X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?
Odpowiedz

WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?

Oceń ten wątek:
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oczywiście :) Mam 29 lat i staramy się od mniej więcej 3 lat (mniej więcej, bo na początku bez pośpiechu, potem była jakaś przerwa). Tylko, że ja mam wątpliwą przyjemność bycia posiadaczką endometriozy, a to komplikuje sprawę.
    Tak sobie teraz przypomniałam - mam dobrą znajomą, która miała też problemy z prolaktyną i u niej udało się po 3 miesiącach na Bromku, więc głowa do góry! Pamiętam jak się żaliła, że nigdy jej się pewnie nie uda. A teraz ma kilkuletnią córunię.
    Emilka, a u Ciebie problemem jest tylko hiperprolaktynemia?

    20110812580114.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak wrote:
    A oczywiście :) Mam 29 lat i staramy się od mniej więcej 3 lat (mniej więcej, bo na początku bez pośpiechu, potem była jakaś przerwa). Tylko, że ja mam wątpliwą przyjemność bycia posiadaczką endometriozy, a to komplikuje sprawę.
    Tak sobie teraz przypomniałam - mam dobrą znajomą, która miała też problemy z prolaktyną i u niej udało się po 3 miesiącach na Bromku, więc głowa do góry! Pamiętam jak się żaliła, że nigdy jej się pewnie nie uda. A teraz ma kilkuletnią córunię.
    Emilka, a u Ciebie problemem jest tylko hiperprolaktynemia?

    Poweim tak Makaczku, narazie tylko (i mam nadzieję żę nic więcej) ją odkryto. Do obecnego gina poszlam w połowie ubiegłego cyklu z problemem zajścia, okazało sie ze on widział już fasolkę ale było zbyt wcześnie by stwierdzić czy to faktycznie ona ( obstawał, że tak i dał mi luteinę na rozwój wydarzeń, dodam że z przezorności nie zrobiłam testu ciążowego, poddalam się czekaniu na kolejną, dokładniejszą wizytę), niestety 1.04 (poniedziałek wielkanocny) zaczęłam bardzo mocno krwawić, fasolki już nie było, trwało to kilka dni i się samo oczyściło.Na wizycie tej zalecił mi ( jako jedyny lekarz w mojej staranej karierze) szereg badań na nowy cykl. Były to Tsh, th4 i prl właśnie, żeby zobaczyć co spowodowało taką sytuację. powiedział też że jesli wyniki będą ok, to zrobimy monitoring i stymulację bo u takich chudzin jak ja niestety jajniki moga byż zmęczone albo leniwe ( :) ). Dlatego teraz kiedy akurat 1 badanie juz cos odnalazło to zaczniemy zbijać prl i zobaczę co dalej powie. Właśńie też słyszałam że Bromek pomaga, ale są też osoby kilka lat biorące i nic. Ale z tego co widzę, to moj gin lubi wszystko załatwiać raz dwa wię c jak to nie pomoże to będzie wnikał dalej :) dopiero po 3 latach znalazłam fachowca ach... :) Od 3 lat bo wtedy zobaczyłam ze jak na osobę w wieku rozrodczym cos nie gra, odkąd pamiętam zawsze byłam chuda jak badyl i @ miałam raz na czas.. np co 3 m-ce,lub rzadziej..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Makak Ekspertka
    Postów: 229 198

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, to bardzo mi przykro, że tak wyszło :( Ale dobrze, że Twój lekarz ma konkretne podejście. A jeśli nie bromek, to są przecież inne - Dostinex właśnie, Norprolac... pewnie też jakieś inne. Na mnie Bromergon też działał, ale niestety żyć mi nie dawał (mega bóle - takie, że chciałam umierać, serio, uderzenia gorąca, mdłości, brr). Jakby co, pamiętaj,że Makak trzyma kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2013, 08:58

    20110812580114.png
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makak wrote:
    Oj, to bardzo mi przykro, że tak wyszło :( Ale dobrze, że Twój lekarz ma konkretne podejście. A jeśli nie bromek, to są przecież inne - Dostinex właśnie, Norprolac... pewnie też jakieś inne. Na mnie Bromergon też działał, ale niestety żyć mi nie dawał (mega bóle - takie, że chciałam umierać, serio, uderzenia gorąca, mdłości, brr). Jakby co, pamiętaj,że Makak trzyma kciuki :)

    Będę stokroć wdzięczna za kciuki :) Pamiętam jak zakładałam wątek Wiara czyni cuda, po to żeby innym wiary dodać a teraz sama jej potrzebuję :) wow :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i również powodzenia!
    Mi przesiał gin- na ryczałt recepta. Dziś idę natomiast na monitorowanie jajeczka

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety wrote:
    Dziękuję i również powodzenia!
    Mi przesiał gin- na ryczałt recepta. Dziś idę natomiast na monitorowanie jajeczka

    Powodzenia, daj znać po wizycie co i jak :)

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Ancia77 Autorytet
    Postów: 305 196

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny tez mam problem z prolaktyna po tabletce za wysoka od tego miesiaca biore norprolac pół tabletki na noc mam nadzieje ze szybko spadnie.

    iv092n0amkzp6vtf.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pecherzyk wykryty:-) ale o pare mm za maly jak naten moment, we wtorek ide jeszcze raz na kontrole- lekarz podejrzewa zespol policystycznych jajnikow:(

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 19 kwietnia 2013, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety wrote:
    pecherzyk wykryty:-) ale o pare mm za maly jak naten moment, we wtorek ide jeszcze raz na kontrole- lekarz podejrzewa zespol policystycznych jajnikow:(

    O matko...a masz torbieli dużo czy jak to się objawia? Przytulam <3

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj pecherzyk jest troche za maly jak na ten moment cyklu, ale jest - zobaczymy co sie stanie z nim za pare dnijak pojde na kolejne monitorowanie. torbieli wlasnie nie mam ale moja budowa jajnika jednego jest podejrzana... zostaje czekac, za/pare dni mam zwiekszyc tabletke na cala na noc... obawiamsie tego bo po polowie jestem senna rano...:(

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana a mam pyt-ile kosztuje taki monitoring? ja wiem że wszędzie inaczej ale raczej ceny są zbliżone.. Może zwiększ na weekend sobie, wtedy się tyle nie pracuje a i poleżeć więcej można :* Jestem z Tobą, pęcherzyk urośnie, zobaczysz <3

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja placilam 70 zl za to badanie:-) akurat w ten weekend nie moge polezec:(moze na nastepny tak zrobie! powodzenia tez w Twoich staraniach:*

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bromergon biorę od roku i nadal nie zaszłam w ciąży ale okazało się że nie tylko wysoka prolaktyna była brakiem ciąży.

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiunia wrote:
    bromergon biorę od roku i nadal nie zaszłam w ciąży ale okazało się że nie tylko wysoka prolaktyna była brakiem ciąży.

    moge zapytac jakie jeszcze przyczyny ? oraz czy przyzwyczailas sie do tego leku? zycze powodzenia!!

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bralam Bromergon jakieś 4 cykle i udało mi się zajśc w ciążę:). życzę, żeby i Tobie sie udało:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2013, 07:09

  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie masz pojęcia jak bardzo tego pragnę :) oddalabym życie za cud narodzin..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 21 kwietnia 2013, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tweety wrote:
    sylwiunia wrote:
    bromergon biorę od roku i nadal nie zaszłam w ciąży ale okazało się że nie tylko wysoka prolaktyna była brakiem ciąży.

    moge zapytac jakie jeszcze przyczyny ? oraz czy przyzwyczailas sie do tego leku? zycze powodzenia!!

    wykryto u mnie torbiel najprawdopodobniej endometrialna, za tydzień mam laparoskopie, aby ją usunąć i potwierdzić czy to endometrioza. Dodatkowo mam niski poziom progesteronu drugiej fazie cyklu na całej linii, obecny cykl byłam na luteinie 3 tabletki dwa razy dziennie. Do bromergonu przyzwyczaiłam się po jakiś dwóch tygodniach od brania, po pierwszych dawkach miałam zawroty głowy nawet rano jak stawałam, a brałam bromergon wieczorem przed spaniem, później miałam zwiększoną dawkę i już nie odczuwam żadnych dolegliwości, bez względu na porę dnia w której biorę lek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2013, 18:30

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za informację! i życzę wszystkim powodzenia!
    Ja w tym tygodniu mam mieć zwiększoną dawkę z polówki na całą na noc...

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
  • Emilka WSK Autorytet
    Postów: 1184 906

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja równo za tydzień ( chyba że się da prędzej) będę mieć wizytę i dowiem się co dalej..

    Zawsze będziemy Cię kochać !!!
    10 tydz- Maleństwo 6.06.2013 [*]
    002cf1800b.png

    a7dbd8d14944931f43d9602c2b1bc61d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    Św. Dominiku- dopomóż! Wierzymy!
  • Wika! Autorytet
    Postów: 284 123

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczęłam zażywać w czwartek polówkę i gin mi powiedział, że jak mi przejdą ranne senności, żeby przestawiła wtedy się na 1 na noc...jutro mam znowu to monitorowanie jajeczka ehh zobaczymy co wyjdzie stresuje się...

    daj znać jak u Ciebie po wizycie!

    endometrioza- moj maly koszmar...:(
    2 ivf - :(
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ