X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?
Odpowiedz

WYSOKA PRL- komu się udało, jakimi lekami pomagało?

Oceń ten wątek:
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie bój się MISIOWA:) wiele dziewczyn na połowie tabletki ładnie zrzuca prolaktynę w około 2 miesiące.
    ja też biorę pół tabletki i za wiedzą lekarza biorę castagnusa a on też zbija lekko prolaktynkę:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli tym nie ma się co martwić:) muszę wybrać się na badania i wtedy będzie wiadomo jak spada i czy w ogóle spada;) a ten castagnus na co bierzesz?

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) Dołączę się do wpisu :)

    JA tez mam problem z prolaktyną. Podstawową mam w normie ale tą po obciążeniu aż 30-krotnie wyższą. Dostałam Dostinex 1/2 tabletki na tydzień.
    biorę go już półtorej cyklu bo zaczęłam w połowie poprzedniego. Zobaczymy czy będą jakieś efekty. Ogólnie z owulacją problemów chyba nie miałam, bo ile razy był monitoring to była ona stwierdzona. W badaniach krwi również wskazywało na owulację, więc mam nadzieję, to tylko ta cholerna prolaktyna stoi na przeszkodzie.
    Co dziwne to w tym cyklu byłam u swojego gin na monitoringu 8 dc i 11 dc i on powiedziała, ze niestety pęcherzyki przestały rosnąć i w tym cyklu nie będzie już ovu. Od przyszłego będę dodatkowo brać CLO. Ale miałam umówioną tez wizytę u innego gina (taki nasz cudotwórca :) ) do którego czekałam kilka miesięcy na pierwszą wizytę i on w 20 dc stwierdził, ze już jestem po owulacji. Ciekawe prawda?
    Teraz pozostało mi tylko czekać ale pewnie dostanę tą wredną @ jak co miesiąc.
    Trzymam za Was dziewuszki kciuki!!!

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co lekarz to inna diagnoza... I jak im tu ufać... Ja nie czekam na okres ani trochę:) nie dość, że ból wszystkiego co możliwe to w dodatku kolejne rozczarowanie... Na razie mam 33dc i okresu nie widać, a temperatura już 5 dzień pod rząd to 37,0 stopni. Już sama nie wiem co o tym myśleć:) Dziewczynki czy Bromergon ma wpływ na to?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też z PRL miałam problemy jak się rozszalała tarczyca to odrazu prl na 50 wskoczyło :/ Ale bromka biorę już chyba od września i po miesiącu spadło na 12 wczoraj znów robiłam badania i jest 12 z hakiem i tsh po lekach też ładnie bo poniżej 2 się trzyma :-)
    Ale jak fasolki nie było tak nie ma :/

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M"ISIOWA castagnus też na prolaktynę, to lek ziołowy można go bez recepty kupić, obniża on też PMS oraz napięcia piersi....mi akurat na piersi nie pomaga, za to prawie w ogole nie czuje bóli okresowych.

    DZOLA a co bierzesz na zmniejszenie TSH? ja mam 2,45 a mówią że najlepiej jakby było poniżej 2......

    moja PRL d miesiące temu po obciążeniu była 18 razy wyższa.

    ja właśnie staram się trzymać jednego lekarza, nie ukrywam że musiałąm wypróbować trzech zanim zdecydowałam się na konkretnego.....
    jeśli ten mi nie pomoże przez najbliższe 4 miechy to idę do takiego od walki z bezpłodnością.

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robotka, ja nic na TSH nie biorę bo mam rewelacyjne 1,03. Na razie tylko stwierdzono u mnie problem z tą prolaktyną po obciążeniu. Reszta wyników rewelacyjna. Jeśłi nie uda mi się zaciążyć w ciągu kolejnych 3 miesięcy to na HSG mnie wyślą. Nie wiem tylko jak wygląda teraz moja prolaktyna bo nikt mi nie kazał jej zbadać ale to może dlatego, że podczas kuracji efekt nie byłby miarodajny. Sądzę jednak, że spadła i to mocno! Skąd ta pewność?? Nie bolą mnie już piersi przed @ i nie mam bóli głowy co przed rozpoczęciem brania Dostinexu zdarzało mi się notorycznie.

    Misiowa - nie powiem jak wygląda tempka bo jej nie mierzę już. Za bardzo się stresowałam. Teraz w tym dziwnym cyklu tylko sobie ją od 3 dni sprawdzam. Tak z czystej ciekawości. Ale slyszłam, że tempka może być wyższa. A jak długie miewasz cykle? Bo taka wysoka tempka w 33 dc może świadczyć o jednym :) Zależy jak długie masz cykle.


    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle są tak około 32-dniowe... Chodzi tylko o to, że zastanawiam się kiedy temperatura przed okresem spada, dwa dni jeden dzień wcześniej? Dlaczego moja się dalej utrzymuje? Może to przez te leki, chociaż podobno Bromek reguluje cykl a nie go wydłuża więc nie rozumiem :) Może na mnie ma jakieś inne działanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2014, 11:52

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    he he he no to pięknie :) Nie chcę Cię kochana nakręcać ale chyba powinnaś sobie siknąć teściora :) Zrób to jutro z porannego moczu. Dziś może już nie wyjść. Co do tempki przed okresem to zasada jest taka: spada ona od na kilka dni przed a nawet w dni okresu. To wszystko zależy od kobiety. Mi zazwyczaj spada na 1 dzień przed okresem. Natomiast, jeśli najdłuższy Twój cykl miał 32 dni a dziś 33 a tempka nadal się wysoko utrzymuje, to polecam zrobić jutro teścik :)

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8misiowa8 wrote:
    Moje cykle są tak około 32-dniowe... Chodzi tylko o to, że zastanawiam się kiedy temperatura przed okresem spada, dwa dni jeden dzień wcześniej? Dlaczego moja się dalej utrzymuje? Może to przez te leki, chociaż podobno Bromek reguluje cykl a nie go wydłuża więc nie rozumiem :) Może na mnie ma jakieś inne działanie :)

    Kochana tempka wcale nie musi spaść przed @ czasami jest tak że utrzymuje się na wysokim poziomie przez pierwsze dni @ a potem dopiero spada. każda ma inaczej dlatego warto mierzyć tempkę regularnie w każdym cyklu przez cały cykl żeby zobaczyć jak jest u siebie i wiedzieć na przyszłość :)

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh te testy :) aż strach przed kolejnym rozczarowaniem :) problem właśnie w tym, że nie wiem w jakim dniu miesiączki lub przed nią spada mi temperatura :) wykres robię pierwszy cykl dopiero bo tak zlecił lekarz :) w każdym bądź razie mam duże nadzieje, że w końcu się udało :)

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa no to jak pierwszy raz robisz wykres to faktycznie nic nie można na jego podstawie wywnioskować. Może go udostępnisz co? będzie łatwiej o analizę :)

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno udostępnię, chętnie przeczytam Wasze opinie na temat mojego wykresu :) wizytę u lekarza mam dopiero 3 lutego :)

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Rany MISIOWA toż to ciążowy wykres:D:D:D

    nie wiem czy Cię pocieszę ale mi książkowo ostatnio spadła temperatura na dzień przed okresem;)

    DZOLA sorki musiałam coś pomylić:) to fają masz TSH:)

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie kochana :) no ja czekam, a raczej nie czekam na spadek ;) trzeba będzie lecieć po test, mimo, że boję się rozczarowania :) po czym poznałaś Robotka1, że to może być ciążowy wykres :)

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pytanie jeszcze zasadnicze kiedy planowo mas zmieć okres:)
    ja jak zobaczyłam że to 14 dzień fazy lutealnej a temperatura przede wszystkim stała to od razu mnie coś tknęło że zbyt równa ta tempka na @:) jeju trzymam strasznie kciuki:)
    to kiedy ten tesst zrobisz??

    mówisz że jesteś tylko na bromku??

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    test planuję zrobić jutro :) okres spóźnia się jeden dzień dopiero :) a tu dalej taka temperatura, chyba nie powinna być taka przed okresem :) ja biorę Bromergon i witaminę D bo jej niedobór stwierdził ginekolog po badaniach krwi, ale już najprawdopodobniej ją uzupełniłam ;)

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misowa! liczę na to, że nas podbudujesz i dasz wiarę w cudowne uleczenie prolaktyny i nam też się uda!!!

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurczę dziewczynki, obyście się nie myliły, chciałabym być pozytywnym przykładem na uleczenie tej wstrętnej prolaktyny :) a choćby nawet się nie udało trzeba będzie działać dalej ;) niby piszą, że ten Bromergon to cudowny lek więc musi się udać! :)

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki jeszcze jedno pocieszenie:D
    prolaktyna jest jednym z najszybciej usuwanych problemów:D najłatwiej jest ją wyleczyć:)
    tak tak bądź dla nas przykładem że nie jest źle:D

    Dżola, 8misiowa8 lubią tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ