X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół LUF- czy komuś się udało?
Odpowiedz

Zespół LUF- czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz nie biorę progesteronu. Ale jak brałam clo to brałam progesteron, i tak zawsze dostawałam okres czy cykle miałam wtedy dłuzsze tak jakieś dwa dni.
    Jak na monitoringu.? Ja byłam wczoraj i idę jutro :)

    Ewee
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wasze monitoringi ?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja byłam wczoraj (11dc) i są 3 pęcherzyki, z czego jeden duży 20 mm na prawym jajniku a na lewym dwa mniejsze ok. 15 mm. Dostałam jak zwykle ovitrelle który wstrzyknęłam sobie zgodnie z poleceniem dr dziś rano o 8:00. W sobotę mam podgląd czy pękło. Najgorzej że na staranka nie bardzo mam siłę bo zapracowana jestem masakrycznie, no ale zobaczymy.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 1 lipca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczko, znajdziecie na stranka chwile czasu, to pewne :)

    W czwartek zrobiłam betę wynik 1,2, odstawiłam luteinę i myśle ze dziś (śluz zabarwiony się pojawił)/jutro zaczynam nowy cykl.

    Plany na nowy cykl: dużo orzechów, dużo ryb (bo ich prawie nie jem), czerwone wino...to wszystko by endometrium ładne urosło. W tym cyklu tak clo upośledziło mi endo, ze szkoda gadać :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 2 lipca 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    U mnie już po starankach ale podejrzeć czy pękło idę dopiero w środę. Pęcherzyk był jeden, zastrzyk ponownie przy 18mm.
    W przyszłym cyklu najprawdopodobniej drożność, będę musiała Was podpytać co i jak bo to ma być drożność z prawdziwego zdarzenia ;) Miałam już jedną ale jak opisałam lekarzowi jak wyglądała to się skrzywił i stwierdził że zrobimy ponownie. Ma mnie przyjąć na oddział :| nie lubię szpitali, zastrzyków też ale czego się robi dla upragnionego Maleństwa.

    Calineczko
    Bardzo jestem ciekawa jak u Ciebie tym razem :)

    Olciaa
    No clo upośledza endo :( A może by spróbować z innym lekiem ?

    Ewee
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 5 lipca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee czekamy na wieści po dzisiejszym monitoringu - oczywiście liczymy na dobre wieści :-)
    Calineczka a jak u Ciebie po sobocie? Miałaś podglądać w sobotę. Coś pękło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2017, 08:37

    anna85
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 6 lipca 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no cóż, u nas nie było w ogóle starań w "zalecanym czasie" - niestety z uwagi na nadmiar pracy i innych obowiązków po prostu nie mieliśmy czasu ani siły. Także w tym miesiącu na pewno nic z tego nie będzie. Na podglądzie nie byłam, bo i w sumie po co w takiej sytuacji. Ale domyślam się, że pękły, bo w sobotę rano czułam dość mocno jajniki. Także w sumie czekam teraz na @...

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 6 lipca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    U mnie ponownie pękł :) bardzo się cieszę z takiego postępu. Jednak czuję ze to jeszcze nie ten szczęśliwy cykl ale czuję teź że jest już blisko ;)

    Calineczko
    Złapanie dystansu jest dobre. Mnie już uszami wychodzi to staranie z kalendarzem. Jak w zegarku :(

    Anna
    U Ciebie jak. Zakwalikowaliscie się ? Kiedy wizyta

    Olciaa
    Weekend blisko upijaj się winem i jedz orzechy ;)


    olciaa lubi tę wiadomość

    Ewee
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 8 lipca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Hej
    U mnie ponownie pękł :) bardzo się cieszę z takiego postępu. Jednak czuję ze to jeszcze nie ten szczęśliwy cykl ale czuję teź że jest już blisko ;)

    Calineczko
    Złapanie dystansu jest dobre. Mnie już uszami wychodzi to staranie z kalendarzem. Jak w zegarku :(

    Anna
    U Ciebie jak. Zakwalikowaliscie się ? Kiedy wizyta

    Olciaa
    Weekend blisko upijaj się winem i jedz orzechy ;)

    Czyli zastrzyk podany w odpowiednim czasie. Super :) trzymam kciuki by była fasolka :)

    W przyszłym tygodniu powinnam mieć wizytę. Jeśli znów endo będzie kiepskie. Zapytam czy nie lepiej zmienić lek. Przez przypadek kupiłam książkę o staraniach. Ogrom wiedzy jest duży, na razie skupiłam się na diecie. Ja nigdy nie zwracałam uwagi na to co jem bo mam bardzo dobry metabolizm i to był błąd bo odżywiałam się kiepsko i to bardzo. Teraz postanowiłam zmienić styl życia i jeść same dobre rzeczy, bogate w witaminy, minerały. Jest tez tam opisane tak w skrócie co powinno się jeść w zależności od fazy cyklu.
    Na razie to niewiele, ale zawsze coś. Zdrowa dieta wyjdzie mi tylko na dobre :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 8 lipca 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Hej
    U mnie ponownie pękł :) bardzo się cieszę z takiego postępu. Jednak czuję ze to jeszcze nie ten szczęśliwy cykl ale czuję teź że jest już blisko ;)

    Calineczko
    Złapanie dystansu jest dobre. Mnie już uszami wychodzi to staranie z kalendarzem. Jak w zegarku :(

    Anna
    U Ciebie jak. Zakwalikowaliscie się ? Kiedy wizyta

    Olciaa
    Weekend blisko upijaj się winem i jedz orzechy ;)

    Czyli zastrzyk podany w odpowiednim czasie. Super :) trzymam kciuki by była fasolka :)

    W przyszłym tygodniu powinnam mieć wizytę. Jeśli znów endo będzie kiepskie. Zapytam czy nie lepiej zmienić lek. Przez przypadek kupiłam książkę o staraniach. Ogrom wiedzy jest duży, na razie skupiłam się na diecie. Ja nigdy nie zwracałam uwagi na to co jem bo mam bardzo dobry metabolizm i to był błąd bo odżywiałam się kiepsko i to bardzo. Teraz postanowiłam zmienić styl życia i jeść same dobre rzeczy, bogate w witaminy, minerały. Jest tez tam opisane tak w skrócie co powinno się jeść w zależności od fazy cyklu.
    Na razie to niewiele, ale zawsze coś. Zdrowa dieta wyjdzie mi tylko na dobre :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 9 lipca 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki
    Potrzebuje się dowiedzieć jak wygląda badanie drożności.?
    Oczywiście już się naczytałam na właściwym wątku i jestem przerażona :( Ja miałam droźność ale pod usg, ta co mnie teraz czeka czyli hsg pod rentgenem jest o wiele gorsza. Proszę opiszcie mi jak to wyglądało u Was. ( może być w prywatnej wiadomości )

    Ewee
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 10 lipca 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee ja niestety nie pomogę bo jeszcze nie miałam - też mnie to czeka :-(

    A co do kliniki to niestety się nie zakwalifikowaliśmy bo mamy słaba morfologię.
    W piątek miałam pierwsze podglądanko i mam obiecujący pęcherzyk na lewym - jutro idę znowu zajrzeć :-)

    anna85
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee, u mnie wyglądało to następująco. Zgłosiłam sie do kliniki na czczo, założono mi wenflon i grzecznie czekałam (w swojej koszuli nocnej, szlafroku i kapciach) na swoją kolej. Po kilku minutach zostałam zaproszona do gabinetu. Usiadłam na fotelu ginekologicznym, pielęgniarka podała mi "głupiego jasia", który zmulił mnie od razu, dr wprowadziła płyn z kontrastem i w tym czasie było wykonywane RTG. Wszystko trwało bardzo krótko, a pozniej dochodzilam do siebie po głupim Jasiu jakieś 1.5h.
    W moim przypadku badanie bezbolesne ;-)

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 10 lipca 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia.de
    Dziękuje. :)
    tak wiem że "głupi jaś" to magiczny zastrzyk, siostra mi opowiadała jak jechała już na salę operacyjną po zastrzyku i tak sobie myślała a może mi nogę utną - dobrze a może dwie też dobrze, a może głowę to mi dwie odrosną :)
    Ja raczej nie dostanę z tego co wiem to tylko Ketonal. Naczytałam się o tych okropnych narzędziach lewatywie itd Jestem przerażona nie na żarty. Wcześniej myślałam ot tam dobrze mi wyszło pod usg to i teraz wyjdzie też dobrze i boleć nie będzie.Niepotrzebnie czytałam :( \\i jeszcze to że wynik może wyjść niedrożne a będą drożne :|

    Anna
    To podglądaj a potem działaj :)
    a z tym programem to szkoda ale tak to wygląda że mają duże restrykcje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2017, 10:54

    Ewee
  • Night Autorytet
    Postów: 431 403

    Wysłany: 10 lipca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee, ja HSG miałam na Polnej w Poznaniu. Zgłosiłam się przed 7 rano na czczo, potem papierologia, wenflon, rozmowa z lekarzem, który miał wykonywać zabieg itd. Po 11 zabrali mnie na zabieg, położyli na wielkim, metalowym stole i dostałam głupiego jasia. Nie chcę Cię straszyć, ale zabieg bolał okrutnie, jakby mnie rozrywali. Byłam przygotowana na dyskomfort, wiem co to bolesne miesiączki ale ból podczas hsg był straszny. Szczęśliwie badanie jest krótkie, i ból ustąpił zaraz po zakończeniu. Potem 6h spędziłam leżąc, a właściwie śpiąc przez większość czasu. Czułam się dobrze, aż do zrobienia kilku kroków. Gdy chodziłam to bardzo mnie mdliło i było mi słabo. Zastrzyk mi więcej zaszkodził niż pomógł. Dochodziłam do siebie przez 3 dni. Mam nadzieję, że Twoje doświadczenia będą lepsze.

    Wrzesień 2022 Synek 💙

    1 IVF
    25dpt <3
    10dpt 559,92 mIU/ml; 12dpt 1114,44 mIU/ml
    6dpt II kreski
    FET ❄️17.12.2021

    Została nam ❄️ 4BB

    starania od 02.2016
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 15 lipca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wyglądało jeszcze inaczej. Zgłosiłam się na oddział o 7 rano. Położna pobrała wymazy założyła kartę i kazała podejść do dyżurki pielęgniarek. Tam założyły mi wenflon, przydzielili sale i łóżko. Ciuchy miałam normalne, ale wybrałam na dół spódnice. Wywiad lekarki...o 12 cała procedura. Najpierw zabrali mnie do zabiegowego na fotel taki ginekologiczny założyli do środka rurki (bolało...jak w 1 dniu okresu), usiadłam na wózek i pojechaliśmy pod rentgen. Tam położyli mnie na stół podali kontrast, znów ból jak na okres 1 dnia, ale 10razy bardziej i trwał 1 minutę. Ustał, nic nie bolało później. Od lekarza dostałam receptę z antybiotykiem a wieczorem leciutkie krwawienie.

    Głupiego Jasia nie miałam.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 16 lipca 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Dzięki za Wasze opowieści, dalej się stresuje. Ale jednak badania W tym cyklu mieć nie będę przyplątała się infekcja czyli leczenie.
    Narazie mój organizm sobie ze mnie jeszcze perfidnie żartuje :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2017, 23:34

    Ewee
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 18 lipca 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby zaskoczyło i sie okazało ze nie będzie konieczne hsg :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 lipca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie wierzę w to.

    Ewee
  • Malowana lala Koleżanka
    Postów: 119 12

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Dziewczyny jak się wasze losy potoczyły? W niektórych suwaczkach widzę że pojawiły się dzieci. Napiszcie proszę co u was pomogło. Sama borykam się z luf już 8 mcy i póki co bezskutecznie. Odezwijcie się!

‹‹ 14 15 16 17 18
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ