X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zespół LUF- czy komuś się udało?
Odpowiedz

Zespół LUF- czy komuś się udało?

Oceń ten wątek:
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaa to świetna wiadomość!!! :) Super :) Teraz tylko oczekiwanie na test, będę mocno trzymać kciuki żebyś zobaczyła dwie kreseczki!

    Anna85 ja miałam normalne wykresy ze skokiem temperatury, nic w nich nie wskazywało na LUF. Tyle tylko, że cykle były długie (ale z drugiej strony nie tak jakoś bardzo, ok. 32-33 dni więc jeszcze bez tragedii). A temperaturę mierzyłam regularnie przez ok. 10 miesięcy także przypadek to nie był. Po prostu niepęknięty pęcherzyk też wydziela progesteron i stąd skok tempki (tak mówi moja dr). Co do bólu piersi to ja mam różnie, są cykle że bolą strasznie a czasami w ogóle, chyba nie ma na to reguły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2017, 15:35

    olciaa lubi tę wiadomość

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 24 lutego 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź
    Pójdę w następnym cyklu na monitoring i się wszystko okaże.

    anna85
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Olciaa to świetna wiadomość!!! :) Super :) Teraz tylko oczekiwanie na test, będę mocno trzymać kciuki żebyś zobaczyła dwie kreseczki!

    Anna85 ja miałam normalne wykresy ze skokiem temperatury, nic w nich nie wskazywało na LUF. Tyle tylko, że cykle były długie (ale z drugiej strony nie tak jakoś bardzo, ok. 32-33 dni więc jeszcze bez tragedii). A temperaturę mierzyłam regularnie przez ok. 10 miesięcy także przypadek to nie był. Po prostu niepęknięty pęcherzyk też wydziela progesteron i stąd skok tempki (tak mówi moja dr). Co do bólu piersi to ja mam różnie, są cykle że bolą strasznie a czasami w ogóle, chyba nie ma na to reguły.

    Nic dodać, nic ująć. Moj lekarz mówi to samo, nawet moich wykresów nie chciał oglądać. Stwierdził, ze można mieć zarówno skok temperatury, śluz płodny, wysoki progesteron w 7dpo, ciałko żółte widoczne w usg, a i tak owulacji może nie być. :( bardzo przykre to jest :( jedynie monitoring daje 100% pewności.

    Chciałam Wam napisać,ze gdyby ten cykl się nie udał to w następnym clo już nie biorę. Mam dać odpoczynek jajnika bo lekarz obawia się hiperstymulacji, oczywiście na wizytę po @ mam przyjść i sprawdzić jak się sytuacja rozwija. I co ciekawe to moj pierwszy monitoring (wiem ze mało bo tylko 2 wizyty) ale jestem w ciężkim szoku bo ta druga wizytę miałam za darmo. Nie wiem czy tak będzie zawsze, czy to dlatego ze ta 2 wizyta była w czasie dyżuru lekarza w szpitalu, a nie u niego w gabinecie. Jestem bardzo miło zaskoczona :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2017, 09:32

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna85 wrote:
    Cześć dziewczyny - widzę że jesteście obeznane w temacie LUF ;-)
    W tym cyklu miałam monitoring, byłam wczoraj na usg i się okazało że moje pęcherzyki nie pękły i że już nie pękną - lekarz podejrzewa LUF. Do wczoraj myślałam że cykl będzie bezowulacyjny bo nie było skoku temp, a dzisiaj już był ładny skok (mierze temp od 8 cykli i zawsze miałam ładne skoki) I teraz pytanie czy przy LUF wykres temperatur może wyglądać jak owulacyjny - tzn. z ładnym skokiem i ładnymi temperaturami w II fazie cyklu?
    Jak to u was było?

    Czytałam gdzieś jeszcze że jak się ma LUF to często piersi bolą już od połowy cyklu i od jakiegoś czasu zauważyłam że prawie każdy cykl tak wygląda - ból piersi a kiedyś tego nie miałam
    Bardzo proszę odpowiedź.

    Odkąd obserwuje cykl, to każdy jest inny. Pocieszające jest to, ze jak raz nie pęk, to ze już zawsze będzie nie pękał. U mnie pękły same aż 3, wiec cuda się zdarzają :).
    Którego dnia cyklu byłaś u lekarza?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 25 lutego 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna85 wrote:
    Cześć dziewczyny - widzę że jesteście obeznane w temacie LUF ;-)
    W tym cyklu miałam monitoring, byłam wczoraj na usg i się okazało że moje pęcherzyki nie pękły i że już nie pękną - lekarz podejrzewa LUF. Do wczoraj myślałam że cykl będzie bezowulacyjny bo nie było skoku temp, a dzisiaj już był ładny skok (mierze temp od 8 cykli i zawsze miałam ładne skoki) I teraz pytanie czy przy LUF wykres temperatur może wyglądać jak owulacyjny - tzn. z ładnym skokiem i ładnymi temperaturami w II fazie cyklu?
    Jak to u was było?

    Czytałam gdzieś jeszcze że jak się ma LUF to często piersi bolą już od połowy cyklu i od jakiegoś czasu zauważyłam że prawie każdy cykl tak wygląda - ból piersi a kiedyś tego nie miałam
    Bardzo proszę odpowiedź.

    Odkąd obserwuje cykl, to każdy jest inny. Pocieszające jest to, ze jak raz nie pęk, to ze już zawsze będzie nie pękał. U mnie pękły same aż 3, wiec cuda się zdarzają :).
    Którego dnia cyklu byłaś u lekarza?

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    Właśnie szukałam informacji na temat LUF i tak trafiłam tutaj. Może od początku zacznę swoją historie. W 2015 we wrześniu odstawiłam tabletki anty( brałam około 8 lat) do końca listopada 2015 zabezpieczaliśmy się z mężem. W grudniu odstawiliśmy zabezpieczenia i pach ranek wigilijny a ja widzę 2 kreski;) jak to śmiałam się do męża złoty strzał, niestety ten złoty strzał nie trwał długo bo już 10 lutego 2016 roku byłam po łyżeczkowaniu... ciążą obumarła przyczyny brak...... W lipcu trafiłam do pani ginekolog polecanej przez koleżanki , po przeprowadzonym wywiadzie wysłała mnie na badania hormonalne po miesiacu trafiłam do endokrynologa diagnoza niedoczynność tarczycy i hashimoto, plus wysoka prolaktyna, w listopadzie 2016 miałam już wyniki unormowane prolaktyna ok po bromergonie (żadnych dolegliwości związanych z brom) na tarczyce eutyrox wyniki wszystkie okej tarczyce teraz mam 0.99 wiec super. ft3 ft4 w normie, przyjmuje również glucophage 750. Po mimo wyników w normie ciąży brak. Diagnoza od gina LUF. Ech jestem po pierwszym cyklu z clo, doktor mowiła ze bardzo ładnie zareagowałam na leki bo w 9 dniu cyklu były 2 pecherzyki o wymiarach 20 mm, niestety nie wiem czy same pękły chyba nie skoro znowu dostałam okres. Nie miałam możliwości monitorowania tego cyklu bo pani doktor była na urlopie. Teraz czeka mnie druga próba mam już wykupiony zastrzyk z pregnyl , czuje ze w tym cyklu zostanie mi on podany. Mam nadzieję ze się uda i w końcu pękną te pecherzyki bo jak raz pękły naturalnie bez leków i była ciąża to może i drugim razem się uda;)Fajne są takie fora gdzie można wspierać się wzajemnie i rozmawiać o swoich doświadczeniach , mam nadzieje że każda z nas kiedyś zobaczy upragnioną drugą kreske , na razie musimy walczyć o nasze małe szczęścia ;)

    Sylwia211987
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Odkąd obserwuje cykl, to każdy jest inny. Pocieszające jest to, ze jak raz nie pęk, to ze już zawsze będzie nie pękał. U mnie pękły same aż 3, wiec cuda się zdarzają :).
    Którego dnia cyklu byłaś u lekarza?

    Bylam w 12'dniu cyklu i mialam dwa pecherzyki 17 i 15 mm a później w 15 i lekarz stwierdził ze nie pekly i zaczynaja sie wchlaniac
    To był moj pierwszy cykl monitorowany. Wykresy prowadzę od 8 miesięcy a staramy aie jakieś 10.
    Zeby sprawdzic czu to jednorazowy wyskok moich jajnikow to musze isc jeszcze chociaz raz na monitoring czyli jakies 3-4 wizyty w cyklu a kazda wizyta minimum 100
    Eh ... ☺ będzie lekko w portfelu

    anna85
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 25 lutego 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część Sylwia
    Ja dopiero dowiedzialam sie o LUF - wczesniej nic takiego nie słyszałam. Trochę mnie to podlamalo - tym bardziej że odkąd mierze temp to wszystkie wykresy mam takie same - to znaczy ladny skok i wysoki progesteron w 7dpo wiec przypuszczam ze moj kazdy cykl moze byc bezowulacyjny. Ten też wyglada na wykresie jak narazie ladnie.

    anna85
  • anna85 Ekspertka
    Postów: 240 138

    Wysłany: 25 lutego 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam że wszystko u mnie ok skoro cykle regularne i z ładnym skokiem i szybko zaskoczę a tu psikus ☺ a lat nie ubywa. Trochę czuję sie jak dinozaur na tym forum

    anna85
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 26 lutego 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia pecherzyki mogły pęknąć tylko nie doszło do ciazy. W każdym owulacyjnym cyklu para która współżyje regularnie tj co 2-3dni przez cały cykl! Ma tylko 30kilka procent na ciąże. To bardzo niewiele:( wiec moim zdaniem o ciąże w całe nie tak łatwo. Oczywiście niektóre pary maja szczęście i udaje się za 1 razem. Ja tez mam hashimoto.
    X
    Anna ja za pierwsza wizytę u lekarza płaciłam 200zl, kolejne po 150. Niepłodność w Polsce jest bardzo droga i wkurza mnie ze nasz rząd jest taki prorodzinny, wycofuje tabletki po, a nie zajmie się pomocą para które chcą mieć dziecko :( w następnym cyklu pewnie dostaniesz zastrzyk. Trzymam kciuki ale już za następny cykl, ten niech się jak najszybciej kończy:*

    http://wylecz.to/pl/choroby/ginekologia/zespol-luf-zespol-luteinizacji-niepeknietego-pecherzyka-jajnikowego.html#popupClose

    Tu jest nasza przyoadlosc ładnie opisana

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 27 lutego 2017, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis byłam na monitoringu i mój pecherzyk nie pękł mimo ovitrelle także kolejny cykl na straty :/

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 lutego 2017, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Dzis byłam na monitoringu i mój pecherzyk nie pękł mimo ovitrelle także kolejny cykl na straty :/
    Jakiś plan na przyszły cykl ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 27 lutego 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka jaki miałaś poziom estradiolu przed zastrzykiem ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 28 lutego 2017, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na przyszły cykl taki plan, że robimy sobie co najmniej miesiąc przerwy, bo nie mamy już kasy i ponadto moja sytuacja zawodowa jest taka, że w marcu nie dam rady chodzić na monitoringi itd...
    Od kwietnia zamierzam znowu przejść na dietę bo ostatecznie z moją dr stwierdziłyśmy, że to chyba ona ma najlepszy wpływ na LUF. Podczas gdy od stycznia byłam 1,5 miesiąca na diecie niskowęglowodanej urosły mi 3 ładne pęcherzyki i wszystkie pękły. Jak w lutym odpuściłam dietę to efekt jest taki jak w tym cyklu czyli znowu brak owu :/ i to mimo stymulacji i zastrzyku na pęknięcie. Ewentualnie dr jeszcze stwierdziła, że po badaniach zapisze mi metforminę.
    A dietę odpuściłam bo ogólnie mocno schudłam i nie czułam się za dobrze, wszyscy mówili że wyglądam jak kościotrup i zaraz zniknę... zawsze byłam szczupła a na diecie jeszcze bardziej. Myślałam, że dieta mi nie służy, ale jak widać chyba moim jajnikom jednak służy, no cóż. Dziwny jest ten nasz organizm.
    Estradiolu nie badałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2017, 08:35

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 28 lutego 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Dzis byłam na monitoringu i mój pecherzyk nie pękł mimo ovitrelle także kolejny cykl na straty :/
    Strasznie, strasznie mi przykro :(

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 1 marca 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia dzięki, już się jakoś pogodziłam z tym wszystkim, chociaż cały czas jestem zła niemiłosiernie, że tyle strań, leków, kasy i wszystko na nic. Podtrzymuje mnie na duchu to, że mamy jakiś plan. Muszę wystartować z tą dietą (znów) i ewentualnie metforminą. Czytałam trochę o luf i wpływie metforminy na pękanie pęcherzyków, za dużo w necie nie ma ale jakieś "słuchy" chodzą na forach że podobno może pomóc na pękanie. Zobaczymy...
    Olcia a Ty kiedy testujesz?? Będę oczekiwać pozytywnych wiadomości w tym temacie :)

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 1 marca 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calineczka88 wrote:
    Olcia dzięki, już się jakoś pogodziłam z tym wszystkim, chociaż cały czas jestem zła niemiłosiernie, że tyle strań, leków, kasy i wszystko na nic. Podtrzymuje mnie na duchu to, że mamy jakiś plan. Muszę wystartować z tą dietą (znów) i ewentualnie metforminą. Czytałam trochę o luf i wpływie metforminy na pękanie pęcherzyków, za dużo w necie nie ma ale jakieś "słuchy" chodzą na forach że podobno może pomóc na pękanie. Zobaczymy...
    Olcia a Ty kiedy testujesz?? Będę oczekiwać pozytywnych wiadomości w tym temacie :)
    A mierzyłaś poziom d3?
    Na pewno gdzieś przyczyna jest kiedy robisz glukoze z obciążeniem?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 1 marca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kobietki
    Można dołączyć ? Czuje potrzebę podzielenia się swoją historią. Ale nie chce żeby jej nikt nie przeczytał. Stąd moje pytanie :)

    Ewee
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 1 marca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer ja wit. D3 cały czas suplementuję, mój ostatni wynik z końca stycznia br. to 45 ng/ml, wg norm w laboratorium jest ok i moja dr również twierdzi że ok (przed suplementacją, we wrześniu 2016 r. miałam 22 i to było za mało). Mam zrobić zarówno glukozę jak i insulinę, a łącznie 3 punktowe krzywe u mnie w labie to koszt ponad 200 zł. na co na razie mnie nie stać, więc jeszcze nie wiem, może w kwietniu zrobię jak trochę finansowo odetchnę, bo póki co to leczenie, monitoringi, stymulacje itd. mnie kasowo wykończyły:/ Dr powiedziała, że mogę na razie też poglądowo zrobić sam wynik glukozy i insuliny na czczo (bez obciążenia glukozą), więc może tak zrobię, zobaczę.

    Ewee witaj, oczywiście zapraszamy :) Po to jest właśnie to forum aby nie być samemu ze swoimi problemami. Na pewno przeczytamy Twoją historię, o to się nie bój ;) A nawet jak będziemy mogły to coś doradzimy!

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 1 marca 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee wrote:
    Cześć Kobietki
    Można dołączyć ? Czuje potrzebę podzielenia się swoją historią. Ale nie chce żeby jej nikt nie przeczytał. Stąd moje pytanie :)
    Podziel się swoją historią !!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ