X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne
Odpowiedz

WSZYSTKIE ZIELARY Z OVU- soja, dong quai, z. o. Sroki i inne

Oceń ten wątek:
  • Florka Koleżanka
    Postów: 51 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam za lacine :)

    http://ovufriend.pl/graph/57aef9fd1fb9096d9105e0590a2805a6
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co... Widziałam się dzis z moim lekarzem. Byłam w szpitalu i gadałam z nim przez jakieś 40 minut o tej wizycie u endo i o tym co powiedziała. Jest zaskoczony, że ona chce zbijać tsh do 1-1,5, bo on pamięta, że mi zlecał badanie jak sie poznaliśmy i bylo w normie (3). Powiedziałam mu, że pani endo tego nie pochwaliła wcale. Powiedział, że on zgodnie z jakimiś zaleceniami bada cięzarnym na samym poczatku tsh i jak jes większe niż 2,5 to daje euthyrox i wysyla do endo. O starających się ani słowa. O wpływie tsh na zagnieżdżenie ani słowa, o poronieniach ani słowa... Nawet byłam dzis na pobieraniu krwi (badania kolejne od endo) i gadalam z pielegniarką tak luzno co to za badania itp. Troszkę jej powiedziałam o co chodzi i ze mogę zapłacić za te badania nawet te 150zł, bo pani endo chyba ogarneła czemu nie jestem ciagle w ciązy. Pielęgniarka na to: "tarczyca?". Mówie, że tak i że lekarze jakoś poprzedni nie zwracali uwagi, że jest 3 i więcej, więc to może blokować. A ona na to: "No odrzuci organizm...". Pielęgniarka to wie, to co z tymi lekarzami, na których trafiłam, na miłość boską?! Powiedzialam o PRL, że zdecydowała się zbijać to powiedział, że to 40 to nie dramat... Podobnie jak gin z kliniki. Spytałam czemu dawał mi pregnyl jak pecherzyki miały 25-26mm, a w klinice stosują 19-21 mm i wtedy dają. Odp: "Różne szkoły widocznie". A któraś z dziewczyn napisała mi kiedyś, że jej lekarz powiedział, że takie koło 22mm są najlepsze do zapłodnienia, więc jak w klinice mi dadzą zastrzyk jak ma 19-21 mm i po ok dobie jest owu to ten pęcherzyk właśnie osiąga ten najlepszy poziom... spytałam o to, co endo powiedziała, że jak pospzątamy hormonalny bałagan to pęcherzyki zaczną same rosnąć i pękać. Powiedział, że On by się zastanowił zanim zrobiłby mi taką nadzieję i że nie widzi tego. I powiedział, że przy TSH wynoszącym w czw 6,57 możemy się starać bezpiecznie... ODPADAM.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 22:58

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka czyli co przy niedoczynności tarczycy można się starać, ja pierdziu skąd się on urwał? Przecież jakby jakimś cudem doszło do ciąży, to by była zagrożona, a ustabilizowanie tarczycy w ciąży jest trudniejsze. Ja przy wyniku 2,47 (dla starających się to podobno maks to 2,5, choć najlepiej właśnie 1-1,5) mam zrobić dodatkowo badania anty tpo i anty tg i wtedy jeśli będzie ok, to na razie mogę zostać bez leków, ale na bieżąco monitorować.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka098 wrote:
    Anatolka czyli co przy niedoczynności tarczycy można się starać, ja pierdziu skąd się on urwał? Przecież jakby jakimś cudem doszło do ciąży, to by była zagrożona, a ustabilizowanie tarczycy w ciąży jest trudniejsze. Ja przy wyniku 2,47 (dla starających się to podobno maks to 2,5, choć najlepiej właśnie 1-1,5) mam zrobić dodatkowo badania anty tpo i anty tg i wtedy jeśli będzie ok, to na razie mogę zostać bez leków, ale na bieżąco monitorować.

    Tak. dokładnie tak powiedział, że nie widzi powodu, żebyśmy mieli przerywać starania... Też dziś robiłam oba anty, Ca, Fe, wit.D-to mi endo kazała i w kolejną srode mam wizyte. W czartek miałam wynik tsh 6,57!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2014, 23:16

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bardzo dobrze, ogarnie Ci hormony, to i owulacja się samoczynnie pojawi, prolaktyna to owszem nie problem jeśli jest stymulacja np. clo, ale przy naturalnych owulkach już tak.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy takim wyniku tsh bezpieczniej chyba odpuścić jeden miesiąc... (?)

    PRL przy stymulacji i pregnylu nie problem, ale juz przy wpływie na ciałko żółte i zagnieżdzenie to tak...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak juz bierzesz leki to szybko poziom TSH spadnie, ja bym po prostu na luzika podeszła do tego cyklu co będzie to będzie.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just-
    wyglada na to ze mi skoklo!
    :D nnie bede juz dzis brala donga w takim razie,szkoda tylko ze przegapilam pik LH albo go faktycznie nie bylo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2014, 07:15

    Anatolka, aga.just lubią tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka cycki mi opadły do samej ziemi. Wg mnie zmień gina, bo z tym konowałem się nie dogadasz!A i wiedzą to on nie grzeszy. My tutaj na oforum po roku klikania mamy większą wiedzę niż on.

    Olencja :D :D :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just tu nie trzeba roku na forum być żeby wiedzieć o tsh i prolaktynie wystarcz wpisać w google i wszystko pisze pięknie, czy ten lekarz nie ma dostępu do neta :) hehe

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dzieczyny :-)

    Aga ma rację, wiedzą nie grzeszy i szkoda się męczyć. GIn ma dać wsparcie i masz czuć, że dobrze się Tobą opiekuje a nie sama musisz wskazywać mu błędy. Miłego dnia.

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju co do Twojej listy:

    1.maca
    2.dong-quai
    3. olej z lnu
    4.lniane siemię
    5.inofolic
    6. szałwię
    7.metforminę 500 i tę z powolnym uwalnianiem
    8.lutkę dopochwową i podjęzykową
    9.bromergon.
    10.świeżutką miętę w ogrodzie, grejfrutową, pieprzową, cytrynową....


    Maca, inofollix 1x2, bromek, metamorfina - cały cykl
    dong, siemie lniane, olej z lnu - do owulki
    lutka - po owulce
    i mięta dla smaku codziennie :D

    jeju lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Mu ofen powiedzialam, ze chce wyprobowac podejscie endo, bo jest zdecydowanie inne niz do tej pory i moze ona ze swieza glowa dobrze wykombinowala. Nie chce sobie u niego palic mostow, bo tak jak mowe jak potrzebuje USG to sms i wpadam na oddzial obejrzec co sie tam dzieje w srodku za darmoche ;) do tego sie nadaje. Powiedzial, ze w tej kwestii nadal sluzy pomoca. Dobry chlop jest, ale bardzo mlody (kolo 30), wiec tej endo to chyba z rak juz nie wypuszcze ;)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmyslam jak to teraz rozegrac. Jutro mi na oddziale da zastrzyk, zeby zakonczyc ten cykl stymulacji, bo raczej z takimi wynikami to samo nie peknie jeszcze, a nie chce wydluzac tego cyklu. Torbiele mii sie nie robia, wchlaniaja mi sie niepekniete pecherzyki. Rozmyslam nad kolejnym cyklem. Chyba sprobuje naturalnie calkiem z wiesiolkiem, pierzga i jeczmieniem i ew.luteina na koniec jak bedzie owu. W tym celu musze kupic porzadny termometr. Nie cierpie tego mierzenia, ale moze trudno i 1 mc sie przemecze jakos. Sprawdze w ten sposob kto ma racje czy endo czy on, ktory mnie ginekologicznie zna i twierdzi, ze to moga byc tylko plonne nadzieje...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka nawet jeśli w kolejnym cyklu coś pójdzie nie tak nadal nie ufałabym ginowi. Prl niby szybko się normuje pod wpływem bromka, ale żeby była naturalna owu jednej z nas potrzeba mniej, innej więcej czasu po uregulowaniu hormonów. A pamiętaj, że Ty dopiero od kilku dni jesteś dobrze leczona.
    Zobacz - endo potwierdziła w 100% to, co my Ci tu pisałyśmy.
    Wg mnie w kolejnym cyklu powinnaś jeszcze dorzucić donga i Srokę.
    1 miesiąc obserwacji to nie obserwacja. Wnioski wyciąga się na podstawie kilku wykresów.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Anatolka nawet jeśli w kolejnym cyklu coś pójdzie nie tak nadal nie ufałabym ginowi. Prl niby szybko się normuje pod wpływem bromka, ale żeby była naturalna owu jednej z nas potrzeba mniej, innej więcej czasu po uregulowaniu hormonów. A pamiętaj, że Ty dopiero od kilku dni jesteś dobrze leczona.
    Zobacz - endo potwierdziła w 100% to, co my Ci tu pisałyśmy.
    Wg mnie w kolejnym cyklu powinnaś jeszcze dorzucić donga i Srokę.
    1 miesiąc obserwacji to nie obserwacja. Wnioski wyciąga się na podstawie kilku wykresów.


    Ale to co mam iść do zielarskiego i powiedzieć, że chce ziółka Sroki i co? Pani w Zielarskim będzie wiedzieć co i jak? Można takie kupić gotowe? Bo ja nie chce mieszać sama, bo nie mam na to ani czasu ani pojęcia o tym za specjalnie...

    Który Dong jest spoko? http://www.doz.pl/apteka/s0_0-Szukaj?value=dong

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na 1 str masz skład Sroki. Kupujesz w zielarskim składniki i mieszasz.
    Albo na all masz gotowe mieszanki, tylko sprawdzaj skład z tym na aucji a tym oryginalnym na 1 str
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=Sroka+owulacja&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=s0-default-0718

    Choć osobiście uważam, że kupienie w zielarskim i zmieszanie to żadna filozofia. Masz pewność co pijesz. A takie gotowce to wiesz :)

    Dong miałam ten http://www.bodypak.pl/pl/zdrowie-i-uroda/1738-swanson-dong-quai-530mg-100-kaps.html?utm_source=AdWords&utm_medium=PPC&utm_term=&utm_content=35079928619&utm_campaign=ListaProduktow&gclid=CPL6557xocACFVNutAodFzsAOg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2014, 14:54

  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Jeju co do Twojej listy:

    1.maca
    2.dong-quai
    3. olej z lnu
    4.lniane siemię
    5.inofolic
    6. szałwię
    7.metforminę 500 i tę z powolnym uwalnianiem
    8.lutkę dopochwową i podjęzykową
    9.bromergon.
    10.świeżutką miętę w ogrodzie, grejfrutową, pieprzową, cytrynową....


    no dobra :-) Podoba mi się.....Aguś ale wynajmij mi Twoją wątrobę na ten cykl hahahahah :-)



    Maca, inofollix 1x2, bromek, metamorfina - cały cykl
    dong, siemie lniane, olej z lnu - do owulki
    lutka - po owulce
    i mięta dla smaku codziennie :D

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • jeju Autorytet
    Postów: 3624 8150

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam szczerze, że kusi mnie zakup ziółek Sroki...ale spróbuję kolejny cykl przejechać na tym co mam. Zaczynam się zastanawiać czy ta metformina w ogóle zaczęła już działać? Na razie wcale nie czuję jej skutków oprócz wielkiej ochoty na słodkie, wzdęć, gazów i paskudnego samopoczucia. Pojadę jeszcze na niej jak już zaczęłam ale cudów się nie spodziewam.

    21fdf3f6662aeb0b776eba2645690831.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 20 sierpnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeju wrote:
    Powiem Wam szczerze, że kusi mnie zakup ziółek Sroki...ale spróbuję kolejny cykl przejechać na tym co mam. Zaczynam się zastanawiać czy ta metformina w ogóle zaczęła już działać? Na razie wcale nie czuję jej skutków oprócz wielkiej ochoty na słodkie, wzdęć, gazów i paskudnego samopoczucia. Pojadę jeszcze na niej jak już zaczęłam ale cudów się nie spodziewam.

    ja brałam to 4 miesiace, nic nie dała i ciągle wymiotowalam, wszystkim co zjadłam.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
‹‹ 305 306 307 308 309 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ