Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️
Odpowiedz

🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️

Oceń ten wątek:
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1764 2471

    Wysłany: 3 czerwca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma to bardzo możliwe że w związku z rotawirusami, znam kilka przypadków wzmożonych dolegliwości brzuszkowych. Dodatkowo może zbiega się z 2 skokiem rozwojowym ?
    Obserwujcie, jak nie minie będziecie dalej konsultować.

    Monixma lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png

    👩🏼👦🏼👶🏼👶🏼🦮🐕‍🦺
  • wombi Autorytet
    Postów: 5902 6875

    Wysłany: 3 czerwca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o krzesełko to mamy po młodej z ikei z wkładką poduszka ale nie antilop tylko langur
    Ma już stopnie, można je przerobić na krzesełko dla starszaka
    Chociaż moje starsza ma teraz takie drewniane z kinderkraft ze zdjęta podstawka i dużymi stopniami i dla niej lepiej się sprawdza
    Za to nie polecam kinderkraft fini dla malucha. Można go już niedoczyscic 🤣

    START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
    HSG, laparo, histero, IUI :(
    01.2016 I ICSI 🙁 7A1
    05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
    11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
    06.2020 III IMSI 0
    06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
    25dpt ❤️ 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK 👧
    22+2 połówkowe Ok 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
    ---
    22.07.2024 FET 🙁 5bb
    16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
    03.2025 V IVF - 2aa ❄️
    29.05.2025 FET 2aa ostatni
    6dpt ⏸
    7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
    12+5 usg prenatalne OK 👦
    21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
    30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
    39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026
  • Miwka Autorytet
    Postów: 691 1271

    Wysłany: 3 czerwca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorisParis2000 wrote:
    Też mam czasem ochotę płakać razem z nią 🙈 czyli podobne sytuacje się u Was zdarzały także pozostaje nam przeczekać.
    Kurczę zazdroszczę tego usypiania ze smoczkiem i pieluszka. Wszystkie znajome z dziećmi też mówiły, że dasz smoczek, włączysz kołysanki i będzie zasypiała … tylko u nas smoczek to największe zło. Jak tylko poczuje, że to smoczek to jest wypluwany na drugą stronę pokoju 😂

    Mój właśnie przy 4 skoku odrzucił całkowicie smoczka i to był dramat. Jedynie co pomagało na chwilę to skakanie na piłce z mężem jak go przytulił. Ale chcę Cię pocieszyć bo u nas smoczek wrócił. Nadal nie jest cudownie, ale niektóre drzemki zasypia już z smokiem bez darcia.

    ♀ 35 lat
    niedoczynność tarczycy
    ♂ 36 lat
    oligospermia
    🐕‍🦺 7 lat
    pudel 🤪

    📅 17.06.2024 wizyta kwalifikacyjna ✔️
    📅 27.06 histeroskopia polipa (kolejna 🥲) ✔️
    📅 09.07 początek stymulacji [Mensinorm 150+75, Ganirelix 0,25] ✔️
    📅18.07 punkcja ✔️ ❄️❄️❄️
    📅 23.07 transfer ❌
    📅 18.09 transfer ❌ (ciążą biochemiczna)
    📅 25.10 transfer ❌
    📅18.11.2024 zmiana kliniki
    📅 03.01.2025 początek II stymulacji [Recovelle 15 + Orgalutran]
    📅15.01.2025 punkcja ❄️5.11 pgt❄️5.2.2?❄️3.2.2
    📅04.02.2025 histeroskopia +cd138+cd56
    📅11.06.2025 transfer ❄️5.11 pgt

    age.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1112 2910

    Wysłany: 3 czerwca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaania87 wrote:
    Monixma to bardzo możliwe że w związku z rotawirusami, znam kilka przypadków wzmożonych dolegliwości brzuszkowych. Dodatkowo może zbiega się z 2 skokiem rozwojowym ?
    Obserwujcie, jak nie minie będziecie dalej konsultować.

    Byłam teraz u pediatry, dostałyśmy skierowanie na izbę przyjęć, bo ma czerwone gardło i mają zdiagnozować co to i podjąć decyzję o leczeniu. To by mogło tłumaczyć problemy z jedzeniem.

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • DorisParis2000 Ekspertka
    Postów: 154 343

    Wysłany: 3 czerwca, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miwka wrote:
    Mój właśnie przy 4 skoku odrzucił całkowicie smoczka i to był dramat. Jedynie co pomagało na chwilę to skakanie na piłce z mężem jak go przytulił. Ale chcę Cię pocieszyć bo u nas smoczek wrócił. Nadal nie jest cudownie, ale niektóre drzemki zasypia już z smokiem bez darcia.

    U nas smoczek nigdy nie był zaakceptowany. Nie zdarzyła się sytuacja żeby był w buzi dłużej niż sekundę a próbowałam przeróżnych kształtów i nic więc już się z tym pogodziłam, że zostaje nam bujanie do snu 😂

    Po rotawirusach też tak miałyśmy. Ogromne ulewanie i chlustanie, płacz przy jedzeniu, wyginanie się i trwało gdzieś do 2 tygodni ale nie było żadnego zaczerwienienia w gardle
    Monixma daj znać co wyszło 😘

    Monixma lubi tę wiadomość

    09.04.25 zakwalifikowanie do IVF
    👩‍🦰 - 28l
    21.05.25 Punkcja - 21 🥚
    🧔‍♂️-34l
    0% plemników
    10.03.25 - biopsja jądra

    27.05.25 mamy 4 szansę, wszystkie 4.1.1.❄️
    30.05.25 wizyta kontrolna
    10.06.25 kontrola, 9DC
    18.06 - transfer 4.1.1
    24.06 - pierwsza beta - 37,1 - 6dpt
    27.06 - druga beta - 251,7 - 9dpt
    30.06 - 12dpt - beta - 1454
    04.07 - 16dpt - beta - 7712 - w USG widoczny pęcherzyk ciążowy
    15.07 - 27dpt - mamy ❤️ - CRL - 0,77mm
    25.07 - CRL 1,5 cm! Prawidłowy rozwój
    Sanco - prawidłowe - czekamy na dziewczynkę 🩷
    event.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1112 2910

    Wysłany: 3 czerwca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorisParis2000 wrote:
    Po rotawirusach też tak miałyśmy. Ogromne ulewanie i chlustanie, płacz przy jedzeniu, wyginanie się i trwało gdzieś do 2 tygodni ale nie było żadnego zaczerwienienia w gardle
    Monixma daj znać co wyszło 😘

    Wracamy do domku 😊 sprawdzili jej na izbie uszy, zrobili badanie krwi, usg brzuszka i według pediatry właśnie szczepienie na rotawirusy nasiliło jej refluks, który powoduje podrażnienie gardła i te problemy z jedzeniem. Mamy czekać i do kilku dni powinno przejść 🙏

    Lilithgirl, Karo_27, DorisParis2000, Kesja, Santi_14, Thoruviel, Rakieta_P🚀, Pat87 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • DorisParis2000 Ekspertka
    Postów: 154 343

    Wysłany: 3 czerwca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    Wracamy do domku 😊 sprawdzili jej na izbie uszy, zrobili badanie krwi, usg brzuszka i według pediatry właśnie szczepienie na rotawirusy nasiliło jej refluks, który powoduje podrażnienie gardła i te problemy z jedzeniem. Mamy czekać i do kilku dni powinno przejść 🙏

    Nie pociesze Cię ale my jestesmy juz po drugiej dawce rotawirusow i niestety te same objawy co po pierwszej. Ulewanie, chlustanie itp ale mam wrażenie, że krócej niż wtedy. Za pierwszym razem do 2 tygodni to trwało a teraz jakoś 4/5 dni

    Monixma lubi tę wiadomość

    09.04.25 zakwalifikowanie do IVF
    👩‍🦰 - 28l
    21.05.25 Punkcja - 21 🥚
    🧔‍♂️-34l
    0% plemników
    10.03.25 - biopsja jądra

    27.05.25 mamy 4 szansę, wszystkie 4.1.1.❄️
    30.05.25 wizyta kontrolna
    10.06.25 kontrola, 9DC
    18.06 - transfer 4.1.1
    24.06 - pierwsza beta - 37,1 - 6dpt
    27.06 - druga beta - 251,7 - 9dpt
    30.06 - 12dpt - beta - 1454
    04.07 - 16dpt - beta - 7712 - w USG widoczny pęcherzyk ciążowy
    15.07 - 27dpt - mamy ❤️ - CRL - 0,77mm
    25.07 - CRL 1,5 cm! Prawidłowy rozwój
    Sanco - prawidłowe - czekamy na dziewczynkę 🩷
    event.png
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1112 2910

    Wysłany: 4 czerwca, 03:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorisParis2000 wrote:
    Nie pociesze Cię ale my jestesmy juz po drugiej dawce rotawirusow i niestety te same objawy co po pierwszej. Ulewanie, chlustanie itp ale mam wrażenie, że krócej niż wtedy. Za pierwszym razem do 2 tygodni to trwało a teraz jakoś 4/5 dni

    W którym tygodniu dawałaś drugą dawkę rotawirusów? My niby mamy iść na drugą początkiem lipca, ale babeczka mówiła, że możemy podać drugą przy okazji drugiego szczepienia na 6w1.
    Przez ten szpital zmieniła mi się perspektywa. Pediatra z POZ tak mnie nastraszyła, że to czerwone gardło i niechęć do butelki może oznaczać zapalenie ucha i hospitalizacje, że jak się okazało, że mała jest zdrowa, a refluks i problemy z jedzeniem są przejściowe, to jakoś już nie widzę w tym takiego ogromnego problemu 🙈 pewnie jutro już zmienię znowu zdanie 🫣😅

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 6516 9361

    Wysłany: 4 czerwca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zieloneswiatlo wrote:
    Ja jestem na etapie wielkiej radości z macierzyństwa – bobas jest cudowny 🥰

    U nas bardzo sprawdza się chusta, szczególnie gdy jest marudny i nie chce zasnąć na drzemkę w ciągu dnia. Myślałam, że nie będę się aż tak angażować w te wszystkie akcesoria do noszenia, a tu proszę – mamy już chustę i nosidło (udało się upolować Storchenwiege na Vinted za 150 zł, jak nowe 😂), a teraz poluję jeszcze na chustę tkaną.

    Karmimy się na żądanie – nie mam pojęcia dokładnie co ile, w dzień częściej. Sen nocny zaczyna w dostawce – jakieś 3 godziny, a po północy biorę go do nas do łóżka (mamy 1,8 m). Dzięki temu wszyscy są wyspani. Poczytałam o bezpiecznym współspaniu i na ten moment to dla nas najlepsza opcja. Ciężko mi powiedzieć, ile razy w nocy go karmię, bo robię to na śpiocha 😂 ale budzimy się tak na dobre po 8.

    Ćwiczenia na brzuszku są trudne – mały ma obniżone napięcie mięśniowe. Na nas ładnie podnosi głowę, ale na macie szybko wpada w frustrację. Ze względu na ciężki poród dostaliśmy skierowanie na rehabilitację na NFZ – w czerwcu mamy wizytę u lekarza i mam nadzieję, że uda się popracować z fizjo, co da mi większy spokój. Planuję też zapisać nas na naukę pływania od lipca.

    W przyszły długi weekend pierwsza wspólna wycieczka – nie mogę się doczekać ☺️
    Cudnie się to czyta, przyznam szczerze, że trochę głupio mi pisać, że u Nas w sumie wszystko mega ok. Bo czytam jak wiele dziewczyn jest zmęczonych, maluszki maja problemy brzuszkowe. I nie będę ukrywać, że strasznie się tego boję …


    Nocki u nas są od początku ok, śpi ładnie, kwili na cycka, a że śpi z nami to na półśpiocha przystawiam do piersi i przebieram. Zasypia przy piersi. Od niedawna mimo że kp biorę ją na śpiąco na odbicie. Ilość już mocno wyregulowana ok 21.30/22 karmie idąc z nią spać, potem 2/3 i 5/6 i potem dosypiamy do około 8/9 i wstajemy.

    Od 4 tygodnia zaczęła się u Nas nieodkładalność - tylko rączki. Miałam jeden dzień kryzysu i szybko zamawiałam chusty i to był strzał w 10! Kupiłam na Vinted elastyczną lenny&lamb. I mamy obecnie dwie drzemki po 2/3h w chuście. Potem kolejna po tej dużej dawce bliskości na luzie w wózku też 2/3h. Zamówiłam też nosidło ergonomiczne z kavka, ale jeszcze nie próbowaliśmy.
    Ale dobre rady typu odłóż, popłacze i przestanie, nauczy się - mocno mnie przetyrały czy aby na pewno robię dobrze. Ale Nel od momentu pierwszego chustonoszenia to jak inna dziewczynka - okna aktywności mega spokojnie, bo wyspana wyprzytulana.
    I teraz nie wiem czy bardziej ona to lubi i jej to potrzebne czy mi… bo uwielbiam ją nosić w chuście i czuć. Muszę też popatrzeć i kupić drugą w razie awarii i konieczności prania.
    Ktoś poleci jakąś inną firmę niż lenny&lamb, a może tkaną lub kółkową chustę ?

    aaaania87, Muczylando, Monixma, zieloneswiatlo, AnnaMD, Barborka28 lubią tę wiadomość

    87’👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIRAA/PAI/białkoS/MTHFR/CBA/allo/cross/
    adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/IMKtreg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/LA/
    białkoC/heliko/MUCh/celiaklie/pasożyty/USG piersi/
    HPV/borelioza/-14kg
    86’🧔
    ❌ HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy/3xIUI

    BOCIAN SZCZECIN
    ICSI 12/22 -14🥚11 MII 6❄️
    01/23❌5AA
    02/23❌5BB
    03/23immuno/IPLE❌hsk✔️
    05/23❌4AA
    06/23💔2x3BB 6tc cb
    09/23💔5CB cb?

    ICSI 07/24 -13🥚13 MII 8❄️
    09/24👼5AA 7tc A♀
    11/24❌5AA
    12/24💔5AA 5tc cb
    01/25minihsk❌CD138/USG 3D/kontrast✔️
    03/25👼4AA 9tc L&T twins 1o1k♂
    06/25👼5AA 6tc

    08/25🥰naturalsik🥰
    02.09 GS+YS! 08.09 6+3 CRL+🩷
    7+3 CRL 1,18cm🧸
    8+4 CRL 1,87cm FHR 176/min
    10+5 FeliaTest 🩷

    40+0 🩷 1.05.2026 NEL 3220g 51cm SN 🩷

    age.png
  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 1764 2471

    Wysłany: 4 czerwca, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monixma wrote:
    W którym tygodniu dawałaś drugą dawkę rotawirusów? My niby mamy iść na drugą początkiem lipca, ale babeczka mówiła, że możemy podać drugą przy okazji drugiego szczepienia na 6w1.
    Przez ten szpital zmieniła mi się perspektywa. Pediatra z POZ tak mnie nastraszyła, że to czerwone gardło i niechęć do butelki może oznaczać zapalenie ucha i hospitalizacje, że jak się okazało, że mała jest zdrowa, a refluks i problemy z jedzeniem są przejściowe, to jakoś już nie widzę w tym takiego ogromnego problemu 🙈 pewnie jutro już zmienię znowu zdanie 🫣😅

    Odrazu właśnie pomyślałam o jakiejś infekcji wirusowej gardła czy ucha. Dobrze że wszystko ok 🙂
    My byliśmy już 2 razy w szpitalu- nie polecam 🙃

    Rakieta little frog sobie zobacz, ja mam kółkowa z tej firmy i jest spoko. Kółkowa o tyle wygodna że jak ją dobrze zamotasz to tylko zakładasz przez ramię - na szybkie wyjścia git 👍

    My dzisiaj z marchewką - weszła dużo lepiej niż brokuł. 5 dzień i dużo ładniej sobie radzi z połykaniem jedzonka.

    I mamy spory sukces- zasypia w baby hugu, trzeba go kilka razy bujnąć bo się wybudza na początku ale potem już idzie twardy sen i umie z 1,5h drzemnąć 💪🏻

    U nas dziś kibelek w domu ☺️ w przenośni i realnie - odpieluchowujemy starszego - idzie całkiem nieźle - udaje się wszystko łapać do nocnika 😌


    Monixma lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png

    👩🏼👦🏼👶🏼👶🏼🦮🐕‍🦺
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 4 czerwca, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Cudnie się to czyta, przyznam szczerze, że trochę głupio mi pisać, że u Nas w sumie wszystko mega ok. Bo czytam jak wiele dziewczyn jest zmęczonych, maluszki maja problemy brzuszkowe. I nie będę ukrywać, że strasznie się tego boję …


    Nocki u nas są od początku ok, śpi ładnie, kwili na cycka, a że śpi z nami to na półśpiocha przystawiam do piersi i przebieram. Zasypia przy piersi. Od niedawna mimo że kp biorę ją na śpiąco na odbicie. Ilość już mocno wyregulowana ok 21.30/22 karmie idąc z nią spać, potem 2/3 i 5/6 i potem dosypiamy do około 8/9 i wstajemy.

    Od 4 tygodnia zaczęła się u Nas nieodkładalność - tylko rączki. Miałam jeden dzień kryzysu i szybko zamawiałam chusty i to był strzał w 10! Kupiłam na Vinted elastyczną lenny&lamb. I mamy obecnie dwie drzemki po 2/3h w chuście. Potem kolejna po tej dużej dawce bliskości na luzie w wózku też 2/3h. Zamówiłam też nosidło ergonomiczne z kavka, ale jeszcze nie próbowaliśmy.
    Ale dobre rady typu odłóż, popłacze i przestanie, nauczy się - mocno mnie przetyrały czy aby na pewno robię dobrze. Ale Nel od momentu pierwszego chustonoszenia to jak inna dziewczynka - okna aktywności mega spokojnie, bo wyspana wyprzytulana.
    I teraz nie wiem czy bardziej ona to lubi i jej to potrzebne czy mi… bo uwielbiam ją nosić w chuście i czuć. Muszę też popatrzeć i kupić drugą w razie awarii i konieczności prania.
    Ktoś poleci jakąś inną firmę niż lenny&lamb, a może tkaną lub kółkową chustę ?


    Ciesz się każdym dobrym dniem 😘 moja też pięknie spała i nie miała wogule kolek (owszem był jeden incydent że nie mogła zrobić 💩 i był płacz w niebogłosy i sytuacje gdzie nie mogłam uspać i jeździliśmy z mężem samochodem o godzinie 22 😂).
    I nie słuchaj rad " odłóż, popłaczę i przestanie" bo dziecko narazie jest nadal w szoku że nie jest w brzuchu i ono potrzebuje twojego przytulania 😊 nie da sie dziecko przyzwyczaić do przytulania i bliskości bo ona tylko bliskość do Ciebie zna 😊 co jak co to ale przez 9 miesięcy byłyście tak blisko jak nikt inny nie będzie ❤️
    Ja pierwsze dwa miesięce spędziłam bardzo dużo czasu z młodą przytulona 😊 spała na mnie po 2 godziny a ja w tym czasie oglądałam tv 😄 nie mówię że nie wyszłam z domu bo miała drzemki w dostawce ale za radą koleżanki "tul się z nią dużo bo ona tak szybko urośnie i bedzie ci tego brakowało" poszłam w to i nie żałuję a córka wcale nie jest nauczona rączek ( na rękach mam ją w ciągu dnia jak przenoszę do usypiania albo jak ja chcę ją chwilkę ponosić).


    Edit: mąż też sobie nie odmawiał i jak mu zasnęła na rękach to przez godzine ją trzymał i podziwiał 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 11:40

    Rakieta_P🚀 lubi tę wiadomość

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • wombi Autorytet
    Postów: 5902 6875

    Wysłany: 4 czerwca, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie po szczepieniu domowym.
    Więc wjechali spanko, zaraz przyjeżdżają dziadki więc może chwilę odpocznę tzn uda mi się pranie zrobić 🤦‍♀️
    Mój młody od kilku dni strasznie się wydziera znowu, nie chce leżeć bo chce widzieć co się dzieje, nie chce w bujaku bo chce się obrócić na brzuch, w wózku nie chce bo nic nie widzi i tak w kółko 🤦‍♀️
    Wieczorem spać nie chce bo chce się turlać po łóżku
    Ostatni już byłam tak zmęczona tym darciem się że wzięłam go z nosidło i poszliśmy na spacer z psem, wtedy była cisza bo mógł oglądać co się dzieje dookoła.
    Dostaliśmy też dzisiaj pozwolenie od pediatry żeby po skończonym 17 tyg zacząć rozszerzać dietę więc jeszcze tydzień i się zacznie 🤣
    A od skończonego 5 miesiąca mamy go aktywizować do siadu

    START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
    HSG, laparo, histero, IUI :(
    01.2016 I ICSI 🙁 7A1
    05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
    11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
    06.2020 III IMSI 0
    06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
    25dpt ❤️ 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK 👧
    22+2 połówkowe Ok 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
    ---
    22.07.2024 FET 🙁 5bb
    16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
    03.2025 V IVF - 2aa ❄️
    29.05.2025 FET 2aa ostatni
    6dpt ⏸
    7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
    12+5 usg prenatalne OK 👦
    21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
    30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
    39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 4 czerwca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    My właśnie po szczepieniu domowym.
    Więc wjechali spanko, zaraz przyjeżdżają dziadki więc może chwilę odpocznę tzn uda mi się pranie zrobić 🤦‍♀️
    Mój młody od kilku dni strasznie się wydziera znowu, nie chce leżeć bo chce widzieć co się dzieje, nie chce w bujaku bo chce się obrócić na brzuch, w wózku nie chce bo nic nie widzi i tak w kółko 🤦‍♀️
    Wieczorem spać nie chce bo chce się turlać po łóżku
    Ostatni już byłam tak zmęczona tym darciem się że wzięłam go z nosidło i poszliśmy na spacer z psem, wtedy była cisza bo mógł oglądać co się dzieje dookoła.
    Dostaliśmy też dzisiaj pozwolenie od pediatry żeby po skończonym 17 tyg zacząć rozszerzać dietę więc jeszcze tydzień i się zacznie 🤣
    A od skończonego 5 miesiąca mamy go aktywizować do siadu


    A dziecko nie powinno na początku samo usiąść? Mi fizjoterapeutka mówiła że bierne sadzanie dziecka może spowodować wady postawy

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 6516 9361

    Wysłany: 4 czerwca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wrote:
    Ciesz się każdym dobrym dniem 😘 moja też pięknie spała i nie miała wogule kolek (owszem był jeden incydent że nie mogła zrobić 💩 i był płacz w niebogłosy i sytuacje gdzie nie mogłam uspać i jeździliśmy z mężem samochodem o godzinie 22 😂).
    I nie słuchaj rad " odłóż, popłaczę i przestanie" bo dziecko narazie jest nadal w szoku że nie jest w brzuchu i ono potrzebuje twojego przytulania 😊 nie da sie dziecko przyzwyczaić do przytulania i bliskości bo ona tylko bliskość do Ciebie zna 😊 co jak co to ale przez 9 miesięcy byłyście tak blisko jak nikt inny nie będzie ❤️
    Ja pierwsze dwa miesięce spędziłam bardzo dużo czasu z młodą przytulona 😊 spała na mnie po 2 godziny a ja w tym czasie oglądałam tv 😄 nie mówię że nie wyszłam z domu bo miała drzemki w dostawce ale za radą koleżanki "tul się z nią dużo bo ona tak szybko urośnie i bedzie ci tego brakowało" poszłam w to i nie żałuję a córka wcale nie jest nauczona rączek ( na rękach mam ją w ciągu dnia jak przenoszę do usypiania albo jak ja chcę ją chwilkę ponosić).


    Edit: mąż też sobie nie odmawiał i jak mu zasnęła na rękach to przez godzine ją trzymał i podziwiał 🤣
    Ojjj tak - mąż też sobie nie żałuje. Nel uwielbia spać na klacie taty i tak potrafią 2h, a mąż właśnie w tym czasie ogląda film. Tulimy się ile się da, ale widzę, że właśnie ona po dużej dawce bliskości też śpi sama w wózku i jest ok. Więc upewniałam się, że nie da się przyzwyczaić. Dziecko po prostu potrzebuje nas czuć 🩷

    Monixma, Barborka28 lubią tę wiadomość

    87’👩AMH 13,40(20')10,75(22')7,73(24')
    ❌IO/PCOS/KIRAA/PAI/białkoS/MTHFR/CBA/allo/cross/
    adeno/mięśniak
    ✔️kariotyp/IMKtreg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/LA/
    białkoC/heliko/MUCh/celiaklie/pasożyty/USG piersi/
    HPV/borelioza/-14kg
    86’🧔
    ❌ HLA C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    VITROLIVE SZCZECIN
    03-10/22 HyCoSy/3xIUI

    BOCIAN SZCZECIN
    ICSI 12/22 -14🥚11 MII 6❄️
    01/23❌5AA
    02/23❌5BB
    03/23immuno/IPLE❌hsk✔️
    05/23❌4AA
    06/23💔2x3BB 6tc cb
    09/23💔5CB cb?

    ICSI 07/24 -13🥚13 MII 8❄️
    09/24👼5AA 7tc A♀
    11/24❌5AA
    12/24💔5AA 5tc cb
    01/25minihsk❌CD138/USG 3D/kontrast✔️
    03/25👼4AA 9tc L&T twins 1o1k♂
    06/25👼5AA 6tc

    08/25🥰naturalsik🥰
    02.09 GS+YS! 08.09 6+3 CRL+🩷
    7+3 CRL 1,18cm🧸
    8+4 CRL 1,87cm FHR 176/min
    10+5 FeliaTest 🩷

    40+0 🩷 1.05.2026 NEL 3220g 51cm SN 🩷

    age.png
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 4 czerwca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Ojjj tak - mąż też sobie nie żałuje. Nel uwielbia spać na klacie taty i tak potrafią 2h, a mąż właśnie w tym czasie ogląda film. Tulimy się ile się da, ale widzę, że właśnie ona po dużej dawce bliskości też śpi sama w wózku i jest ok. Więc upewniałam się, że nie da się przyzwyczaić. Dziecko po prostu potrzebuje nas czuć 🩷

    Należy Wam się ta bliskość więc sobie nie odmawiajcie 😘❤️
    Jak nasze szkraby nauczą się raczkować i chodzić to będziemy je gonić a nie nosić na rękach 🤣

    Rakieta_P🚀 lubi tę wiadomość

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • Muczylando Autorytet
    Postów: 3467 4672

    Wysłany: 4 czerwca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wrote:
    Ciesz się każdym dobrym dniem 😘 moja też pięknie spała i nie miała wogule kolek (owszem był jeden incydent że nie mogła zrobić 💩 i był płacz w niebogłosy i sytuacje gdzie nie mogłam uspać i jeździliśmy z mężem samochodem o godzinie 22 😂).
    I nie słuchaj rad " odłóż, popłaczę i przestanie" bo dziecko narazie jest nadal w szoku że nie jest w brzuchu i ono potrzebuje twojego przytulania 😊 nie da sie dziecko przyzwyczaić do przytulania i bliskości bo ona tylko bliskość do Ciebie zna 😊 co jak co to ale przez 9 miesięcy byłyście tak blisko jak nikt inny nie będzie ❤️
    Ja pierwsze dwa miesięce spędziłam bardzo dużo czasu z młodą przytulona 😊 spała na mnie po 2 godziny a ja w tym czasie oglądałam tv 😄 nie mówię że nie wyszłam z domu bo miała drzemki w dostawce ale za radą koleżanki "tul się z nią dużo bo ona tak szybko urośnie i bedzie ci tego brakowało" poszłam w to i nie żałuję a córka wcale nie jest nauczona rączek ( na rękach mam ją w ciągu dnia jak przenoszę do usypiania albo jak ja chcę ją chwilkę ponosić).


    Edit: mąż też sobie nie odmawiał i jak mu zasnęła na rękach to przez godzine ją trzymał i podziwiał 🤣

    Ja też nie lubię rad żeby czekać aż przestanie płakać. Czasem wiadomo, jest moment że ryczy a ja muszę siku, kupę (a ze szczeliną i hemoroidami to jest kilka minut ogarniania), albo muszę wziąć cos do picia czy wejść pod prysznic na 2 minuty żeby chociaż pot zmyć. Czasem muszę też ściągnąć nabrzmiałą pierś żeby się nie dusił, no ale to są krótkie chwile i wtedy serce mi pęka na pół od płaczu, a co dopiero czekać aż zmęczy się płaczem 🫣
    Po karmieniu śpi na mnie, w nocy śpi ze mną, nie wyobrażam sobie inaczej. Zaraz będę tęsknić za tą bliskością, ten mały człowiek nas potrzebuje (i całkiem inaczej na to patrzę jak mam dziecko, kiedyś też myślałam co to za problem czasem przeczekać płacz).
    A jak brzuszek nie męczy to potrafi zasnąć sam - smoczek, pieluszka i oczy zamyka za chwilę. Ostatnie 2 dni to na nocny sen właśnie sam zasnął, poszłam po wodę piętro niżej, bo mówię trzeba mu pomóc zasnąć, a ten już spał 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 13:00

    Barborka28 lubi tę wiadomość

    👩94👦87. Starania od 2018, klinika od 2024:
    🍀I:
    🐮07/04 - punkcja, 5❄️
    ❌07/31, 09/04, 10/30, 12/04 IV FET, 2 cb
    2025:
    ❌01/08 - V FET, cb
    🍀II:
    🐮03/13 punkcja, 4❄️
    🐄07/22 - VI FET, 🍼04/11 3740g, 57cm🩵

    ❌KIR: Bx +2DS2
    ❔PAI-1, mthfr - homo
    ❌Tężyczka, niedoczynność tarczycy, przewlekłe zapalenie endometrium
    🆗Kariotypy, cytokiny, immunofenotyp, ana2, asa, AMH ~3
    age.png

    "Odwaga bycia nielubianym to odwaga bycia wolnym."
  • Monixma Autorytet
    Postów: 1112 2910

    Wysłany: 4 czerwca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta ogromnie Wam zazdroszczę chusty, bo tak jak na początku często była Olga w chuscie tak po pierwszym skoku chusta jest beee, a to było cudowne uczucie. Ja mam elastyczną z the slings i polecam ❤️ my w poniedziałek idziemy do doradcy od chust i nosideł i mam nadzieję, że jak nie inny sposób motania to może jakieś nosidło Oldze podpasuje to wrócimy do noszenia 😊 trzymajcie kciuki❤️
    A problemy brzuszkowe może Was ominą i oby tak było. U nas zaczęły się koło 3 tygodnia i w sumie skończyły około 6. Został jedynie refluks, ale to w miarę udaje nam się ogarnąć, jedynie teraz te szczepienie na rota jej go wzmocniły.

    Olgę chyba szpital wystraszył, bo dzisiaj nie ma już takich buntów w trakcie jedzenia 🙏

    👱🏼‍♀️ 29
    Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
    MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
    🙍‍♂️32
    Niedoczynność tarczycy
    Ciężka oligozoospermia
    Kariotyp ✅Region Azf ✅

    I Procedura krótka, ICSI
    05.05.2025- start stymulacji
    16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
    21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
    28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
    Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243
    age.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 5902 6875

    Wysłany: 4 czerwca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia wrote:
    A dziecko nie powinno na początku samo usiąść? Mi fizjoterapeutka mówiła że bierne sadzanie dziecka może spowodować wady postawy
    Do rozszerzania diety nie musi, można na kolanach w pozycji półleżącej
    A aktywizowanie do siadu to takie ćwiczenia na mięśnie grzbietu

    START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
    HSG, laparo, histero, IUI :(
    01.2016 I ICSI 🙁 7A1
    05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
    11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
    06.2020 III IMSI 0
    06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
    25dpt ❤️ 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK 👧
    22+2 połówkowe Ok 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
    ---
    22.07.2024 FET 🙁 5bb
    16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
    03.2025 V IVF - 2aa ❄️
    29.05.2025 FET 2aa ostatni
    6dpt ⏸
    7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
    12+5 usg prenatalne OK 👦
    21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
    30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
    39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026
  • Andzia Autorytet
    Postów: 2446 3737

    Wysłany: 4 czerwca, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Do rozszerzania diety nie musi, można na kolanach w pozycji półleżącej
    A aktywizowanie do siadu to takie ćwiczenia na mięśnie grzbietu

    A to mi nie chodzi do rozszerzenia diety tylko o te aktywizowanie.
    Przecież dziecko od urodzenia ćwiczy mięśnie, nawet to że leży na brzuszku trenuje mięśnie do tego że kiedyś usiądzie. Nie rozumiem co dodatkowo się robi do aktywacji siadu bo chyba nie sadza się i nie potrzymuje rękami żeby się nie przewróciło 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca, 15:50

    Staranie od 2017
    03.2020- cb
    👧:29lat
    endomkit ✅
    Amh 3.2 ✅
    HSG- ❌(po HSG 👌)
    Kir AA 😧
    👦:34lat
    Morfologia 3%
    Koncentracja: 277.58 mln/ml
    Całkowita liczba: 721.72 mln/ml

    Klinika: 07.2024
    sierpień IUI ❌
    Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
    10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
    2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
    25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
    23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌

    Luty: Start 2 procedura
    (Bemfola + orgalutran)
    12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
    🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
    Zapalenie❌- wyleczone 💪
    28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9

    🎀👶🎀10.02.2026


    "Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi"
  • zieloneswiatlo Przyjaciółka
    Postów: 108 187

    Wysłany: 4 czerwca, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Och, na początku za każdym razem, gdy brałam go do chusty, przypominały mi się te wszystkie rady o „wypłakaniu”, tak samo było ze wspólnym spaniem… W końcu dałam sobie spokój, bo stwierdziłam, że wolę, żeby było dobrze tu i teraz, a co przyniesie przyszłość, to się okaże.

    Czas w chuście i nosidle jest dla mnie też bardzo przyjemny. Chustę tkaną upolowałam na Vinted — Lenny Lamb, bawełna z bambusem. Jest miękka i przyjemna w dotyku, a do tego wydaje się chłodna, więc mam nadzieję, że sprawdzi się latem. Dopiero uczę się ją motać 😊

    Jesteśmy właśnie w górach. Pierwsza wycieczka była prawie udana, bo zaliczyliśmy małą wpadkę🙈Zdecydowaliśmy się wybrać na trasę tylko z nosidłem (ma kapturek). Słońce było schowane za chmurami i stwierdziłam, że Albert jest wystarczająco osłonięty, więc nie będę smarować go filtrem. To był błąd — lekko opalił sobie twarz 🙈 Mam nadzieję, że dobrze to zniesie… Poza tym wyprawa była super. W trasie była drzemka, a na szczycie piękne widoki i ładne okno aktywności ❤️

    Monixma, Barborka28, aaaania87 lubią tę wiadomość

    starania od lipiec 2021

    Ja: 34 lata
    Hashimoto, IO, Endometrioza, Mięśniaki

    10.2024 - start IVF
    10.2024 - stymulacja; punkcja -> 3 blastocysty

    21.11.2024 - 1 transfer; 21 dpt poronienie samoistne
    27.01.2025 - 2 transfer; 23 dpt poronienie samoistne
    7.07.2025 - 3 transfer; beta: 11dpt - 89; 14dpt - 251
    2ximmunoglobuiny, prolutex, neoparin, acard, luteina, progersteron besins, duphsto, estrofem, oestrogel
    6+2 CRL 0,42cm
    7+0 CRL 1,08cm -> mikro plamienie
    7+2 CRL 1,22cm
    9+2 CRL 2,38cm

    24.03.2026❤️Albert CC 4240g, 59cm

    age.png
‹‹ 458 459 460 461 462 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przygotowanie do porodu - o czym warto pamiętać?

Poród to wyjątkowe przeżycie dla każdej kobiety. Czy można się jakoś do niego przygotować? O czym warto pamiętać, kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Kliknij i przeczytaj nasze sprawdzone sposoby! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ