Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️
Odpowiedz

🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️

Oceń ten wątek:
  • wombi Autorytet
    Postów: 5902 6875

    Wysłany: 4 czerwca, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wrote:
    A to mi nie chodzi do rozszerzenia diety tylko o te aktywizowanie.
    Przecież dziecko od urodzenia ćwiczy mięśnie, nawet to że leży na brzuszku trenuje mięśnie do tego że kiedyś usiądzie. Nie rozumiem co dodatkowo się robi do aktywacji siadu bo chyba nie sadza się i nie potrzymuje rękami żeby się nie przewróciło 🫣
    Nie no coś ty 🤣 takich rzeczy nie wolno, chociaż ja już niejedno słyszałam 🙈
    Dzisiaj mi pokazywał w trakcie badanie, mały leży na plecach, łapie za twoje ręce swoimi rączkami i wtedy lekko unosisz swoje ręce żeby malucha plecy oderwały się troszkę od podłoża
    Ale do takich ćwiczeń musi być głową w 100% już stabilna

    A reszta to taki standard, obroty, leżenie na brzuszki, ćwiczenie podporu i łapanie zabawek

    START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
    HSG, laparo, histero, IUI :(
    01.2016 I ICSI 🙁 7A1
    05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
    11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
    06.2020 III IMSI 0
    06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
    25dpt ❤️ 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK 👧
    22+2 połówkowe Ok 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
    ---
    22.07.2024 FET 🙁 5bb
    16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
    03.2025 V IVF - 2aa ❄️
    29.05.2025 FET 2aa ostatni
    6dpt ⏸
    7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
    12+5 usg prenatalne OK 👦
    21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
    30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
    39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3128 3561

    Wysłany: 4 czerwca, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co patrzeć na te głupoty o wypłakaniu czy nie nos bo przyzwyczaisz. Szybko mija to wtulenie w mami, potem już świat staje się ciekawszy i zaczyna się eksplorowanie.
    Jak starszak miał 2 mce i mężowi zmarła babcia i byliśmy na pogrzebie to tam same dobre rady były 😂 nakarm go, płacze bo jest głodny, nie nos bo przywyczaisz, odłóż go na chwilę, weź go na ręce bo się skrzywił 😂
    U nas chusty średnio się sprawdziły, sprzedałam jedną zwykła po starszaku i mam kółkowa chyba z lenny lamb i wystawiam też na Vinted zaraz. Mam nosidło kavki i chwilę go nosiłam w nim jak była potrzeba i spoko. On w domu w ogóle nie potrzebuje być na rękach, zupełnie odwrotnie niż jego brat w czasach niemowlęcych. Wózek nie parzy, więc chodzimy wszędzie z wózkiem i jednak noszenie tych pewnie już 9 kg to koszmar dla kręgosłupa ale lubimy się poprzytulać na siedząco i babcie go noszą i tatuś go nosi więc jest wyniuniany i wykochany i bardzo dobrze :)

    Wombi to szybko zaczynacie rd. Ja jeszcze czekam z miesiąc, w ogóle mi się nie spieszy więc idę zgodnie z tymi zaleceniami żeby zaczynać w okolic tego 6 mca.

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 4 czerwca, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Nie no coś ty 🤣 takich rzeczy nie wolno, chociaż ja już niejedno słyszałam 🙈
    Dzisiaj mi pokazywał w trakcie badanie, mały leży na plecach, łapie za twoje ręce swoimi rączkami i wtedy lekko unosisz swoje ręce żeby malucha plecy oderwały się troszkę od podłoża
    Ale do takich ćwiczeń musi być głową w 100% już stabilna

    A reszta to taki standard, obroty, leżenie na brzuszki, ćwiczenie podporu i łapanie zabawek


    O widzisz, nawet nie wiedziałam że takie coś to jest ćwiczenie do aktywizacji siadu 😊 ale dobrze wiedzieć 😄
    Ja też różne rzeczy słyszałam, na przykład o 4 miesięcznym dziecku w chodziku bo mama chciała pochwalić się koleżance że jej dziecko już umie chodzić 🫣 ja jestem wogule anty chodzik ale jak bym już miała wsadzić dziecko to nie w tym miesiącu 🙆

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • Barborka28 Autorytet
    Postów: 299 454

    Wysłany: 4 czerwca, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dostaliśmy zielone światełko na nosidło- w prezencie dostaliśmy lennylamb- petarda😁🥰
    Jesteśmy pierwszy raz na rodzinnym wyjeździe i na spacerkach idealnie zdaje rolę. Najbardziej mnie bawi jak spogląda na otoczenie- wszystko go ciekawi,a jak zachwycał się falami morza🥹❤️ Miód na moje serducho💗💗💗💗 Cały czas do mnie nie dociera,że nasz CUD jest z nami 🥹🩵
    Synek jest od początku rączkowy, na szczęście mąż szybko reaguje na komentarze swojej rodziny,a potrafią walnąć tekstem, aż kapcie z nóg spadają 😂🙈
    @AnnaMD również czekamy na 6 miesiąc i bierzemy się za rozszerzanie
    @wombie to synek z piesekiem zachwyceni z wieczornych przechadzek 🤭
    Nam wraz z nowymi umiejętności powróciły częste pobudki, od kilku dni o 4/5 już na nogach jesteśmy 🤭
    @Moxima zdrówka dla Was😘💞

    Monixma lubi tę wiadomość

    31lat
    🦀🤛2023🏆
    Iprocedura✖️
    II procedura
    ❄️4.1.1 8tydzien💔 c.s.
    ❄️ 4.2.2. 5tydzień💔c.s.
    Kir AA✖️ MTHFR✖️ Pai✖️ Ferrytyna✔️
    NK✔️ CD138✔️ witD,B12 i inne✔️Homocysteina✔️Przeciwciała p.plemnikowe✔️h.pyroli✔️allo mlr✔️ cross match✔️ ana✔️
    34lat
    Słabe parametry nasienia✖️
    13.05 4bb❄️ c.s.(accofil, encorton, estrofem, prolutex, ultrogestan, besins, acard75)
    5dpt⏸️
    6dpt 34,2 8dpt 62 10dpt 144 12dpt 413 14dpt 866 20dpt ❤️
    10+5 4,59cm crl 164❤️
    21.01 4kg 60cm Misia🩵
  • DorisParis2000 Ekspertka
    Postów: 154 343

    Wysłany: 5 czerwca, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    W którym tygodniu dawałaś drugą dawkę rotawirusów? My niby mamy iść na drugą początkiem lipca, ale babeczka mówiła, że możemy podać drugą przy okazji drugiego szczepienia na 6w1.
    Przez ten szpital zmieniła mi się perspektywa. Pediatra z POZ tak mnie nastraszyła, że to czerwone gardło i niechęć do butelki może oznaczać zapalenie ucha i hospitalizacje, że jak się okazało, że mała jest zdrowa, a refluks i problemy z jedzeniem są przejściowe, to jakoś już nie widzę w tym takiego ogromnego problemu 🙈 pewnie jutro już zmienię znowu zdanie 🫣😅
    Druga dawke mialysmy w 12 tygodniu w polaczeniu z meningokokami. Tak nam pediatra polecił, ze lepiej tak to połączyć jeśli chcemy meningokoki niż z 6w1.

    A u nas jakaś masakra wczoraj. Śmiałam się, że popsuło mi się dziecko. Najdłuższa drzemka trwała 14 minut…. Nieważne czy kontaktowa, czy chusta, czy wózek, pobudka bo 5 minutach, wielkie oczy i koniec spania. Później kolejna próba usypiania, bujam, już śpi i nagle się budzi i próbuje się obracać na rękach. Ok, to jak chcesz się obracać to położę ją na brzuchu na sobie to też nie. W nocy jak do tej pory były 2 pobudki tak od kilku nocy po 6 🙄 oby ten regres, skok czy dobro jest szybko minęło

    09.04.25 zakwalifikowanie do IVF
    👩‍🦰 - 28l
    21.05.25 Punkcja - 21 🥚
    🧔‍♂️-34l
    0% plemników
    10.03.25 - biopsja jądra

    27.05.25 mamy 4 szansę, wszystkie 4.1.1.❄️
    30.05.25 wizyta kontrolna
    10.06.25 kontrola, 9DC
    18.06 - transfer 4.1.1
    24.06 - pierwsza beta - 37,1 - 6dpt
    27.06 - druga beta - 251,7 - 9dpt
    30.06 - 12dpt - beta - 1454
    04.07 - 16dpt - beta - 7712 - w USG widoczny pęcherzyk ciążowy
    15.07 - 27dpt - mamy ❤️ - CRL - 0,77mm
    25.07 - CRL 1,5 cm! Prawidłowy rozwój
    Sanco - prawidłowe - czekamy na dziewczynkę 🩷
    event.png
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 5 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barborka28 wrote:
    My dostaliśmy zielone światełko na nosidło- w prezencie dostaliśmy lennylamb- petarda😁🥰
    Jesteśmy pierwszy raz na rodzinnym wyjeździe i na spacerkach idealnie zdaje rolę. Najbardziej mnie bawi jak spogląda na otoczenie- wszystko go ciekawi,a jak zachwycał się falami morza🥹❤️ Miód na moje serducho💗💗💗💗 Cały czas do mnie nie dociera,że nasz CUD jest z nami 🥹🩵
    Synek jest od początku rączkowy, na szczęście mąż szybko reaguje na komentarze swojej rodziny,a potrafią walnąć tekstem, aż kapcie z nóg spadają 😂🙈
    @AnnaMD również czekamy na 6 miesiąc i bierzemy się za rozszerzanie
    @wombie to synek z piesekiem zachwyceni z wieczornych przechadzek 🤭
    Nam wraz z nowymi umiejętności powróciły częste pobudki, od kilku dni o 4/5 już na nogach jesteśmy 🤭
    @Moxima zdrówka dla Was😘💞

    Ja raz spróbowałam nosidło i boje się go używać 😅🤣
    Potrzebuję kogoś kto nauczy mnie jak nosić w tym dziecko ale na razie (i na szczęście) nie mamy jakiejś mega potrzeby na to 😊 bardziej myślałam o tym że mi z czasem będzie wygodniej z nosidłem w różnych sytuacjach 😊
    Ja też będę czekała z rozszerzaniem diety, jakoś mi sie nie spieszy 😊 u mnie doktor wogule jest anty na rd. dość wcześnie bo dziecko ma jeszcze odruch wypychania i niedojrzały układ trawienny

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • tika32 Autorytet
    Postów: 767 891

    Wysłany: 6 czerwca, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ropiejace oczka.
    Mamy juz 2 miesiace. Mielismy juz 2 rodzaje kropli i dalej oczka ropieja. Po kroplach bylo ok tylko tydz. I od nowa.
    Lekarz powiedzial ze do okulisty skiero mi nie da bo nawet jak jest kanalik do przetkania to robia to dopiero ok roku.

    Faktycznie z tymi kanalikami to dopiero ok roku?

    91
    Niedoczy Euthyrox
    2020 histero ok
    AMH 1.96 w 20r a 1.26 w 24r
    LH 8.43 FSH 9.73 DHEA-S 308 4 nie udane insemi
    ANA ujemny MLR 26,3% Test IMK ok
    Kariotyp prawidlowy
    dr Sydor
    5d przed transf 1 accofil 1/2 -3 dni i encorton
    intralipid i clexane
    1proced wrzesien 2021
    Pobranych 7, 3doj i 3BB podany w 5 dobie.
    Beta pozytywa ale poronienie
    2 proce maj 2022
    Pobranych 7, 4 doj przestaly sie rozwijac
    Lipiec 2023
    naturalnie, szczescie trwalo 9t3dni
    Stycz 2024 3 proce
    7pobrane 4 doj w 3 dobie przestaly sie rozwijać
    Listopad 2024 4 proce
    gonal orgalutran menopur
    Pobrano 4 i 3 byly doj. 2 zaplodnione i przestaly sie rozwijac
    kwiecien 2025 decyzja od KD
    swieze komorki uzyskano 4AA 4BC Z 5doby 4BC z 6D
    transfer 26.07
    estrofem luteina duphaston encorton besins acard clexane acofil jedna cala 5 dni przed i 1/3
    6dpt 69,18 prog 37,93
    12dpt 1342,73 prog19,19
    14dpt 3680,67 prog 82,13
    18dpT beta 18623,30 prog 18,99
    21dpt USG ?
    88- Morf 5 w 2018
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2749 2596

    Wysłany: 6 czerwca, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pojawiło się ssanie wargi dolnej, śmiesznie to wygląda 🙈 i już 4 razy obrócił się z pleców na brzuszek ale tylko na prawą stronę. To raczej jeszcze takie nieświadome obroty ale muszę już zdecydowanie bardziej na niego uważać 💪🏼

    Miłego dnia mamuśki ❤️☀️

    Ja dziś sama cały dzień z dwoma chłopakami więc będzie ciężko ale oby szybko zleciało 🙏🏻
    Młodszy ma już pierwsza drzemkę po rozpoczęciu dnia o 5:00 a starszy jeszcze śpi. Ja piję kawkę ☕☕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca, 07:20

    Thoruviel, Monixma lubią tę wiadomość

    Adaś 20.06.2021 ❤️
    Zbysiu 25.02.2026 ❤️

    1️⃣12.2019 procedura IVF Polmedis Wrocław
    01.19 ET 8A - >2,3I/U ❌

    2️⃣09.2020 procedura IVF Angelius M.P.
    09.20 ET 8A -> 8dpt 16I/U, 10dpt 68I/U, 13dpt 220I/U, 20dpt 3673I/U -> zdrowy synek💙✅

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻
    3️⃣09.2023 IVF Invimed Wrocław
    Zarodki: 2x8A,4AA,4BB,2x8A
    10.23 - ET 2x 8A - >2,3I/U❌
    12.23 - FET 4AA - >2,3I/U❌
    02.24 - FET 4BB - >2,3 I/U❌
    11.24 - FET 2x8A 13dpt 50I/U, 15dpt 90I/U, 17dpt 133I/U, 19dpt 224I/U, 24dpt 804I/U, 31dpt 2033I/U,
    31.12.24 CP ->usunięcie p.jajowodu❌

    4️⃣ 05.2025 IVF Angelius M.P.🙏🏻❤️
    Zarodki:❄️❄️❄️ 4AB, 2x 3AA
    10.06.25 ET 8A 🍀 -> 8dpt 37I/U, 10dpt 108I/U, 14dpt 349mIU/mL, 17 dpt 919I/U, 20dpt 1937 I/U -> zdrowy synek💙✅

    event.png
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3564

    Wysłany: 6 czerwca, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiamy z naszych pierwszych wakacji 🏝️
    Bałam się okropnie, ale malutka reaguje na wszystko super, łapie też nasz nastrój. Także pozdrawiamy z 🇮🇹
    Ja będę rozszerzać dietę po powrocie, nie chciałam już robić zawirowań przed wyjazdem. Natomiast nasza pediatra plus neonatolog (jesteśmy pod opieką z uwagi na ten pobyt w szpitalu po porodzie i antybiotyk z powodu infekcji wywołanej odejściem wód) mówiły, że można już podawać i próbować. Czas leci niesamowicie, pamiętam jak rok temu o tej porze biegałyśmy na wizytach podglądając zdjęcia USG i czekając na prenatalne..
    W ciąży uczęszczałam na zajęcia fitness dla kobiet w ciąży, a teraz chodzę już razem z córką na zajęcia dla mam. Fajna opcja, ,nie dość że nowe znajomości, wyjście z domu, wspólne doświadczenia, ćwiczenia, malutka też adaptuje się z innymi dziećmi. W wakacje planujemy zapisać się na basen i zajęcia dla bobasów :) Poznałam dziewczyny w ciąży, a teraz kontynuujemy już w innej grupie razem z dzieciakami :) Takie wsparcie innych mam w realu też jest nieocenione.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca, 08:07

    Thoruviel, Monixma, zieloneswiatlo, Puszkina, aaaania87 lubią tę wiadomość

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • Valie05 Autorytet
    Postów: 1550 2867

    Wysłany: 6 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tika32 wrote:
    Ropiejace oczka.
    Mamy juz 2 miesiace. Mielismy juz 2 rodzaje kropli i dalej oczka ropieja. Po kroplach bylo ok tylko tydz. I od nowa.
    Lekarz powiedzial ze do okulisty skiero mi nie da bo nawet jak jest kanalik do przetkania to robia to dopiero ok roku.

    Faktycznie z tymi kanalikami to dopiero ok roku?

    Akurat przechodziłam w maju przetykanie kanalika z synem. Byłam z ropiejącymi oczkami u okulisty jak syn miał 4.5 msc i kazano mi dalej masować i przemywać jałowymi wacikami z solą fizjologiczną (ważne: od zewnętrznego kącika do wewnętrznego). Byliśmy ponownie u innego okulisty jak syn miał 7msc i dostaliśmy jeszcze jedne krople do spróbowania (takie które można stosować po 6msc) i skierowanie na zabieg. Po kroplach udrożnił się jeden kanalik. W sprawie drugiego umówiłam zabieg. W szpitalu w Warszawie, gdzie robiłam zabieg przetykania preferują dzieci w wieku ok. 8 msc. Zabieg robiony jest w ramach jednodniowego przyjęcia do szpitala, trwa ze 3 min. O 11.30 mieliśmy wypis do domu.

    👩🏼 91’
    Amh-1.6 (07.2024); hormony (dostinex - hiperprolaktynemia) ✅ tarczyca, insulina ✅ hipoglikemia reaktywna ❌ MUCHa ✅ Wit. D, B12, homocysteina, ferrytyna ✅ Kariotypy cytokiny❓ immunofenotyp ✅ komórki NK ✅ przewlekłe EBV ❌ trombofilia❌ ; CD138 ✅ Bx i 4/5 KIRów ✅

    🧔🏻‍♂️ 89’
    usunięte żylaki powrózka nasiennego ✅ - brak poprawy; ciężki czynnik męski

    1 IVF - Oviklinika Waw
    08.2024 3 🥚 -> 2 ❄️
    27.11.2024 transfer, blastka 4.2.2 ❌ EG + AH + Neoparin + smoflipid
    27.12.2024 transfer, blastka 3.2.2 EG + AH + Neoparin + Hydroxychlorquine
    6dpt-36; 8dpt-91; 12 dpt-361; 14 dpt-905; 20 dpt GS 1,11 YS 0,22 22 dpt-13901; 27 dpt-33512; 28 dpt-CRL 5mm i  ❤️ 8tc+3-CRL 1,9cm; 9tc+3 CRL 2,7 cm; 12tc+3 prenatalne ok CRL 5,8 cm 🩵

    age.png
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 878 1046

    Wysłany: 6 czerwca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Santi_14 super, my czekamy na obroty, młody widać, że kombinuje, wkrótce mu się pewnie uda. W poniedziałek idziemy kontrolnie do fizjo, zobaczymy czy coś podpowie.

    @Valletta a jak lot? Nie płakała? Gdzieś tam czasem zastanawiamy się nad wycieczką samolotem, na razie samochodowe za nami, do 2h autem i do 2 nocek poza domem. I jak na razie wszystko ok, Bobo bezproblemowy 💪 nosidło lubi, co też jest mega fajne na wycieczkach. Kupiliśmy nawet specjalnie wózek turystyczny (anex air z), bo nasza kobyła zajmowała 3/4 bagażnika, do samolotu to byłoby ciężko.

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3564

    Wysłany: 6 czerwca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thoruviel wrote:
    @Santi_14 super, my czekamy na obroty, młody widać, że kombinuje, wkrótce mu się pewnie uda. W poniedziałek idziemy kontrolnie do fizjo, zobaczymy czy coś podpowie.

    @Valletta a jak lot? Nie płakała? Gdzieś tam czasem zastanawiamy się nad wycieczką samolotem, na razie samochodowe za nami, do 2h autem i do 2 nocek poza domem. I jak na razie wszystko ok, Bobo bezproblemowy 💪 nosidło lubi, co też jest mega fajne na wycieczkach. Kupiliśmy nawet specjalnie wózek turystyczny (anex air z), bo nasza kobyła zajmowała 3/4 bagażnika, do samolotu to byłoby ciężko.

    Pojechaliśmy autem nad jezioro Garda ale podróż podzialona na dwa dni, po 5h jazdy. Najpierw do Austrii tam przystanek, spacer, nocleg a kolejny dzień Garda. Już mieliśmy wycieczki do rodziny w ok 3-4h w ciągu jednego dnia i te 5 było na prawdę ok. Przespala połowę trasy, robiliśmy przystanki. Znalazłam też fajny hotel w Graz w Austrii typowy tranzyt i 90% Polaków z dziećmi jadących do Chorwacji lub Włoch :) na miejscu też mamy samochód i możemy się poruszać. Auto zawalone po dach rzeczami 🤣

    Monixma, Thoruviel lubią tę wiadomość

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3128 3561

    Wysłany: 6 czerwca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak was czasem czytam to mi się przypomina ten początek macierzyństwa z jednym dzieckiem, wycieczki wózkiem, spacery. A teraz to jednak zupełnie inne spędzanie czasu 😅
    My nad Gardę rok temu wybraliśmy samolot ale z takim niemowlakiem łatwiej trasę zrobić samochodem niż z nadaltywnym trzylatkiem 🙈 piękny czas teraz na Włochy, wszystko kwitnie i jest przepięknie ❤️

    Valletta lubi tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1114 2911

    Wysłany: 6 czerwca, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valletta wrote:
    Pojechaliśmy autem nad jezioro Garda ale podróż podzialona na dwa dni, po 5h jazdy. Najpierw do Austrii tam przystanek, spacer, nocleg a kolejny dzień Garda. Już mieliśmy wycieczki do rodziny w ok 3-4h w ciągu jednego dnia i te 5 było na prawdę ok. Przespala połowę trasy, robiliśmy przystanki. Znalazłam też fajny hotel w Graz w Austrii typowy tranzyt i 90% Polaków z dziećmi jadących do Chorwacji lub Włoch :) na miejscu też mamy samochód i możemy się poruszać. Auto zawalone po dach rzeczami 🤣

    Ostatnio mnie to zastanawiało, jak z kąpaniem dziecka w trakcie wakacji? Wanienka turystyczna, umywalka czy brudas przez całe wakacje? 🤣

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • Thoruviel Autorytet
    Postów: 878 1046

    Wysłany: 6 czerwca, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valletta wrote:
    Pojechaliśmy autem nad jezioro Garda ale podróż podzialona na dwa dni, po 5h jazdy. Najpierw do Austrii tam przystanek, spacer, nocleg a kolejny dzień Garda. Już mieliśmy wycieczki do rodziny w ok 3-4h w ciągu jednego dnia i te 5 było na prawdę ok. Przespala połowę trasy, robiliśmy przystanki. Znalazłam też fajny hotel w Graz w Austrii typowy tranzyt i 90% Polaków z dziećmi jadących do Chorwacji lub Włoch :) na miejscu też mamy samochód i możemy się poruszać. Auto zawalone po dach rzeczami 🤣

    Super, Garda piękna, uwielbiam ❤️ dwa lata temu zajechaliśmy tam w drodze do Toskanii. Teraz autem raczej odpadnie, dla nas do Gardy to 15 h autem bez postojów 🙈 dlatego też myślimy o jakimś locie, ale zobaczymy czy się odważymy. Pewnie najpierw dalsze podróże po Polsce przetestujemy. Najgorszy ten pierwszy raz samolotem 🙈

    Kariotypy ok; AMH 4,8 (09/24)
    -cross-match 10/24 39%, 12/24 61%, 05/25 45,5%
    -allo-MLR 38% 10/24, 05/25 55,6% komórki NK 9%, KIR AA

    Naturals 🤗 24/06/25 β 60.9, 26/06 β 141, 28/06 β 360.9, 02/07 β 2108; 15/07 CRL 0,98 cm 141 ud/min <3 02.08 CRL 2,85 cm; 21/08 Sanco i prenatalne - ryzyka niskie 🤞
    23.02.2026 Synek 💙 39+1, 3720g 55cm 💪

    Klinika nr 2 od 09/24:
    IVF 6 04/05.25 - 4❄️ po PGTA-A 1 ❄️👌 i 1 mozaika - czekają ⌛
    IVF 5 10/24 - 1 PGT-A ok, 1 ?
    - transfer VIII 04/03 5.2.1 - β 10dpt 0.156 💔
    - transfer IX 05/04 5.2.3 💔
    Klinika nr 1 2021-08/24
    4 procedury IVF. IVF 1: 4 ❄️, bez PGT-A, 4 transfery, 1 cb
    3 IVF z PGT-a: IVF 2:❄️ 👎. IVF 3: z 3❄️ dwa 👌Dwa transfery z Accofil:
    -transfer❄️ 5.1.1 udany (06/23), wada rozwojowa, 💔12+5
    -transfer❄️5.2.3 (03/24) - 💔
    IVF 4 - jeden❄️ok, transfer z Accofil (07/24), 💔6 +0.
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3564

    Wysłany: 6 czerwca, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    Ostatnio mnie to zastanawiało, jak z kąpaniem dziecka w trakcie wakacji? Wanienka turystyczna, umywalka czy brudas przez całe wakacje? 🤣

    Wzięliśmy wannę, za bardzo lubi wymoczyć pupinkę,żeby liczyć na prysznic hahaha kąpielka to rytuał wieczornego usypiania 😅 jesteśmy załadowani pod korek autem hahha

    Monixma lubi tę wiadomość

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1114 2911

    Wysłany: 6 czerwca, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Valletta wrote:
    Wzięliśmy wannę, za bardzo lubi wymoczyć pupinkę,żeby liczyć na prysznic hahaha kąpielka to rytuał wieczornego usypiania 😅 jesteśmy załadowani pod korek autem hahha

    A podeślesz nazwę tego noclegu, który mieliście po drodze? My myślimy nad Chorwacją we wrześniu i też bym chciała gdzieś po drodze stanąć 😊

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3564

    Wysłany: 6 czerwca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    A podeślesz nazwę tego noclegu, który mieliście po drodze? My myślimy nad Chorwacją we wrześniu i też bym chciała gdzieś po drodze stanąć 😊

    Napiszę ci na priv, nocleg w Graz, typowy tranzyt przy trasie ale z parkingiem podziemnym, dobra cena i dużo Polaków z dziećmi właśnie jadących na wakacje

    Monixma lubi tę wiadomość

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • AnnaMD Autorytet
    Postów: 3128 3561

    Wysłany: 6 czerwca, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    Ostatnio mnie to zastanawiało, jak z kąpaniem dziecka w trakcie wakacji? Wanienka turystyczna, umywalka czy brudas przez całe wakacje? 🤣

    Z takim niesiedzącym to na rękach pod prysznicem, z siedzącym jakaś mata do brodzika w prysznicu albo w wannie (jednak wanny rzadko są w tych noclegach ale nam się raz zdarzyło mieć), a stojący to już bez problemu ;)

    Dla mnie samolot na pewno lepszy niż samochód bo nasz starszak ciężko wyrzzumije w foteliku dłużej niż 4h i najczęściej wszędzie jeździmy w nocy, na przykład na działce robimy tak że kąpiemy go wieczorem i piżamę ma, potem do fotelika pod kocyk, idzie spać i w domu przenosiny do łóżka. Z małym ostatnio też tak zrobiliśmy.
    A w samolocie bywało różnie, raz przy lądowaniu mocno płakał bo uszy mu się zatkały, część lotów przespał, zdarzało się że mieliśmy miejsca z mężem oddzielnie i też luzik był. Teraz przy dwójce to zobaczymy bo w październiku lecimy 🙈 ale z dziadkami więc ułatwienie duże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca, 22:47

    Monixma, Thoruviel, zieloneswiatlo lubią tę wiadomość

    35 i 39 lat.
    starania od 12.2019

    07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
    30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
    27.09.21 II transfer 4.2.3
    8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
    23+2 połówkowe 523g chłopca :)
    27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
    06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

    age.png

    Powrót po rodzeństwo.
    Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
    23.04.25 Transfer 4.2.2
    4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
    34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
    01.2026 40+1 SN 3630g ❤️
    age.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 5902 6875

    Wysłany: 8 czerwca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas babcia była przez 2 dni 😁 więc miałyśmy czas na zakupy bo mąż w pracy.
    Powiem Wam że jednak macierzyństwo z 2 dzieci to wyższa szkoła jazdy. Tak jestem zmęczona tym weekendem długim a jeszcze czeka nas w lipcu 2 tyg przerwa w przedszkolu.
    Młody po 2 szczepieniu znowu miał lekką gorączkę w nocy ale za to ostatnio zdążają mu się nocki że obudzi się dopiero po 4
    Więc cieszę się z każdej takiej nocki bo kolejna może już taka nie być 🤣

    START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
    HSG, laparo, histero, IUI :(
    01.2016 I ICSI 🙁 7A1
    05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
    11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
    06.2020 III IMSI 0
    06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
    25dpt ❤️ 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK 👧
    22+2 połówkowe Ok 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
    ---
    22.07.2024 FET 🙁 5bb
    16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
    03.2025 V IVF - 2aa ❄️
    29.05.2025 FET 2aa ostatni
    6dpt ⏸
    7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
    12+5 usg prenatalne OK 👦
    21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
    30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
    39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026
‹‹ 459 460 461 462 463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ