🌨️❄️ Zimowe Mamy 2026 – po długiej drodze do marzenia ❄️🌨️
-
WIADOMOŚĆ
-
Witajcie dziewczyny,
Widzę że u Was raz lepiej raz gorzej. Życzę Wam wszystkim dużo snu, spokoju i radości z macierzyństwa.
Wombi Ciebie to podziwiam, powrót do pracy przy 2 dzieci no to wyzwanie bo ja w dalszym ciągu nie wiem czy dziś to zęby umyję się nie...
Mały dalej płaczliwy i tylko ręce, mama dalej pomaga bo nie mam mocy. Jestem przygnębiona i zmęczona, nic mnie nie cieszy i niestety nie idzie ku lepszemu. Siostra już mnie wygania do psychologa ale nie mam na to czasu, bo zawsze jest coś innego. Dopiero w końcu poszłam też do gina na kontrolę po porodzie.
Cały czas czekam na poprawę i lepsze dni, bo myśli w głowie mam tysiące i nie są one dobre...
Wczoraj na szczęście byłam u córki na dniu mamy i taty i to tylko dzięki mamie,bo została w domu z małym. Występ był piękny, serce się raduje z takiej kochanej córeczki 🥰 -
U nas wszystko ok- ostatnio pisałam, że jestem mega zmęczona,ale chyba już dochodzę do siebie - mialam ciężki czas (nie związany z dzieckiem) dużo stresu, płaczu i mało spania a na to nałożył się regres snu u Małej. Od jakiegoś czasu znowu wróciłyśmy do tylko jednego karmienia w nocy 🤞🤞🤞 zasypia koło 19, za to pobudka między 5 a 6 😅🫢
Z takich ważnych umiejętności to mamy opanowane obroty z pleców na brzuszek (przez oba boczki, chociaż przez lewy o wiele częściej), wysoki podpór, obroty wokół pępka i próby pełzania. Z mniej ważnych - pierdzenie ustami 😅
Za miesiąc mamy chrzciny Hani- robimy je w naszej rodzinnej miejscowości - czeka nas pierwsza dłuższa podróż (500 km) i kilka nocy poza domem. W dniu chrzcin będzie miała już skończone 6 miesięcy i to jest mały skandal w rodzinie 😅😅😅
Do pracy wracam w styczniu, na cały etat, ale kiedy dokładnie, to na jesieni będę się martwić 😉 co niestety będzie już za chwilę 🙄
Po pierwszym weekendzie czerwca planujemy zaczynać rozrzeszanie diety, dokształcam się w temacie,ale jeśli macie do polecenia jakieś "przewodniki" to chętnie przygarnę 🙂 -
wombi wrote:Ja już po doświadczeniach z Julka złożyłam podanie do żłobka od razu jak mały dostał pesel

Mi przedszkolanka mówiła że już w styczniu nie było miejsc więc choćbym prosto z porodówki poszła to i tak nie było szans 🫣 czekam na ogłoszenie drugiej tury bo mają powiększać żłobek ale narazie tylko codziennie sprawdzam ich strone 🫣
Szkoda że nie da się zapisać dziecka jak jeszcze jest w brzuchu 🤣
Staranie od 2017
03.2020- cb
👧:29lat
endomkit ✅
Amh 3.2 ✅
HSG- ❌(po HSG 👌)
Kir AA 😧
👦:34lat
Morfologia 3%
Koncentracja: 277.58 mln/ml
Całkowita liczba: 721.72 mln/ml
Klinika: 07.2024
sierpień IUI ❌
Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
Luty: Start 2 procedura
(Bemfola + orgalutran)
12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
Zapalenie❌- wyleczone 💪
28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9
🎀👶🎀10.02.2026
"Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi" -
Visenna 2.0 wrote:U nas wszystko ok- ostatnio pisałam, że jestem mega zmęczona,ale chyba już dochodzę do siebie - mialam ciężki czas (nie związany z dzieckiem) dużo stresu, płaczu i mało spania a na to nałożył się regres snu u Małej. Od jakiegoś czasu znowu wróciłyśmy do tylko jednego karmienia w nocy 🤞🤞🤞 zasypia koło 19, za to pobudka między 5 a 6 😅🫢
Z takich ważnych umiejętności to mamy opanowane obroty z pleców na brzuszek (przez oba boczki, chociaż przez lewy o wiele częściej), wysoki podpór, obroty wokół pępka i próby pełzania. Z mniej ważnych - pierdzenie ustami 😅
Za miesiąc mamy chrzciny Hani- robimy je w naszej rodzinnej miejscowości - czeka nas pierwsza dłuższa podróż (500 km) i kilka nocy poza domem. W dniu chrzcin będzie miała już skończone 6 miesięcy i to jest mały skandal w rodzinie 😅😅😅
Do pracy wracam w styczniu, na cały etat, ale kiedy dokładnie, to na jesieni będę się martwić 😉 co niestety będzie już za chwilę 🙄
Po pierwszym weekendzie czerwca planujemy zaczynać rozrzeszanie diety, dokształcam się w temacie,ale jeśli macie do polecenia jakieś "przewodniki" to chętnie przygarnę 🙂
Myśmy korzystali z rozgryzamy, dodatkowo fajne przepisy brałam z insta z zakazanab
Choć ogólnie bardzo intuicyjne do tego podeszłam
Mlody zaczął właściwie w 10 mcu jeść to co my.
Chce spróbować za tydzień z jakimś słoiczkiem - zobaczymy jak mu idzie z łyżeczką - myśmy mieli problem na początku z wypychaniem języka - więc też może iść ciężej.
Poruszałyście temat żłobka, ja z ciężkim serduchem oddawałam starszego jak miał 1rok i 9 mcy. Adaptacja szła ciężko bo już bardziej świadome dziecko choć nie wspomnę co się działo na górze - piętro przedszkola 🫠 jeden wielki ryk tam
Opiekunki zdania że dziecko po roku najszybciej się adaptuje do placówek 🤷♀️ B będzie musiał iść trochę szybciej, jeszcze mąż wykorzysta 9tyg rodzicielskiego i może babcie ogarną z 2 mce. Choć ogólnie mnie już to stresuje.
U nas z miejscami nie ma problemu, mniejsza miejscowość i w gminnym żłobku około 100 miejsc plus dużo prywatnych placówek - te koszty wszędzie porównywalne.
-
Ja też już Olgę zapisałam do żłobka miejskiego i jesteśmy 39 na liście na 70 miejsc 🙏
zieloneswiatlo lubi tę wiadomość
👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Myślę że miejsca do żłobków jeszcze się zwolnią, dużo osób zapisuje dzieci jak najszybciej się da żeby tylko miejsce zaklepać a potem część dzieci nie idzie.
Ja starszaka puściłam jak miał 2 lata. Teraz myślę sobie trochę nieśmiało że może młodszy poszedłby od razu do przedszkola z rocznikiem 25 i został w najmłodszej grupie rok. Spotkałby się rok ze starszym synem. I ja jakoś mam ochotę tym razem ominąć etap żłobka 🤔
Wombi ja już byłam w pracy kilka razy w tym mcu, ale ostatnio mi się lepiej wracało bo starszak był bardziej wymagający. A z tym maluchem teraz to jak wakacje 😂
Ja nadal czekam na obroty bo moje dziecko się obróciło jak byłam w innym pokoju więc mu nie zaliczam 😂Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja, 12:50
Monixma lubi tę wiadomość
35 i 39 lat.
starania od 12.2019
07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
27.09.21 II transfer 4.2.3
8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
23+2 połówkowe 523g chłopca
27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

Powrót po rodzeństwo.
Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
23.04.25 Transfer 4.2.2
4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
01.2026 40+1 SN 3630g ❤️

-
Co do rozszerzania diety to koleżanka dała mi jedną dobrą radę. Nie podawać owoców jak najdłużej bo jak dziecko pozna za szybko słodki smak to nie będzie chciało jeść nic innego
Julka dostała owoce dopiero jak już jadła mięsko
Co do żłobka to Julka poszła na rok i uważam że do była dobra decyzja. Przy zmianie placówki jak już była starsza to był dramat, adaptacja to ciągły ryk, więc młody też idzie na rok
Macie do polecenia jakie wkładki antypotowe do fotelika ?START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026 -
Dziewczyny, wczoraj miałyśmy pierwsze szczepienie, a dziś nad ranem Oldze wyszła duża czerwona plama na twarzy, która utrzymuje się do tej pory. Czy to może być odczyn poszczepienny? I czy coś powinniśmy z tym zrobić?👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Kurcze nawet nie pomyslalam, ze trzeba tyle wczesniej myslec o zlobku. Musimy zaczac sie orientowac w tym temacie.
U nas regularne ćwiczenia z fizjoterapeutą dały taki efekt, ze obrót na brzuch pojawił się w ostatni dzień 3 miesiąca. Teraz już nie da się jej położyć na macie na plecach bo tylko chce się ciągle obracać 😂 do tego wiecznie rączki w buzi aż do wymiotów, wtedy się śmieje i wkłada znowu.
Dalej największy problem ze snem, godzina bujania zawsze żeby zasnęła to minimum… w dzień turbo drzemki maks do 30 min. i to na rękach. W nocy 3/4 pobudki zawsze.. może kiedyś prześpi 3h ciągiem w nocy 🙏🏻09.04.25 zakwalifikowanie do IVF
👩🦰 - 28l
21.05.25 Punkcja - 21 🥚
🧔♂️-34l
0% plemników
10.03.25 - biopsja jądra
27.05.25 mamy 4 szansę, wszystkie 4.1.1.❄️
30.05.25 wizyta kontrolna
10.06.25 kontrola, 9DC
18.06 - transfer 4.1.1
24.06 - pierwsza beta - 37,1 - 6dpt
27.06 - druga beta - 251,7 - 9dpt
30.06 - 12dpt - beta - 1454
04.07 - 16dpt - beta - 7712 - w USG widoczny pęcherzyk ciążowy
15.07 - 27dpt - mamy ❤️ - CRL - 0,77mm
25.07 - CRL 1,5 cm! Prawidłowy rozwój
Sanco - prawidłowe - czekamy na dziewczynkę 🩷

-
Daj znać jak u Was? Taka plama to dość niespecyficzny objaw - ale skoro dłużej się utrzymuje to myślę, że warto skonsultować z pediatrą / położną.Monixma wrote:Dziewczyny, wczoraj miałyśmy pierwsze szczepienie, a dziś nad ranem Oldze wyszła duża czerwona plama na twarzy, która utrzymuje się do tej pory. Czy to może być odczyn poszczepienny? I czy coś powinniśmy z tym zrobić?starania od lipiec 2021
Ja: 34 lata
Hashimoto, IO, Endometrioza, Mięśniaki
10.2024 - start IVF
10.2024 - stymulacja; punkcja -> 3 blastocysty
21.11.2024 - 1 transfer; 21 dpt poronienie samoistne
27.01.2025 - 2 transfer; 23 dpt poronienie samoistne
7.07.2025 - 3 transfer; beta: 11dpt - 89; 14dpt - 251
2ximmunoglobuiny, prolutex, neoparin, acard, luteina, progersteron besins, duphsto, estrofem, oestrogel
6+2 CRL 0,42cm
7+0 CRL 1,08cm -> mikro plamienie
7+2 CRL 1,22cm
9+2 CRL 2,38cm
24.03.2026❤️Albert CC 4240g, 59cm

-
Ja jestem na etapie wielkiej radości z macierzyństwa – bobas jest cudowny 🥰
U nas bardzo sprawdza się chusta, szczególnie gdy jest marudny i nie chce zasnąć na drzemkę w ciągu dnia. Myślałam, że nie będę się aż tak angażować w te wszystkie akcesoria do noszenia, a tu proszę – mamy już chustę i nosidło (udało się upolować Storchenwiege na Vinted za 150 zł, jak nowe 😂), a teraz poluję jeszcze na chustę tkaną.
Karmimy się na żądanie – nie mam pojęcia dokładnie co ile, w dzień częściej. Sen nocny zaczyna w dostawce – jakieś 3 godziny, a po północy biorę go do nas do łóżka (mamy 1,8 m). Dzięki temu wszyscy są wyspani. Poczytałam o bezpiecznym współspaniu i na ten moment to dla nas najlepsza opcja. Ciężko mi powiedzieć, ile razy w nocy go karmię, bo robię to na śpiocha 😂 ale budzimy się tak na dobre po 8.
Ćwiczenia na brzuszku są trudne – mały ma obniżone napięcie mięśniowe. Na nas ładnie podnosi głowę, ale na macie szybko wpada w frustrację. Ze względu na ciężki poród dostaliśmy skierowanie na rehabilitację na NFZ – w czerwcu mamy wizytę u lekarza i mam nadzieję, że uda się popracować z fizjo, co da mi większy spokój. Planuję też zapisać nas na naukę pływania od lipca.
W przyszły długi weekend pierwsza wspólna wycieczka – nie mogę się doczekać ☺️
Monixma, Rakieta_P🚀 lubią tę wiadomość
starania od lipiec 2021
Ja: 34 lata
Hashimoto, IO, Endometrioza, Mięśniaki
10.2024 - start IVF
10.2024 - stymulacja; punkcja -> 3 blastocysty
21.11.2024 - 1 transfer; 21 dpt poronienie samoistne
27.01.2025 - 2 transfer; 23 dpt poronienie samoistne
7.07.2025 - 3 transfer; beta: 11dpt - 89; 14dpt - 251
2ximmunoglobuiny, prolutex, neoparin, acard, luteina, progersteron besins, duphsto, estrofem, oestrogel
6+2 CRL 0,42cm
7+0 CRL 1,08cm -> mikro plamienie
7+2 CRL 1,22cm
9+2 CRL 2,38cm
24.03.2026❤️Albert CC 4240g, 59cm

-
Zazdroszczę łóżka 180! Ja mam miejsce na większe łóżko a mam 140 bo będąc w poprzedniej ciąży źle zamówiłam 🙈 Ja tym razem nie próbowałam usypiać w łóżeczku, dostawkę mam jako barierkę żeby mi dziecko nie spadło i śpimy razem bo dla mnie to najlepsze rozwiązanie. W nocy przychodzi starszak i tak sobie śpię obłożona dziećmi. Też nie wiem ile razy w nocy karmie, może ze 2 i potem rano ok 6-7 ostatnie i śpi do 8-9. Gorsze mamy teraz tylko usypianie bo jest foch na tatę wieczorem i ja muszę a wcześniej mężowi ładnie zasypiał. Ale co zrobić, zmienia się wszystko plynnie, za to teraz starszak lepiej usypia przy mężu wiec jest po równo 😅 za to na drzemki zasypia sam w baby hugu i na szczęście to był trafiony zakup.
35 i 39 lat.
starania od 12.2019
07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
27.09.21 II transfer 4.2.3
8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
23+2 połówkowe 523g chłopca
27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

Powrót po rodzeństwo.
Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
23.04.25 Transfer 4.2.2
4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
01.2026 40+1 SN 3630g ❤️

-
Monixma wrote:Dziewczyny, wczoraj miałyśmy pierwsze szczepienie, a dziś nad ranem Oldze wyszła duża czerwona plama na twarzy, która utrzymuje się do tej pory. Czy to może być odczyn poszczepienny? I czy coś powinniśmy z tym zrobić?
Może zbieg okoliczności, a może i po szczepieniu, nadal się utrzymuje?35 i 39 lat.
starania od 12.2019
07.2021 IVF ICSI, 2 ❄️❄️
30.08.21 I transfer 3.1.3 10 dpt beta 0
27.09.21 II transfer 4.2.3
8dpt II; 9dpt 45,5; 11dpt 131; 15 dpt 799
23+2 połówkowe 523g chłopca
27+2 1100 g; 30+2 1600g; 33+2 2200g; 36+2 3200g; 39+0 3600g
06.2022 40+4 SN 3560 g ❤️

Powrót po rodzeństwo.
Start drugiej stymulacji 02.2025 i 2 ❄️❄️ ❤️
23.04.25 Transfer 4.2.2
4dpt II; 6 dpt 29; 12 dpt 950
34+0 2800g 37+0 3600g 39+0 3800g
01.2026 40+1 SN 3630g ❤️

-
Zaczęło jej to jaśnieć i się zmniejszać jakieś 2h temu. Ale tak na moje oko, to wyglądało jak reakcja alergiczna, tylko myślę czy na jakąś substancję pomocnicza w szczepieniu? Bo w domu nic nie zmieniliśmy👱🏼♀️ 29
Prolaktyna✅Ferrytyna✅ wit. D3 ✅ Tarczyca ✅ homocysteina✅
MTHFR 677C- hetero ❌️PAI-1 4G/5G hetero ❌ P/c p. plemnikom✅ APS✅ Kariotyp ✅ ANA1 ✅
🙍♂️32
Niedoczynność tarczycy
Ciężka oligozoospermia
Kariotyp ✅Region Azf ✅
I Procedura krótka, ICSI
05.05.2025- start stymulacji
16.05.2025 - punkcja 💉 - 18🥚 - 9MII - ❄️❄️(5.1.1 i 4.1.1)
21.05.2025 - ET ❄️ 5.1.1 - 12dpt - 16,1; 14dpt-10,4❌
28.07.2025 - FET 🥹 6dpt ⏸️ 7dpt - 89,6🍀9dpt-277 🍀11dpt-576🍀 14dpt -1 559 🍀 17dpt -4 987🍀 21dpt -13 929🍀 22dpt -GS 13mm; YS 3 mm 🍀 23dpt - CRL 0,28cm i❤️ 🥹 32dpt-0,82cm 🥹 8+6-1,92 cm ❤️10+3 - 3,59cm❤️ 11+5 - 4,97🍀
Sanco ✅ Olga 🩷14+5 111 g🩷 18+5 292g 🩷21+1 390g🩷24+5 740g🩷 27+5 1117g🩷30+1 1502g 🩷33+5 2243

-
Dziewczyny 😵💫😵💫😵💫
Mój młody się nauczył odkręcać z z pleców na brzuch i bucha na plecy !!! Jak to możliwe tak szybko 😵💫😵💫😵💫😵💫
Przy tym obracaniu pierdzi 🤣🤣🤣 i najgorsze że nie chce spać tylko się turla teraz po łóżku 🙈🙈🙈🙈🙈Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 20:38
Thoruviel lubi tę wiadomość
START 2013 endo, adeno, borelioza AMH 0,36
HSG, laparo, histero, IUI
01.2016 I ICSI 🙁 7A1
05.2016 II ICSI 🙁8A1 [*] 6tc 💔
11,12.2019 i 02.2020 IUI 🙁
06.2020 III IMSI 0
06.2021 IV ICSI 8A1, 4 ❄️
8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt ♥️
12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu 🙁
16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
14.02.2022 FET 3aa
6dpt ⏸ 7dpt 72,70, 9dpt 178, 14dpt 1709
25dpt ❤️ 6t2d
12+5 usg prenatalne OK 👧
22+2 połówkowe Ok 👧
30+4 prenatalne 3 trymestru OK 👧
39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
---
22.07.2024 FET 🙁 5bb
16.09.2024 FET 🙁 3bb+4cc
03.2025 V IVF - 2aa ❄️
29.05.2025 FET 2aa ostatni
6dpt ⏸
7dpt 47, 9dpt 105, 12dpt 465,8, 14dpt 1137, 27dpt ❤️ 7.9 mm
12+5 usg prenatalne OK 👦
21+5 połówkowe OK brzeżny przyczep pępowiny 👦
30+4 3 prenatalne OK 👦 1,7 kg
39+4 Patryk 🩵 cc 3580 49 cm 11.02.2026 -
U nas juz prawie miesiąc obrotów. Starszy się obracał z boku jak mial 4mc, z pleców jak mial 5mc, więc córka nas zszokowała 😃 Teraz wchodzi na wysoki podpór, czasami uda jej się unieść biodra, ćwiczy samolocik. Chcą chyba jak najszybciej się bawić z rodzeństwem 🙂wombi wrote:Dziewczyny 😵💫😵💫😵💫
Mój młody się nauczył odkręcać z z pleców na brzuch i bucha na plecy !!! Jak to możliwe tak szybko 😵💫😵💫😵💫😵💫
Przy tym obracaniu pierdzi 🤣🤣🤣 i najgorsze że nie chce spać tylko się turla teraz po łóżku 🙈🙈🙈🙈🙈👩 31 PCOS, niedoczynność tarczycy, Hashimoto
🧔 35 słaba morfologia, żylaki powrózka
03.2022 pierwsza procedura ❄️❄️❄️
04.2022 pierwszy transfer ❄️, udany!
01.2023 poród
04.2025 wracamy po rodzeństwo
22.04.2025 transfer ❄️, beta 10dpt <0,2 (Euthyrox 75, Acard 150, 3x Estrofem, 4x Progesteron besins, 2x Utrogestan
22.05.2025 transfer ❄️ (Acard 150, 3xEstrofem, 4x200mg Progesteron besins, 2x Utrogestan, Encorton) 8 dpt beta 41,7 11 dpt beta 196, 14dpt beta 1082, 29 dpt 8mm Eskimoska z ❤️
04.02.2026 witaj na świecie 🩷 -
wombi wrote:Dziewczyny 😵💫😵💫😵💫
Mój młody się nauczył odkręcać z z pleców na brzuch i bucha na plecy !!! Jak to możliwe tak szybko 😵💫😵💫😵💫😵💫
Przy tym obracaniu pierdzi 🤣🤣🤣 i najgorsze że nie chce spać tylko się turla teraz po łóżku 🙈🙈🙈🙈🙈
No pięknie szybciutko mu poszło ta nauka i faktycznie jeszcze przy takim maluchu No to trochę trzeba go przy tym jednak pilnować nie 🤪
U nas na razie tylko takie pół obroty na każdy z boczków ale to pewnie nie jest jakiś super wyczyn No i tak jak praktycznie w każdej z was w tym wieku piąstki w paszczy aż po same migdałki przy tym odruch wymiotny no i ciągłe ciumkanie paluszków 💪🏼Adaś 20.06.2021 ❤️
Zbysiu 25.02.2026 ❤️
1️⃣12.2019 procedura IVF Polmedis Wrocław
01.19 ET 8A - >2,3I/U ❌
2️⃣09.2020 procedura IVF Angelius M.P.
09.20 ET 8A -> 8dpt 16I/U, 10dpt 68I/U, 13dpt 220I/U, 20dpt 3673I/U -> zdrowy synek💙✅
START - powrót po rodzeństwo 💪🏻
3️⃣09.2023 IVF Invimed Wrocław
Zarodki: 2x8A,4AA,4BB,2x8A
10.23 - ET 2x 8A - >2,3I/U❌
12.23 - FET 4AA - >2,3I/U❌
02.24 - FET 4BB - >2,3 I/U❌
11.24 - FET 2x8A 13dpt 50I/U, 15dpt 90I/U, 17dpt 133I/U, 19dpt 224I/U, 24dpt 804I/U, 31dpt 2033I/U,
31.12.24 CP ->usunięcie p.jajowodu❌
4️⃣ 05.2025 IVF Angelius M.P.🙏🏻❤️
Zarodki:❄️❄️❄️ 4AB, 2x 3AA
10.06.25 ET 8A 🍀 -> 8dpt 37I/U, 10dpt 108I/U, 14dpt 349mIU/mL, 17 dpt 919I/U, 20dpt 1937 I/U -> zdrowy synek💙✅

-
Ja się bardzo cieszyłam jak zobaczyłam te obroty a teraz tak sobie myślę, że już niedługo oczy dookoła głowy obowiązkowo bo jeszcze się zacznie przemieszczać. Liczyłam, że jednak jeszcze trochę poleży na plecach 😂 Już się boję jak czasami się obróci na brzuch i nie ma siły podnieść głowy, że się udusi a ja w tym czasie biegnę siku 🙄
Wszystkiego najlepszego z okazji pierwszego dnia dziecka dla Naszych Bombelkow! ❤️09.04.25 zakwalifikowanie do IVF
👩🦰 - 28l
21.05.25 Punkcja - 21 🥚
🧔♂️-34l
0% plemników
10.03.25 - biopsja jądra
27.05.25 mamy 4 szansę, wszystkie 4.1.1.❄️
30.05.25 wizyta kontrolna
10.06.25 kontrola, 9DC
18.06 - transfer 4.1.1
24.06 - pierwsza beta - 37,1 - 6dpt
27.06 - druga beta - 251,7 - 9dpt
30.06 - 12dpt - beta - 1454
04.07 - 16dpt - beta - 7712 - w USG widoczny pęcherzyk ciążowy
15.07 - 27dpt - mamy ❤️ - CRL - 0,77mm
25.07 - CRL 1,5 cm! Prawidłowy rozwój
Sanco - prawidłowe - czekamy na dziewczynkę 🩷

-
U mnie leniuch i nie chce sie przekręcić z pleców na brzuch 🤣 ale mamy jeszcze czas 😊
Za to jakby mogła to już by usiadła🫣tak się podnosi że wszyscy w szoku że ma dopiero niespełna 4 miesiące. Tyłek delikatnie podnosi jak jest na brzuchu i próbuje sie odbić na kolanie tak jakby chciała raczkować🙆
Ciesze się że próbuje i ćwiczy swoje mięśnie ale wolałabym najpierw ten obrót 🤣
DorisParis2000 lubi tę wiadomość
Staranie od 2017
03.2020- cb
👧:29lat
endomkit ✅
Amh 3.2 ✅
HSG- ❌(po HSG 👌)
Kir AA 😧
👦:34lat
Morfologia 3%
Koncentracja: 277.58 mln/ml
Całkowita liczba: 721.72 mln/ml
Klinika: 07.2024
sierpień IUI ❌
Wrzesień: rozpoczynamy iVF (bemfola + orgalutran)
10.2024: punkcja - 🥚12, ✅ 11, zapłodniono 6
2 zarodki (5.1.1 oraz 5.2.1)
25Listopad:transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
23 Grudzień: transfer(lametta+cyclogest+EG)- ❌
Luty: Start 2 procedura
(Bemfola + orgalutran)
12.02.punkcja 🤞(+ biopsja)
🥚16, ✅16, zaplodniono 10, 4 zarodki
Zapalenie❌- wyleczone 💪
28 Maj: transfer (lametta+Encorton+acard+accofil+EG+ duphaston+ cyclogest) 🩸8dpt-187.1/10dpt-450.4/ 12dpt-934.9
🎀👶🎀10.02.2026
"Nie rezygnuj z marzeń. To, że coś nie dzieję się teraz nie znaczy, że nigdy nie nastąpi" -
Dziewczyny jak wam idzie albo jak szło leżenie na brzuszku w okolicach 10 tygodnia ? Mały wpada w szał jak kładę go na brzuszku na matę albo nawet na łóżko. Jak Cie mogę jest u nas na nogach/ klatce piersiowej. Lubi pozycje leniwca i w tej to nosimy go bardzo często, bardzo dużo. Nie wiem co robić - staram się go nie męczyć na tym brzuchu i jak zaczyna płakać to go zabieram, ale to są naprawdę krótkie chwile na twardym podłożu.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 17:39
starania od lipiec 2021
Ja: 34 lata
Hashimoto, IO, Endometrioza, Mięśniaki
10.2024 - start IVF
10.2024 - stymulacja; punkcja -> 3 blastocysty
21.11.2024 - 1 transfer; 21 dpt poronienie samoistne
27.01.2025 - 2 transfer; 23 dpt poronienie samoistne
7.07.2025 - 3 transfer; beta: 11dpt - 89; 14dpt - 251
2ximmunoglobuiny, prolutex, neoparin, acard, luteina, progersteron besins, duphsto, estrofem, oestrogel
6+2 CRL 0,42cm
7+0 CRL 1,08cm -> mikro plamienie
7+2 CRL 1,22cm
9+2 CRL 2,38cm
24.03.2026❤️Albert CC 4240g, 59cm








