X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół LUF- czy komuś się udało?
Odpowiedz

Zespół LUF- czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 dzięki za odpowiedź :) jakiś czas temu też miałam cykl z clo i pęcherzyk sam nie pękł (wtedy jeszcze nie dostałam zastrzyku). Teraz mam zamiar go zaatakować clo i pregnylem

    Są jakieś sposoby na podrasowanie endometrium przy clo poza jedzeniem migdałów i piciem wina? :)

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest taki lek na poprawę endometrium - estrofem, ja sama nie używałam ale dużo dziewczyny pisały o nim na forum, podobno ładnie pomaga na endo więc może pogadaj z lekarzem.
    Kiedy zaczynasz nowy cykl z clo?

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już kiedyś brałam clo ale tylko jeden cykl, pęcherzyk standardowo nie pękł.
    Obecnie myślę nad przyszłym cyklem albo jeszcze kolejnym tym razem z zastosowaniem pregnylu:) Od kilku dni dopiero biorę euthyrox na TSH, bo się lekko przeraziłam moim wynikiem, więc nie wiem czy jest sens atakować w najbliższym cyklu, może najpierw powinnam odczekać te 5 tyg i zobaczyć jak będzie z TSH?

    Widzę, że brałaś w tym cyklu aromek, to jest coś podobnego do clo?

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aromek tak jak clo ma stymulować owulację, to jest jakaś inna substancja ale efekt jest taki sam tzn. wywołanie owulacji. Podobno w przeciwieństwie do clo nie upośledza endometrium. Moja dr powiedziała, że nie da mi clo, bo przy PCOS clo może prowadzić do hiperstymulacji (tzn. że zamiast jednego czy dwóch ładnych pęcherzyków urośnie dużo niepełnowartościowych). A jakie wyniki będą tego leczenia to dowiem się jutro, bo idę na monitoring.
    Co do TSH to Ci nie pomogę, na tym się zupełnie nie znam bo (na szczęście) wyniki tarczycy mam ok. Najlepiej zapytaj się lekarza, czy można łączyć leki na tarczycę z ewentualną stymulacją cyklu.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze wiedzieć, że jest jakiś lepszy zamiennik clo:) Będziesz atakować pęcherzyk czymś na pęknięcie czy nie?

    Trzymam kciuki za ładnie wyhodowane jajca:)

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na pęknięcie na pewno dostanę coś, w samoistne pęknięcie to ja już całkiem nie wierzę, także jakiś wspomagacz musi być. Mowa była o podwójnej dawce pregnylu, bo poprzednio ovitrelle (pojedyncze) nie zadziałało... zobaczymy.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brałam podwójną dawkę pregnylu na pęknięcie ale już dawno temu i niestety nie pamiętam czy u mnie pęcherzyk pękł.

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś był pierwszy monitoring po aromku i dobre wieści :) 9 dc i mam 3 ładne pęcherzyki, w prawym jajniku dwa 13x14mm a w lewym jeden 14x15mm, endo 6 mm czyli też nie jest źle jak na 9 dc :) Jestem bardzo zadowolona bo wcześniej w ogóle się nie zdarzało, abym w 9dc miała jakikolwiek dominujący pęcherzyk,a teraz są aż trzy! W poniedziałek idę znów na podgląd.

    olciaa lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Już kiedyś brałam clo ale tylko jeden cykl, pęcherzyk standardowo nie pękł.
    Obecnie myślę nad przyszłym cyklem albo jeszcze kolejnym tym razem z zastosowaniem pregnylu:) Od kilku dni dopiero biorę euthyrox na TSH, bo się lekko przeraziłam moim wynikiem, więc nie wiem czy jest sens atakować w najbliższym cyklu, może najpierw powinnam odczekać te 5 tyg i zobaczyć jak będzie z TSH?

    Widzę, że brałaś w tym cyklu aromek, to jest coś podobnego do clo?


    jaki masz wynik tsh?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    U mnie dziś był pierwszy monitoring po aromku i dobre wieści :) 9 dc i mam 3 ładne pęcherzyki, w prawym jajniku dwa 13x14mm a w lewym jeden 14x15mm, endo 6 mm czyli też nie jest źle jak na 9 dc :) Jestem bardzo zadowolona bo wcześniej w ogóle się nie zdarzało, abym w 9dc miała jakikolwiek dominujący pęcherzyk,a teraz są aż trzy! W poniedziałek idę znów na podgląd.


    super wieści :):):):)

    ja mam wizytę w środę wieczorem, aż jestem ciekawa co się tam u mnie dzieje :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    jaki masz wynik tsh?

    moje TSH 7,26. Obecnie biorę euthyrox 50 ale chyba to za mała dawka na taki wynik

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś miałam kolejne usg (12 dc) i okazało się, że wszystkie moje trzy pęcherzyki ładnie urosły, mają ok. 20 mm. Endo 10,5 mm także jak widać to prawda, że aromek nie upośledza endometrium. Dr kazała dziś wieczorem zrobić zastrzyk z ovitrellu i przytulanko we wtorek, środę i czwartek. Trochę się martwię, że te przeklęte pęcherzyki i tak nie pękną mimo zastrzyku. Przypomniałam dr że w poprzednim cyklu nie pękły po ovitrellu i miałyśmy dać chyba pregnyl, ale ona na to, że spróbujemy jeszcze z ovitrelle bo teraz pęcherzyki są o wiele ładniejsze. Sama nie wiem co o tym myśleć... Chociaż jak są trzy to może przynajmniej jeden się przełamie i pęknie!
    W pt idę na kontrolę sprawdzić czy pękły.

    Olciaa daj znać w środę po monitoringu jak tam Twoje pęcherzyki, bo jestem ciekawa jak u Ciebie to clo zadziałało!

    olciaa lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Ja dziś miałam kolejne usg (12 dc) i okazało się, że wszystkie moje trzy pęcherzyki ładnie urosły, mają ok. 20 mm. Endo 10,5 mm także jak widać to prawda, że aromek nie upośledza endometrium. Dr kazała dziś wieczorem zrobić zastrzyk z ovitrellu i przytulanko we wtorek, środę i czwartek. Trochę się martwię, że te przeklęte pęcherzyki i tak nie pękną mimo zastrzyku. Przypomniałam dr że w poprzednim cyklu nie pękły po ovitrellu i miałyśmy dać chyba pregnyl, ale ona na to, że spróbujemy jeszcze z ovitrelle bo teraz pęcherzyki są o wiele ładniejsze. Sama nie wiem co o tym myśleć... Chociaż jak są trzy to może przynajmniej jeden się przełamie i pęknie!
    W pt idę na kontrolę sprawdzić czy pękły.

    Olciaa daj znać w środę po monitoringu jak tam Twoje pęcherzyki, bo jestem ciekawa jak u Ciebie to clo zadziałało!


    To super wiesci :) gratuluje pęcherzyków :) trzymam kciuki by zastrzyk podziałał na wszystkie trzy :)
    Zobaczysz piątek będzie szczęśliwy <3 <3 <3
    W środe dam znać :) ale troche sie stresuje :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 22:01

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    moje TSH 7,26. Obecnie biorę euthyrox 50 ale chyba to za mała dawka na taki wynik
    Omg! Bardzo duże. Moje max to cos ponad 5. Natomiast ja teraz mam co s ponad 1, ale dzis endokrynolog mi zwiekszyła dawkę. Ja będę brac 4 razy w tygodniu 75, a 3 razy w tygodniu 50 naprzemiennie. Wcześniej brałam na odwrót.

    A to tsh ponad 7 masz po 50? Czy przed braniem leku?
    Jak przed braniem leku to bym sprawdziła krew. Ja sprawdzam tsh raz na miesiąc.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Omg! Bardzo duże. Moje max to cos ponad 5. Natomiast ja teraz mam co s ponad 1, ale dzis endokrynolog mi zwiekszyła dawkę. Ja będę brac 4 razy w tygodniu 75, a 3 razy w tygodniu 50 naprzemiennie. Wcześniej brałam na odwrót.

    A to tsh ponad 7 masz po 50? Czy przed braniem leku?
    Jak przed braniem leku to bym sprawdziła krew. Ja sprawdzam tsh raz na miesiąc.

    Najpierw zrobiłam krew i następnego dnia od razu wzięłam euthyrox50, od dzisiaj biorę 75. Za 3tyg zrobię kontrolne badanie. Wynik też mnie przeraził dlatego za bardzo się nie spinam ze stymulacją clo i pregnylem najpierw zbije TSH.

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rafaello wrote:
    Najpierw zrobiłam krew i następnego dnia od razu wzięłam euthyrox50, od dzisiaj biorę 75. Za 3tyg zrobię kontrolne badanie. Wynik też mnie przeraził dlatego za bardzo się nie spinam ze stymulacją clo i pregnylem najpierw zbije TSH.

    Ważne by euthyrox brać na czczo minimum 30 minut przed jedzeniem, mi lekarz kazał brać 1h.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 25 stycznia 2017, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Ważne by euthyrox brać na czczo minimum 30 minut przed jedzeniem, mi lekarz kazał brać 1h.

    Biorę mniej więcej 40min przed jedzeniem

    olciaa lubi tę wiadomość

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety mój organizm nie zareagował na clo, żaden pęcherzyk nie urósł :(
    :( . Od nowego cyklu mam przyjmować większą dawkę.
    Oby to coś dało :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa przykro mi :(:( A jaką miałaś dawkę clo w tym cyklu??
    A może warto porozmawiać z lekarzem o stymulacji jakimś innym lekiem? Niby clo podobno jest lekiem "pierwszego rzutu", ale nie u wszystkich się sprawdza. Ja siedzę na wątku "stymulacja letrozolem" i tam jest dużo dziewczyn, które na clo w ogóle nie reagowały, a przy letrozolu rosną im piękne pęcherzyki. Zawsze pozostają jeszcze zastrzyki z gonadotropinami, ale to podobno już droższa zabawa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 19:57

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 27 stycznia 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Olciaa przykro mi :(:( A jaką miałaś dawkę clo w tym cyklu??
    A może warto porozmawiać z lekarzem o stymulacji jakimś innym lekiem? Niby clo podobno jest lekiem "pierwszego rzutu", ale nie u wszystkich się sprawdza. Ja siedzę na wątku "stymulacja letrozolem" i tam jest dużo dziewczyn, które na clo w ogóle nie reagowały, a przy letrozolu rosną im piękne pęcherzyki. Zawsze pozostają jeszcze zastrzyki z gonadotropinami, ale to podobno już droższa zabawa...
    Calineczko jak wizyta? Jak pecherzyki? Mam nadzieje ze nie ma po nich dzis śladu :) i piękna owulacja była.

    Brałam 1 tabletkę clo przez 5 dni, od przyszłego cyklu mam brac 2 tabletki (rano i wieczorem), a jak nie zadziała to mam dostać inny lek. Byc moze ten o którym piszesz.

    Koniecznie daj znać jak powiecie bo obgryzam paznokicie ze zdenerwowania:)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ