X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół LUF- czy komuś się udało?
Odpowiedz

Zespół LUF- czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 16 lutego 2017, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak biorę teraz 2x1 clo. Dziś czułam lekkie ćmienie w lewym jajniku (raczej mi się nie zdawał :) ). To raczej dobry znak, bo ostatnio nic nie czułam. We wtorek idę do gina...z duszą na ramieniu :( :( Boje się!

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 17 lutego 2017, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa który dzień cyklu będzie Ci wypadał przy wizycie u gina?

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 18 lutego 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będzie 12dc. Cały czas o tym myśle :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 20 lutego 2017, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia bez paniki, będzie dobrze :) dość wcześnie zaczęłaś brać clo, 12dc nie będzie za późno na zastrzyk na pęknięcie (o ile będzie potrzebny)? nie chce straszyć tylko pytam:) są różne cykle i rożne teorie lekarzy, niektórzy dają zastrzyk przy jajcu 18mm inni przy 24mm i bądź tu człowieku mądry :)

    Dziewczyny czy orientujecie się jak jest z wynikami progesteronu przy niepękających pęcherzykach? Jest on wtedy za niski w fazie lutealnej czy to nie ma nic do rzeczy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 14:57

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa Dzisiaj, 20:43
    Dziękuje za trzymanie kciuków ;) POMOGŁY !!! Jestem taka podjarana jakbym 2 kreski zobaczyła :) do rzeczy endometrium 7,5 prawy jajnik 4x4 cm z 2 pęcherzykami 24 i 25 mm, lewy 4x3cm z pęcherzykami tez dwoma 19 i 20 mm. W piątek mam iść rano i szukać go w szpitalu bo musi sprawdzić czy pękły. Nic na pęknięcie nie dostałam, powiedział, ze nie chce mi jeszcze dawać zastrzyku na właśnie pęknięcie bo na jego oko nie będzie potrzebny :) a boi się Przestymulowac. Współżyć mamy dopiero jutro. Pęknięcie może bolec jak dzkniecie nożem...jakbym z bólu nie mogła wytrzymać to tez mam do niego do szpitala jechać. I mówił ze współżycie będzie bolec...i powiem Wam ze boli, ale czego dla dziecka się nie zrobi

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 21 lutego 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do progesteronu, to według mojego lekarza to żaden wyznacznik. Tłumaczył mi ze mozna mieć wysoki progesteron, a pęcherzyk nie pęknie. Lekarz który wykonywał mi hsg tez był tego samego zdania. Natomiast za niski progesteron świadczy o tym ze owulacji nie było na pewno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 21:13

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa dzięki za odpowiedź:) właśnie się zastanawiałam czy jest sens badać progesteron jak mi jajca nie pękają, ale z drugiej strony przynajmniej wiem, że jest ogólnie za niski, więc w następnym cyklu muszę cos brać na jego uzupełnienie:)

    tak poza tym to olciaa gratuluje, nahodowałaś pęcherzyków oby któryś się zapylił :)

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa super że udało się nareszcie wyhodować pęcherzyki, i to ile :) super! Trzymam kciuki teraz żeby wszystkie ładnie pękły!

    Rafaello co do progesteronu to potwierdzam to co pisała Olciaa. Moja dr również mi mówiła, że przy LUFie poziom progesteronu może wydawać się ok (i temperatura na wykresie - jeśli ktoś mierzy - może być wyższa), bo niepęknięty pęcherzyk też wydziela progesteron. Ale nie jest to wyznacznik przebytej owulacji.

    Ja dzisiaj byłam na monicie 11 dc (2 cykl na aromku) i jeden pęcherzyk dominujący 19x14 mm (ale jakiś taki krzywy, niewymiarowy wyglądał na tym usg...) i oprócz tego 2 mniejsze ok. 10x13 mm. Jutro znowu idę bo dr stwierdziła, że musi jeszcze zobaczyć jak ten największy podrośnie, czy się wyrówna trochę - żeby podać ovitrelle. Endo ładne ponad 8 mm. Także jutro się okaże czy będzie zastrzyk i starania.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Moniaaa91 Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po podaniu Ovitrelle / Pregnylu pęcherzyki zawsze pękają czy jednak często zdarza się, że nie pękają? Czy wiecie może jak to statystycznie wygląda?

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia u mnie ovitrelle podany na naturalnie wyhodowany pęcherzyk nic nie dał i pęcherzyk i tak nie pękł. Natomiast w ostatnim cyklu miałam podany ovitrelle na pęcherzyki "podrasowane" aromkiem i wszystkie pęcherzyki pękły. Także raczej nie ma reguły.

    Moniaaa91 lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 22 lutego 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczko trzymam kciuki za pęcherzyk, niech ładnie rośnie :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 23 lutego 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak sytuacja? która kiedy testuje? :)

  • Moniaaa91 Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jeszcze długo do kolejnego testowania... dziś mam 37 dc i już nie mogę doczekać się @ żeby zacząć nowy cykl. W ciąży nie jestem, po prostu mam takie długie cykle co jest dla mnie bardzo frustrujące :-\

    Jak wygląda leczenie LUF? Czy przy stwierdzonym LUFie pomaga stymulacja Clo + Ovitrelle/Pregnyl? Czy potrzeba większej dawki zastrzyku żeby pęcherzyk pękł?

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 23 lutego 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem po zastrzyku na pęknięcie, dzisiaj na monicie pęcherzyk dominujący urósł do 22x19 mm i pani dr stwierdziła, że jest ok i trzeba działać ;) pozostałe 2 pęcherzyki zostały mniej więcej takie małe jak były, więc nic z nich nie będzie, no ale dobry i jeden ;) Najbardziej mnie dziwi endo bo okazało się, że od wczoraj urosło prawie 3 mm (wczoraj miało 8,4 a dzisiaj już 11 mm) - myślicie, że to możliwe?? W każdym razie pani dr kazała przez najbliższe 3 dni mocno się starać ;) W poniedz. idę na sprawdzenie, czy pęcherzyk pękł.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Ja już jestem po zastrzyku na pęknięcie, dzisiaj na monicie pęcherzyk dominujący urósł do 22x19 mm i pani dr stwierdziła, że jest ok i trzeba działać ;) pozostałe 2 pęcherzyki zostały mniej więcej takie małe jak były, więc nic z nich nie będzie, no ale dobry i jeden ;) Najbardziej mnie dziwi endo bo okazało się, że od wczoraj urosło prawie 3 mm (wczoraj miało 8,4 a dzisiaj już 11 mm) - myślicie, że to możliwe?? W każdym razie pani dr kazała przez najbliższe 3 dni mocno się starać ;) W poniedz. idę na sprawdzenie, czy pęcherzyk pękł.

    Może teraz ten jeden pęcherzyk da rade za trzech :) Trzymam kciuki :)
    x

    Moniaaa91 : nie znam się dokładnie na tym. Moge tylko powiedzieć z własnego doświadczenia, u mnie pęcherzyki albo nie rosły, albo rosły a nie pękały. Jutro mam wizytę dam znać czy mój organizm dała rade. Mi clo pomogło za 2 razem :)

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa dzięki, ja też trzymam kciuki za Twój cykl, aby wszystkie pęcherzyki pękły!!! :) Daj znać koniecznie po jutrzejszym usg.
    Moniaaa91 wrote:
    Jak wygląda leczenie LUF? Czy przy stwierdzonym LUFie pomaga stymulacja Clo + Ovitrelle/Pregnyl? Czy potrzeba większej dawki zastrzyku żeby pęcherzyk pękł?
    Monia z tego co zdążyłam się zorientować w ramach swojego własnego przypadku to leczenie zależy od tego, jaka jest przyczyna LUF i czy zdiagnozowano u Ciebie jeszcze jakieś inne choroby. Ja np. mam LUF połączony z PCOS i moja dr zdecydowała, że nie będzie mi dawać clo bo boi się przestymulowania, dlatego ja na rośnięcie pęcherzyków dostaję letrozol. Ale jak widać Olciaa dostaje clo i też działa, przy czym ona nie ma PCOS. Co do dawki zastrzyku to zazwyczaj lekarze najpierw dają mniejszą dawkę (pojedynczą) i dopiero gdy ona nie zadziała to próbują z podwójną.

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Moniaaa91 Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 24 lutego 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za odpowiedzi :-) tak naprawdę jeszcze nie wiem czy mam LUF, miałam dopiero pierwszy cykl z Clo, ale bez zastrzyku i pęcherzyk nie pękł. Podejrzewam, że w naturalnych cyklach przez ostatni rok było podobnie.. PCOS nie zdiagnozowano (niby na usg we wrześniu było sporo małych pęcherzyków, ale lekarz powiedział, źe nie wyglądają jak przy pcos, na ostatnim usg był 1 pęcherzyk w prawym, lewy czysty). W kolejnym cyklu mam dostać Ovitrelle. Wiem, że trochę się martwię na zapas, ale wolę być przygotowana na wszystko :-)

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 24 lutego 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pękły 3 :) same z siebie :)

    calineczka88, Moniaaa91 lubią tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2002 1200

    Wysłany: 24 lutego 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    olciaa Dzisiaj, 20:43
    Dziękuje za trzymanie kciuków ;) POMOGŁY !!! Jestem taka podjarana jakbym 2 kreski zobaczyła :) do rzeczy endometrium 7,5 prawy jajnik 4x4 cm z 2 pęcherzykami 24 i 25 mm, lewy 4x3cm z pęcherzykami tez dwoma 19 i 20 mm. W piątek mam iść rano i szukać go w szpitalu bo musi sprawdzić czy pękły. Nic na pęknięcie nie dostałam, powiedział, ze nie chce mi jeszcze dawać zastrzyku na właśnie pęknięcie bo na jego oko nie będzie potrzebny :) a boi się Przestymulowac. Współżyć mamy dopiero jutro. Pęknięcie może bolec jak dzkniecie nożem...jakbym z bólu nie mogła wytrzymać to tez mam do niego do szpitala jechać. I mówił ze współżycie będzie bolec...i powiem Wam ze boli, ale czego dla dziecka się nie zrobi
    ja miałam jeden solidny i jeden maly, ale mnie tez bolało i przy seksie i przed. Az mnie tylek bolał okropnie przy owulce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 13:38

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 24 lutego 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny - widzę że jesteście obeznane w temacie LUF ;-)
    W tym cyklu miałam monitoring, byłam wczoraj na usg i się okazało że moje pęcherzyki nie pękły i że już nie pękną - lekarz podejrzewa LUF. Do wczoraj myślałam że cykl będzie bezowulacyjny bo nie było skoku temp, a dzisiaj już był ładny skok (mierze temp od 8 cykli i zawsze miałam ładne skoki) I teraz pytanie czy przy LUF wykres temperatur może wyglądać jak owulacyjny - tzn. z ładnym skokiem i ładnymi temperaturami w II fazie cyklu?
    Jak to u was było?

    Czytałam gdzieś jeszcze że jak się ma LUF to często piersi bolą już od połowy cyklu i od jakiegoś czasu zauważyłam że prawie każdy cykl tak wygląda - ból piersi a kiedyś tego nie miałam
    Bardzo proszę odpowiedź.

    anna85
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ