    https://zapodaj.net/plik-sh4vQr69PD

    Nie pamiętam jak wstawić zdjęcie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2024, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co u was? Pewnie już kilka dziewczyn urodziło w międzyczasie jak się wakacjowałyśmy 😅

  • AnkaSłomianka Autorytet
    Postów: 526 384

    Wysłany: 11 lipca 2024, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ramach testów jakieś 2 miesiące temu kupiłam
    Mydło marsylskie i myję się tylko nim, mój mąż tez. Kupiłam już kolejne i nie zamierzam zmieniać na nic innego. Młodego planujemy myć w wodzie a w razie potrzeby „domycia” używać właśnie mydła marsylskiego. Położna polecała mi też jakąś serię z Hipp ale nie pamiętam szczegółów

    Kasiek789, Szarlotka90, WiosnyFanka lubią tę wiadomość

    🙎🏻‍♀️1985 PAI1 hetero, IO, 3x usuwane polipy (08.22, 06.23, 10.23)
    🙎🏻‍♂️1981
    13.11.23 transfer ❄️4.1.1
    20.11.23 bHCG -58
    22.11.23 bHCG- 150
    24.11.23 bHCG -345
    27.11.23 bHCG -1313
    age.png
  • dallia Autorytet
    Postów: 2699 3773

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    Do którego tc brałyście progesteron?


    ja do 13 tc. Schodziłam od wizyty serduszkowej i juz zaczynałam 2 trymestr bez leków

    age.png

    age.png

    starania od marca 2020🙏
    leczenie w klinice - luty 2022

    👩 31 HSG - niedrożny lewy jajowód ❌AMH 1.91
    Kariotypy, cba, cytokiny ok Kir bx
    👦 36 wszystko ok

    Zostala 4.1.1 ❄

    2.05.23 - FET 🥰--> 01.2024 Buba 3430g 52 cm 🩷

    11.06.25 - FET 🥰--> 02.2026 Bubus 3690g 53cm💙
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga Kwietniowa wrote:
    Co u was? Pewnie już kilka dziewczyn urodziło w międzyczasie jak się wakacjowałyśmy 😅
    Edytowałam post na pierwszej stronie z informacją kto już po porodzie! Duzzooo nas już

    WiosnyFanka, Nowa na forum, Hope_89 lubią tę wiadomość

  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dallia wrote:
    ja do 13 tc. Schodziłam od wizyty serduszkowej i juz zaczynałam 2 trymestr bez leków
    Jestem w 22 tc, nadal mam brać i się zastanawiam po co 😕 Dzisiaj inna lekarka zmierzyła mi szyjkę - 6 cm 😳 Żadnych plamień, nic takiego 🤷🏻‍♀️ A jednak wkładanie dopochwowo tabletek to zawsze jakaś ingerencja.

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia12323 wrote:
    Trafiła mi się na sali obserwacji kobieta która tak okropnie chrapie że ja tu w życiu nie zasne. Zaraz mają przyjść położne leki podłączyć to pogadam z nimi żeby tylko mnie jutro nie przenosili z nią na jedną salę bo tego to ja już nie wytrzymam. a w dzień bez przerwy gada przez telefon tak głośno że cały oddział słyszy😂

    O matko, to ja miałam tak samo! W dzień dzwoniła do wszystkich z rodziny i znajomych i chyba 15 osobom opowiadała o porodzie. Na dodatek na głośnomówiącym...A między czasie spala i chrapała tak, że mi się Miłosz budził ..

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Jak bykl termin planowy rozruszania u mnie i patrzyłam na synka to miałam dokładnie te same przemyślenia. Dziewczyny sn jesteście bohaterkami. Mój miał taką dużą głowę 🤷

    Mój ponoć też. Neurolog nie chciała uwierzyć 🤣
    No ale teraz jest proporcjonalny 🙃

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Mas Autorytet
    Postów: 4663 3243

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    U mnie jak zaczął płakać a właściwie krzyczeć i podkurczac nóżki i prężyć się to zaczęłam dawać Espumisan i jest lepiej. Krzyczy tylko jak głodny lub chce na ręce. Po spełnieniu żądań od razu cisza 😁

    To u nas podobnie. Najlepiej działało noszenie w pionie na ramieniu. No ale to znowu niezdrowe...

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 1❄️ czeka
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope_89 wrote:
    Może ktoś mi podpowie, mam podejrzenie że mała ma kolki.
    Zdarza się to prawie regularnie, czasami da się szybciej ogarnąć.
    Popołudniu- wieczór i trwa różnie 2-4 godzin nawet z przerwami.
    Jest płacz, nie można uspokoić i kompletna rozsypka aż padnie. Jak się to uleje, nie możemy sobie poradzić. Co myślicie ? Co robić ?
    Brzmi jak kołki... Możecie iść do osteopaty jeszcze, ale niestety na kolki to tylko czas pomoże. Tak to jeszcze symetykon, noszenie na leniwca, rozgrzewanie brzuszka, biały szum. Ale to niestety czasem nie wystarczy

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 2679 2275

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie położnej. Teraz w czasie upałów suchą skórę na główce, tam gdzie były włoski, mam smarować np.linomagiem. Na fałdki dawać odrobinę zasypki, aby się nie odparzało.
    Też w czasie ciąży miałam sny, że mam już dziecko a wyprawki brak 🙂
    U nas dziś 4650 g, tak właśnie czuję w ramionach 😁

    Monita lubi tę wiadomość

    37+3: 2600 g 🥰

    age.png
  • monester Autorytet
    Postów: 7270 6494

    Wysłany: 11 lipca 2024, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    Do którego tc brałyście progesteron?
    Długooo , coś do 30 około jedną na noc 200 mg.
    Ltez miałam długa szyjkę ale też miesniaki

  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 2729 3257

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy na start cała serie z hippa do kąpieli, ja bardzo polecam :) (żel, balsam, szampon, oliwka)

    Drugi dzidziulek powtórzy ten zestaw

    Dodam tylko ze od powrotu do domu kapiemy Mikuszelka codziennie i skore ma piękna, zero podrażnień na tym zestawie


    Nie chciałam iść od razu w jakieś dermokosmetyki, żeby było czym działać jak się okaże ze mamy jakieś problemy skórne 🙂 ale zostaliśmy przy hippie, tylko jak była lekka ciemieniucha to stosowaliśmy balsam z laroche i dodawałam Oilatum do wody 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2024, 13:28

    Szarlotka90 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3

    04.2024 - naturals, rośnie mała Mikuszelka 🚺
    26.08.24 20w6d II prenatalne - 340g 🌸
    CC planowane na 29.12.2024 38+6
    Marcelka, 3380g, 52cm


    Sprzedaje na Vinted rzeczy po maluszkach 🛍️🛍️🛍️🛒🛒🛒

    https://www.vinted.pl/member/107424262-pattbbb
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    Do którego tc brałyście progesteron?
    Ja mam do 36 tc, ale u mnie wskazania bo szyjka po konizacji krótka i jest ryzyko niewydolności, ale póki co pięknie trzyma 💪

  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Długooo , coś do 30 około jedną na noc 200 mg.
    Ltez miałam długa szyjkę ale też miesniaki

    izabelka90 wrote:
    Ja mam do 36 tc, ale u mnie wskazania bo szyjka po konizacji krótka i jest ryzyko niewydolności, ale póki co pięknie trzyma 💪
    No właśnie u mnie jest ten „problem”, że wszystko jest w porządku. Nie mam żadnych wskazań, to też pierwsza ciąża, żadnych strat po drodze. Dzisiaj byłam u innej lekarki i powiedziała, że przy tylu dopochwowych tabletkach, bakterie jakieś mi będą wychodziły w posiewie. Bo nie ma opcji, że grzebanie tam nie ma żadnego skutku. I tak się zastanawiam, czy ten progesteron u mnie jest konieczny 🤷🏻‍♀️

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
  • PatrycjaBbbbb Autorytet
    Postów: 2729 3257

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    No właśnie u mnie jest ten „problem”, że wszystko jest w porządku. Nie mam żadnych wskazań, to też pierwsza ciąża, żadnych strat po drodze. Dzisiaj byłam u innej lekarki i powiedziała, że przy tylu dopochwowych tabletkach, bakterie jakieś mi będą wychodziły w posiewie. Bo nie ma opcji, że grzebanie tam nie ma żadnego skutku. I tak się zastanawiam, czy ten progesteron u mnie jest konieczny 🤷🏻‍♀️

    Ja skończyłam brać wszystko w 12 tyg, w 10tyg zaczęłam schodzić z progesteronow

    Brałam 2x1 duphaston, luteinę 100mg i besins ten mocniejszy

    age.png

    age.png

    15. 03.2023 FET 4AA🥳🥳🥳!!!
    5dpt ⏸️
    6dpt Bhcg 38.4 mlU/mL
    8dpt Bhcg 132.3 mlU/mL
    10dpt Bhcg 337.2 mlU/mL
    12dpt Bhcg 824.8 mlU/mL
    14dpt Bhcg 2152.3 mlU/mL
    16 dpt GS 6mm + YS
    21 dpt Bhcg 21472.3 mlU/mL
    6w5d CRL 7.92mm + ♥️ + krwiak
    8w0d CRL 1.71cm + ♥️
    10w0d CRL 3.22cm
    12w3d CRL 6.3cm, prenatalne okej, chłopiec 🚗💙
    20w3d prenatalne II, 380g 🤩
    20.11 CC, 55cm, 3340g, 38+3

    04.2024 - naturals, rośnie mała Mikuszelka 🚺
    26.08.24 20w6d II prenatalne - 340g 🌸
    CC planowane na 29.12.2024 38+6
    Marcelka, 3380g, 52cm


    Sprzedaje na Vinted rzeczy po maluszkach 🛍️🛍️🛍️🛒🛒🛒

    https://www.vinted.pl/member/107424262-pattbbb
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10863 16372

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    No właśnie u mnie jest ten „problem”, że wszystko jest w porządku. Nie mam żadnych wskazań, to też pierwsza ciąża, żadnych strat po drodze. Dzisiaj byłam u innej lekarki i powiedziała, że przy tylu dopochwowych tabletkach, bakterie jakieś mi będą wychodziły w posiewie. Bo nie ma opcji, że grzebanie tam nie ma żadnego skutku. I tak się zastanawiam, czy ten progesteron u mnie jest konieczny 🤷🏻‍♀️
    No nad wyraz trochę. Ty w meadarcie prowadzisz? Oni chyba lubią długo proga dawać wszystkim 😁

    Ja Cie pocieszę, że u mnie jednak te posiewy czyste, tylko gbs wszędzie obecny, bo już nawet w moczu wyszedł 🙈

  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 11 lipca 2024, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabelka90 wrote:
    No nad wyraz trochę. Ty w meadarcie prowadzisz? Oni chyba lubią długo proga dawać wszystkim 😁

    Ja Cie pocieszę, że u mnie jednak te posiewy czyste, tylko gbs wszędzie obecny, bo już nawet w moczu wyszedł 🙈
    Tak, w MedArcie. Z tego co widzę na grupie kliniki, to wszystkim tak przepisują 😕

    Ja sobie zrobiłam sama posiew i oddałam do Synevo, tam też wyszedł mi ten GBS. Rozmawiałam dzisiaj z dziewczyną, że jak miała zrobiony posiew na fotelu z wziernikiem, to nic nie wyszło. A jak robili na leżance (mi też tak robią), to coś wychodziło 😢

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
‹‹ 893 894 895 896 897 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jakie witaminy warto suplementować w ciąży?

Ciąża to okres, w którym organizm kobiety potrzebuje zwiększonej ilości składników odżywczych. Właściwa suplementacja witamin wspiera rozwój dziecka i chroni zdrowie przyszłej mamy. Zanim jednak sięgniemy po jakiekolwiek preparaty, konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę, który dobierze suplementację dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ